Vlastnosti polyuretánového priméru pre podlahy

Betón, napriek svojej vysokej mechanickej tvrdosti a hustote, je poréznym materiálom. Prítomnosť takejto štruktúry vedie k absorbovaniu vlhkosti z životného prostredia. Zvýšená absorpcia betónových báz, ktoré neprejavili dodatočné spracovanie priméru na betón, vedie k prepadom LKM v procese vykonávania dokončovacích prác na nich.

Z tohto dôvodu je povrch betónovej podlahy pokrytý vrstvou priméru. Je to špeciálna kompozícia, ktorá má schopnosť hlboko preniknúť do základne betónu. Naplnenie mikropórov takej podlahy, primér prispieva k posilneniu betónových povrchov, zároveň vystužením ich lepiacej schopnosti.

Typy náterov primérov

Moderný trh ponúka spotrebiteľom pôrod v širokom rozsahu. Všetky tieto dokončovacie materiály by mali mať potrebnú pevnosť priľnavosti s betónovým povrchom a schopnosťou zlepšiť jeho štruktúru.

Všetky priméry a ich odroda naplnená zinkom, najmä sa líšia v zložení a vymenovaní.

Podľa kompozície rozlišuje:

 • Lepiacim primérom, čím sa vytvorí horná vrstva s hrubým povrchom. Táto funkcia prispieva k najlepším uchopením povrchových stavebných materiálov s hladkým povrchom betónu;
 • Epoxid, určený na boj proti vonkajším faktorom a schopný naplniť malé póry v betóne, vytvorenie plochého povrchu a posilnenie ho;
 • Polyuretán, ktorý má podobný epoxidovému princípu prevádzky. Je to tak mleté ​​betónové podlahy pre priemyselné priestory;

 • Akrylový, ekologický primér bez vône a vylučovania škodlivých látok. Má funkcionalizmus komponent, aby sa zabránilo zhlukovačom plesní. Jeho štruktúra pomáha znížiť spotrebu povrchových stavebných materiálov. Nepochybne plus akrylský primér je jeho malá cena. Maximálny čas sušenia je 3 hodiny, čo umožňuje čoskoro pokračovať v opravách;
 • Silikón pre štepenie pohlavia v miestnostiach s vysokou vlhkosťou;
 • Značka Primer „Betónový kontakt“. Tento povlak sa aplikuje pred murivom novej keramickej dlažby alebo spracovateľských plechov.

Podľa miesta určenia:

 • priméry s antiseptickým ochranou proti hubám a plesni;
 • proti korózii;

 • Izolačné primérové ​​zmesi na ochranu pred chemickými agresívnymi zlúčeninami a nepriaznivými faktormi životného prostredia;
 • Prípravky primérov na zlepšenie zlúčeniny medzi dvoma rôznymi materiálmi;
 • Kompozície na povrchový povrch prevzdušňovaného betónu.

K dispozícii je tiež klasifikácia typu ošetreného povrchu, obsahuje primérne povlaky pre hladké betónové nátery, ktoré budú natreté, omietky alebo ich hydroizolácia sa vykoná.

Ďalší typ používaný pre porézne betónové povrchy je, naplnenie týchto pórov s kremičatkám.

Ďalším typom primeru je ALKYD, je určený na prácu s kovom. Používa sa aj pozdĺž betónu, pretože v oboch prípadoch má veľmi vysokú úroveň pevnosti, nevymaže sa po zmrazení a môže byť použitý v zime. Nevýhodou je však dlhá, asi 12 hodín, sušenie.

Kritériá voľby

Príslušný výber pôdnej zmesi by mal zahŕňať použitie svojich značiek, ktoré zahŕňa antiseptikum, aby sa zabránilo vzniku húb a plesní, najmä v miestnostiach s vysokou vlhkosťou.

Pre interné betónové základy priestorov sa používajú konvenčné náterové kompozície a pre vonkajšiu časť základu bude optimálna možnosť zmesi špeciálne navrhnutá pre fasády.

Vykonanie nákupu, venujte pozornosť výrobnému dobu a integritu Tara. Ochranajte si tovar, ako aj poškodené obaly môžu spôsobiť stratu užitočných vlastností priméru.

Metódy na aplikáciu Primer

Náter primer sa aplikuje v 2 vrstvách s čakacím časom na sušenie. Táto práca sa vykonáva v súlade s pravidlami bezpečnosti. Uistite sa, že ste použili respirátor, ochranné okuliare a rukavice. Je dôležité zvážiť potrebný režim teploty, ktorý je špecifikovaný na obale výrobku.

Primárne formulácie sa môžu predávať už v hotovom stave alebo suché pre ďalšie chov vody.

V druhom prípade sa zmes pripraví bezprostredne pred vykonaním opravy práce:

 • Spracovaný povrch je zbavený prachu, kontaminantov a tukových škvŕn ručne alebo s brúsnym strojom.
 • Kompozícia sa aplikuje štetcom, valčekom alebo maľbou.
 • Aplikácia pôdy na betóne sa vykonáva v jednej alebo dvoch vrstvách, ako je uvedené v návode pre túto značku zmesi.

Všeobecné odporúčania

 • Pred zakúpením stavebného materiálu je potrebné vziať do úvahy oblasť jeho uplatňovania, pre ktorú sa použije (externé alebo interné), ktoré sa použije.
 • Je potrebné venovať pozornosť kvalite spracovania povrchu, životnosť svojej služby, prítomnosť pórov, ktoré sa použije podľa tejto betónovej podlahy.
 • Malo by sa určiť s úrovňou solárneho osvetlenia, stavu vlhkosti a ďalších faktorov vonkajšieho prostredia. Potom sa vypočíta spotreba materiálu na jednotku ošetreného povrchu, to znamená jeden meter štvorcový.

Výhody používania primerových kompozitov pre betón

Vzhľadom na účtovanie všetkých vlastností náterov základných náterov pre betónové dôvody a odporúčania pre ich výber, môžete získať najhladší povrch. Betón začína lepšie spolupracovať s akýmkoľvek povrchovým materiálom. Servisnosť pohlavia ošetreného primérmi sa výrazne zvýši zavedením jeho povrchu zlepšených adhéznych vlastností.

Dokončovací materiál je silnejší s betónom, ktorý pomáha zabrániť rozvoju od neho, praskliny a následné zničenie.

Samotná betónová podlahová plocha je významne vystužená po takejto liečbe, zatiaľ čo bez neho sa môže rýchlo zrútiť malá vrstva betónu pod dekoratívnym povlakom. Liečba betónovej bázy s vhodnou pôdou zložením do značnej miery prispieva k jej ochrane proti agresívnym chemickým zlúčeninám, ktoré spolu s vlhkosťou môžu preniknúť aj pod vrstvou tmelu.

Primér spoľahlivo zatvára vo vrstve betónových mikropír, Zmluvy čím sa znižuje prietoková rýchlosť konečného materiálu. Tento spôsob spracovania si zachováva prirodzenú úroveň vlhkosti, pretože zanedbávané povrchy sú vždy alebo prekonané alebo naopak alebo naopak nadmerne navlhčené.

Druhá okolnosť negatívne ovplyvňuje tak kvalitu povrchov a jeho trvanlivosť.

Ako vykonať základný náter na podlahe, pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár