Vlastnosti Linden

Oddelené umiestnenie dreva z dlhého času. Akonáhle sú prírodné materiály jedinou možnou možnosťou pre dekor a stavbu. Teraz na výmenu prišli viaceré riešenia so zvýšenými operačnými vlastnosťami a možnostiam hromadného dizajnu. Dopyt po drevených povrchoch však nestratí svoju pozíciu. Lipa je veľmi častým stromovým pohľadom na území našej krajiny. Aké funkcie a výhody ako povrchové materiály budú diskutované nižšie.

Vlastnosti Linden

Vlastnosti Linden

Zvláštnosť

Podšívka je druh priestor pre priestory. Nie je to tak dávno, že došlo k dobu rabidovej popularity dokončovania klapkových domov, izieb, balkónom, verandou a rôznymi arbormi. Teraz s vývojom stavebného priemyslu dizajnéri trochu ochladili na tento typ povrchovej úpravy. Ale existujú priestory v dome, v ktorom budú dokončovacie tabule najlepšou možnosťou pre registráciu. Po prvé, je kúpeľňa, sauna a parná miestnosť.

Výber takéhoto stromu ako Lipa, na dekoráciu je veľmi relevantná. Lásť ľudovej medicíny ľudia majú dlhú dobu vedieť o liečivých vlastnostiach farby vápna a medu. Charakteristika sú však aj pre cenné vlastnosti dreva. Kvalitatívne charakteristiky vám umožňujú používať Linden Linden pre vonkajšie aj vnútorné dekorácie budov.

Vlastnosti Linden

Vlastnosti Linden

Nižšie sú výhody strihacích dosiek Linden.

 • Konštrukcia. Pokiaľ ide o použitie pre stavebné a nábytkárske práce, je strom vápna vynikajúca možnosť. Trubkom podľa prírody obsahuje malé množstvo prirodzených chýb. Produkty sa získajú homogénne, vizuálne dokonalé, hladké a s minimálnou reliéfom. To pridáva pohodlie v interiéri kúpeľa.
 • Hustota. Vo vodách s vykurovacím systémom sa musí zabezpečiť vetranie a výmena vzduchu, aby sa zabránilo prehriatiu média. Nástenné a podlahové krytiny by sa nemali horúco. V tomto ohľade je Lipa, ktorý má jemnú štruktúru, je vhodný, pretože nie je možné (hodnota hustoty je v rozsahu 530 kg / m3).

Vlastnosti Linden

Vlastnosti Linden

 • Farebné spektrum. Drevené odrody ovplyvňujú prírodné odtiene. Všeobecne platí, že vápno dosky majú svetlú farbu, menia sa medzi žltou a hnedou. Niektoré druhy môžu byť prakticky biele s teplým odtieňom. Je vhodné na použitie v malých kúpeľoch a iných izbách.

Vlastnosti Linden

 • Prirodzené vlastnosti. Pri používaní dreva, zvyčajne veľké nepríjemnosti spôsobí uvoľnenie živice pri zahrievaní. Pri vysokých teplotách môže živica spáliť pokožku a neodvolateľne pokaziť textilnú vec, držať sa na ňu a objavuje sa v štruktúre tkaniny. V prípade vápna je riziko minimálne v dôsledku nízkeho obsahu živice v jeho zložení. Uvedené liečebné vlastnosti obloženia sa tiež zobrazia pri zahrievaní. Dosky sú naplnené éterickými olejmi, ktoré budú nasýtiť atmosféru sauny s ich odparovaním a v literálnom zmysle slova na liečbu niektorých ochorení, napríklad prechladnutí alebo ochorení NasofaryNX a Bronchi. A všeobecne, nájsť v peknom zápachu s prirodzenou prírodnou sladkou vôňou uvoľňuje a tóny, a tiež eliminuje stres.

Vlastnosti Linden

Vlastnosti Linden

 • Výkonnostné funkcie. Lindenie s Linden odoláva vysokým teplotám a ostrým rozdielom, ako aj úroveň vysokej vlhkosti. Pre parillas a kúpele je veľmi relevantné, pretože tam je 140 stupňov a úroveň vlhkosti je viac ako 90%. Trvanlivosť dosky vám umožní dúfať v dlhú životnosť. Najlacnejšie typy obloženia nie sú schopní stratiť svoje vlastnosti 10 rokov. Elitné typy materiálov v kombinácii s pravým odchodom a čistením budú slúžiť až 30 rokov. Postupom času, dokončenie začne stmaviť, ale môže byť opravená pomocou dodatočného spracovania.
 • Ďalšou nespornou výhodou Linden je jednoduchosť jeho vykonávania. Ani veľmi pripravené oddelenie bude môcť pracovať na správnej úrovni bez toho, aby bolo možné veľa ťažkostí.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  So všetkým spektra výhod, akýkoľvek materiál má svoje nevýhody.

  • Podobne ako každý strom, podšívka môže trpieť vplyvom mikroorganizmov, najmä s vysokou vlhkosťou. Forma a huby môžu byť rozsiahlym a ťažkým problémom, ak nevytvára antibakteriálne spracovanie včas.
  • Keď sú vystavené vonkajším faktorom a blízkosti kovových konštrukcií, drevo stmavne časom.
  • V porovnaní s ostatnými stromami, materiál z Lindy stojí niekoľkokrát drahšie.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  • Jediný spôsob, ako uložiť, je použitie malých rozmerov dosiek aj vo veľkej miestnosti, kombinovať ich medzi sebou v rôznych smeroch. S jeho ekológiou a bezpečnosťou je však tento typ povrchovej úpravy stále najvhodnejší pre vaňu.

  Triediť

  Pri spracovaní nie je možné vybrať len dokonalé dosky. Preto je obvyklé klasifikovať ich v závislosti od kvality povrchu. Rozdiel v odrodách je typický pre akékoľvek podšívky z Linden a z iných plemien stromov.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  Celkovo existujú 4 divízie.

  • Stupeň „Extra“. Sú to najvyššie triedy. Nemá žiadne chyby, praskliny a čipy. Z jedného stromu nie je možné urobiť veľa takýchto dosiek, takže sú vybrané a spájané na zvýšenie počtu materiálov. Premium Grade má najvyššie náklady a používa sa na dokončenie elitných domov a chát. Pri nákupe je potrebné skontrolovať celú šaržu materiálov, pretože bezohľadný predajca môže kombinovať najvyššiu kvalitu s nižšou kvalitou. Prepravovať „extra“ podšívka s extrémnou opatrnosťou, neumožňuje poškodenie. Niekedy zo skladu je vydaná už balená vo vákuovom filme. Doska nevyžaduje montáž, ľahko pripojenú a všetky upevňovacie prvky sa zvyčajne dodávajú s materiálom. Pre dodatočnú ochranu a zlepšenie dekoratívnych vlastností je povrch dosiek navyše lakovaný, ktorý vyžaduje dodatočnú opatrnosť v starostlivosti a inštalácii.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  • Stupeň „A“. Nie je to veľa odlišné od najvyššieho. Niektoré produkty rôznych odrôd u rôznych výrobcov môžu súťažiť v kvalite. Prvý stupeň umožňuje prítomnosť malých defektov. Ak sú trhliny, nemôžu byť cez, mať dĺžku maximálne 10 cm a zaberajú nevýznamnú časť povrchu dosky. V prípade prítomnosti suky platia aj určité požiadavky. Priemer by nemal byť viac ako 15 mm, svetelné prvky. Bitch by nemala vypadnúť. Na triedach triedy a nemali by byť tmavé a hniloby. Povrch dosiek je tiež pokrytý lakom alebo voskom tvorbou pre prirodzený lesk.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  • Stupeň „B“. Podšívka má ešte nižšiu kvalitu. Chyby začínajú ponáhľať v očiach. Trhliny sa môžu stretnúť, čipy nie viac ako 5 centimetrov pre 1 p. m. Povrch môže tiež obsahovať korunové časti najviac 10%, zatemnené klobúky s priemerom nie viac ako 15 mm a bežným svetlom nie viac ako 20 mm. Môže splniť maximálne 1 sučku. m. Dropping a Rotten Skratky nie sú povolené. Ktoré kývajúce trhliny, potom prechádzajú, nesmie prekročiť dĺžku 30 cm, trhliny pozdĺž vlákien nesmli byť viac ako 5 cm dĺžka a šírka 1 mm. Pozemky s stmavným nemôžu byť viac ako 10 o 20 cm. Prítomnosť Rotten je možná, ale nie viac ako 10% dosky na 1 p. M. Nedostatky spracovania obrysových hrán by nemalo zasahovať do inštalácie výrobkov. Je možné podať dekoratívny typ obloženia, maľuje ho do tmavých odtieňov pre flavóry defektov. Jedinou výhodou tejto možnosti je jeho prijateľná cena.

  Vlastnosti Linden

  • Tretí stupeň. Najnižšia kvalita obloženia s viditeľnými a výraznými chybami: hlboké praskliny, klesá bity, stmavne, nedostatočne žartované prvky, ktoré sa objavujú s úzkou živicou. Vhodné pre konečnú úpravu priestorov, ktoré vyžadujú drevené steny. Ak chcete poskytnúť prijateľný vzhľad, je potrebné hodiť dosky a následné farbenie.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  Okrem štandardnej klasifikácie môžete zvýrazniť samostatné poddruhy – Eurovant. Výrobcovia z Európy sa starali o ďalšie výhody takéhoto cieľa zmenou dizajnu dosiek. Drážka v tomto prípade hlbšie ako v bežných výrobkoch a lastúry majú veľkú dĺžku. Na maximalizáciu povlaku z vlhkosti a výparov boli v doskách vykonané ďalšie kanály. Cenová značka na eurozóne presahuje akékoľvek odrodové výrobky.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  Aj v prípade takéhoto dobre študovaného materiálu, ako je strom, sa výrobcovia snažia vyvinúť nové technológie. Vďaka takýmto pokusom sa objavila tepelne spracované drevo. Jeho výroba sa vykonáva rôznymi spôsobmi: vystavenie zahrievanej pary pri teplote do 200 stupňov, ošetrenie tlaku, účinku na inertných plynoch a rastlinných olejoch. Essencia je jedna – obklad je zahrievaný. Živice sa odparia, výrobky sa stávajú silnejšími a menej hygroskopickými. Tepelné režimy je produkt najvyššej úrovne. Jeho kvalitatívne vlastnosti vám umožňujú nastaviť životnosť od 50 do 100 rokov za akýchkoľvek vonkajších vplyvov. Jediný mínus je vysoké náklady na materiál.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  Rozmery

  Na trhu môžete splniť výstelku rôznych veľkostí. Hlavný rozdiel je medzi domácimi výrobkami a Eurovantom. Najčastejšie rozmery miestnych výrobcov – dosky s hrúbkou od 12 do 40 mm, šírka sa líšia od až 150-200 mm. Dĺžka začína od 200 mm a dosahuje 6 metrov. V prípade euro-zistenia je všetko striktne obmedzené na niekoľko typov: Tri druhy hrúbky – 13, 16, 19 mm, šírka – 80.100, 110, 120 mm, dĺžka až 6 metrov.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  Väčšina z nich sa líši dĺžka dosky. To je vysvetlené aspoň skutočnosť, že je to najdôležitejší a určujúci parameter.

  Čím dlhšia rada, tým drahšie sú. Oveľa lacnejšie oddeliť rovnakú oblasť s krátkymi výrobkami kombináciou ich ako solídnymi tabuľami.

  Ale s množstvom stavebných prác, sú potrebné veľké výrobky.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  Tipy

  Na dokončenie kúpeľov, odporúčajú aplikovať Linden, Olhor a Aspen Lining. Hlavný viditeľný rozdiel medzi nimi: OSENOVA A ALDER BOARDS sa rýchlo objavujú tmavé škvrny okolo skórovaných spojovacích materiálov. Lipa je drahšia, ale bude trvať dlhšie, nebude sa zahrievať a bude mať príjemnú vôňu.

  Nižšie sú odporúčania špecialistov, ako optimálne vykonávať orezanie s lipom s Linden.

  • Pred začatím práce je podšívka nevyhnutná na niekoľko dní, aby vydržali v teplom mieste.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  • Stavebné a opravárenské práce s drevenou konečnou doskou je lepšie vyrábať pri pozitívnej teplote na ulici alebo v teplej vyhrievanej budove.
  • Prepravka pre dosku je lepšie upevniť v horizontálnom smere každú polovicu seba. Môžete navigovať cez riadky označené úrovňou stavby.
  • Láska pod podšívkou je upevnená horizontálne v prírastkoch 40-50 cm.
  • Pri pároch je zvyčajné používať produkty, ktorých hrúbka nepresahuje 25 mm.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  • Dizajn môže byť akýkoľvek, ale zvýšiť životnosť cieľa a jeho menšie zmáčanie, podšívka by mala byť balená diagonálne alebo vertikálne.
  • Ak chcete zvýšiť ochranné vlastnosti, môžete aplikovať antiseptické riešenia pre predbežné spracovanie.
  • Aby sa dosiahol väčší dekoratívny efekt, povrch sa spracuje lakom a rôznymi kompozíciami určenými na prácu v kúpeľoch a saunach. Starostlivo študovať kompozície takýchto výrobkov. Musia byť šetrné k životnému prostrediu a nie rozlíšiť toxické látky, keď sa zahrievajú.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  • Ak sa rozhodnete izolovať voskovacie miestnosti, je najlepšie zvoliť materiály s funkciou parotesnej bariéry. Takže uložíte steny z hniloby.
  • Ak má vaša likvidácia malú saunu alebo kúpeľ, vyberte si dosky nie dlhšie ako 90 cm. Vizuálne rozširujú miestnosť.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  Krásne príklady

  V malej saune bude dokonalý povrch obloženia rôznych odtieňov. Prúžky budú dať izbu viac štýlový vzhľad. A účinok temnoty a tmy možno vyhnúť s použitím dodatočného podsvietenia na strope.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  S minimálnym nákladom a veľmi malým párovým rohom môžete poraziť s konečnou úpravou v rôznych smeroch. Vertikálne a horizontálne prvky jedného odtieňa prideľujú rôzne povrchy, ale v rovnakom čase vyzerajú ako jeden.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

  Kontrastné farby poskytnú zaujímavý prízvuk. Hlavná vec nie je zapojiť sa do tmavých odtieňov. Môžu zdôrazniť chrbtky sedadiel a vertikálnych prvkov povrchovej úpravy, lampy. S veľkým množstvom v kúpeli bude tmavé a nepohodlné.

  Vlastnosti Linden

  Vlastnosti Linden

    Ak sú pre vás drevené steny a stropy príliš nudné, môžete pridať jas pomocou tematických panelov s umelým osvetlením. Obrazy horúcich kameňov, dreva alebo požiaru pridajú teplo, pohodlie a relaxáciu v interiéri.

    Vlastnosti Linden

    Vlastnosti Linden

    V ďalšom videu nájdete recenziu Linden Linden na kúpanie alebo saunu.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár