Výber tmelu pre parkety

Parkety pokrýva podlahu v mnohých apartmánoch a domoch. Ale jeho život nie je veľmi dlhý, a po chvíli to vyžaduje opravu. Bude schopný pomôcť tmelu, ktorý sa vyrába tak v kvapalnej forme, ako aj vo forme špeciálnej pasty.

Žiadosť

Parkety Sharpen – To je najlacnejší spôsob, ako osobne opraviť podlahu. Pomocou tohto procesu môžete úplne obnoviť počiatočný typ podlahy. V prípade potreby musíte odstrániť starú náterovú vrstvu alebo vykonať cyklické. Vysychanie, tmel sa stane úplne neviditeľným a hladkom pokrýva drevenú podlahu. Zmes je predovšetkým bezfarebná, ale z akéhokoľvek kresolu je pomerne účinná.

Nástroje sa používajú na parketový povlak, aby sa odstránili sloty, vznikajúce kvôli zlej kvalitnej inštalácii vonkajšieho materiálu alebo v dôsledku kvapiek režimu vlhkosti a teploty v miestnosti. Proces rekonštrukcie sa môže uskutočniť súčasne s brúsením: v čase, keď sa aplikuje vrstva laku. Hlavným účelom tmelu je zníženie povrchových defektov: rôzne sloty a iné svetlá. Na začiatku práce je parkety pokryté špeciálnym zložením na ochranu a potom, čo sa zmes aplikuje, opakuje sa odtieň podlahy.

Dokonale zatvorí všetky podlahy vonkajšieho náteru. Môže byť použitý aj špecificky pripraviť parkety. Keď je práca dokončená, parketný povlak opäť získa svoj primárny vzhľad. Textúra drevených dosiek bude úplne obnovená a miesta ošetrené zmesou nebudú vystupovať na všeobecnom pozadí.

Názory

Takáto zmes pre podlahy môže byť pripravená osobne alebo zakúpená v stavebnom obchode už v hotovej forme.

Metóda použitia je tmel rozdelený na niekoľko typov:

 • Základná alebo spustiť injektáž. Táto možnosť sa používa na odstránenie základných nedostatkov parkiet.
 • Druhá skupina – povrchová úprava. Dokončenie spracovania podlahy.
 • Tretí typ obsahuje univerzálne kompozície, ktoré môžu byť aplikované na drevených povrchoch. Kombinujú charakteristiky predchádzajúcich dvoch skupín.

Putty je tiež rozdelená na poddruhy v závislosti od kompozície.

Nižšie sú uvedené niektoré z týchto možností pre poddruhy:

 • Zmes na báze sadry. Je to veľmi populárne kvôli svojej všestrannosti, je dokonale spojené s podlahovým krytom a má malú hodnotu. Používa sa ako základná aj dokončovacia injektáža.
 • Prášok na báze oleja vhodný pre parkety z rôznych druhov dreva. Jeho mínus je dlhý čas schnutia. Je to spôsobené jej zložením oleja.
 • Akrylový základ sa používa na odstránenie a maskovanie malých podlahových defektov. Zmes je šetrná k životnému prostrediu, takže jej základňa je voda. Je to elastické a tolerovať mechanické poškodenie. Jeho nevýhody zahŕňajú zlú spojku s hranami trhlín po sušení. Po nejakom čase sa trhlina zvyšuje, a kvôli tomu môže z nej vypadnúť.

 • Ďalším typom je alkyd, vyrobený z živice sójových a ľanových olejov. Zmes je veľmi viskózna, elastická, dokonale vhodná na brúsenie.
 • TUTTY LATEXOVÝCH TUTTY je podobný predchádzajúcemu pohľadu, je tiež povrch. Používa sa v závislosti od nezrovnalostí parketového krytu, aby sa zabránilo trhlín. Dokonale fixované na hladkom povrchu a má vlastnosť odolného voči pary. Jeho náklady je mnohokrát viac sadrovec.
 • Disperzia sa nazýva výber všetkých potrebných komponentov pre vlastnú prípravu tmelu.

Najprv si musíte vybrať požadovaný tón, takže zodpovedá farbe podlahy. Kompozícia je dostatočne ľahká na varenie. Musíte po brúsení zmiešať častice prachu, s zakúpeným základom. Vďaka tomu bude farba rovnaká ako drevené podlahové dosky parketovej podlahy. Môžete dať hladkú vrstvu, aplikovanie látky na trhliny a nezrovnalosti až do šiestich milimetrov.

Najviac rozpočtový recept pre priméry ako základ má lepidlo PVA. Vzhľadom na nízke náklady sa táto metóda široko používa.

Existuje separácia a typ hlavnej látky zmesi:

 • Parkety, ktorá má vodu ako hlavná látka, rýchlo schne. To tiež nevytvára toxické odparovanie, ak je teplota vysoká, je preto ekologický materiál a úplne neškodný. Neodporúča sa však použiť na injektáž solídny drevený plemeno: gaštan, dub, céder a iné povrchy.
 • Ďalší druh – zmes pre parkety. Napríklad Kiilto GAP. Táto možnosť má rozpúšťadlo ako základ. Je to univerzálne a je vhodný pre akýkoľvek typ podlahovej krytiny. Takýto tmel je trvanlivejší ako zmes vody.

Medzi mínusmi možno zaznamenať nepríjemnú arómu v dôsledku rozpúšťadiel v zložení a ľahkej horľavosti. Okrem toho je dokonale spojené s lakovaným povrchom a nahým drevom.

Výberu

Na trhu stavebných materiálov sú prezentované obrovské množstvo stierače pre parkety, takže keď je zvolený, je potrebné dodržiavať niektoré tipy.

Plastová zmes vám umožňuje dosiahnuť najväčší účinok, keď sa aplikuje na podlahu. Pri brúsení veľmi rýchlo a dokonale spracováva. Nástroj musí byť bezpečný pre životné prostredie a ľudí, pretože to bude neustále kontaktovať povrch. Okrem toho, hradba pre parkety, po určitom čase po vysušení, by sa nemali dostať z trhlín, rozdelených, prehltnutých, drvených, crack a piss, zníženie objemu.

Ak je fixácia s povlakom na najvyššej úrovni, injektáž bude slúžiť pomerne dlho.

Okrem hotovej kompozície môžete použiť špeciálnu suchú zmes pre moje vlastné vytváranie tmel. V tomto prípade je najlepšie si vybrať finančné prostriedky, ktoré budú obsahovať mnoho malých častíc pre ich základ, ktorý umožní získať najjednotnejší povrch parkiet po použití samotného materiálu.

Pred použitím povlaku podlahy je potrebné pripraviť: jasné od znečistenia a držať sa – a až potom, čo môžete primrimovať drevenú podlahu. Ideálne sa zmestia adhezívne priméry. Prispievajú k vynikajúcej groupovej spojke s celým povrchom parkiet.

Hlavnými kritériami pre výber parkiet TUTTY sú nasledujúce pozície:

 • Pohodlné použitie. Keď sa aplikuje na spracovaný povrch parkiet, pohodlie poskytuje plasticitou zakúpeným alebo varenou nezávisle zmesou.
 • Kompozícia by mala byť bezpečná a odlišná s čistotou životného prostredia. Medzi jeho hlavné látky by nemali byť škodlivé a toxické zložky, pretože osoba bude neustále v tesnej blízkosti podlahy.
 • Okrem toho, sušené vrstvy aplikovaného nastavenia by nemali byť schopné zriediť a rozpadať sa, keď sa zmenšujúca deformácia nevyhnutne vedie k tvorbe rôznych druhov feomemov, trhlín, trhlín. Nezabudnite, že prevádzkový čas je priamo závislý od kvality zlúčeniny a fixácie injekcií s samotným parketovým povlakom.

 • Nasledujúce pravidlo používania priméru je použiteľné nielen vtedy, keď sa používa na parketový povlak, ale je dôležitým kritériom na použitie zmesi na pokrytie iného druhu. Čistenie povodňovej podlahy je veľmi dôležité: je potrebné vyrábať leštenie a primér na činidlo, ktorý bude dokonale vybraný a vhodný pre tento typ dreveného povlaku.

To všetko je potrebné vziať do úvahy, výber vysoko kvalitnej a vhodnej tmery pre parkety. Jeho správna voľba bude priamo ovplyvniť život a vzhľad dreveného povrchu.

V ďalšom videu budete čakať na demonštráciu parketových puttles so zmesou spojiva Synteko.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: