Vyberieme a vyberáme zafarbené sklo

Pri vytváraní originálneho interiéru používajte širokú škálu materiálov. Mnohí obzvlášť priťahuje vitrej sklenený film (inak sa nazýva „DAKRON“, „LOVEN“, „STERILE“). Kupujúci má rada svoju hodnotu a zložitosť. Aplikácia svetlého pokrytia na okná, ktoré simuluje farebné sklo, môžete vytvoriť ohromujúci, originálny dizajn, konverziu interiéru ako celku.

Kde Môžete si byť istí, že produkt bude trvať dlho, pretože tento povlak je polyamid, rýchlo sa suchý, trvanlivý, neodtrie sa. Dnes je tu široký výber takýchto látok, konvenčne rozdelený na typy. O všetkom podrobne v článku.

Čo to je?

Zafarbený sklenený film – pomerne zaujímavý materiál, ktorý je ochotný aplikovať na sklo: na zrkadle, na svietidlách, na oknách a iných podobných predmetoch. Materiál pomáha prekrývať lúče horiaceho slnka v teple, čo je často príčinou únavy a vykurovacieho priestoru. Filmové zafarbené sklo robí miestnosť s tieňom a odstraňuje viditeľnosť cez sklo. Potom, čo sa aplikuje na povrch, vzhľad miestnosti sa výrazne transformuje, okrem toho sa životnosť zvyšuje.

Pri výrobe filmu pridajte lepidlo, takže pri lepení nebudú žiadne problémy. Rozmanitosť zafarbenej ocele otvára široký priestor na použitie.

Hlavné odrody

Výsledok závisí od toho, aký druh filmu sa používa v dekoratívnych alebo dokončovacích prácach. Existuje niekoľko možností, s ktorými je potrebné ohroziť.

Vinyl

Vinylové výrobky sú špeciálne filmy vyrobené z vysoko kvalitného syntetického polyméru – polyvinylchlorid. Táto možnosť sa považuje za najviac rozpočet. Plast sa používa všade: od neho sú na vozidle telo dekorácie, vytvárať tapety s obrázkami a oveľa viac.

Pros:

 • Cena – Vinyl je veľmi rozpočtová a populárna možnosť;
 • Vzhľad – Kupujúci je ponúkaný široký výber, vinylový film vyzerá neuveriteľne krásny a môže existovať odroda, s rôznymi výkresmi, napríklad s kvetmi.

Minusy:

 • Distribúcia – o niekoľko rokov neskôr sa bude musieť produkt zmeniť, pretože stratí pôvodný vzhľad;
 • Skreslenie – vinyl robí pohľad z zakriveného okna;
 • Úplnosť starostlivosti – pre vinylu vyžaduje špeciálne jemné činidlá;
 • Ťažkosti s lepením – film je ľahké, preto je dosť ťažké bubliny, a často zostávajú bubliny.

Polyester

Polyesterové materiály sú supercrossované, veľmi trvanlivé, ale majú zlú snímku. Plastové je rozšírené v stavebníctve, vyrobené z tkanín, plnív a iných. Zároveň je kvalita polyesterového filmu lepšia ako vinylová skupina.

Pros:

 • Odolnosť – Produkt je odolný voči teplotným rozdielom, okrem toho je takmer nemožné rozbiť;
 • Trvanlivosť – mnohí výrobcovia sľubujú, že film bude trvať najmenej 25 rokov;
 • Vzhľad – polyesterový film je charakterizovaný jasom, obsahuje rôzne odtiene, okrem toho obraz cez sklo je vidieť bez skreslenia.
Prečítajte si viac  Stretch stropy pongy v interiéri

Minusy:

 • Cena – Polyester Film Náklady drahšie ako rozpočet z vinylu.

Opaľovací krém

Ako môžete uhádnuť z mena, opaľovací krém je navrhnutý tak, aby chránil miestnosť pred spaľovacím slnkom. Najmä relevantné v tepla a pre tie byty, ktorých okná vychádzajú na juh. Takýto film je populárny, pretože účinne bojuje s teplom.

Pros:

 • Chráni pred slnkom – opaľovací krém nedáva slnko preniknúť do vnútra miestnosti, takže môžete robiť bez záclon;
 • Rýchlosť opravy – Ak budete postupovať podľa pokynov, potom je možné produkt vložiť na okno rýchlo a bez bublín.

Minusy:

 • vyhorenie – časom vyhorenia výrobku;
 • bubliny – takže sa nejavká sa, musíte sa pokúsiť dobre s Windows.

Samolepiaci

Samolepiaci film obsahuje vinyl alebo iný plastový film s dekoratívnym dizajnom, napríklad s kvetmi, vzormi. Tento materiál má trvanlivosť, ako aj neobmedzené možnosti: implementácia dizajnérskych fantázie, široký rozsah aplikácie.

Pros:

 • Univerzálnosť – samolepiace výrobky môžu byť použité takmer na ľubovoľných povrchoch, ako je plast, sklo, zrkadlo, niečo iné;
 • Bohatý výber – Výrobcovia ponúkajú rôzne možnosti filmu vhodné na vytvorenie pohodlia v dome, pre Windows, Nábytok, Iné položky.

Minusy:

 • Zložitosť lepenia – pred začiatkom práce je potrebné starostlivo pripraviť povrch, zatiaľ čo nie každý človek sa s touto fázou zvláda;
 • Obmedzené použitie – Po 3 rokoch je potrebné zmeniť produkt.

Možnosti dizajnu

Materiál môže byť vyrobený vo forme simulácie farebnej škvrny alebo byť svetlo a mať otvorený vzor – všetko závisí od zamýšľaného štýlu. Vďaka špeciálnemu polyetylénu Malar je film dobre držaný na povrchu, takže sa často používa pre účinok vitráže, čím sa vytvorí skutočne nádherný interiérový dizajn.

Odrody plátna sú veľa, a každý z nich návrhári radia používať s mysľou. Matte film, napríklad, ideálny pre dvere zo skla. Farebné a so vzorom – atraktívne pozrite sa na okná. Light Films s nenápadnou tlačou môžu transformovať nudné zrkadlá tým, že tieto interiéry od nich.

Zafarbený sklenený film s výkresom na ňom spravidla sa vyznačuje vodotesnosťou, takže sa použije v kúpeľni, na dverách sprchovej kabíny je ľahký odtieň dokonale. Dekoratívne filmový dizajnéri tiež láska k ozdobu drevené dvere – tento dizajn vám umožňuje vytvoriť kompozitný štýl.

Mozaika – jeden z najjasnejších reprezentantov filmov. Skladá sa z miniatúrnych obdĺžnikov, ovál alebo kosoštvorcov. Rôzne formy, sfarbenie otvára možnosť osoby pre letu fantázie pri vytváraní jedinečného interiéru. Pokiaľ ide o transparentný film, je v podstate prilepený k stolu, aby sa povrch v perfektnom stave.

Prečítajte si viac  Textúrované strečové stropy v interiéri

Je prakticky nepostrehnuteľná, nezatvára farbu a vzor povrchu.

Ako si vybrať?

Pred nákupom rozpočtového povlaku pre sklenené povrchy sa odporúča porozumieť vlastnostiam, výhodám a mínusom produktu (sú už napísané vyššie), a to stojí za to zvážiť niekoľko nuansy.

 • Kvalita filmu – Pri nákupe kupujúceho by mal mať možnosť skontrolovať výrobok. Akékoľvek škvrny, matná farba, najmä prítomnosť bublín hovoriť o chudobných výrobkoch.
 • Zabezpečenie kvality – osvedčenie, preukázanie kvality, musí byť. Ak je odmietnutá ukázať, existuje šanca na nákup zlého tovaru.

Teraz má každé mobilné telefóny po ruke, je v obchode, musíte preskúmať Recenzie spotrebiteľov o produkte, ktorý sa vám páči – to pomôže byť mylné pri výbere. Okrem toho môžete vidieť fotografie už lepených filmov, aby ste odhalili, či sa výrobok zmestí do interiéru.

Typy filmov stojí za výber v súlade s bytovým štýlom.

 • Transparentné zafarbené sklo. Spĺňa požiadavky troch smerov naraz naraz: škandinávsky, barokový a minimalizmus. Na filme môže byť kresby, čo je ešte zaujímavejšie. Pre škandinávsky štýl sú vhodné geometrické vzory, pre minimalizmus – bledé tóny, a v štýle barokového, vzorovaný film bude vyzerať skvele.

 • Matný šitý. Takýto produkt dokonale zapadá do štýlu minimalizmu alebo kitsu. Matte film sa vyznačuje rôznymi voľbami: zahŕňa rôzne farby a spravidla zaujímavé vzory. Po jej lepenie pohára sa stáva oveľa silnejším. Ak si vyberiete matný povlak so vzorom, pridá sa do interiéru kúzlo.

 • Monofónové vitráže. Je to vhodné vzhľad v štýle minimalizmu, ale nemusí to vyzerať zaujímavé, ak v interiéri nie sú žiadne jasné prvky. Monofónový film sa harmonicky zmestí, ak je vhodný pre koncepciu. Všetko závisí od správneho použitia.

Light Transparentný tieň jednoducho neprejaví slnečné lúče a ťažko spôsobí nadšené názory.

 • Okno vitráže s výkresom. Táto metóda je najlepšie napodobňovanú zvolené sklenené okná, pričom nie je portovanie povrchu okna. Kresba je najviac odlišná: klasická, geometrická, detská (napríklad so zvieratami), s témami rastlín, abstraktné. Štýly, pre ktoré je relevantný zvolený sklenený filter: Mnoho: Bocho, Eco, Loft, Klasicizmus, Anglické klasiky a ďalšie.

Každý z týchto pokynov vyžaduje určitý dizajn: napríklad obraz listov je vhodný pre ECO a pre klasiku – červené, žlté farby.

Ako lepidlo?

Všeobecne platí, že proces filmových samolepiek je jednoduchý, však má množstvo nuansy, ktoré by mali byť oboznámení. Najdôležitejšou vecou je spracovanie povrchu pred začiatkom vloženia. Zvyčajne, Fólie sa predávajú lepiacou vrstvou, takže lepidlo nemusí používať.

Prečítajte si viac  Vlastnosti kovových hmoždiniek

Zvážte krok za krokom pokyny.

 1. Povrchové čistenie. No, ak je povrch, na ktorom sa plánuje dať výrobok, hladký. V tomto prípade je potrebné jednoducho čistiť od nečistôt a prachu, chôdzu vo vlhkej handričke. Nerovnomerné povrchy potrebujú brúsenie, tmelu a pôdu. Stojí za zmienku, že všetky nezrovnalosti a nedostatky nebudú skrývať film, ale naopak, budú zdôrazniť.
 2. Opatrenia. Ďalším krokom bude miera povrchu, na ktorom je film plánovaný: Buďte to sten, dvere alebo okno. Miesto vloženia sa odporúča označiť body tým, že ich urobíte ceruzkou. S touto metódou sa produkt presne drží.
 3. Príprava filmu. Je potrebné, aby ste z neho odrežte požadované množstvo, takže zásoby v 2-3 cm. Spravidla na zadnej strane výrobku je malá sieťovina – to umožňuje vykonávať dokonca rezanie.
 4. Nálepka. Mnohí robia jednu veľkú chybu, keď je povrch uložený, okamžite vytiahnite film. Nerobte to. Po prvé, len časť filmu z valca je oddelená, pozorne ju prilepila na povrch, vyhladený a potom sa presunúť ďalej. Pracuje na jednoduchej schéme – film prechádza zhora nadol, postupne ho vyhladzuje tak, aby neboli vytvorené bubliny.

Poradenstvo! Ak sa na filme objavili bubliny – nenechajte sa rozrušiť. Problém môže byť vyriešený starým, preukázaným spôsobom – na prepichnutie bublín s ihlou a na rozpustenie filmu cez povrch. Zvyčajne funguje.

Krásne príklady

Zafarbené sklo – rozpočet a zaujímavý spôsob, ako transformovať priestor. Krásne príklady dokazujú.

Vitrážne sklenené prístroje je prakticky v každej spálni, hlavná vec sa má kombinovať so štýlom miestnosti. Povlak, napodobňovanie zvolených sklenených okien – je to hrozienka a výzdoba akejkoľvek miestnosti. Je to transparentné, svetlé, so vzorom, mnoho ďalších možností.

Výsledok vždy obdivuje – stačí sa pozrieť na veľkolepé fotografie, aby ste to pochopili. Široký výber palety a textúr – hlavná výhoda zafarbenej ocele. Okrem toho sa materiál rozlišuje vysokou kvalitou a po vložení nepotrebuje dodatočnú starostlivosť. S pomocou metalizovaného filmu vytvárajú vizuálne efekty: zrkadlo, 3D kreslenie, vitráže, ktoré vyzerá nepravdepodobné.

Nezabudnite Koncepcia miestnosti je dôležitá – záleží na tom, ako sa film zmestí do okolitého priestoru. V prípade, že film je lepený nerovnomerným, je možné ho znova ušetriť a lepidlo (nie je viac ako 12 hodín po cestovine, ak je výrobok vysoká kvalita). Trvá najviac 30 minút, a je to vždy lepšie, keď dve práce – jeden drží roll, v inom presne lákach produktu.

O tom, ako lepiť zafarbeným pohárom ARTSCAPE, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: