Vlastnosti rady poľa

Doska poľa je to, čo je to, čo je lepšie ako kus parkety: Tieto otázky pravidelne vznikajú od ľudí, ktorí chcú diverzifikovať interiérový dizajn vo svojom dome alebo byte. Tento materiál pre podlahovú výzdobu pravidelne vyžaduje cyklus, ale plne odôvodňuje investované prostriedky v dôsledku jeho estetiky, praktickosti a trvanlivosti. Získajte viac informácií o tom, aké výhody je masívna tabuľa z popola, bambusu, amerického orecha a ďalších plemien, pomôže podrobnému prehľadu najobľúbenejších možností.

Čo to je?

Luxusné, odolné, estetické – masívna podlahová doska môže byť považovaná za vonkajší náter, prakticky bez chybov. Je vyrobený z pevného dreva, má spojovacie groin-drážkové zlúčeniny, ktoré uľahčujú inštaláciu, ako aj kompenzačné proporcie na opačnej strane, aby sa zabránilo deformácii. Pri výrobe materiálu sa netýkajú lepiace prostriedky. Doska poľa je tuhý produkt, v podmienkach výroby, lakovaný alebo povlakový olej.

Okrem dekoračných podláh môže byť tiež pripojený k stene, pódiu, výklenku a ďalším architektonickým prvkom v interiéri.

V predaji je uvedená doska z radu prírodného dreva v niekoľkých možnostiach.

 • Radiálny. Tento materiál je nedostatok viditeľných defektov, ideálne vybraných a spracovaných. Takéto panely sa zhromažďujú radiálne, majú rovnaký smer vlákien, rovnomerné maľovanie v celej oblasti. Masívna rada tejto triedy – najodolnejšie a odolné voči opotrebeniu.

 • Vybrať. Táto trieda dosiek je charakterizovaná bohatým textúrou, kresliacím rozdeľovačom. Samostatné materiály starostlivo vybrané vo výrobe, vysoko kvalitné požiadavky boli nainštalované na to. Tento typ dosky je citlivejší na vlhkosť, než ostatné, musí udržiavať stabilný mikroklímný vnútorný. Medzi jeho výhody patrí rôzne farby a odtiene, čo vám umožní vytvoriť zaujímavé riešenia dizajnu v interiéri.

 • Natur. Táto trieda masívnej dosky umožňuje také malé chyby, ako sa víri, bažina. Materiál sa rozlišuje jedinou farbou, pôvodnou textúrou k dispozícii na náklady.

 • Rustikálny. Najneobvyklejšia možnosť masívnej dosky, heterogénne vo svojej štruktúre. Rôzne chyby – kvetové kvapky, vírenie, malé trhliny – sú považované za svoju hlavnú výhodu, ktorá dáva drevo „nažive“. Tento materiál je populárny pri navrhovaní interiérov v štýle krajiny, ale komplikovanejšie v reštaurovaní ako iné.

Každé odrody dosky poray majú svoje vlastné zjavné výhody, pre ktoré to boli dizajnéri interiérov schválili. Hlavnými vlastnosťami materiálu sú rozmery, hrúbka – zostávajú štandard pre všetky možnosti.

Čo robí?

Masívna doska pozostáva z masívneho dreva, ktorý bol spracovaný na špeciálnych strojoch. Vyrába sa bez povlaku alebo vopred aplikovaným lakom, maslom, úplne dokončené na pokládku. Jednotlivé vlastnosti konkrétneho materiálu sú vo veľkej miere závislé od toho, ktoré plemeno dreva sa použilo vo výrobe. Medzi najobľúbenejšie môžete priradiť niekoľko možností.

 • Popol. Elegantný, štýlový, masívny doska z tohto plemena stromu sa vyznačuje širokou škálou svetlých odtieňov. Je odolný voči deformácii, trvanlivým, trvanlivým. Drevený popol je skôr elastický, nepodľahne, ale je schopný intenzívne akumulovať vlhkosť, dojenie milície, poškodenie hmyzu.

Prečítajte si viac  Ako vytvoriť strom?

 • Bambus. Veľmi krásny a ľahký materiál, z ktorého sa získa rada charakteristického zlatého odtieňa. Stroj je vyrobený pripojením niekoľkých lamierov. Exotické povlak sa získavajú trvalé, odolné voči opuchu a mechanickému poškodeniu.

 • Matica. Krásna kresba vlákien tohto stromu je doplnená vysokou tvrdosťou materiálu získaného na jej základe. Zvlášť ocenil dizajnérmi American Walnut, zakladajúci v najcennejších domoch. Ľahký béžový odtieň jej vlákien sa prejavuje oveľa jasnejšie pri lakovaní, aplikovanie oleja.

 • Teak. Zriedkavé a hodnotné strom, jeho barmské poddruhy sa oceňujú vyššie. Rôzne s originálnym vzorom, príjemnou textúrou. Taká masívna doska je drahá, ale vyzerá veľmi úctahodná.

 • Hojdať sa. Pekne nezbedné pri spracovaní wenge dreva s nesprávnym sušením môže vankúš. Masívna doska je napriek tomu veľmi dekoratívna, má dlhú životnosť.

Nie príliš vysoká hodnota má masívnu brezovú dosku, ďalšie dostupné plemená dreva. Je náchylnejšia na praskanie, oderu. Môže zmeniť svoju geometriu pod vplyvom vysokej vlhkosti, ako aj keď sa menia teplotné režimy.

Ostatné druhy dreva

Žiadne menej aplikované možnosti pre dosky z radu prírodného dreva iných cenných plemien. Typicky sa tu použije základňa s hustou a pevnou štruktúrou. Náklady niektorých výrobkov sa ukázali byť veľmi vysoké, ale tiež slúžia takto podlažia alebo stenové panely, panely. Na vlastnenie takýchto výhod sa počíta niekoľko plemien dreva.

 • Palisandre. Z tohto materiálu sa získajú veľmi krásne podlahy. Tmavé sfarbenie rosewood stromu v kombinácii so zaujímavou štruktúrou vlákna poskytuje povlak špeciálnu dekoratívnosť. Prúdom sú silné, trvanlivé, nie príliš citlivé na vlhkosť.

 • dub. Drahé variant masívnej dosky z dreva má nasýtenú farbu, hustá štruktúra vlákien. Sinylovú kyselinu obsiahnutú v materiáli poskytuje ochranu proti hnilobe, tvorbe formy. Takýto vonkajší náter je veľmi odolný voči vlhkosti, nárazovým zaťaženiam, oderu.

 • Javor. Jeho drevo je vysoko hodnotené na tvrdosť a silu, má atraktívny svetlý nádych. Maple doska z poľa nie je náchylná na popraskanie, ale je citlivý na úroveň vlhkosti, napučiavať pri kontakte s vodou.

 • Lak. Jej drevo je známe svojou tvrdosťou, odolnosťou voči hnilobe. Larch Array je schopný udržať svoje vlastnosti v priebehu storočí bez straty hustoty vlákien.

Je to materiály z týchto plemien o strome ocenené obzvlášť vysoké. V závislosti od tvrdosti počiatočných surovín môže byť doska poray použitá v miestnostiach s vysokou patenciou alebo kde mechanický vplyv na to bude minimálny.

V každom prípade tento materiál v plnej miere odôvodňuje finančné prostriedky investované do nej a vo svojej trvanlivosti prevyšuje akékoľvek umelé analógy.

Klady a zápory

Masívna doska má mnoho výhod, že iné nátery nemajú. Môžete zvýrazniť množstvo zjavných výhod tohto materiálu.

 1. Ekológia. Masívna doska neobsahuje chemicky agresívne a nebezpečné látky. Je to hypoalergénne, vhodné na použitie v obytných priestoroch, detské izby, spálne.

 2. Dlhý servis. Materiál je vyrobený podľa špeciálnej technológie, ktorá vám umožní zachovať všetky najlepšie vlastnosti prírodného dreva. Priemerná životnosť masívnej rady je 30-50 rokov, ale mnohé z jeho vzoriek v európskych hradoch si zachovávajú svoje vlastnosti 200-300 rokov.

 3. Jednoduchosť obnovy. Významná hrúbka dreva vám umožňuje poskytnúť možnosť cyklickej podlahy počas poškodenia na jeho povrchu.

 4. Príjemné hmatové pocity. Prírodný strom na rozdiel od jeho umelých analógov je teplý materiál. Je pohodlné chodiť kedykoľvek v roku.

 5. Vynikajúce izolačné vlastnosti. Povrchy zdobené doskou poľa znižujú tepelné straty, príliš hlasné zvuky stlmené.

 6. Jednoduchá montáž. NÁVRHY S ZNAMENÁVANÍ SPOJKUJÚCEHO POTREBUJÚCEHO POTREBUJEHU POTREBUJÚ. Pavol neuspeje počas prevádzky.

 7. Ľahká starostlivosť. Povrch materiálu môže byť podrobený mokrým čistením, poľským, lakom alebo potiahnutým olejom, keď sa vyskytujú položky.

 8. Estetická atraktivita. Masívna doska – Jeden z najcennejších možností dekoratívnych náterov. S ním sa vytvárajú luxusné interiérové ​​riešenia v klasickom aj modernom štýle.

Prečítajte si viac  Vlastnosti pieskovacích kamier a ich výroba

Nevýhody zahŕňajú horľavosť materiálu, jeho nestabilita na silné teplotné rozdiely. Pod takýmto povlakom vyžaduje vytvorenie špeciálneho substrátu, zatiaľ čo neumožňuje pripojiť systém „teplej podlahy“ v dolnej časti. Vysoké náklady na prírodný materiál môžu tiež vystrašiť tých, ktorí hľadajú možnosti na opravu ekonomickej triedy.

Porovnanie s inými nátermi

Na rozdiel od kusu parkiet má masívna doska väčšie rozmery – je to oveľa dlhšie a širšie. Tento materiál má vždy dekoratívne a ochranné povlak na základe vosku, laku, oleja. Masívna parketová doska je charakterizovaná homogénnou, pevnou štruktúrou, ktorá nemá. Presne drevo, bez inklúzií lepidla a iných materiálov.

Inžinierska dráha alebo supermaissivá doska je lepšie prispôsobená pre prevádzku pri zaťaženiach. Používa sa nie ako povlak. Jedná sa o plnohodnotný inžiniersky dizajn, ktorý má špecifický účel. V porovnaní s podlahovou doskou, masívna verzia vyhrá, ak ide o jeho prevádzku ako prstokladový povlak. Vyzerá to atraktívnejšie, už má dekoratívny povrch, vyžaduje predbežné zarovnanie povrchu.

Rozmery

Rozmery dosky dreva poľa sa môžu znateľne líšiť. Široká škála rozmerov umožňuje vytvoriť originálny model povlaku, meniť spôsoby a schémy pre jeho polievanie. Štandardné parametre vyzerajú takto:

 1. hrúbka – minimálny indikátor 15 mm, veľkosti sa považujú za veľkosti od 18 do 22 mm;

 2. šírka – najužšia doska má indikátory 100 mm, široké dosiahne 200 mm;

 3. dĺžka – mení sa od 500 do 3000 mm.

Rozmerové parametre sa môžu líšiť v závislosti od preferencií výrobcu. Napríklad šírka sa môže líšiť od štandardu pre 15 mm.

Ako kryt?

Použitie dekoratívnych a ochranných liekov na doske poľa vyrobené výrobcom. Ale pri opravách, obnovení, náter musí byť aktualizovaný. V tomto prípade môže majster sám zvoliť príslušný typ povlaku.

 1. Lak. Musí mať vzorec s UV vytvrdzovaním. To urýchli sušenie. Lak sa aplikuje na veľmi tenkú vrstvu, stojí za to zvoliť transparentné, nahé odrody. Takýto povlak sa rozlišuje nízkou udržiavateľnosťou – pri poškodení bude musieť aktualizovať celú vrstvu.

 2. Olej. Tento typ impregnácie si zachováva prirodzenú štruktúru a drsnosť dreva. Olejové povlaky nie sú príliš hlboké prenikanie do povrchu materiálu. Musia byť aktualizované každé 3-12 mesiacov. Zároveň povrch dokonale objektívu lokálnym opravám.

 3. Olejový vosk. Najobľúbenejší typ dekoratívneho náteru. Je zlúčenina parafínov a olejov podobných klasickému tmelu. Vytvorený film chráni dobre masívnu dosku z vlhkosti a nečistôt, pravidelne vyžaduje aktualizáciu, prístupné miestnym opravám.

Prečítajte si viac  Všetko o drevenom kabíne

Okrem toho môže byť materiál dodatočne podrobený dekoratívnemu spracovaniu – poľský, mosadz, tónovaný. To umožní dať aj starý podlahový estetický vzhľad.

Montáž

Technológia, ktorá stanovuje masívna doska na podlahe, zahŕňa jeho pevnú fixáciu. V zriedkavých prípadoch sa podlaha vykonáva na poteroch – je možné dať taký povlak na betónu monolith, ale je lepšie poskytnúť ďalšiu vrstvu vo forme preglejky. Pokyny na prácu s materiálom zahŕňa vytváranie určitých podmienok.

Je potrebné dodržiavať správnu teplotu a vlhkosť vzduchu, počkajte, kým poter úplne stuhne, poskytne extra vlhkosť.

Montáž masívnej dosky môže byť vykonaná ako lepiaci a nepružný spôsob.

 1. Lepidlo. Na tieto účely, epoxidový polyuretán. Pre obdobie sušenia sa doska dodatočne opravuje parketové skrutky alebo gombíky. Nemôžete používať lepidlá na základe syntetických živíc alebo disperzie vody.

 2. Bezdravý. Táto metóda sa používa na montáž podlahovej krytiny a stien. Masívna doska nie je pevne stanovená na zemi, zachováva svoju mobilitu. V tomto prípade sa vykonáva ďalšie profilovanie zlúčeniny alebo inštalované konzoly umiestnené v propule na zadnej strane lamiel. Typicky sú bambusové dosky namontované.

Pri výbere spôsobu upevnenia je dôležité vziať do úvahy možné potreby povlaku v následnej opravy, intenzitu jeho opotrebovania. Plávajúca metóda je dobrá len pre načítané konštrukcie. S ľubovoľným typom položenia, musia nutne zarážku prvého radu zo steny na vzdialenosť asi 1 cm.

Ako cyklish?

Pri poškodení, kontaminácii, sušení sa môže vyžadovať občerstvenie povlaku z masívnej dosky. Materiál v tomto prípade vyžaduje cyclove – špeciálne spracovanie, ktoré vám umožní ľahko dodávať povrch drevenej povrchovej úpravy od škrabancov, miest, iných defektov. Po konkrétnom pláne ho dokonale vykoná.

 1. Výcvik. Je potrebné zásobovať manuálne cykly a špeciálny písací stroj typu pásky pre prácu na veľkých plochách. V tomto štádiu je miestnosť prepustený z nábytku. Upevňovacie prvky v povlaku, ak sú, vyplienené. A môžete vykonať aj predbežné mokré čistenie.

 2. Eliminácia defektov. Výfukové dosky sú upevnené klincami alebo lepidlami, triezcový „je ošetrený“ inštaláciou drevených kolíkov, veľké drážky sú naplnené tenkými vložkami z čipov. Nemôžeme použiť tmel – spoty zostanú na materiáli.

 3. Cyklotrasa. Rezací nástroj sa pohybuje pozdĺž vlákien, mierne navlhčený z dreveného postrekovača. Dobre honovaný nástroj odstraňuje tenké štiepky, vyblednutie – vytvára prach. Pri obrábaní sa odpadky zostavujú do špeciálnej tašky. Práca sa vykonáva brúsnym papierom č. 16-40, všetko sa odstráni z 1,5 do 5 mm povlaku.

Prepadová masívna doska je manuálne alebo so špeciálnym nástrojom. Potom odstráňte prach, aplikujú nový dekoratívny náter.

Príklady v interiéri

Masívna doska v rezidenčnom priestore môže vyzerať celkom drsné, ale skúsení dizajnéri ho ľahko otočia na hlavného prízvuku v interiéri:

 • V štýlovej modernej kuchynskej jedálni sa stáva elegantnou drevenou podlahou bez nadbytku lesku úplným detailom okolitého prostredia;

 • Lesklá masívna doska malej šírky v spálni pripisuje špeciálne pohodlie a pohodlie;

 • Olej pokrytý ľahkým drevom v kombinácii s interiérom v ekozlovom vyzerá veľmi prirodzene, harmonicky slizuje predmety situácie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: