Vlastnosti profilov pre skrine

Posuvné skrine sa stali neoddeliteľnou súčasťou moderného interiéru. Umožňujú racionálne používať obytné priestory, uchovávajte veľa širokej škály položiek bez toho, aby sa spojila miestnosť. Okrem toho, s ich pomocou, je ľahké vytvoriť jedinečný vzhľad bytu alebo doma kvôli individuálnemu riešeniu dizajnérov. Moderné materiály – Mirror Canves, Glass, drevotrieskové dosky, drevené pole a mnoho ďalších potrebujú vhodný rámec. Aby sa predišlo všetkým ťažkostiam, pozrite si oceľové alebo hliníkové profily.

Vlastnosti profilov pre skrine

Popis

Ak chcete pochopiť prácu kovového profilu v skrinkách, je užitočné mať predstavu o odrodách posuvných dverí. Medzi nimi sú nasledujúce stavby:

 • Dvere s nižšími valčekmi;
 • Horné zavesené dvere pre skrine;
 • Bezrámové klzné kupé;
 • sklopné dvere;
 • Posuvné dvere s kužeľom.

Vlastnosti profilov pre skrine

Vlastnosti profilov pre skrine

Dvere s nižšími mechanizmami valca

Tento systém je Niekoľko dverných handričiek (zvyčajne dva) rámované kovovým profilom umiestneným vertikálne a vodorovne (v hornej a dolnej časti). Presunutie dverí sa pripravia pozdĺž dolných a horných vodíkov dvoma spodnými valcami.

Vlastnosti profilov pre skrine

Horné vynaložené dvere pre skrine

Spoločnosť sa často používajú nižšie zavesené systémy. Používajú sa nielen v skrinkách, ale aj ako dvere vo vnútri bytov medzi izbami. Na rozdiel od prvého prípadu by počet klientov nemalo byť viac ako dve, pretože Aby sa zabránilo rozpadu plátna, tu sa tu používajú stacionárne valcové zariadenia.

Pri použití konektora valcov je však možné inštalovať väčší počet zavesených dverí.

Vlastnosti profilov pre skrine

Bezrámové posuvné dvere Kupé

V prípadoch, keď nie je poskytnutá pre prítomnosť kovových profilov ako obrys, odporúča sa použiť obidve štruktúry s nižšími podperami a zavesené bezrámové dvere, vyrobené v závislosti od konštrukcie dizajnéra, z MDF, z dreva a iných materiálov.

Vlastnosti profilov pre skrine

Sklopné dvere

Existuje niekoľko odrôd týchto produktov, ktoré majú niektoré funkcie (Flua Standart, Premium, Coplanar a Dr.), všetky typy spája čo Valce a vodiace lišty sú inštalované skryté za plátnom, pretože výklenky sú usporiadané v prispôsobení na to. Dvere Štandard Vybavené vertikálnymi profilmi, Prémia majú rámec dizajn, dvere Coplanar Otvorte na príručke oblúka, aby sa jedna dverí pohybovali pred ostatnými.

Takéto systémy sa skladajú len z dvoch plátnov.

Vlastnosti profilov pre skrine

Posuvné dvere s kužeľom

Nedávno, skrine, ktoré sa nachádzajú v podkroví, v podkroví alebo v inej miestnosti, ktorá má skosený strop. Na tento účel je špeciálny dizajn, v ktorom má horný okraj dverí. Kovový profil vykonáva rovnakú prácu ako v iných prípadoch.

Vlastnosti profilov pre skrine

Vlastnosti profilov pre skrine

Prehľad typov profilov

Profily používané pri montáži skriniek sa líšia nielen rôznymi formami, ale aj veľkosťami. Ako hlavné použité, spravidla, profily formulára „H“ a „C“. Asymetrický profil v tvare C môže súčasne vykonávať funkcie vodiaceho a gombíkami, takže to robí vertikálne prvky konštrukcie skrine priehradky.

Vlastnosti profilov pre skrine

U-tvarované pre horné vodiace lišty. Na pripojenie krídla dverí, ktoré sa nachádza v uhle od 14 do 135, je vhodná fúzia. NOVA – Nízko-čistý tenký profil s viditeľnou časťou 5 mm, vytvorená špeciálne pod hrúbkou najobľúbenejšej dosky 16 mm. Je dobre vhodný pre krídlo dverí s šírkou 1,5 metra a dĺžku 2,6 m. Rozvíjajú sa aj profily „O“ a byty; Profily MS System, určené na montáž komponentov, takže všetky jednotlivé konštrukčné prvky sú na rovnakej úrovni.

Tieto úzke profily, ktoré majú šírku 11 mm, zodpovedajú najnovším minimalistickým vývojovým trendom.

Vlastnosti profilov pre skrine

Vlastnosti profilov pre skrine

V posledných niekoľkých rokoch ponúkajú výrobcovia Radius skrine, ktoré majú rad výhod: s ich pomocným priestorom je racionálne používané, užitočná plocha miestnosti je udržiavaná, miestnosť je rozumne zónovaná, nedostatky sa upravujú v usporiadaní bývanie. Bez príslušného profilu je však inštalácia takejto dizajnu nemožná. Na špeciálnych ohyboch sú hliníkové profily s vysokou plasticitou upravené v požadovanej forme, ktorá poskytuje príležitosť pre individuálne riešenie.

Ich veľkosti sa pohybujú od 200 mm do 6000 mm.

Vlastnosti profilov pre skrine

Na mieste používania

Na mieste používania sa rozlišujú štyri typy profilov:

 • vertikálne;
 • sprievodca;
 • rozdelenie;
 • horizontálny.

Vlastnosti profilov pre skrine

Vlastnosti profilov pre skrine

Vlastnosti profilov pre skrine

Vlastnosti profilov pre skrine

Medzi vertikálnymi sú rozlišovacie návrhy skrytých a otvorených typov, rozšírené, ako aj n-tvarované. V závislosti od navrhovaného dizajnového riešenia je možné vybrať štýl profilu.

Vlastnosti profilov pre skrine

Hlavná funkcia vodiacich profilov – upevnenie valčekového mechanizmu. Tieto výrobky sú vyrábané v rôznych verziách: s jednou alebo viacerými sekciami, na horné alebo dolné miesto atď.

Vlastnosti profilov pre skrine

Účel rozdeľovacieho profilu hovorí pre seba – používa sa pri kombinovaní vložiek z rôznych materiálov pri montáži krídla dverí.

Vlastnosti profilov pre skrine

Horizontálny profil rieši dve úlohy: Udržiavanie sprievodcu na danej úrovni a vykonajte funkciu podpory. Tieto profily môžu byť: top a typ dna, duálny alebo jeden.

Vlastnosti profilov pre skrine

Podľa materiálu

V súčasnosti sa pri výrobe skrine – oceľ a hliník používajú dva typy kovových profilov. Prvá je medzi triedou ekonomiky, druhá – do triedy „LUX“. Na výrobu oceľových konštrukcií sa používa nehrdzavejúca oceľ, je to dobrá možnosť, ale pri objednávaní takéhoto výrobku je potrebné mať na pamäti obmedzenie – výška dverí by nemala prekročiť 3 metre, inak to nevyhnutne stratí ich tuhosť.

Vlastnosti profilov pre skrine

Pod pojmom „hliník“ často implikované zliatin hliníka rôzne kvality, nie vždy vlastniť vysoké mechanické vlastnosti a estetický vzhľad. Avšak, v tomto prípade, zliatina AD31, zaplatená podľa GOST 4784-97 (podľa Spojených štátov, táto zliatina je označená 6060), ktorá poskytuje profil nielen atraktívny vzhľad, ale aj oveľa vyššiu pevnosť a odolnosť proti opotrebeniu do bežných druhu a silhouricas.

Dôležitým bodom je, že na tavenie tejto zliatiny namiesto kovového šrotu obsahujúceho nežiaduce nečistoty, primárne hliník sa používa ako suroviny.

Vlastnosti profilov pre skrine

Zloženie zliatiny Hell31 zahŕňa:

 • Silikón – 0,20 – 0,6%;
 • Železo – 0,5%;
 • Meď – 0,1%;
 • Mangán – 0,1%;
 • Horčík – 0,45 – 0,9%;
 • chróm – 0,1%;
 • Zinok – 0,20%;
 • Titan – 0,15%;
 • Hliník – základ.

Tuhosť a pevnosť hliníkového dizajnu je zabezpečená fyzikálno-mechanickými vlastnosťami zliatiny AD31 – pevnosť v ťahu je 160-175 MPa, relatívna predĺženie je 7%. Charakteristika pevnosti je výrazne závislá od hrúbky materiálu – tenké profily sú horšie ako hrubšie približne 10-15%, takže hrúbka profilu je hlavným rozdielom medzi kvalitným produktom.

Vlastnosti profilov pre skrine

Profily vyrobené extrúziou (z angličtiny. Extrusion – „stláčanie“), ktorej podstata je nasledovná: Pod vplyvom vysokej teploty sa materiál prechádza do zmäkčeného stavu, potom je tlačený snahou cez filter – špeciálne perforovaný tvar s otvormi vyrobenými z vysoko – zliatina. Potom je profil požadovanej konfigurácie ochladzovaný.

Vlastnosti profilov pre skrine

Metódy farbiacich a farebných riešení

Medzi mnohými výhodami hliníkových profilov, jednou z najvýznamnejších je možnosť vyhovieť tomu takmer v akomkoľvek interiéri. Okrem prírodného sivého odtieňa sa môže aplikovať na ňu s práškovou farbou alebo polyvinylchloridovým povlakom (PVC), napríklad imitujúcim zlatom, „zlatá kefa“, striebro (brilantné alebo matné), rovnako ako odtiene „šampanské „(druh béžových farieb),“ Armory „,“ čierna kefa „,“ Double Sonoma „(napodobňuje drevo z ružovstvej sivej tieni s divokými rozvodmi), ktorý môže byť ľahký alebo tmavý odtieň.

Zaujímavé kombinácie niekoľkých farieb: s bielym, čiernym a iným. PVC laminácia („obálka“), s výnimkou dekoratívnej funkcie, chráni profil pred koróziou, škrabancom a malým poškodením.

Vlastnosti profilov pre skrine

Eloxovaný profil zaberá špeciálne miesto. Anodizácia je applikácia ochranného oxidu elektrolytickou metódou v roztoku kyseliny sírovej. Tento ochranný povlak sa získa bezfarebným, skôr voľným a poréznym, čo ho uľahčuje maľovanie rôznymi technológiami, ktoré vytvárajú rôzne účinky. Funkcia eloxovaného profilu je odpor a sila jeho povrchu.

Vlastnosti profilov pre skrine

Populárne výrobcovia

V súčasnosti existuje niekoľko výrobcov hliníkových profilov. Doksal a štíhle profily sú obzvlášť obľúbené u spotrebiteľov. Profily doksal rozlišujú nielen spoľahlivosť, ale aj rôzne produkty vzhľadu. Všetky typy povlakov sa tu používajú: PVC obálka, farbenie, anodizácia. Dôležitým bodom je ich trvanlivosť – jasné farby nepoškodzujú ani slnečné svetlo.

Vlastnosti profilov pre skrine

Charakteristickým znakom štíhlejLaconickosť. Sú to módne úzke profily, vyrobené v dvoch farebných variantoch – „Silver“ a „Black Matte“, ktoré vám umožňujú rozšíriť priestor obytných priestorov pomocou zrkadiel bez preťaženia so širokými jumpermi.

Vlastnosti profilov pre skrine

Kritériá voľby

Hojnosť domácich a zahraničných výrobcov profilov pre skrine je schopný dať do spotrebiteľa. Na otázku, ktorý profil je preferovaný: hliník alebo oceľ, odpoveď je zrejmá – hliník je lepšie vo všetkých hlavných parametroch. Mnoho slávnych európskych firiem produkujúcich profily nepospúšťa celý rad produktov na ruský trh, pretože hoci ich výrobky sa vyznačujú dobrou kvalitou, ale vysoké náklady nepritiahnite našich zákazníkov.

Vlastnosti profilov pre skrine

Domáci výrobcovia predstavujú oveľa širšiu farebnú skupinu, ktorá vám umožní predstavovať tučné riešenia dizajnu, a majú relatívne nízku cenu, ale kvalita náterov v niektorých prípadoch ponecháva veľa, aby boli žiadané. Výber hliníkového profilu pre šatníkovú skriňu, musíte pochváliť finančné schopnosti a kvalitu zakúpeného tovaru.

Vlastnosti profilov pre skrine

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár