Vlastnosti Larch Drevo

Larch je sibírsky ihličnatý strom, ktorý v jeho silu nie je horší ako cédrový. Listnatý bar bol široko používaný pri výstavbe domov, ako aj kúpeľov a budov pre domácnosť. Budovy z tohto materiálu stoja niekoľko desaťročí a priťahujú svoje štýlové.

Vlastnosti Larch Drevo

Vlastnosti Larch Drevo

Výhody a nevýhody

Larch je veľmi populárny v stavebníctve v dôsledku zvýšenej pevnosti tohto materiálu, so zameraním na čipy, ohýbanie, kompresiu a natiahnutie. V tomto indikátore Larch presahuje všetky ostatné ihličnaté skaly, vrátane Cedar, o 40-60% a pristupuje k dubom.

Drevo sa vyznačuje vysokými parametrami požiarnej odolnosti. To je jedna z mála stavebných materiálov, ktorá sa neotáča pod pôsobením vlhkosti, sa neotvára, neovplyvňuje plesne a huby. Okrem toho materiál sa stáva ešte silnejším a trvalejším.

Ekologický. Nevylučuje toxické látky, pretože absolútne bezpečné pre ľudí a domáce zvieratá. Navyše, vzhľadom na živice, má pozitívny vplyv na mikroklímu. Nie je náhoda, že Larch sa často používa na budovanie ekologických listov.

Vlastnosti Larch Drevo

Vlastnosti Larch Drevo

Vlastnosti Larch Drevo

Materiál má atraktívnu textúru, ktorá je prezentovaná v širokej škále drevených vzorov a odtieňov. Všetky sekcie (priečne, radiálne a tangenciálne) číre krúžky sú jasne viditeľné. Budovy postavené z Larch, sa neboja žiadny silný vietor, bez mrazu. Brux z tohto stromu je technologický, môžu mať dve alebo tri tváre. Hotová konštrukcia navonok sa nelíši od klasického denníka, zatiaľ čo vnútorné steny zostávajú hladké a prispôsobené všetkým povrchom.

Vďaka všetkým výhodám je možné smrdieť použiť na budovanie budov v akýchkoľvek klimatických regiónoch. Jediný mínusový materiál je vysoká cena. A keďže Larch rastie všade av stredných regiónoch Ruska pochádza z diaľky, potom sa k nákladom pridávajú impozantné dopravné náklady.

Okrem toho vysoká hustota materiálu spôsobuje použitie špecializovaného nástroja, čo tiež zvyšuje celkový odhad pre stavbu.

Vlastnosti Larch Drevo

Vlastnosti Larch Drevo

Ako rozlišovať od baru borovice?

Ľudia, ktorí nemajú skúsenosti s drevom, je ťažké extricky rozlišovať smrad z obyčajného borovice. Tieto plemená vyzerajú. Napriek tomu, že poznáte výrazné parametre každého stavebného materiálu, môžete ľahko určiť plemeno.

 • Vôňa. Borovica má výraznejšiu ihličnatú arómu. V Larch je dosť tenký, sotva chytil.
 • Odtieň. Čerstvé Larchové tyče sú zvyčajne tmavé, pod slnečným drevom nadobúda červenkastý. Borovica je vždy jasná, pod vplyvom ultrafialu sa stáva žltkastý.
 • Hmotnosť. Larch je omnoho masívny. Ak si vezmete predvalky rovnakej veľkosti – môžete okamžite cítiť rozdiel v hmotnosti.
 • Silový. Ak držíte špicatý predmet Larch – nebudú žiadne značky. Borovica je menej trvanlivá, takže na ňom sa objavia škrabance.
 • Požiarna odolnosť. Ak porovnáte oba typy materiálov podľa parametra požiaru, potom je borovica je menej vhodná na podšívku.

Vlastnosti Larch Drevo

A listnaté a borovicové tyče sa vyznačujú odolnosťou voči hnilobe, takže sa úspešne používajú na dokončenie priestorov. Rozdiely v technických a prevádzkových parametroch však určujú vlastnosti ich aplikácie. Takže, pre vonkajšie a vonkajšie obklady, je lepšie kúpiť silný smrek.

Pine je viac plastov, je ľahšie spracovať, takže sa používa hlavne na dizajn stien a stropov.

Vlastnosti Larch Drevo

Preskúmanie druhov

Zarobený

Profilovaný Larch väčší sa získa frézovaním a ďalšími plánovaním. Na výrobu sa používa výnimočne masívne drevo, takže materiál sa vyznačuje vysokou kvalitou a trvanlivosťou. Rozdeliť takéto tyče nie sú jednoduché. Výstavba domov z profilovaného baru za cenu je ako prémiový dizajn.

Vlastnosti Larch Drevo

Vlastnosti Larch Drevo

Vlastnosti Larch Drevo

Hnusný

Takýto bar sa zvyčajne používa, keď je potrebné vytvoriť obzvlášť silný dizajn. Podobný typ stavebného materiálu je suchý po umelom sušení alebo má prirodzenú vlhkosť. Okrem toho, v závislosti od možnosti spracovania, je rozdelená do hobliny a nenastavy. Prvá možnosť je drahšia, ale jeho použitie úplne eliminuje vzhľad trhlín, a to vyzerá oveľa opatrnejšie.

Vlastnosti Larch Drevo

Vlastnosti Larch Drevo

Lepený

Technológia výroby lepeného tyča predpokladá nútené sušenie reziva, takže získava vysokú odolnosť voči UV žiareniu a vode. Sušené koľajnice sú upevnené špeciálnym lepidlom, ktorý nespustí toxické výpary. Hotové výrobky majú plochý povrch a nedávajú do ich vzhľadu iným odrodám dreva, pretože prirodzený odtieň a textúra dreva zostávajú plne udržiavané. Vďaka špeciálnej výrobnej technológii má lepený lišta minimálne percento vád počas prevádzky v nepriaznivých podmienkach. Pod pôsobením vysokých teplôt, mrazu a zrážania si zachováva jeho integritu, dizajn nie je predmetom praskania, ani.

Vlastnosti Larch Drevo

Rozmery

Typická dĺžka dreva – 6 metrov, pod jednotlivou objednávkou, môžete vytvoriť tyče s dĺžkou 2 až 9 metrov, veľkosť lepeného reziva môže dosiahnuť 18 metrov. Hrúbka sa zvyčajne líši od 100 do 250 mm v kroku 25 m. Šírka je 100-275 mm. Väčšina výrobcov ponúka bary s parametrami 100×100, 200×200, 150×150, 100×150, 50×100, 80×80, 60×60, 50×70, 100×200.

V bytovej konštrukcii zvyčajne používajú produkty s prierezom 150 mm. Takáto budova má schopnosť udržať teplo, ale nevytvára nadmerné zaťaženie nadácie. Najobľúbenejšie patrí:

 • 100x150x6000;
 • 200x200x6000;
 • 100x200x6000;
 • 100x100x6000;
 • 150x150x4000.

Vlastnosti Larch Drevo

Produkty s prierezom 50×50 mm sa nazývajú polovičné chovu. Najčastejšie používatelia kupujú 50x50x3000 a 50x50x2000. V obchodoch možno nájsť aj bar – toto je rôzne drevo. Je to tenké guľatiny, rezané a zo všetkých strán spracovaných. Na rezu môžu mať pravouhlý alebo štvorcový tvar, menej často prišiel.

Dĺžka takýchto tyčí sa líši od 3000 do 6000 mm. Rozdiel medzi týmito rezivom rezu je redukovaný na veľkosti – tyče sú zvyčajne vyrobené s hrúbkou menšou ako 100 mm. V súlade s normami musí ich šírka prekročiť hrúbku najviac dvakrát. Najžiadanejšie produkty 50×50, 40×40, 30×70, 20×40.

Vlastnosti Larch Drevo

Populárne výrobcovia

Pre výstavbu domov by sa mala zvoliť len najvyššia lišta kvality, inak bude štruktúra krátkodobá. K tomu sa nestane, mali by ste uprednostniť spoľahlivými výrobcami.

 • Les Moroi. Spoločnosť sa špecializuje na výrobu stavebných materiálov vrátane listnej tyče. Užívatelia ponúkajú niekoľko odrôd – zaoblené, lepené, hovädzie mäso a neustatnené. Lepený bar tejto značky je vyrobený s použitím netoxickej a silnej adhéznej kompozície, čo zaisťuje maximálnu hustú spojku lamiel. Výsledkom je, že sila dizajnu nie je horšia ako profilované výrobky.

Takéto výrobky slúžia niekoľko desaťročí, nie sú hrozné zrážky a teplotné rozdiely.

Vlastnosti Larch Drevo

Vlastnosti Larch Drevo

 • „Ufarysnab“. Spoločnosť ponúka vysoko kvalitné ras, ktorých silu a hustota je potvrdená certifikátmi. Po výrobe sú všetky tyče vystavené dôslednému preskúmaniu, nedostatky a chyby sú zistené a eliminované – len prírodné materiály s krásnou textúrou prichádzajú na predaj. Štruktúra podobného dreva poskytuje maximálnu tepelnú ochranu a izoláciu hluku. Drevo tohto výrobcu má dlhú životnosť.

Vlastnosti Larch Drevo

 • „Snabroups“. Ponúka drevo vyrobené z pevného denníka. Materiály tejto značky boli široko distribuované v stavebníctve, konečnom a priemyselnom sektore. Jeho použitie umožňuje dosiahnuť významné úspory na opravu a dokončovacie práce.

Vlastnosti Larch Drevo

 • „Turcecke“. Spoločnosť vlastní vlastnú výrobnú dielňu a predáva tovar „od výrobcu“, takže má možnosť ponúknuť tovar na demokratické ceny. Funkcia práce „píly“ je prevádzkovým dodaním tovaru do akéhokoľvek regiónu Ruska.

Vlastnosti Larch Drevo

 • „STROYPOSTAVKA“. Spoločnosť ponúka listnatý bar s prierezom 150×150, 100×150 alebo 150×200. Pri výrobe sa používa technológia rezania, čo umožňuje zachovanie dekoratívneho typu smrea.

Vlastnosti Larch Drevo

Pôsobnosť

Technologické výrobné tyče z Larch umožňuje široko používať materiál na lodi a vnútorné čelo priestorov. Bar sa používa na montáž:

 • parkety;
 • okenné rámy a dvere;
 • kroky;
 • Referenčné štruktúry;
 • Altánok;
 • Nábytok.

Vlastnosti Larch Drevo

Vlastnosti Larch Drevo

Vlastnosti Larch Drevo

Pre každú sféru sú vhodné určité odrody dreva. Výrobky z dreva 100×150 sú teda dopytom pri organizovaní strešných konštrukcií, terasov a rámových konštrukcií, ako aj prekrývania. Takéto výrobky sú pevné a tvrdé, slúži dlhú dobu.

Bar 150×150 je vhodný pre drevené konštrukcie. Materiál je dobrá izolácia hluku, trvanlivosť a trvanlivosť. Bar 150×200 je nevyhnutný pre stavebné kúpele a iné cozsptroops z jedného do dvoch poschodí.

Vnútri domov z takého materiálu, príjemná ihličnatá aróma a útulná atmosféra vždy vládne.

Vlastnosti Larch Drevo

Vlastnosti Larch Drevo

Vlastnosti Larch Drevo

Ako si vybrať Larch Drevo, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár