Vlastnosti Hydraulických balených jacks

Hlavné znaky hydraulických balených jasviek sú určené princípom prevádzky takýchto mechanizmov. Takéto zdvíhacie zariadenia sú teraz široko používané v rôznych oblastiach a regiónoch. Zároveň, najčastejšie hydroduths možno vidieť v arzenále mnohých moderných motoristov. Kľúčom k správnym prevádzke tohto zariadenia a najdlhšia životnosť ich životnosti bude znalosť dizajnových prvkov a princípom prevádzky.

Popis

Každý druh hydraulických zdvihákov, vrátane fliaš, predpokladá určité vlastnosti zariadenia. Všetky z nich však bez ohľadu na typ a modely majú rovnaký mechanizmus RIFT.

Ak chcete pochopiť princíp pôsobenia popísaných zariadení, stojí za to skúmať jeho dizajnové funkcie.

Zoznam hlavných prvkov takýchto zariadení obsahuje nasledujúce prvky.

 • Páka, ktorá vykonáva kľúčovú úlohu pri čerpaní pracovnej tekutiny (oleja) medzi nádržami vo vnútri výťahu.
 • Plunžer, ktorý sa pohybuje paralelne s pákou. V rovnakej dobe, počas pohybu je kvapalina prijatá z jednej kontajnera, a keď je zostup do druhého. Podobne požadovaný tlak pod tyčou zdviháka.
 • Piest, ktorý je základom tyče, ktorý je najľahší vnútorným povrchom hydraulického valca a poháňaný zvýšeným tlakom pracovnej tekutiny.
 • ROD, ktorá je konečným konštrukčným prvkom, odpočíva priamo do nákladu a pohybujú sa spolu s piestom.
 • Reverzné ventily (2 ks.), Vzhľadom na prácu, ktorej olej sa pohybuje z jedného valca do druhého a nebene späť. Jedna z týchto zariadení sa tak otvorí pri tvorbe vákua a zatvorí sa, že je vytvorený len tlak. Súčasne funguje druhý ventil naopak.
 • Ventilový bypass – dôležitý prvok mechanizmu zodpovedného za normalizáciu pracovného tlaku. Jeho funkcie majú otvoriť klapku umiestnenú medzi dvoma olejovými nádržami. Kvôli fungovaniu tohto ventilu, klesajú kmeňové kvapky.

Berúc do úvahy všetky technické vlastnosti, prevádzkové ukazovatele a štrukturálne nuansy, fľaškové konektory môžu byť nazývané najjednoduchšie. To je splatné, predovšetkým absencia dodatočných zariadení a mechanizmov.

Princíp prevádzky

Pomocou príkladu konektorov typu fľaše môžete zvážiť, ako akýkoľvek hydraulický zdvíhací mechanizmus funguje a pracuje. Dnes, na rozširovanie World Wide Web, môžete ľahko nájsť schémy v kontexte rôznych typov hydraulických strojov s viac ako podrobnými opismi. Zároveň, bez ohľadu na modifikáciu a nosnosť, všetci pracujú na rovnakom princípe.

Prečítajte si viac  Všetko o ľavej vrták

Samotný mechanizmus je čo najjednoduchší a je založený na pieste, poháňaný tlakom pracovnej tekutiny. Najčastejšie sa jej úloha vykonáva vysoko kvalitným minerálnym olejom. Všetky zariadenie je poháňané piestom, to znamená malé čerpadlo.

Je to tento prvok cez bypass ventil, že tekutina sa vstrekuje do nádrže pod piestom zdviháka.

Hlavnou úlohou vývojárov v jeho čase bolo maximálne zníženie sprievodného úsilia. To sa dosiahlo rozdielom v priemere hydraulického valca a piestu. V dôsledku toho sa injikovaná tekutina začne tlačiť piest, ktorý zdvihne náklad cez tyč. S pomalým tlakovým zametaním sa celý uzol pohybuje v opačnom smere a zaťaženie sa zníži.

Názory

Jacks fliaš sú samostatným typom hydraulických výťahov. Kde Existujú odrody takýchto zariadení, ktoré sú rozdelené do úvahy kľúčové funkcie výkonu a dizajnu. V prvom rade stojí za to zvážiť, že to nie je o nízkom vyzdvihnutie hydrauliky. Na základe toho je potrebné zvážiť najmä nosnosť a maximálnu pracovnú výšku.

Teraz na trhu si môžete vybrať model fliaš káblov s nosnosťou, sa líšia vo viac ako širokej škále. Ale s hlavnou charakteristickou vlastnosťou je typ zásob. Môže to byť jediný aj teleskopický. V súčasnosti už výrobcovia ponúkajú bohatý výber modifikácií, vrátane trojtaktného konektora.

Rating modely

Výber špecifického zdvíhacieho mechanizmu, potenciálny kupujúci sa primárne zameriava na prevádzkové podmienky. V súčasnosti predstavujú mnohé firmy svoje výrobky v tomto segmente trhu nástrojov a zariadení. Zároveň je ťažké vybrať si najlepšiu možnosť. V takýchto situáciách, aktuálne ratingy najobľúbenejších modelov prichádzajú na záchranu.

Na základe používateľských recenzií a odporúčaní je možné rozlíšiť nasledujúce fľaškové hydraulické kyseliny.

 • „Expert Comber“ – Hydraulický zdvihák typu fľaše vyrobený v Číne, v mnohých ohľadoch, je vo veľkej miere totožný s príslušnými domácimi modelmi. Jednotka má nosnosť 5000 kg a výška vyzdvihnutia a výťahu je 0,21 a 0,4 metra.

 • „Bison“ 43060-12 – ruské zariadenia, vyznačujúce sa maximálnou vytrvalosťou a trvanlivosťou.

 • Model DG-08 z AUTOPROFI. Toto je ďalší zástupca ČĽR, charakterizovaný zvýšenou pevnosťou a má pracovný zdvih v rozsahu 0,2-04 m. Berúc do úvahy nosnosť až 8 ton je široko používaná pri opravách nákladných vozidiel.
Prečítajte si viac  Nástroje na maľovanie: vlastnosti, typy a tipy na výber

 • MATRIX MASTER 507203 – 8-tonové zdvíhacie zariadenie, ktoré sa líšia od najbľúbenejších konkurentov s minimálnou hmotnosťou (len 6 kg). Výška pitchingu konektora je 0,23 m, a maximálny nárast, s prihliadnutím na zatiahnuteľnú tyč – 0,4 m.

 • Kraftool 43463-6 – 6-tonový konektor fliaš, ktorý sa stal skutočným hitom medzi vlastníkmi SUVS a malých nákladných vozidiel. V rovnakej dobe, výška vyzdvihnutia, ktorá je len 170 mm, umožňuje použitie zariadenia a na zdvíhanie osobného auta.

 • AJ-TB-12 z leteckej spoločnosti. S nosnosťou, dosahuje 12 ton, tento konektor môže byť použitý pri vykonávaní práce s osobnými automobilmi a suvmi a nákladnými vozidlami. Výška výťahu v tomto modeli sa líši od 0,27 do 0,5 metra.

Ako si vybrať?

Výber jacks, užívateľov v hlavičke rohu vložte typické preferencie.

V rovnakej dobe, veľa neberú do úvahy kľúčový dizajn nuansy a výkon vybavenia.

Odborníci odporúčajú predovšetkým venovať pozornosť nasledujúcim dôležitým kritériám.

 • Nosnosť, Zastupovanie hlavného parametra, ktorý je hodný najväčšou pozornosťou v procese výberu modelu hydraulického a akéhokoľvek iného konektora. Napríklad pre majiteľov cestujúcich relevantnejšie, ukazovatele budú v rozsahu 1,5-3 tony.
 • Výška vyzdvihnutia. V praxi sa toto kritérium často ukáže, že je mylne podhodnotené. Pri výbere optimálneho modelu jack je potrebné vziať do úvahy klírens vozidla, ktorý by mal byť primeraný minimálnej pracovnej výške zdvíhacieho zariadenia. V opačnom prípade bude možné použitie „fľaše“.
 • Maximálna výška zdvihu vzhľadom na bod podpory. Tento parameter v moderných modeloch typu fľaše HYDRODOMKRATHY sa líši od 0,3 do 0,5 metra. V ohromnej väčšine prípadov, takáto výška je dostatočná na výmenu kolesa a vykonávanie niektorých iných opravárenských prác.

Okrem uvedených, výberu zariadení, musíte venovať pozornosť svojej vlastnej hmotnosti. V mnohých ohľadoch tento parameter označuje kvalitu materiálov, z ktorých sú vyrobené prvky vybavenia vrátane trysiek.

Používateľská príručka

Vlastnosti dizajnu hydraulických, piestových zdvihákov kategórie posudzované určujú ich ako jednoduchú prevádzku. Takmer každý bude schopný používať takéto vybavenie, ani mať primerané skúsenosti. To si vyžaduje vykonanie nasledujúcich činností.

 1. Umiestnite výťah pod zaťažením (vozidlo) tak, aby základňa bola pevne smerovaná k maximálnemu hladkému povrchu. Nemenej dôležitý výber dlhodobých bodov na sklad.
 2. Po inštalácii konektora pokračujte na vzostup objektu. Je potrebné otočiť obtokový ventil a použiť špeciálnu páku, ktorá je súčasťou balenia všetkých zariadení. Tlak pracovnej tekutiny je vytvorený kvôli pohybom tejto rukoväte.
 3. Po dokončení všetkej práce spustite piest s tyčou. Ak to chcete urobiť, všetko rovnaký ventil sa bude musieť odvrátiť na jednu odbočku.
Prečítajte si viac  Fréza na kovový profil pre sadrokartónové dosky

Pred začatím zostupu nákladu sa dôrazne odporúča skontrolovať piest a tyč na prítomnosť nečistôt a vody.

Aby sa zabránilo vzniku ohniska korózie, musia byť odstránené suchým veterinárom.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že počas prevádzky konektora fliaš je zakázané:

 • Prejdite na vzostup vozidla a vykonajte akúkoľvek prácu na vozovke (ak je to možné, vozidlo by sa malo odstrániť mimo cesty);
 • Práca pod telom vozidla, ktorá sa koná bez zastavenia (podporuje) len jedným zdvihákom;
 • Použite nárazník ako zastávku pre tyč;
 • Zdvihnite auto s prívesom;
 • Spustite motor subdomény auta;
 • opustiť cestujúcich v kabíne vozidla;
 • Implementovať vzostup trhlín alebo príliš rýchlo – pohyb páky musí byť hladký a jednotný;
 • Použite ako zálohovanie na opravu vyvýšeného stroja a iných nákladných kameňov a viac tehál.

Okrem uvedených, je potrebné si uvedomiť, že je extrémne nežiaduce používať rovnakú pracovnú tekutinu počas dlhého času bez výmeny. Zmena vlastností minerálneho oleja negatívne odráža na prevádzkových indikátoroch zdvíhacieho zariadenia.

Predĺžiť životnosť plunger konektora na fľaše pomôže nasledujúcim pravidlám.

 • Pracovná tekutina by sa mala zmeniť aspoň 2 krát ročne. S aktívnou prevádzkou zariadenia sa tento postup vykonáva mesačne a nevyhnutne s vysoko kvalitným umývaním hydraulických valcov.
 • V zime je potrebné naliať syntetiku.
 • Udržujte zdvihák v suchom a teplom mieste.
 • S nízkou teplotou je potrebný čas prevádzky zariadenia na zníženie minima.

  Nie je to tajomstvo Príslušná prevádzka a včasná údržba vám umožní výrazne znížiť náklady. Prevencia kvality zabraňuje poruche, a teda dosť drahé opravy alebo nákup nových zdvíhacích zariadení.

  Ako si vybrať konektor fliaš, pozrite sa ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: