Vlastnosti Bitamen Massics „Tekhnonikol“

Tehnonolikol – jeden z najväčších výrobcov stavebných materiálov. Výrobky tejto značky sú vo veľkom dopyte medzi domácimi a zahraničnými spotrebiteľmi, z dôvodu priaznivej hodnoty a dôsledne vysokej kvality. Spoločnosť vyrába mnoho materiálov pre výstavbu. Jedným z lídrov predaja je bitúmenový tmel, ktorý bude diskutovaný nižšie.

Pôsobnosť

Vďaka bitúmenovým stožiarom, Tekhnonikole, je možné vytvoriť bezšvíkové povlaky, ktoré zabezpečujú spoľahlivú ochranu predmetu pred prenikaním vlhkosti. Tieto materiály sa často používajú na strešné práce.

Používajú sa pre:

 • Posilnenie pružných dlaždíc a fixácia valcovaných strešných vrstiev;
 • oprava mäkkej strechy;
 • Ochrana strechy pred prehriatím, keď sú vystavené slnečnému žiareniu.

Bitúmenové tmely sa používajú nielen so strešnými prácami. Zistili sa rozšírené použitie v usporiadaní kúpeľní, garáží a balkónov. Tieto materiály sa tiež používajú pri eliminácii interpanelových švov, pre hydroizolačné bazény, základy, sprchové miestnosti, terasy a iné kovové, ako aj betónové konštrukcie.

Okrem toho, tmel je schopný chrániť kovové výrobky z korózie. Na tento účel kompozícia pokrýva rôzne časti automobilových telies, potrubia. Niekedy sa bitúmenové zmesi používajú na spoľahlivo lepiace izolačné dosky, podlahy alebo upevnenie linoleum povlaku. Bimens-Based Mastic je široko používaný v stavebných a opravárenských prácach.

Avšak jeho hlavnou úlohou je chrániť štruktúru pred prenikaním vlhkosti atmosférických zrážok a zvýšenie životnosti strechy.

Vlastnosti: Výhody a nevýhody

Vzhľadom k používaniu bitúmenových mastických tekhnonikolov je možné vytvoriť spoľahlivú ochrannú fóliu na ošetrenom povrchu. To eliminuje tvorbu švov alebo kĺbov. Zlúčeniny na báze bitúmenu sa nechajú aplikovať na nepripravené pozemky: vlhké alebo hrdzavé, v dôsledku čoho sa znižuje čas hydroizolačnej práce.

Vlastniť vysokú priľnavosť, tmelu rýchlo a spoľahlivo blízko s akýmikoľvek povrchmi: betón, kov, tehál, drevené a iné. Vzhľadom k tejto funkcii, aplikovaná kompozícia nebude cicať a nepotruh.

Ďalšie výhody bitúmenových pásiem zahŕňajú tieto vlastnosti:

 • Vysoká pevnosť v ťahu (najmä v gumových a gumových kompozíciách), v dôsledku čoho je deformácia bázy kompenzovaná (napríklad prevencia „rozľahlej“ spojov pri teplotných kolísaní);
 • vrstva tmelu 4-násobok zapaľovača krycej hydroizolácie;
 • Možnosť použitia zloženia na plochom aj na šikmých povrchoch.

Operačné charakteristiky TEKHNONIKOL TLACHU zahŕňajú:

 • Jednoduchá aplikácia v dôsledku elasticity materiálu;
 • ekonomický tok;
 • Odolnosť proti izolácii;
 • Odolnosť voči agresívnym látkam.

Všetky bitúmenové formulácie majú dobré fyzické a mechanické vlastnosti. A lacná cena a prevalencia robí tieto materiály dostupné pre akúkoľvek vrstvu obyvateľstva.

Nevýhody bitúmenových mastických sú nevýznamné. Minusy zahŕňajú nemožnosť vykonávať prácu pri atmosférickom zrážok a obtiažnosti kontroly jednotnosti aplikovanej vrstvy.

Názory

Pod ochrannou známkou Tekhnonikol vyrába mnoho odrôd bitúmenových tímov používaných v rôznych oblastiach stavby. Takéto materiály sú klasifikované v zložení aj podľa spôsobu použitia.

Posledná klasifikácia zahŕňa horúcu a studenú tmelu.

 • MUCHO POUŽITIA POUŽÍVAJÚCEJ POUŽÍVATEĽA. Hlavné zložky materiálu – Asfaltové komponenty a väzbové prísady. Na niektorých balíkoch sa nachádza abecedné označenie A (s pridaním antiseptického) a g (herbicídna zložka).

Horúce tmely potrebujú povinné otepľovanie (asi 190 stupňov) pred aplikáciou na pracovný povrch. Po stuhnutí činidlo tvorí spoľahlivý vysoko elastický obal, čím sa počas prevádzky eliminuje riziká zmršťovania. Hlavné výhody materiálu zahŕňajú homogénnu štruktúru non-pórov, možnosť pracovať pri negatívnych teplotách okolia.

Jeho minesy majú zvýšiť čas výstavby a vysoké riziká požiaru, spojené s ohrevom bitúmenovej hmoty.

 • Mastoty studených aplikácií sa považujú za ľahšie použitie. Obsahujú špeciálne rozpúšťadlá, ktoré dávajú riešenie s kvapalinou konzistenciou. V dôsledku takejto funkcie materiály nepotrebujú predbežné vykurovanie, čo zjednodušuje držanie stavebných činností a znižuje náklady spojené s nimi.

Okrem týchto výhod je studený tmel veľký dopyt z dôvodu schopnosti zriediť kompozíciu na optimálnu konzistenciu a farbiť roztok v požadovanej farbe.

Pri tuhnutí sa materiál vytvára pevnú hydroizolačnú škrupinu na povrchu, vyznačujú sa odolnosťou voči zrážaniu, prudkým výkyvom teploty a účinkom slnečného svetla.

Klasifikácia Mastics v zložení

Existuje niekoľko typov bitúmenových masít, klasifikovaných komponentmi.

 • Na základe rozpúšťadiel. Tie sú pripravené na použitie materiálov, s ktorými je povolené pracovať pri mínusových teplotách. Nástroj aplikovaný na povrch stuhne deň v dôsledku rýchleho odparovania rozpúšťadla. V dôsledku toho sa vytvorí monolitický hydroizolačný povlak, spoľahlivo chráni konštrukciu z vlhkosti.
 • Na báze vody. Vodný emulzia Mastic – šetrný k životnému prostrediu, požiarnej a výbušné výrobky s nedostatkom vône. Má rýchle sušenie: chytí niekoľko hodín na jeho úplné vytvrdzovanie. Emulzia Mastic je vhodná pri aplikácii, je to absolútne netoxické. Môžete pracovať so svojimi v interiéri. Nevýhody emulzií zahŕňajú nemožnosť použitia a skladovania pri negatívnych teplotách.

Existuje aj niekoľko typov bitúmenových majstrov.

 • Gumový. Vysoko elastická hmota, ktorá dostala druhé meno – „tekutá guma“. Efektívne, trvanlivé materiály odolné voči poveternostným vplyvom, ktoré môžu byť použité ako nezávislé strešné krytiny.
 • Latex. Obsahuje latex, ktorý robí ďalšiu flexibilitu. Takéto emulzie podliehajú farbeniu. Najčastejšie sa používajú na lepidlo na lúčenie kotúča.
 • Gumový. Má gumovú frakciu. Kvôli antikorózne vlastnosti používané na hydroizolačné kovové konštrukcie.
 • Polymér. Modifikovaný tmel polymér má zvýšenú priľnavosť k akéhokoľvek základom, je odolná voči kolísaniu teploty a negatívne vplyvy počasia.

Aj v predaji nájdete nemodifikované riešenia. Neobsahujú prísady na zlepšenie, vďaka ktorým rýchlo stratia svoje operačné vlastnosti, keď sú vykurované, zmrazenie, teplotné rozdiely a iné faktory. Takéto funkcie neumožňujú používať nemodifikované emulzie na usporiadanie strechy. Ich hlavným cieľom je hydroizolačné základy.

V súlade s počtom komponentov môže byť tmel jednozložkový a dvojzložkový. Prvý je úplne dokončený, aby sa použila hmotnosť. Polyuretán Dvojzložkové – Materiály, ktoré potrebujú miešanie s tvrdiacou látkou. Tieto kompozície sú určené pre profesionálnu prácu. Majú vyššie technické charakteristiky.

Prehľad sortimentu

Tekhnonikol vyrába rozsiahlu líniu masít na báze bitúmenu určeného na rôzne druhy stavebných prác. Najčastejšie vodotesné činidlá zahŕňajú niektoré z nich.

 • Gumet-bitúmenový tmel Tehtonikol Tekhnomast № 21, Zloženie je vyrobené na základe ropného bitúmenu s pridaním gumy, technologických a minerálnych zložiek, ako aj rozpúšťadla. Vhodné pre stroj alebo manuálnu aplikáciu.
 • „Cesta“ № 20. Predstavuje bitúmenový gumový materiál založený na olejovom bitúmene a organickom rozpúšťadle. Môžu byť použité pri negatívnych teplotách v interiéri aj vonku.
 • „Vishera“ číslo 22 – Toto je viaczložková lepiaca hmota určená na upevnenie valcovaných povlakov. Obsahuje bitúmene modifikované polyméry, rozpúšťadlá a špeciálne technologické prísady.

 • „Fixer“ № 23. Tvrdý tmel s pridaním termelastoplastov. Kompozícia sa používa v stavebných prácach ako hydroizolačné alebo lepiace činidlo.
 • Zloženie vodného emulzie číslo 31. Používa sa pre vonkajšie aj vnútorné práce. Vyrobené na základe ropného bitúmenu a vody s pridaním umelej gumy. Aplikované s kefou alebo špachtľou. Najlepšie riešenie pre hydroizolačné kúpele, suterén, garáže, lodžia.
 • Voľné volebné stroje č. 33. LATEX a modifikátor polyméru pridaný do kompozície. Navrhnuté pre manuálnu alebo strojovú aplikáciu. Často používané na hydroizolačné štruktúry v kontakte so zeminou.
 • Eureka číslo 41. Na základe bitúmenu s použitím polymérov a minerálnych plnív. Horúce tmely najčastejšie používané na opravu strechy. Izolačná hmotnosť môže byť tiež použitá na spracovanie potrubia a kovových konštrukcií, ktoré majú priamy kontakt so Zemou.

 • Hromtual Hromadné číslo 45. Tesniaca butylová masa má bielu alebo sivú farbu. Používa sa na utesnenie panelových švov a spojov kovových kombinovaných častí.
 • Ochranné hliníkové tmely číslo 57. Má reflexné vlastnosti. Hlavným účelom je chrániť strechy pred slnečným žiarením a vplyvom atmosférického zrážania.
 • Tesniace mastové číslo 71. S suchým zvyškom. Obsahuje aromatické rozpúšťadlo. Má adhéziu s betónovými základňami a bitúmenovými povrchmi.
 • Aquamast. Kompozícia založená na bitúmene s pridaním gumovej drviny. Navrhnuté pre všetky druhy strešných prác.
 • Non-tvrdé tmely. Jednotná a viskózna kompozícia používaná na utesnenie a hydroizoláciu vonkajších stien.

Všetky tmely založené na bitúmene spoločnosti Tekhnonikol Corporation sú vyrábané v súlade s normami GOST 30693-2000. Uvoľnené strešné materiály majú osvedčenie o zhode a kvalitný pas potvrdzujúci vysoké technické vlastnosti stavebných výrobkov.

Spotreba

Bitúmenové mastické „Tekhnonikol“ majú ekonomické výdavky.

Jeho konečné čísla budú závisieť od mnohých faktorov:

 • Z príručky alebo spôsobu použitia (v druhom prípade bude spotreba minimálna);
 • z materiálu, z ktorého je základom
 • Z typu stavebnej činnosti.

Napríklad na lepiacich valcových materiálov bude horúca spotreba tmelu približne 0,9 kg na 1 m2 vodotesnosť.

Cold Trastics nie sú tak ekonomické na nákladoch (v porovnaní s horúcim). Na lepenie 1 m2 povlakov sa vyžaduje približne 1 kg prostriedkov a vytvoriť vodotesný povrch, vrstva 1 mm strávi asi 3,5 kg hmotnosti.

Žiadosť o jemnosti

Technológia hydroizolácie s horúcim a studeným tmelom má nejaké rozdiely. Pred použitím oboch zlúčenín je potrebné pripraviť upravený povrch. Je koncipovaná z rôznych znečistenia: odpadky, prach, plaky. Hot tmel je potrebné zahriať až 170-190 stupňov. Pripravený materiál by mal byť aplikovaný štetcom alebo valcom s hrúbkou 1-1,5 mm.

Pred nanesením studeného tmelu musí byť vopred pripravený povrch spracovaný primérom. Takéto udalosti sú potrebné na zvýšenie priľnavosti. Po vykonaných prácach by mal byť tmery dôkladne zmiešaný so stavom homogénnej hmotnosti.

Materiály použitia za studena sa aplikujú v niekoľkých vrstvách (hrúbka každého by nemala prekročiť 1,5 mm). Každá následná hydroizolačná škrupina by sa mala aplikovať až po úplnom vysušení predchádzajúceho.

Skladovanie a použitie tipov

Práca s bitúmenovým tmelom, je potrebné dodržiavať všetky bezpečnostné požiadavky predpísané výrobcom stavebných výrobkov. Napríklad pri vykonávaní opatrení pre hydroizolačné štruktúry, musíte dodržiavať pravidlá požiarnej bezpečnosti. Pri použití tmelu v interiéri je dôležité starať sa o vytvorenie efektívneho vetrania vopred.

Na vykonávanie práce na vodotesnosti povrchu kvalitatívne je potrebné počúvať radu špecialistov:

 • Všetky práce by sa mali vykonávať len s jasným počasím pri teplote, ktorá nie je nižšia ako -5 stupňov – pre vodné tmely tmelu, a nie nižšia ako -20 – pre horúce materiály;
 • Pre rýchle a vysoko kvalitné miešanie kompozície sa odporúča použiť stavebný mixér alebo vrták so špeciálnou dýzou;
 • Povrchy umiestnené vertikálne sú povinné, aby boli spracované do niekoľkých vrstiev (zároveň by sa mala hmota aplikovať v smere dna);
 • Po dokončení pracovného toku sa všetky použité nástroje dôkladne premyjú akýmkoľvek anorganickým rozpúšťadlom.

    Ak chcete, aby sa tmeli zachovali všetky spotrebiteľské vlastnosti deklarované výrobcom, musíte sa postarať o jeho riadne skladovanie. Mal by byť zatvorený v suchej miestnosti, mimo dosahu otvoreného požiaru a zdrojov tepla. Emulzie vody musia byť chránené pred zmrazením. Na tento účel by sa mal skladovať len pri pozitívnych teplotách. Pri pohybe, materiál stratí svoj výkon.

    Aké sú funkcie bitúmenu močoviny tekhnonikolu, pozrite si nasledujúce video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár