Vlastnosti sanitárnych skrutiek

V procese vykonávania rôznych inštalačných prác sa vyžaduje veľký počet spojovacích materiálov. Spoločná voľba sú skrutky. Takéto prvky sa často používajú pri inštalácii inštalatérske zariadenia. Dnes budeme hovoriť o tom, aké funkcie majú tieto svorky, a aké druhy môžu byť.

Popis

Inštalatérske skrutky sú malé upevňovacie prvky s hexármi a častými rezbami na kovovej tyči. Centrálna časť má valcový dizajn.

Takéto skrutky sa ľahko nahradia v prípade potreby. Môžete ich ľahko nainštalovať nezávisle a demontovať na rozdiel od zváracieho spojenia. V súčasnosti vyrábame obrovskú škálu takých prvkov v závislosti od veľkosti hlavy, kroky vlákien, triedy sily a presnosti vykonania. Tieto odrody sa spravidla používajú na odolné zariadenie Secantix v drevených základniach.

Odrody

Inštalatérske skrutky môžu mať inú realizáciu. Takže vo forme kovovej tyče, môžu byť rozdelené do niekoľkých oddelených skupín.

 • Rodná tyč. V tomto prípade má centrálna časť výrobku jednu hodnotu priemeru po celej svojej dĺžke. Tento druh je najbežnejší.
 • Konštrukčná tyč. Tento typ je produkt, ktorý začína centrálna časť ku koncu, ktorá sa začne zúžiť, má menší priemer v porovnaní so základňou upevňovacieho prostriedku.

Vo forme centrálnej tyče môžu byť inštalatérske skrutky rozdelené do iných typov. Tak sa líšia v rozsahu vlákna. Môže byť umiestnený po celej dĺžke výrobku. Na niektorých modeloch má rezbárstvo len určitú časť. V tomto prípade, priemer časti so závitom a bez neho, to isté. Niekedy sa na tyči nachádza špeciálna opierka hlavy – poskytuje silnejšiu fixáciu inštalatérskych zariadení.

Skrutky môžu byť klasifikované rôznymi skupinami a v závislosti od typu klobúka.

 • Univerzálna možnosť. Je to šesťhranná skrutka. Utiahnite to celkom obyčajné kľúče. Výrobky môžu byť použité v takmer všetkých oblastiach výstavby. Dnes sa vyrába tzv.
 • Odroda. Tieto skrutky sú lepšie použiť na opravu štruktúr veľkej hmotnosti. Vyznačujú sa obrovským množstvom veľkostí a tvarov. Upevňovače kotvy sa používajú na inštaláciu inštalačných zariadení len niekedy, častejšie sa používajú na montáž konštrukcií okien a zavesených stropov.
 • Modely s tajnou hlavou. Po inštalácii, takmer nie sú viditeľné, hlava je úplne vložená do dizajnu, nebude viditeľný nad povrchom. Koniec modelov je absolútne plochý. Má malé sloty určené na otočenie skrutkovača. Priemer hlavy je vždy o niečo viac v porovnaní s priemerom tyče.
 • Očné skrutky. Tento druh sa používa, ak je to potrebné na zabezpečenie najodolnejšej a odolnejšej zlúčeniny pre veľké zaťaženia. Ry-Bolm namiesto hlavy má špeciálny krúžok, ktorý pôsobí ako upevňovač.
Prečítajte si viac  Profesionálne tmely Tytan: typy, vlastnosti

Inštalatérske skrutky sa od seba líšia podľa typu nite a kroku.

 • Metrické modely. Majú pohľad na skrutku s veľkým skrutkovým závitom, ktorý sa aplikuje na vonkajšiu stranu produktu. Všetky výčnelky a drážky súčasne tvoria obrázok podobný rovnovážnemu trojuholníka. Parametre tohto vlákna sú vypočítané v milimetroch, takže dostal taký názov.
 • Vzorky. Takéto modely majú trojuholníkový profil. Na rozdiel od predchádzajúcej verzie sa však ich parametre merajú v palcoch.
 • Trapezoidné skrutky. Výrobky majú rímsy a depresie vo forme lichobežníka. Takáto konfigurácia umožňuje vytvoriť významnú silu trenia, ktorá neumožňuje upevnenie sa odskrutkovať po inštalácii.
 • Obdĺžnikový. Takéto modely majú častý závit a hlavu vo forme malého obdĺžnika. Používajú sa na upevnenie inštalatérskych veľkých masív.
 • Tvrdohlavé modely. Tieto upevňovacie prvky sú lepšie používané pri zvýšených zaťaženia zo strany. V sekcii majú formu obdĺžnikového trojuholníka.

Majú časté vlákno, ide po celej dĺžke tyče.

Inštalatérske skrutky sa môžu líšiť v závislosti od materiálu, z ktorého sú vytvorené. Na ich výrobu sa spravidla používajú len trvanlivé kovy a ich zliatiny. Najčastejšie možnosti sú rôzne typy vysoko kvalitnej a odolnej ocele.

Ostatné komponenty sa často pridávajú do zliatin: síra, fosfor, uhlík a mangán. Tieto prvky tvoria základ odolnejší a odolný, zvyšujú životnosť produktu.

Často sú pripravené skrutky pokryté aj ochrannými kompozíciami, ktoré zabraňujú vzhľadu korózie na povrchu častí. Špeciálny biely zinok je najčastejšie používaný ako taký povlak.

Bude schopný chrániť zámky prakticky z akéhokoľvek škodlivých atmosférických vplyvov.

Preskúmanie veľkosti

Inštalatérske skrutky sa môžu vykonávať v rôznych veľkostiach. Tieto parametre zohrávajú dôležitú úlohu pri výbere upevňovacích materiálov. Priemer upevňovacích prvkov sa môže pohybovať od 8 do 48 milimetrov.

Štandardné hodnoty pre takéto prvky sú: 8×120, 8×100, 10×100, 8×80, 8×60 mm. Ale existujú aj modely so zväčšenými parametrami: 10×120, 10×200, 12×300 mm.

Prečítajte si viac  Čo je to nity a ako si ich vybrať?

Tipy na použitie

Tak, že inštalatérske zariadenia môže napokon počúvať, malo by sa starostlivo vykonávať. Upevňovacie prvky hrajú primárnu úlohu.

Pred inštaláciou starostlivo zobrazte povrch spojovacích materiálov. Nemalo by to byť žiadne nezrovnalosti a iné chyby, inak môže dôrazne ovplyvniť kvalitu práce. Dizajny spojené s nízkou kvalitou Connections nebudú môcť trvať.

Aby ste riadne dotiahli skrutku do zariadenia, budete musieť použiť významné fyzické úsilie.

Ale zároveň nie je možné dovoliť, aby sa upevňovacie materiály mohli príliš dotiahnuť, inak to môže viesť k rozpadu samotného držiaka.

O tom, prečo vo vašom dome potrebuje drahé inštalatérske práce, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: