Vlastnosti pneumatických jacks

Počas prevádzky vozidla alebo akéhokoľvek iného celkového vybavenia bude ťažké robiť bez konektora. Toto zariadenie uľahčuje zdvihnutie ťažkých a veľkých zaťažení. Spomedzi všetkých odrôd konektorov sú obzvlášť zaujímavé pneumatické zariadenia.

Zvláštnosť

Pneumatické konektory majú podobnú štruktúru, ktorá je založená na jednom princípe prevádzky. Takéto zariadenia majú plochý dizajn, ktorý sa skladá z niekoľkých častí:

 • Robustná báza sa zvyčajne vytvára z polymérneho materiálu, ktorý je schopný odolať vysokým zaťaženiu;
 • Podperná skrutka;
 • Vzduchová vložka na vstrekovanie vzduchu v systéme;
 • Rukoväť pre resetovanie vysokého vnútorného tlaku;
 • Vankúš (jeden alebo viac) sa vykonáva zo veľmi silnej gumy alebo PVC.

Okrem vonkajších častí existuje aj mnoho mechanizmov v pneumatickom jadre. Berú priame účasť na práci celého dizajnu av procese zdvíhania nákladu. Air Jacks zvyčajne slúžia do 6 rokov.

Takýto výkon je priemerom zariadení, ktorý je plne kompenzovaný množstvom dôležitých výhod:

 • Kompaktné rozmery vám umožňujú vždy udržať zdvíhací mechanizmus;
 • Vysoká spoľahlivosť vám umožňuje porovnať vzduchové konektory s ponukových a hydraulických mechanizmov;
 • Rýchla práca, ktorá nevyžaduje pripevnenie veľkého úsilia;
 • Vysoká vytrvalosť robí pneumatické zariadenia s dobrou voľbou nielen na súkromné ​​použitie, ale aj pre priemyselné.

Pre každý modelový výrobcovia je nastavená maximálna úroveň zaťaženia, V ktorom zdvihák môže normálne pracovať bez toho, aby boli dotknuté komponenty a mechanizmy. Pre Airborne Jack Odporúča sa mať na ruke kompresor s požadovanou úrovňou výkonu.

Pomocou takéhoto dodatočného vybavenia sa výrazne uľahčuje proces zdvíhania tovaru alebo veľkoplošného objektu, celkový čas sa znižuje na prácu.

Charakteristika

Air Jacks môžu mať inú sadu charakteristík, ktoré budú určené svojím typom a klasifikáciou. Dávame najbežnejšie parametre, ktoré sú charakteristické pre väčšinu modelov:

 • Prevádzkový tlak v systéme zvyčajne začína 2 atmosfér a končí pri značke 9 atmosfér;
 • Výška zdvíhania tovaru sa pohybuje od 37 do 56 cm;
 • Výška vyzdvihnutia je 15 cm – tento ukazovateľ je charakteristický pre väčšinu modelov, výnimky sa nachádzajú, ale sú jediné;
 • Nosná kapacita pre bežné konektory, ktoré sa používajú doma a na malé stovky, je do 1 až 4 ton, pre priemyselné modely, tento indikátor môže dosiahnuť až 35 ton.

Princíp prevádzky

Takéto mechanizmy založené na vlastnostiach, ktoré sú charakteristické pre stlačený vzduch / plyn. Pneumatické konektory pracujú podľa nasledujúcej schémy:

 • Vzduch vstupuje do systému cez vzduchový kanál;
 • Balený vzduch je zostavený v rovnej komore;
 • Vnútri dizajnu zvyšuje tlak, ktorý vedie k rozšíreniu gumových vankúšov;
 • Vankúše, zase, odpočinok v náklade, prečo stúpa;
 • Na zníženie nákladu je páka navrhnutá, keď sa zobrazuje ventil, ktorý resetuje vysoký tlak.

Kde sa používajú?

Pneumatické konektory boli široko používané v rôznych oblastiach:

 • Auto servisné strediská nebudú môcť normálne fungovať bez rôznych výťahov;
 • Terminálne centrá pneumatík musia mať tiež nutne súbor rôznych zdvíhacích zariadení, môžu to byť nákladné modely a nízkotlakové konektory;
 • Ministerstvo núdzových situácií môže byť tiež vydávané bez výťahov, s ktorými môžete ľahko zvýšiť rôzne tovary;
 • Stavebné situácie často vznikajú, keď potrebujú zvýšiť ťažké alebo veľké objekty;
 • V kufri každého auta musí byť zdvihák neustále, pretože nikto nie je poistený proti ťažkým situáciám na ceste.

Odrody

Existuje niekoľko typov pneumatických jadier.

Podcas

Ide o obľúbené mechanizmy pre pracovníkov a vlastníkov automobilov, ktorí nezávisle zaoberajú svojou službou. Dizajn takýchto modelov pozostáva zo širokej a udržateľnej plošiny, vankúše a rukoväte. Vankúš môže pozostávať z rôznych častí.

Výška zdvíhania nákladu závisí od ich množstva.

Nafukovací

Konštrukcie plne spĺňajú ich meno. Oni sú Pozostáva z nafukovacieho vankúša a valcovej hadice. Takéto výťahy sú zvýraznené kompaktnými veľkosťami, nízkou hmotnosťou a jednoduchým použitím.

Nafukovacie konektory sú ideálne vhodné ako turistický výťah, ktorý môže byť vždy v trupe.

Jacks of Slson

Majú pohľad na vankúš s trením shell. Keď sa vzduch vstrekne do systému, výška vankúša sa zvyšuje

Tipy na výber

Pri výbere konektora je dôležité, aby ste sa nemali mýliť a brať do úvahy všetky pracovné okamihy.

 • Nosnosť Pri výbere pneumatického konektora by sa malo zohľadniť povinné. Na výpočet požadovaného zdvíhacieho výkonu bude mať veľa nákladu na rozdelenie na počte podporných bodov. Napríklad, pre auto tam budú kolesá. V dôsledku toho je jeho hmotnosť rozdelená na 4 kolesá a na výstup získame číslo, ktoré zobrazí potrebnú nosnosť pre konektor. Tento ukazovateľ by mal byť vybraný s rezervou, ktorá vylučuje prácu mechanizmu so zvýšeným zaťažením.
 • Minimálna rýchlosť vyzdvihnutia Označuje vzdialenosť medzi spodnou podporou a referenčnou plochou zariadenia. Modely s malou výškou pickupu sú pohodlnejšie v práci, ale maximálna výška tohto ukazovateľa často závisí od toho, ktorý môže náklad vzostupovať. Je potrebné vziať do úvahy oba ukazovatele.
 • Zdvíhacia výška (pracovný zdvih)Zotybuje medzeru medzi spodnou a hornou polohou pracovného povrchu mechanizmu. Výhodou musí byť podávané veľkým ukazovateľom, pretože s takýmito zariadeniami bude vhodnejšie pracovať.
 • Hmotnosť Domkrat by nemal byť veľký. S jeho zvýšením je ľahká prevádzka výťahu redukovaná.
 • Úsilie na rukoväti pohonu zobrazuje zložitosť prevádzky mechanizmu. Ako je to menej, bude to lepšie. Tento indikátor závisí od typu výťahu a počtu cyklov potrebných na plné zdvíhanie.

Jack musí zodpovedať pracovnému zaťaženiu, priblížiť si požiadavky a pracovné podmienky. Často sa stáva, že výťah prehrieva a zlyhá kvôli nadmerným nákladom a opotrebeniu práce.

Prevádzka a servis

Napriek jednoduchosti zariadenia pneumatických výťahov, komplexnosť v procese ich prevádzky stále môže vzniknúť. Možno sa vyhnúť, ak používame tipy od odborníkov a skúsených používateľov.

 1. Hlavným problémom, ktorý sa vyskytuje v neskúsených užívateľoch, je odísť. Dôvod leží v nesprávnom umiestnení zdviháka pod objektom. Mechanizmus sa musí začať pumpovať, ťahať a dosiahnuť jednotné skladanie vankúšov.
 2. Gumové časti nafukovacieho konektora môžu byť poškodené o ostrých okrajoch zdvihnutého nákladu. Aby ste predišli takejto situácii, je potrebné, aby sa koberce stali, ktoré sú vo väčšine prípadov zahrnuté do základnej konfigurácie.
 3. Pneumatické zdviháky teoreticky sa neboja chladiacimi a negatívnymi teplotami. V praxi, materiál, z ktorého sú vankúše vyrobené, stráca jej elasticitu a stáva sa „dubom“. Preto s negatívnymi teplotami je mechanizmus prevádzkovaný s opatrnosťou. Ak teplota klesne pod značku -10 °, je lepšie nepoužívať výťah.

Ako urobiť pneumatický jack s vlastnými rukami, môžete zistiť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár