Vlastnosti matricové vŕtačky

Vrtať je nástroj na vŕtanie a rozširujúce sa otvory v pevných materiáloch. Kov, drevo, betón, sklo, kameň, plast – to sú tie látky, v ktorých je nemožné robiť dieru nejako iné. Starostlivo premyslený nástroj, výsledok vynálezu, má mnoho modifikácií. Náš dnešný materiál je venovaný prehľadu matice.

Vlastnosti matricové vŕtačky

Vlastnosti matricové vŕtačky

Popis

Čerstvé z matrice je navrhnuté:

 • Na vŕtanie – výroba bláznaj;
 • Naplnený – rozšírenie existujúcich;
 • Škrabanie – Príjem nevodných vybraní.

Rolky sa líšia v type stopky.

Šesťuholník a valcové použitie v tremoroch a skrutkovačoch akéhokoľvek druhu. Pre kazety s vačkami používajte drtý stopku. SHAS Typ SDS sú určené špeciálne pre perforátory.

Vlastnosti matricové vŕtačky

Vlastnosti matricové vŕtačky

Matrix predstavuje špeciálne požiadavky na prístroj, profesionálny aj manuál, takže suší sa z tohto výrobcu môže odolať dlhom zaťažení. Pri výrobe vysokej kvality tvrdej ocele. Aplikovaná dodatočná technológia povlaku.

Vynikajúce odporúčanie od spotrebiteľov sa odvrátilo z ocele s pridaním vanádu a kobaltu. Matrice Swubs sa vyznačujú vysokou pevnosťou a záberom, cobaltovými vrtákmi cez dokonca temperovaný kov. Skrútené pre keramické dlaždice, forstre a iní vykazujú vynikajúcu kvalitu a presnosť, dávajú čisté rezy s plochým okrajom.

Vlastnosti matricové vŕtačky

Vlastnosti matricové vŕtačky

Vlastnosti matricové vŕtačky

Prehľad sortimentu

Všetky vybavené majú označenie zodpovedajúce priemeru vŕtacieho otvoru.

 • Špirála alebo skrutka – Jedna z najobľúbenejších odrôd v kovu a dreve, takže najčastejšie používa. Majte priemer od 0,1 do 80 mm a dĺžku pracovnej časti do 275 mm.
 • Typ plochého alebo perna Vŕtačky sa používajú na výrobu veľkých otvorov. Zariadenie má formu plochej taniera, vyrobená s stopkou alebo fixovaný v BARKEST.
 • Drill forstener Podobne ako perovy vŕtačka, modifikácia má rezačnú mlyn.
 • Coroned Rolling Aplikované v prípade, keď je potrebné znížiť iba časť zvonenia materiálu.
 • Model jednostranného vŕtania Na získanie presných priemerov. Jeho ostré hrany sú len na jednej strane osi vrtáka.
 • Model kroku má tvar kužeľa s krokmi na povrchu. Každý z týchto krokov vykonáva vŕtanie určitého priemeru. S ním sa vykonáva vŕtanie rôznych priemerov bez nahradenia zariadenia.
 • Ak chcete získať kužeľové otvory Aplikovať Drill Zenker.
 • Diamantový a víťazný typ Použiť pre prácu na keramických dlaždice, sklenenej, betóne, kameni, tehlu, porcelánovej kamenise.

Vlastnosti matricové vŕtačky

Vlastnosti matricové vŕtačky

Vlastnosti matricové vŕtačky

Všetky druhy majú rôzne typy stopiek:

 • SDS, SDS +;
 • kužeľové;
 • valcový;
 • Troj-, štvor-, šesťhranné stopky.

Spiralové vlnky majú priemer od 3 do 12 mm, pero – od 12 do 35 mm, uhlíkové drevo má veľkosť od 6 mm do 40 mm.

Vlastnosti matricové vŕtačky

Môžete si kúpiť ako jediný vŕtanie a súbor. Výrobcovia ponúkajú univerzálne sady, špecializované na prácu na skle, katedrách a keramike. Kovové súpravy, betón, drevo. Vynikajúci výkon má sadu kovových valcovaní. V súbore 19, sušené od 1 do 10 mm, s valcovými stopkami. Súprava je v pevnej kovovej krabici.

Nástroj je vyrobený z vysokorýchlostnej ocele, jedinečné technológie vytvorili snap, odolajúci veľký šok a teplotné zaťaženie. Špirálová forma prispieva k žetónom. Aplikované na stroje, v práci s vŕtačkami, skrutkovače.

Vlastnosti matricové vŕtačky

Ako si vybrať?

  Výber vrtáka závisí od toho, aký materiál bude fungovať. Pre strom, výber zariadenia závisí od priemeru otvoru: pre malé priemery 4-25 mm, si zvolia špirály, pre zväčšený priemer sa odoberajú modely pera, pretože majú minimálnu veľkosť – 10 mm. Centrobor posuvného peria sa používa s častou zmenou priemerov.

  Práca s betónom vyžaduje hardwest snap, nie je horšia ako sila diamantu. Ide o vlnitý nástroj, nadradený k iným možnostiam pevnosti. Pre vŕtanie kovu, špirála, stupňovito alebo Zenker zvinúť z ocelí s pridaním kobaltu, molybdén sa zvolí.

  Takýto západ má trojvrstvový povlak nitridu titánu, hliníka a umožňuje vŕtanie legovanej a nehrdzavejúcej ocele.

  Pre neželezných kovov a uhlíkovej ocele potrebnej pár-oxidované zariadenie. Podobný nástroj má čiernu farbu. Pre liatinu sa používajú leštené vlnky.

  Vlastnosti matricové vŕtačky

  Vlastnosti matricové vŕtačky

  Ako si vybrať vŕtanie, povedal v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár