Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Kladivo je nepostrádateľným nástrojom na farme. Ideálnou možnosťou bude, ak je súbor súborom niekoľkých typov, čo výrazne uľahčuje správanie mnohých vysoko špecializovaných prác. Ale na vyriešenie mnohých bežných úloh, je to celkom najbežnejšie nástroj – nazýva sa inštalatérske.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Zvláštnosť

Inštalatérske kladivo je spoľahlivý a funkčný nárazový nástroj používaný na bodovanie alebo lámanie rôznych položiek v prvom prípade, že je najčastejšie klinec, a v druhom – ťažko zdieľať spojovacie materiály. Okrem toho, kladivá našli aplikáciu na prenos šoku, napríklad pri manipulácii s skrutkovačom vybaveným spyerom alebo trochu. Hmotnosť a rozmery Kladivo je definované aktuálnym štandardom – GOST 23-10-77. Tu je definícia pojmu „inštalatérske“ – to znamená potreby národného hospodárstva. Hmotnosť inštalatérskeho nástroja sa líši od 50 do 1000 g.

Kladivo sa skladá z nasledujúcich častí:

 • hlava – za vplyv na spracovanú základňu;
 • Klin – udržiava hlavu a chráni ju pred preplachovaním na hojdačke;
 • Rukoväť – potreba uľahčiť prácu, ako aj rastúce parametre objednávky.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Hlava malty kladivo má svoje vlastné štrukturálne charakteristiky. Má pár promócie – chlapcov a ponožiek, ktoré sú zodpovedné za vykonávanie rôznych manipulácií. Boyads môžu byť štvorcové alebo okrúhle, tenké ponožky vo väčšine prípadov má trojuholníkový alebo valcový prierez, na samom konci trochu zaoblené. Hlava vyrobená z oceľových stupňov U7 alebo 50, je možné použiť iné zliatiny, ak nie sú horšie ako vyššie uvedené v ich fyziketických technických vlastnostiach. Nevyhnutný stav – hlava by mala mať špeciálny ochranný povlak, najčastejšie je pozinkovaný, kov môže byť potiahnutý fosfátovými alebo oxidovými kompozíciami, po suchom hlave suché a farby špeciálnych smaltov. Klin je tiež vyrobený z ocele.

Pre lepšiu spojku s rukoväťou obsahuje drážky, ktoré sa stále nazývajú yershi.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Rukoväte môžu byť tri typy: oválne, oválne snímky alebo majú pravouhlý prierez. V závislosti od rozmerov hlavíc sa šírka rukoväte líši od 20 do 40 cm. Modely domácností sa zvyčajne vykonávajú s rozmermi 25-35 cm, v takom prípade hlava zvyčajne váži 10-40 g. Rukoväte vodovodného kladiva určite hladké, bez povrchových defektov a burrov.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Musia byť masívne, ale elastické zníženie zaťaženia na osobu pri vykonávaní manipulácií. Maple Wood, Rowan, ako aj Kizyl, Ash alebo Dub, sú rôzne vlastnosti. Na rukoväti takejto nástroja, ako aj na miestach jeho spojenie s hlavou nie sú povolené žiadne trhliny.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Typy a cieľ

Fixerové kladivá sa vyrábajú v rôznych váhách. Pre domácu workshop zámočník sú vhodné nástroje vážiace 300-500 g, pretože ich schopnosti sú dosť dosť na to, aby mohli vykonávať väčšinu domácich diel. Odborníci sa však odporúča, aby neboli obmedzení na jeden kladivo a majú niekoľko modelov s rôznymi váhami, pretože závisí od účelu zariadenia.

Napríklad kladivá s hmotnosťou 50-300 g sú optimálne pre realizáciu inštrumentálnej práce a výrobky s hmotnosťou 400-600 g sú nevyhnutné na tesárstve.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

V závislosti od formy, kladivá niekoľkých odrôd stále rozlišujú. Takže jeden z možností vyhľadávania má pravouhlý tvar a štvorcový roztok, druhý – mierne konvexné, hrubé nohavičky. Prvá má pomerne nízku cenu, sú oveľa jednoduchšie používať, takže boli široko distribuovaní medzi milencami a medzi skúsenými majstrami. Avšak, kladivá so zaobleným svišťom, bitie má malú transcend, vďaka ktorej sa presnosť a sila ranu zvyšuje. Podľa aktuálneho gtostasu, stále existujú nástroje s okrúhlym cievkou a verziami s guľovitou ponožkou, ale tieto modely sa nachádzajú celkom zriedkavo.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Čo sa líši od stolárstva?

Najbližšie k zámočnému kladiva je kapor. Inštalatérske kladivo so štvorcovou bitkou je nevyhnutné pre manipulácie s drevom, a s okrúhlom – navrhnuté pre ložisko. Druhá kladivo má rozdiel, ktorý leží vo forme ponožky – je skrútený, takže sa často používa ako necht.

Jeho hmotnosť je 650-700 g, zatiaľ čo inštalačný nástroj môže mať hmotnosť od 250 do 800 g.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Okrem zámočníka a tesárstva existuje viac možností kladiva:

 • SoledgeHammer je najvýznamnejší nárazový nástroj, ktorý sa používa na knoranie oddielov, rôznych typov vybraní, odstránenie zastaraných dlaždíc a iných podobných prác; Jeho hmotnosť sa pohybuje od 1 do 1,5 kg;
 • Jackhammer je najmenší, jeho hmotnosť nepresahuje 200 g; Používa sa výlučne na prácu s malými nechtami.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Ako si vybrať?

Inštalatérske kladivo je pomerne nebezpečným nástrojom, takže by sa mal vybrať veľmi opatrne.

 • Prvá vec, ktorá by sa dozviedla pri nákupe, je hmotnosť a rozmery pracovnej časti potrebnej na realizáciu špecifických prác. Ak dostanete kladivo s ľahkým bojom, úder bude mať nedostatočnú moc, ak chlapci budú príliš ťažký, potom, naopak, pracujú s ním príliš rýchlo unavený. Okrem toho, masívne kladivá často pokaziť základ.
 • Pri nákupe montérového kladiva, materiál, z ktorého je jeho pracovná časť. V súlade s GOST, topánky nemôžu byť vyrobené odlievaním. Inštalatérske kladivo podľa noriem by malo byť prísne sólo, a oceľové zliatiny – kalené a potom uvoľnené. Tvrdenie sa vykonáva chladením pri vysokej rýchlosti – v dôsledku týchto manipulácií, materiál získa vnútorné napätie, takže ďalej ohrieva až na + 200 stupňov a umožňuje, aby bol úplne v pohode – tento proces sa nazýva rehabilitácia. Dovolenka mierne znižuje hustotu, ale takéto kladivo sa získa praktickejšie a trvanlivejšie ako vyrobené z obyčajných zliatin.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

 • Venujte pozornosť rukoväti. Väčšina moderných modelov poskytuje plast, ale často na predaj, môžete nájsť nástroj s polyuretánnou farbou alebo sklolamináciou. Avšak, podľa odborníkov, klasická drevená rukoväť je najlepšia, pretože v dreve môžete vždy riadiť rôzne kolíky, aby ste urobili spoľahlivejšiu priľnavosť s brzdou. Dobrou voľbou je produkt s rukoväťou sklolaminátu – tento materiál sa považuje za samostatný typ sklolaminátu s polyesterovými živicami v kompozícii. Toto je perzistentný a celkom trvanlivý materiál s dlhou životnosťou. Jeho pevnosť je 9-10-krát plast a 4 krát viac ako hliník. Rukoväte z tohto materiálu nie sú deformované.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

V súčasnej dobe, na policiach akéhokoľvek stavebného obchodu, môžete nájsť najširší výber inštalatérskych kladív rôznych výrobcov.

 • Najobľúbenejší model je zvážený Brigadier 41-314. Tento nástroj je určený pre široký okruh tesárskych prác. Má štvorcový soľ, je vyrobený kovaním, potiahnutým fosfátovým kompozíciou a hmotnosť je približne 500 g. Toto je klasický nástroj, pretože v ňom nie sú žiadne inovatívne riešenia, ale je to veľmi spoľahlivé, praktické a trvanlivé. Produkty tejto značky sú široko požadované pri vykonávaní všetkých druhov domácností a niektoré profesionálne práce.

Dôležitý! Okrem tohto modelu výrobca ponúka veľký výber iných hmotnostných kladivá s drevenými a plastovými rukoväťami.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

 • V rebríčku najobľúbenejších úprav, jedna z vedúcich pozícií zaberá kladivo Habero 600 IH-500, používa na vykonávanie pomerne širokého okruhu práce. Hlavou takéhoto nástroja je vyrobená z zliatiny Chromovanadium, sa líši výlučne s vysokou tvrdosťou, zvyčajne pokrytou tmavomarom. Tvar Boyhead – Square. Popularita nástroja je vysvetlená nielen jeho funkčnosťou, ale aj za cenu – v priemere je náklady na kladivo na trhu 200-250 rubľov.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Všeobecne platí, že obchodné platformy ponúkajú veľký počet nástrojov od rôznych výrobcov.

Všetci sa líšia váhou, rozmermi a určením, voľba môže byť vykonaná. Hlavnou vecou je, že kladivo je vyrobené z vysoko kvalitných materiálov, mal ergonomickú štruktúru a bola trvanlivá.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Použitie použitia

Bohužiaľ, „sovietske“ lekcie práce išli hlboko minulosťou a v vzácnej škole chlapcov učia zvládnuť stavebné nástroje. Nie je prekvapujúce, že mnohí začínajú pracovať nesprávne, čo sa často stáva príčinou zranenia. Po prvé, pamätajte na nasledujúce pravidlá:

 • Pri vykonávaní akejkoľvek práce použite len kladivo špecializovaného destinácie, napríklad nestoliť čalúnenie nábytku kúpiť nástroje 900 g, na výrobu tabuliek a stoličiek, model vážiacich 200 g je nevhodný;
 • Je prísne zakázané používať nástroj, ak chlapci chodia – s hojdačkou, môže lietať a výrazne ublížiť ostatné;
 • Nie je potrebné použiť kladivo, ak má trhliny, deformácie a čipy.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Teraz budeme analyzovať základné pravidlá práce.

 • Vytiahnite správne kladivo. Pri jazde nechty potrebujete zvýšenú presnosť, takže nástroj je lepší udržať čo najbližšie k princa. Ak ste základným silným úderom – potom, naopak, chytiť ho na samospráv.
 • Ak chcete získať nechty, potom ho držte medzi veľkým a ukazovákom ľavej ruky. Klinec je dosť bližšie k klobúku, v hornej časti. Ak si ho vezmete na spodnú časť, začne sa visieť z jednej strany do druhého a kladivo, s najväčšou pravdepodobnosťou vypne – zranenia končatiny nie sú v takejto situácii vylúčené.
 • Ak pracujete s veľmi malými nechtami, môžete zasiahnuť prsty. Aby sa to nestalo, využite trochu mazanie – len si malý kúsok veľmi hustého lepenky a sať na nechty – takže ho budete držať prstami, ale s pomocou papiera. Po klinec bude na základni, odstráňte papier nebude ťažké.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

 • Samostatné listnaté skaly sú príliš husté, preto dáva zmysel vŕtať úzky vodiaci otvor vopred. V tomto prípade sa zabráni rozdeleniu dreva a samotná práca je oveľa rýchlejšia.
 • Aby ste mohli bezpečne uskladniť kladivo, je lepšie urobiť malú dieru v spodnej časti a zavesiť nástroj na špeciálnom klinec, uistite sa, že sa otočí. Týmto sa ušetrí čas pri hľadaní nástrojov, ale tiež chráni okolité predmety pred poškodením v prípade kvapky kladiva z police.

Vlastnosti, typy a účel fixných kladivá

Brigadier Inštalatérske Hammer Prehľad Pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár