Vŕtačky pre perforátor: Charakteristiky, typy a veľkosti

V stavebníctve a opravárenských podnikoch sa perforátori používajú s rôznymi typmi, valcovanými, čo vám umožní vytvoriť rôzne otvory v takmer všetkých materiáloch. Nástroj funguje ako rotačné aj recipročné pohyby. Pri výbere dúchadla pre perforátor musíte zohľadniť vlastnosti a miesto aplikácie vŕtačky, aby ste dosiahli účinný výsledok.

Názory

Čo je vŕtačka a prečo to nie je bur? Ak chcete urobiť správnu voľbu nástroja, stojí za to zvážiť, že zariadenie bude vykonané pomocou. V jeho podstate je vŕtačka rovnaká vec:

 • Vŕtačky sa používajú pri preplachovaní s rôznymi funkciami, vytvárajú vybrania a otvory na rôznych povrchoch;
 • Bee pracuje s perforátorom, je dlhá vrtáka, ktorá je určená na prácu s tvrdými a hustými materiálmi, môže vytvoriť hlboké otvory.

Každý nástroj má svoje vlastné externé funkcie a konštrukčné vlastnosti pri práci s povrchmi.

Práca s drevom

Ak chcete vytvoriť otvor v drevených povrchoch, špirálových potení, ktoré môžu byť tiež použité na prácu s kovom. Ale na dosiahnutie čistého a elegantného vybrania sa používajú vŕtačky so špeciálnou tryskou a vybraním. Sú vyrobené z uhlíkovej alebo dopovanej ocele a sú určené len na drevo.

Bras sú rozdelené do niekoľkých typov.

 • Skrutka. Má len jednu špirálu a odlišuje sa obzvlášť akútnym okrajom. Tento formulár vám umožní minimalizovať odvodnenie čipov počas prevádzky perforator, čo vám umožní jasne vidieť umiestnenie vŕtania. Hrany ošetreného povrchu sa získajú hladko po celej dĺžke.
 • Špirála. Navrhnuté tak, aby pracovali s povrchom strednej hrúbky, napríklad na vytvorenie otvorov pre skrinové gombíky.
 • Štrbina. Navrhnuté pre plytké vybrania (asi 2 cm).
 • Frosterová vŕtačka. Navrhnuté pre montážne otvory (napríklad pre držiaky slučiek namontovaných dverí). Výrazná vlastnosť – prítomnosť ostrova na centrovanie a rezač s ostrým okrajom.
 • Prstencový. Navonok vyzerá ako korunka alebo sklo s rohmi okolo okrajov. Používa sa na vybrania, ktorého priemer je 10 cm a viac.

Pre kovové povrchy

TIETO BORY S nasledujúcimi vlastnosťami:

 • Vŕtačka perforator z zliatiny kobaltu je určená na prácu s vysokou pevnosťou ocele;
 • Mäkké kovy (hliník, farebné materiály) sa spracovávajú špirálovou buničinou super dlhého typu;
 • Vŕtačky s valcovým hrotom pevných zliatin sú považované za univerzálne.

Pre betón

Keď je vybavený perforátorom, musí byť vŕtačka braná do úvahy materiál, z ktorého bur. Mäkké a nízko kvalitné vlnky sa môžu prerušiť počas spracovania vysoko pevných betónu.

Existuje niekoľko kategórií vrtákov.

 • Skrutkový vrták. Tip tohto Boraxu je vybavená buď tryskou pripomínajúcou čepeľ alebo zuby (najčastejšie štyri z nich). Tryska je nevyhnutne prechádza ladhing, pri nákupe zlatého odtieňa. Takéto odtoky nevyžadujú neustále ostrenie a podávajú takmer neobmedzené množstvo času.
 • Špirálová vŕtačka. Takéto vŕtačky sú vybavené špeciálnymi vybraniami, ktoré poskytujú rýchle odstránenie materiálových zvyškov a majú dĺžku 8 cm a viac. Tento dizajn vám umožňuje vytvárať otvory vo veľkej hĺbke.
 • Korún. Rovnako ako všetky vŕtačky tohto typu, korunovacie vrtáky majú veľký priemer rezného povrchu. Koncovky hrany sa spracujú diamantovým striekaním alebo pevne kondenzovanými doskami.

Krokové vŕtačky

Táto kategória vrtákov sa vyznačuje rýchlosťou a kvalitou práce. Sú určené na prácu s rôznymi materiálmi: drevo, plastové, potrubia, akékoľvek mäkké a pevné povrchy. Sharp Tip vám umožňuje presne narezaný na spracovanie materiálu, ako aj to umožňuje opustiť strediaci prvok, čo značne zjednodušuje prácu.

Kroková vrták nahrádza používanie USM a NADFIL, nevyžaduje manuálne spracovanie brúsneho povrchu. Kónická forma je zdobená translačnými drážkami rôznych priemerov, prechod medzi každou lokalitou je 30-45 stupňov. Takáto silueta vrtáka účinne zvládne spracovaním jemného kovu. Ďalšou vlastnosťou tejto trysky je, že je to univerzálne. Umožňuje vymeniť nastavený valček z priemeru 4 mm a dokončovanie 50 mm.

Centrovanie vŕtačiek

Sú považované za profesionálne nástroje v súvislosti s používaním priemyselných podnikov vybavených frézovacími a otáčavými strojmi. Tieto vŕtačky zaručujú plnú kolmálnosť hotového otvoru vo vzťahu k povrchu materiálu, absencia konzumácií. Pri práci so stromom je taký vrták vhodné vytvoriť prehlbovanie pre tajnú hlavu.

RODÍNY POUŽÍVAŤ CESTOVANÉ VRTIVKY NA ZÁKAZNÍKOVEJ ZAHRNUTIE V PRÍPADE PRIESTOROV. Na domácom použití nástroje s malým priemerom (od 6 do 8 mm). Obzvlášť vhodné pre centrovanie skrutiek vŕtania alebo skrutiek, res.

Rozmery

vyhliadka

Priemer

Dĺžka

Materiál / stopka

Špirálovaný kov

12 mm

14 mm

16 mm

18 mm

25 mm

155 mm

165 mm

185 mm

200 mm

200 mm

Oceľ

Špirálovo podobné drevo

od 1 mm do 20 mm

od 49 mm do 205 mm

Oceľ

Perie

Od 5 metrov

Až 50 mm

Od 40 mm

Až 200 mm

Oceľ

Spiral-tvarovaný betón

od 5 mm

Až 50 mm

Od 40 mm

Až 200 mm

Oceľ

Frosterová vŕtačka

od 10 mm do 50 mm

od 80 mm do 110 mm

od 8 mm do 12 mm

Centrovanie

od 3.15 mm až 31.5 mm

od 21 mm do 128 mm

od 0.5 mm až 10 mm

Rýchlosť

od 2 mm do 58 mm

od 57 mm do 115 mm

Ako si vybrať?

Perforatorové vŕtačky sú rozdelené do modelov s rôznymi nátermi.

 • Oxid. Vzhľad vrtákov je namaľovaný v čiernej farbe – to je najlacnejší povlak. Film pokrývajúci vrták, chráni dierovaciu kazetu pred prehriatím, účinkami hrdze, zvýšenie životnosti.
 • Povrch nitridu hliníka titán. Umožňuje zvýšiť použitie vŕtačiek 5-krát. Spoľahlivé a vysoko kvalitné vlnky.
 • Keramický povlak. Tieto zametacie stroje nie sú vyrobené z čistej keramiky, ale z nitridov titánu. Nevýhodou takéhoto povlaku je nemožnosť brúsnych trysiek.
 • Karbonitrid titaničitý. Zvyšuje aj život trysiek, má vysokú pevnosť.
 • Postrekovanie diamantov Navrhnuté pre prácu s kamennými a porcelánovými kmeňovými povrchmi.

Vŕtačky s týmto povlakom Najdrahšie na trhu, ale aj termín ich používania je neobmedzený.

Pri nákupe stojí za to zaplatiť osobitnú pozornosť niektorým charakteristikám.

 • Vŕtačka typu konvoja. Uistite sa, že ste zvážili typ chvosta, inak vŕtačka nebude bezpečne upevnená v kazete, ktorá povedie k rozbitiu zariadenia. Ak chcete zistiť typ kazety, môžete použiť inštrukciu pripojenú k nástroju. Zvrecia skrutka pre perforátor sú označené SDS-MAX a SDS-PLUS a sú vyrobené v komplikovanejšej forme, než jazdiť na vrtáky.
 • Výrobca. Mnoho populárnych firiem vyrábajúcich celú škálu nástrojov s rôznymi cenovými politikami. Najčastejšie v predajniach nájdete vysoko kvalitné výrobky pre potreby domácností na celkom prijateľné ceny, ale profesionálny nástroj je ťažké nájsť.
 • Dĺžka. Môže to označiť dĺžku celkového alebo len pracovného povrchu.

 • Priemer hlavy. Pre prácu s rôznymi materiálmi sa používajú vŕtačky s príslušným priemerom. Hole menej požadovaná veľkosť bude pomerne ťažké zvýšiť kvôli úzkemu vŕtaniu. Okrem toho to povedie k nízkej kvalite, ktorá ovplyvní stupeň fixácie upevňovacieho prostriedku nainštalovaného mechanizmu.
 • Drážka. Drážky v cvičení sú odlišné: polkruhové, s výčnelkami a pod SCOS. Prvá sú navrhnuté tak, aby vykonávali domáce úlohy, ktoré nevyžadujú vysokú presnosť. Posledné dva typy sa používajú vo veľkých podnikoch, kvôli schopnosti rýchlo odstrániť.
 • Liečba drážky. Hladké a hladké povrchy sú určené na prácu s mäkkými materiálmi alebo vonkajšími povrchmi skrutiek, skrutiek. Na boráku je geometrický povrch špičky vrtáka akútnejší a môže existovať zložité formy – toto je určené režimom nárazu prevádzky.

Ako použiť?

Pred začatím práce stojí za to zabezpečiť, že typ chvosta, ktorý používa vŕtač, sa zhoduje s perforátornou kazetou. Profesionálny majstri odporúčajú Boers s SDS upevnením. Tento typ držiaka uľahčuje zmenu snap. Zvolená vŕtačka musí byť správne vložená do punčovej kazety. Ak chcete postup správne vykonať, stojí za zastavenie jednoduchých odporúčaní.

 • Perforator musí byť odpojený od napájania pred vložením Boraxu v náplni. Len po upevnení vŕtania.
 • Kladivá sa používajú s perforátorom, ktoré sú vhodné v modeli veľkosti a zariadenia. Zahrnuté vrták bolí povrch alebo perforátor.
 • Chvost vŕtania musí byť mazaný olejom a čistý. Tieto akcie znižujú opotrebovanie vŕtania a zdvihnite poškodenie upevňovacieho prostriedku na nulu.

DÔLEŽITÉ: Počas práce nie je možné sa dotknúť sa rotujúcej vŕtačky. Takéto akcie budú mať za následok poškodenie mäkkých tkanív a vážneho zranenia. Pri spracovaní steny v byte, kde sa vyžaduje prítomnosť kotviacej skrutky, mali by ste vziať trysku, s dĺžkou 110 mm a priemerom 6 mm. Je to spôsobené hrúbkou betónových dosiek.

Možné problémy

Rozšírený problém sa vzťahuje na vŕtanie v hardvéri. Ak chcete odstrániť, mali by ste vybrať jeden z niekoľkých pohodlných spôsobov:

 • Voľný koniec bomarie je upnutý viku a ľahko stúpať kladivo s gumovým tesnením v častiach upínacieho mechanizmu;
 • Perforatorová kazeta sa umiestni do misky s benzínom a následne odstráňte vŕtanie;
 • Ak došlo k džemu nastal v upínacom mechanizme typu kľúča, musíte otáčať kľúč proti smeru hodinových ručičiek alebo vypuknúť olejový olej;
 • Stuck Burrow v tvrdom kazete sa extrahuje poklepaním na časti proti smeru hodinových ručičiek;
 • Plná demontáž zariadení je možná, ak žiadna z metód nepomohlo.

Ako upnite obvyklé vrtáky v perforátori, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár