Vlastnosti malých vrtákov

Vlastnosti malých zväčchov musia vedieť každý nováčik domáce majster. Je potrebné zistiť, aký môže byť priemer vrtáka pre mini-vŕtanie, a čo by mohlo byť najmenší vrták. Malo by sa tiež chápať s vlastnosťami ich používania.

Popis a vymenovanie

Málo zrelé, pretože nie je ťažké uhádnuť, sú zariadenia na vŕtanie malých otvorov. Zvyčajne ich získavajú za mini-vŕtač. Takéto zariadenie je veľmi obrátené v mnohých úlohách domácností a obzvlášť cenných v praxi rádiových amatérov, modelárskych. Výrazne chráni čas v porovnaní s vŕtaním malých otvorov s shill a inými infikovanými prostriedkami. Nebezpečenstvo prelomiť niektoré položky.

Miniatúrne nástroje stále pracujú oveľa čistejšie ako improvizované príslušenstvo. Po ich zostávajú hladké valcové alebo iné zárezy. Je však dôležité pochopiť, že dobrý mini vrták, ako je to nástrojové nástroje, nemôže byť lacné.

Existujú rôzne typy, a teraz je čas povedať o tom.

Preskúmanie druhov

Po prvé, stojí za to zdôrazniť okamih, keď sa všetky valcované, bez ohľadu na priemer, sú rozdelené do dvoch hlavných skupín. Jeden pracuje s drevom a inými mäkkými materiálmi a druhý – s kovom. Konštrukcie na spracovanie kovov majú pár pozdĺžnych drážok, vybité wilk chipsy. Coroned Swells v najmenšej skupine sa nenašli – sú potrebné na kladenie výkonných otvorov. Modely kužeľa sú oveľa lepšie vyrovnané s prenikaním kanála rôznych sekcií: bude potrebné naplánovať obvod obvodu a presne určiť vŕtacie centrum.

Jednoduchá špirála sa prevrátila s jednou drážkou pre čip, potrebný na prácu so stromom. Predávajú sa v širokom rozsahu – a najmenší iba 3 mm. TRUE, musíte pochopiť, že hlboká diera nerobí. To je v rozpore so zákonmi fyziky a veľmi jemné podlhovasté vrtáky. A ak chcete urobiť dokonale hladký hluchý diera, forstre vŕtačka sa stáva vynikajúcou voľbou; Zariadenia až do prierezu 3 mm nemusia mať značenie vôbec, a to je normálny fenomén.

Prečítajte si viac  Nožnice na kov: Vlastnosti, odrody a tipy na výber

Pokiaľ ide o práve spomenutý forstener, ich rezná časť prepichne vlákna okolo obvodu rýchlejšie ako hlavné čepele idú do stromu. Výsledkom je, že vzhľad čipov je takmer vylúčený. Tento moment je mimoriadne dôležitý, keď je gól, aby sa dosiahol elegantný vybranie. Presný priebeh vrtáka vrták v dôsledku ráfika (iné návrhy, aby to spôsobili, že je to veľmi cenné, keď je ťažké udržať smer pohybu v materiáli.

Stojí za zmienku, že vrták Forster je jedinečný. Na rozdiel od falzifikátov je jeho rezací okraj len v 2 bodoch prerušený hlavnými lopatkami. A tieto samotné čepele sa vyostria ručne. Jediný oficiálny výrobca takýchto výrobkov – Výroba Connecticut Valley. Takéto valcované stroje nie sú obsadené a sú vytiahnuté z uhlíkových ocelí a v dôsledku toho sa získa takmer úplná ochrana proti prehriatiu.

Najmenší – menej ako 1 mm – valcovaný zozbieraný na vysokej rýchlosti. Jednoduché skrutkovače s automatickou centrovacou kazetou tu pomôžu. Microswit od 0,1 do 1 mm má zvyčajne okrúhly prierez. Typická súprava dreva obsahuje až 10 kusov zariadení 3-12 mm. Colné orgány pre jemné práce môžu zahŕňať nástroje od 0,03 do 0,32 cm.

Pre výrobu môže valček použiť:

 • HSS-E oceľ s 5% kobaltom;

 • HSS-G – pre mäkšie materiály;

 • HSS-R Vysokorýchlostná oceľ.

Ako použiť?

Vŕtanie s malými prútmi je komplikovaný intenzívnejším vplyvom interferujúcich faktorov:

 • Beat samotného vrtáka;

 • bitie vretena;

 • závislosť od kvality povrchu;

 • Odchod nástroja intenzity;

 • Jednotnosť dodávky nástroja.

Pred začiatkom práce by malo byť správne fixované vo farbách alebo kazetách. Regulačná hmotnosť vretena striktne obmedzená. Odchýlka jeho osi z prísne kolmého vzhľadom na tabuľku nepresahuje 0,0005 cm. Najväčší prípustný bing rezných hrán – 0.0015 cm. Vizuálna regulácia správnosti pripojenia sa vykonáva pomocou zväčšovacieho skla, ktoré sa zvyšuje 4-10 krát.

Prostredníctvom toho, s rýchlosťou pod 1500 otáčok za minútu, vreteno zvráti vŕtačku tak, že sa podobá monolitickej tyči. Pod hranolkami by nemali byť žiadne drážky. Profesionálne použitie zariadenia na základe:

 • platne;

 • Mikroskop MBS-2;

 • Braktín.

Prečítajte si viac  Vlastnosti dreveného inyán

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: