Vodný závoj: Výhody a nevýhody

Drevo Medelide nielenže vykonáva ochranné funkcie, ale tiež dáva strom estetický vzhľad. S pomocou takýchto riešení môžete obnoviť starý drevený povlak alebo dať požadovaný odtieň s novým produktom bez zmeny prirodzenej štruktúry. Jedným z typov dátových zmesí je medelid založená na vode, ktorá má svoje vlastné charakteristické vlastnosti. Výhody a nevýhody tohto riešenia budú podrobnejšie zvážiť v tomto článku.

Zvláštnosť

Na rozdiel od farieb, ktoré vytvárajú iba hustú hornú farebnú vrstvu, simuláty naplnia štruktúru samotného materiálu bez rušenia jeho textúry. Vodné kompozície Farebné výrobky v prírodných drevných odtieňoch, ktoré umožňujú aktualizovať staré drevené povlaky bez vytvorenia viditeľnosti povrchovej úpravy s určitou farebnou zmesou.

Morleony na báze vody, na rozdiel od iných druhov, sú najlepšie schopné zdôrazniť prirodzenú štruktúru dreva. Je však potrebné byť elegantné, keď sa zmes aplikuje na ňu, ktorá má inú hustotu v niektorých povrchových oblastiach.

Pri spracovaní takéhoto materiálu na povrchu sa môžu objaviť škvrny.

Vodné kompozície nemajú nepríjemný zápach a neobsahujú škodlivé látky. Okrem toho môže byť tento typ vozidla zmenený s odtieňom – ​​aby bol ľahší alebo nasýtený. Na to stačí zriediť roztok s vodou. Do tieňa sa stane tmavším a nasýteným, tónovacia zmes sa môže aplikovať na povrch v niekoľkých vrstvách.

Formulácie na báze vody sa vyrábajú ako hotový roztok alebo suchá zmes. Práškové materiály pred podaním žiadosti musia byť plemeno vo vode. Medelide založená na vode je pomerne populárny v dôsledku nízkych nákladov a jednoduchosti aplikácie. Pred začatím práce stojí za to zapamätať si, že takáto zmes bude vysušiť.

Klady a zápory

Vďaka svojej kompozícii má vo vode rozpustný závoj má rad výhod oproti ostatným typom tónovacích zmesí.

Zdôrazňujeme hlavné výhody:

 • Malá cena;
 • nedostatok vôňa;
 • šetrnosť životného prostredia;
 • Jednoduchá aplikácia.

Rovnomerne padá na základňu, hlboko preniká do štruktúry materiálu, vytvára ochrannú vrstvu na povrchu dreva, ktorý zabraňuje šíreniu mikroorganizmov, znižuje pórovitosť materiálu, posilňuje vrchnú vrstvu dreva.

Vodné rozpustné zmesi nie sú najfunkčnejším typom verša.

 • Sú rozlišujú dlhé sušenie (pätnásť hodín).
 • Po spracovaní a sušení na povrchu materiálu môže byť hromada. V tomto prípade musí byť drevo uviaznuté.
 • Vodný závoj, aplikovaný vo veľkých množstvách na výrobku, po vysušení môže vyvolať vzhľad trhlín na povrchu.

Moderné stavebné materiály Výrobcovia tiež vyrábajú univerzálne tónovacie zmesi, ktoré možno pripísať rôznym vodným vozidlom. Voda, alkohol alebo acetón sa môže použiť ako riedidlo pre univerzálne kompozície. Výhodou výroby alkoholu alebo acetónového roztoku z univerzálnej zmesi je, že bude vyschnúť rýchlejšie.

Aký je rozdiel a čo lepšie?

Na modernom trhu stavebných materiálov je mnoho typov Morilok, z ktorých každý má svoje výhody a nevýhody. Odrody tónovacích roztokov sú primárne odlišné v každom z nich.

Nepicals zmesi sú vyrobené z polymérov, farbenie a organické rozpúšťadlá. Takýto roztok tvorí vodotesný film na povrchu. Na rozdiel od zmesi na báze vody, tento druh nevyvoláva opuch štruktúry stromu. Pokrývajúci povrch lakom po podaní na jej nevodné simulátory.

Non-vodný roztok má svoje nevýhody:

 • Ostrý nepríjemný zápach. Napriek tomu, že rýchlo zmizne, pri práci musí byť miestnosť dobre vetraná.
 • Keď prach zasiahol roztok alebo nízky povrchu, bude to veľmi problematické.
 • Defekty, ktoré sa môžu objaviť na povrchu v dôsledku nepresnej aplikácie roztoku (bubny, škvrny), je ťažké odstrániť.
 • Zmes bude došlú dosť dlho. Čas schnutia v priemere je dvanásť hodín.

Zmes alkoholu sú roztokom farbiacich látok a alkoholu. S dokončovacími prácami prenikajú farbiace komponenty do štruktúry stromu a alkohol sa odparuje. Toto riešenie má vysokú rýchlosť sušenia, ktorá sa pohybuje od pätnástich až tridsiatich minút. Aplikujte rovnaké zloženie, aby sa zabránilo nerovnomernému pokrytiu a vzhľadu bodov.

Zarovnanie na báze alkoholu je odolné voči vlhkosti a vystaveniu ultrafialovým lúčom. Existuje slabý vôňa k nevýhodám tohto riešenia.

Nitromoroki je vyrobený na základe rozpúšťadiel. Rýchlo sušia a tiež vyžadujú rýchlu aplikáciu.

Olejové zmesi sa najčastejšie vyrábajú na báze oleja z ľanových semien. Takáto kompozícia tvorí povlak, udržateľné slnečné lúče. Povrch po dlhú dobu nebude rozrušiť a bude mať prvotný vzhľad.

Morida na olejovom základe ľahko a rovnomerne padá na povrch, bez toho, aby sa zvýšil vlákna dreva. Sušenie Riešenie môže byť od dvoch do štyroch hodín.

Akrylové kompozície sú charakterizované environmentálnou priateľskosťou a nedostatkom vône. Okrem toho sú takéto zmesi ohňovzdorné. Akrylový verš dobre stavia všetky druhy stromov a rýchlo schne. Akrylové roztoky sú najčastejšie používané na spracovanie drevených podláh. Pri uplatňovaní niekoľkých vrstiev je potrebné pozorovať osobitnú starostlivosť, pretože pravdepodobnosť vzhľadu bodov.

Voskové riešenia môžu byť spracované predtým maľované povrchy. Po vysušení sa táto zmes na výrobku vytvára ochrannú vodotesnú vrstvu. Voskový povlak dáva jas dreva, ale neprenikne materiálovej štruktúre. Pred použitím dvojzložkového laku nie je potrebné si spomenúť, že nie je možné zvládnuť povrch s voskovým roztokom.

Morons s bieliacim účinkom sú vyrobené na základe kyselín. Takéto riešenie je schopné urobiť povrch pre niekoľko odtieňov. Táto kompozícia je určená na prípravu dreva pred ďalším ošetrením farbou a lakom.

Vodné zmesi sa môžu vzdať určitých vlastností iných typov dyhy. Vo vode rozpustné kompozície však majú nízke náklady a bezpečné pre zdravie. Takéto riešenie je ideálne pre vnútorné práce, pretože nemá nepríjemný zápach.

Každá verzia Moriloku má svoje výhody a nevýhody. Poznanie hlavných charakteristík zmesí môžete jednoducho vybrať vhodné riešenie pre niektoré špecifické práce.

Farby

Vzhľadom k tomu, vodné vozidlá sú navrhnuté tak, aby zdôraznili textúru stromu, a nie skryť ho, výrobcovia produkujú zmesi vo farebnej schéme zodpovedajúce existujúcim prírodným odtienem drevnej. Neštandardná paleta odtieňov (bez drevených svetlých farieb, rovnako ako biely a čierny tón), ktorý je súčasťou iba akrylových, voskových a olejových roztokov, ktoré sa používajú na farbenie povrchov.

Zmes na báze vody je k dispozícii v širokom rozsahu farieb: od svetlých odtieňov na nasýtené tmavé. Najbližšie k čiernej farbe je tón je ebenový strom. Treba mať na pamäti, že rôzne výrobcovia majú rovnaký odtieň, môžu mať rôzne mená.

Farebné mediívanie na báze vody zvyčajne majú nasledujúce odtiene:

 • citrón;
 • smrad;
 • javor;
 • dub;

 • mocha;
 • Rosewood;
 • orech;
 • Mahagon;
 • Červený strom;
 • Burgundsko;
 • slivky;
 • Eben.

Pri výbere jedného alebo iného odtieňa stojí za to zapamätať si, že vzorka farby na testeri sa môže líšiť od konečného výsledku, ktorý dostanete po spracovaní dreva. Na rôznych plemenách stromoch môže riešenie poskytnúť rôzne odtiene. Z tohto dôvodu je potrebné aplikovať malé množstvo zmesi pred morom pre malý skrytý úsek.

Pravidlá aplikácie

Konečný výsledok ošetrenia dreva s dýh je ovplyvnený nielen kvalitou riešenia, ale aj správnosť jeho aplikácie.

Existuje niekoľko pravidiel, ktoré je potrebné nasledovať vodou s vodnými kompozíciami:

 • Roztok sa aplikuje na povrch pozdĺž vlákien;
 • Veľké plochy môžu byť pokryté zmesou so striekaním;
 • Pre malé úseky sa kvapalina aplikuje s použitím mäkkých maliarskych kefiek alebo špongie penovej gumy;
 • Na prípravu roztoku zmesí suchých vodou musí byť prášok plemeno len v mäkkej alebo čistenej vode;

 • Pred spracovaním dreva s tonizujúcim roztokom musí byť povrch dobre vyčistený kontamináciou, tukom a živicami;
 • Pred spracovaním dreva vodou sa povrch odporúča navlhčiť vodou, aby sa zabránilo tvorbe hromady;
 • Ak je riešenie schopné zahrievať trochu pred začatím práce, závoj bude lepšie preniknutý do materiálovej štruktúry.

Kompozície na báze vody môžu byť kombinované s inými typmi odberu vzoriek alebo s primérmi a lakmi. V dôsledku toho môžete dosiahnuť zaujímavé účinky a odtiene.

Výrobcovia

Medelid založená na vode sa môže líšiť v kvalite a niektorých vlastnostiach. Pri nákupe riešenia sa odporúča objednať v prospech osvedčených produktov. Môžete sa najprv oboznámiť s populárnym výrobcom plavidla vozidla.

Spoločnosť „Novbythim“ Pristane rad vodného vozidla v širokom spektre. Tento výrobok môže byť použitý nielen pre vnútorné, ale aj pre vonkajšie povrchové úpravy, za predpokladu, že po mori bude povrch pokrytý lakom. Výrobok má hlavne pozitívnu spätnú väzbu zákazníkov. Spotrebitelia oslavujú dobrú kvalitu, jednoduchosť aplikácie, nízke náklady a neškodnosť.

Vodný závoj „Pór“ Zlepšuje odolnosť materiálu na opotrebenie materiálu, ktorý zvyšuje životnosť výrobku. Tento roztok, po vysušení, tvorí filmu priepustný pre pary, vďaka ktorej povlak nezmizne pod vplyvom slnečného žiarenia. Spotrebitelia tohto výrobku sú celkom spokojní so svojou kvalitou, ale varovali, že farba na testeri sa môže výrazne líšiť od tieňa na povrchu po mori.

Na báze vody TRAE LYX Navrhnuté tak, aby zmenili odtieň mäkkého a pevného dreva. Roztoky rôznych odtieňov sa môžu navzájom zmiešať, aby sa získala požadovaná farba. Zmes Trae Lyx môže byť použitá len pre vnútorné práce. Simulátor sa vyrába v širokej škále farieb, ako aj v transparentnej verzii.

V nasledujúcom videu budete čakať na užitočné video pokyny pre použitie závoja.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: