Vlastnosti píl brúsnej pásky

Kľúčom k produktivite práce a trvanie životnosti inštrumentálneho snapu je kompetentne zaostrená páska a drevo. Takéto služby spravidla poskytujú špeciálne organizácie, ale ak poznáte postupnosť akcií a zvláštnosti procesu, je možné vydržať hlúpe píly.

Aplikácia páskových uterákov

Kľúčová komponentová zložka každej stuhy je páska (plátno). StuhyOstatné stroje sa vo veľkej miere používajú pri práci s drevom, kovom, gumeným, plastom a rôznymi pružnými materiálmi.

Existujú tri odrody týchto výrobkov.

 1. Manuálne páskové zariadenia – Tieto autá môžu byť nazývané domácnosť, najčastejšie sa využívajú doma.
 2. Desktopové úpravy – Tieto agregáty sú častejšie nadobudnuté pre malé priemyselné zariadenia, spoločnosti, ktoré sú zapojení do dreva, workshopov.
 3. Stacionárne agregáty – Takéto inštalácie súvisia s kategóriou profesionála, využívajú sa vo veľkých priemyselných odvetviach, továrňach, rastlinách, veľkých dielňach a tak ďalej.

Typológia fazule

Základom separácie píl tohto druhu je materiál výroby a prvkov vystavených spracovaním. V súlade s takýmito aspektmi môžete oddeliť nasledujúce typy látok.

 • Píly na drevo. Kľúčovým materiálom pre ich výrobu je uhlíkaté a legované oceľové stupne, ich tvrdosť dosiahne 40-45 HRC. Všetky zuby sú povinné vystavené vytvrdzovaniu vysokofrekvenčnými prúdmi. Je potrebné si všimnúť, že takýto materiál plátna môže byť použitý na rezanie tenkých neželezných kovov alebo uhlíkových ocelí.

 • Kovové plátno. Urobili takéto nástroje z vysokorýchlostného buď pružiny (kobalt a volfrám sa pridávajú do štruktúry). Tieto píly už prenášajú pevnosť do 69 HRC. Ak chcete získať vysokú tvrdosť a dostatok príležitostí, zuby môžu uvítať stelitídu alebo iné typy trvanlivých zliatin.

Služba pil

Pre servis, zuby nestačia, je potrebné ich zriediť. Dva z týchto postupov sú spáchané v poradí kontinuity: Začnite s rozvodom zubov a sú doplnené drenážou. Je potrebné striktne dodržiavať takúto chronológiu práce. Riedenie sa uskutočňuje, aby sa znížilo trenie píly v procese rezania jedného alebo iného materiálu (drevo, kov, plasty a iné). Existuje niekoľko metód chovu, ktoré závisia od toho, ktoré prvky musia následne získať spracovanie a pevnosť východiskového obrobku.

Vlastnosti plemenných pások

Ako sa nástrojový nástroj používa zníženie vlastností jeho reznej hrany. Technická časť pracovného cyklu je teda chov a kompetentné ostrenie páskových handričiek.

Majte na pamäti: usporiadanie je povinné byť ostré, a nie po ňom!

Chov je proces ohýbania zubov po stranách, aby sa zabránilo nástroje upínacieho nástroja v spracovanom materiáli a zníženej trecej sily. Existujú 3 typické metódy riedenia:

 • Klasické – zuby sú vypúšťané do pravej a ľavej strany striktne zase;
 • Čistič – každý tretí zub zostáva v počiatočnej polohe. Zvlášť významné pre zariadenia určené na rezanie, spravidla silné zliatiny a materiály;
 • Vlnité – všetky zub má svoju vlastnú hodnotu plniacej hodnoty, preto z nich je tvorená vlna. Toto je najťažší typ chovu.

Treba mať na pamäti, že v elektroinštalácii nie je celý zub, ale iba jeho podiel je 1/3 alebo 2/3 časti horúceho vrcholu.

Odporúčané výrobcami, parametre hodnoty zapojenia sú naskladané v intervale 0,3-0,7 milimetrov. Postup sa vykonáva prostredníctvom špecializovaného nastaviteľného inventára.

Ako správne zaostriť plátno?

Podľa štatistík, viac ako 80% prípadov prestávok zariadení dochádza z dôvodu poruchy liečby dutín. Potreba ostrenia je zistená vizuálne – vzhľadu samotných zubov alebo stav miesta hopilu (zvýšenie nerovného lietadla).

  Kamene na ťahanie stuhou sú vybrané na základe tuhosti zubov. Na vypúšťanie výrobkov z uhlíkovej a dopovanej ocele, použite Korundové kamene. Bimetal Cans sú povinné BURAZON (ELBORONIC) alebo DIAMONDOVÉ DISKU. Konfigurácia ostružného disku pre plátno sa musí určiť pomocou vlastností prístrojov. Stáva sa to tanier, byt, pohár, profil.

  Pred začiatkom práce je vhodné dať plátno na zavesenie v zastarannej polohe 10-12 h.

  Podmienky na ostrenie Cavalo s vlastnými rukami:

  • Zabezpečenie systematického odstránenia kovu vo forme zubného prierezu;
  • Zabránenie nadmernému tlaku disku (toto je v silách spôsobiť žíhanie);
  • zabezpečenie integrity výšky a formy prierezu zubu;
  • Nevyhnutná prítomnosť tekutiny na chladenie;
  • Kontrolu neprítomnosti škálovania.

  Typické pokyny na dramatizáciu plátna hovorí, že odvodnenie sa musí vykonávať alebo na prednom povrchu zubu, alebo oboje na čelné aj inverzné. Ale toto je teoreticky. V skutočnosti, väčšina špecialistov a remeselníci od ľudí to vykonávajú len na zadnom lietadle – takže veria, pohodlnejšie.

  A veľká, nevenula pozornosť s množstvom pravidiel a podmienok, tieto zariadenia sú skôr nenáročné v probléme brúsenia. S nimi môže byť zapojený do špecializovaného brúsneho pásma a ručne. Okrem toho sa môže použiť na spracovanie rôznych konfigurácií a látok kruhov.

  Predtým, ako si vyostriete páskové plátno, je vhodné zoznámiť sa s kľúčovými metódami vykonávania tohto postupu.

  Metóda 1: plné brušné brúsenie

  Táto metóda sa považuje za mimoriadne vysokú kvalitu, vykonávané na automatickom zariadení. Elborovy (Boron) Disk, presne zvolený konfiguráciou, jediná pasáž sa spracuje s celú interdentálnu depresiu so zodpovedajúcimi rovinami susedných zubov. Získanie nerovnomernej konfigurácie na základoch zubov je vylúčená. Jedna chyba, ako táto ostrenie, je neustále mať špecifický počet oblastí pre látky rôznych účelov.

  Metóda 2: Ostré hrany zubov

  Môže byť vykonaná na špecializovaných zariadeniach alebo manuáli.

  Ak je zvolené špeciálne vybavenie, potom je potrebné zvoliť kruh s vedomosťami – spravidlami sú to vzorky plochých foriem. Profesionálne ostružné zariadenie je žiaduce kontaktovať výlučne v tých situáciách, keď je rozsah práce dosť veľká. Nepravidelné „domáce“ práce sú vhodnejšie vykonávať svoje ruky – ručivom alebo na bežnom stroji. Pri práci s účelom vlastnej bezpečnosti je potrebné použiť masku alebo ochranné okuliare.

  Ak vo vašej farme, ani stroj, ani rytec, potom môžete dať plátno a bežný spôsob – pracujúci súbor. Celkovo 3-4 rozhodujúce pohyby na opačnej strane alebo prednej strane každého zuby vyriešia problém. S konštantnou a tvrdou prácou bude zručnosť dobrého nezávislého manuálneho brúskania vytvorená veľmi rýchlo.

  Zimné drenáž v zime

  Ak je s drenážou tkanín za normálnych podmienok, všetko je jasné, potom musím povedať o ostrihaní v chladnom období. V letnom dni a zimnom zime je rozdiel v handričkách. Skladá sa z meniaci sa posunutie stupňa. Uhol, ktorý pôsobí na tkaniny v zime, by malo byť 90 stupňov, na rozdiel od leta, keď je uhol koučovania 120 stupňov.

  Odporúčania od špecialistov.

  • Keď sa naštartuje web pomocou stroja, pred spustením procesu, je potrebné uistiť sa, že presnosť nastavenia kruhu s ohľadom na nástroj.

  • Je nevyhnutné odstrániť z vybrania, ktorý je taký objem kovu, takže všetky mikrotrváci sú spoľahlivo odstránené.
  • Ak sa plátno funguje bez normálneho sprievodu na dlhšiu dobu ako výrobca, objem kovu, zatiahnuteľný v jednom priechode sa musí zvýšiť.
  • Aby ste mohli schváliť účinky odvodnenia, vždy používajte vzorku nového webu.

  • Konfigurácia zubu z plátna – strávená a uložená podľa rokov. Preto je potrebné veriť, že zariadenie zníži „bez feny, bez Zadyinky,“ bez ohľadu na to, čo robíte so zubami – obrovská chyba.
  • Pri implementácii prevádzkových noriem bude páska v dobrej viere fungovať v dobrej viere, kým sa šírka nezníži na hodnotu, ktorá sa rovná 65% počiatočných parametrov. Šírka sa zvyšuje, samozrejme, počas odtoku.

  • Existuje absolútne nesprávna rada, že po ostrosti nie je potrebné odstrániť úver. Ak beriete na vedomie, potom sa poskytuje výskyt mikrockier v píle.
  • Na konci prevádzky je pásková plátno potrebná, bez oneskorenia v dlhom boxe, čistá z čipov a živice a pred odvodňovaním – opatrne skontrolujte. V opačnom prípade je nebezpečenstvo znečistenia ostrých diskov veľmi vysoké. A to určite vedie k podstatnému procesu brúsenia.

  Možné chyby pri brúsení

  Chyba 1. Hĺbky zubov plátna. Koreňová príčina takéhoto fenoménu je skrytá v nadmerných silách brúsneho kameňa. Očakávaným výsledkom je rýchle vyfukovanie webu.

  Chyba 2. Neplatný stupeň sklonu a nedokonalosti konfigurácie palubov zubov.

  Podobný výsledok môže viesť niekoľko okolností:

  • demolácie kopírky ostružného zariadenia;
  • Chyba nastavenie sklonu stupňa hlavy stroja;
  • Brúsna kamenná štúdia.

  Teraz máte informácie o tom, ako správne ukázať plátno, ako aj ktoré nástroje a vybavenie môžu potrebovať.

  O funkciách ostrosti páskových píl sa naučíte z nižšie uvedeného videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár