Vyberieme si skrutkovač metabo

Metabo Skrutkovače sú obľúbenými elektrickými spotrebičmi s impozantným výkonom, ktorý spĺňa všetky moderné bezpečnostné požiadavky. V maloobchodných reťazcoch sú prezentované celkom široko, spoločnosť pravidelne vyrába nové produkty na trh, zabezpečuje zlepšenie už existujúceho modelového rozpätia.

Mobilné nabíjateľné verzie zariadenia, ktoré vám umožňujú pracovať autonómne, bez pripojenia k elektrickej sieti.

Funkcie značky

Metabowerke GmbH, výroba značkových produktov pod vlastnou značkou, sa nachádza v nemeckom Nyursenene. Spoločnosť pôsobí od roku 1924 a pôvodne nosil názov jedného z jeho zakladateľov – Schnizler. Jeho moderné meno spoločnosti má od roku 1929. Pod značkou Metabo od roku 2007 absolútne celý rad tovaru spoločnosti. Medzi úspechy spoločnosti, je možné vymedziť zavedenie technológie LIHD-AKKU pri výrobe akumulátora, ktorá je považovaná za jednu z najpokročilejších na trhu.

Hlavnou špecializáciou značky dnes je uvoľnenie nevatrných zariadení pre ručne vyrábané. Sortiment obsahuje USH, Drill, Jigsaws, píly, ťahy, skrutkovače, Pokročilý čas na udržanie práce bez ďalšieho dobíjania. Zákaznícke recenzie o kompaktných doplnkoch pre opravu a konštrukciu Metabo sú prevažne pozitívne.

Nabíjateľné modely skrutkovače vyrobených značkou ocenia a amatérskych majstrov a profesionálov s využitím takýchto zariadení každý deň.

Charakteristika

Medzi hlavné charakteristiky metabo skrutkovačov je možné prideliť:

 • Kompaktné rozmery;
 • Široký výber vysokorýchlostných režimov s pohodlným spínaním;
 • Energeticky náročné batérie;
 • Bezpečné sieťové šnúry;
 • Nabíjačka;
 • Súbor náhradných dielov (náhradné kefy) ako doplnok;
 • chránený pred prachom zasiahnutými ergonomickým tvarom na bývanie;
 • Reduktor s hliníkovou škrupinou, dobre rozlišovacie teplo;
 • Vstavaná kazeta s rýchlym režimom;
 • Osvetlenie pracovného priestoru;
 • Odolnosť proti nárazom – elektrické náradie odolať pádu z dvojmetrovej výšky bez poškodenia detailov dizajnu.

  Medzi dôležité charakteristiky skrutkovačov Metabo Prítomnosť môžete všimnúť v samostatných modeloch režimu impulzov. Je možné extrahovať uviaznutých skrutiek, vŕtacie porcelán a kachľové pokrytie bez dodatočného úsilia.

  Ďalšou užitočnou funkciou, Rozširovanie schopností skrutkovača – šokového modulu, ktorý vám umožní napodobniť prácu perforatora. LED podsvietenie so smerovým akciou spotrebuje minimum energie, uľahčuje prácu v tmavých miestnostiach av ťažkostných oblastiach.

  Najdôležitejšou charakteristikou je krútiaci moment. V domácich modeloch nepresahuje 10-15 nm. Profesionálne možnosti nástroja môžu pracovať na 130 nm.

  Čím vyšší je krútiaci moment, tým ľahšie trvá prácu s pevnými látkami.

  Názory

  Výber skrutkovača Metabo, funkcie akumulátora Model 18 voltov by mali byť objasnené vopred. Je to považované za najobľúbenejšie medzi poloprofesionálne a celkom vhodné pre pravidelné aplikácie. Séria produkuje pomerne širokú škálu univerzálnych možností.

  Všetky druhy vytvorené značkou Metabo Skrutkovače môžu byť rozdelené do troch veľkých kategórií.

  • Sieť, Typicky, 5 m dlhý kábel dostatočný na voľný pohyb v jednej miestnosti. Skrutkovacia skrutka nemá žiadne obmedzenia trvania práce, má vyššiu moc. Takéto modely sa často uvoľňujú v kombinovanej verzii.

  Drill-skrutkovač nemôže fungovať nielen s vlastnými kresbami, ale aj s cvičeniami rôznych priemerov. Šokový modul vám umožňuje vymeniť perforátor s malými množstvami práce.

  • Nabíjateľný. Medzi týmito typmi vybavenia, môžete nájsť bezčistené modely s účinnosťou o 30% vyššie ako iné analógy a klasické riešenia zberača. 18 VOLT METABO CORDVITUER ukazuje vysoký výkon a energetickú účinnosť. Väčšina má reverzné tlačidlo, núdzové zastavenie. Takéto vlastnosti nabíjateľných modelov, ako sú kompaktnosť a mobilita, ich skutočne pohodlné na použitie.

  Univerzálne možnosti sú k dispozícii na skrutkovanie ľadu maternice a poskytovanie malých služieb pre domácnosť – sú zvyčajne rozšírené z celkového pracovného zdroja.

  • Páska. Zamerané na nepretržitú prevádzku s automatickými skrutkami skrutiek do bitov. Kategórie kategórie profesionálnych pracovných nástrojov vybavených zdrojmi siete. Aplikujte hlavne v rámcovej konštrukcii, pri vytváraní výstavných stojanov a oddielov.

  Rating modely

  Modely METABO skrutkovača ukazujú, že plne odôvodňujú svoj stav moderných lídrov na trhu. Cena väčšiny tovaru v riadku je vyššia ako priemer. Používanie nových technológií však umožňuje výrazne zvýšiť pracovný zdroj batérií a sieťových zariadení, zvýšiť výkon a bezpečnosť. Ktoré modely sa pravidelne stávajú vodcami?

  Pre montážne stropy a iné konštrukcie vo vysokej výške je najlepšia možnosť považovaná za kompaktnú metabo se 4000. Sieťový model váži iba 1,1 kg, pridajte až 4400 ot / min pri nečinnosti, vybavených káblom 5 m. Spotreba energie je 600 W. Vstavané tlačidlo držiaka umožňuje operátorovi udržiavať spúšť stlačené bez úsilia.

  Pre strešnú krytinu, voliteľné číslo 1 je metabowwew.3. Model vyvíja krútiaci moment do 18 nm, ľahko spája drevo a kov, váži iba 2 kg. Technika podporuje prevádzku v režime reverzného, ​​tlačidlo Štart je upevnené v zadanej polohe. Špeciálna kazeta určená na uľahčenie posunu bitov.

  Pri voľnobehu vyvinie rýchlosť až do 2100 ot / min.

  Medzi špecializovanými modelmi pásov metabo je možné zvýrazniť MetaBO SE 6000. Model je vybavený zariadením na podávanie skrutiek, vyvíja rýchlosť až 6000 ot / min, keď spotrebuje viac ako 600 W. Dodatočná tryska vám umožňuje rýchlo dobíjať krmivo. Dve rukoväte robia prácu s pohodlnejšou technikou.

  Skrutkovacia skrutka má malú hmotnosť – 1,1 kg, vybavené dlhým piatim káblom, podporuje prácu s vlastným čerpaním 19-100 mm, môže byť použitá bez dýzy.

  Medzi modelmi batérií stojí za to prideliť niekoľko vodcov naraz.

  • ULTRA-COMPACT METABO POWERMAXX BS. Schopný pracovať až 8 hodín bez dobíjania, vybavených druhým štandardným kapacitou batérie 2 A / H. Gumový povlak rukoväte, prítomnosť zvrátenia, podsvietenia, rýchlosti spínania poskytujú pohodlie pri všetkých podmienkach. Napriek kompaktnej veľkosti a hmotnosti 900 gramov je model vhodný na vŕtanie ľadu a vykonávať funkciu vŕtačky pri práci s drevom a kovom.
  • Výkonné a energeticky intenzívne metabo BS 18 LTX IMPULS 4.0. Skrutkovač určený pre maximálne dlhodobé offline práce, prevádzka pri priskrutkovaní skrutiek s veľkým priemerom (až 8 mm). Dve rukoväte a rýchlospojkových kaziet umožňujú preložiť model do režimu vŕtania. Režim impulzu je udržiavaný, na sklade Elektrická brzda pre núdzové zastavenie.
  • Metabo BS 18 LT-BL / LIHD. Model novej generácie v kompaktnom prípade s inovatívnou batériou pre 4 A / H. Skrutkovač je prispôsobený na cyklickú prácu s maximálnou intenzitou, využíva moderné chladiace mechanizmy. Vyvinutý krútiaci moment dosiahne 60 nm.

  Všetky moderné modely skrutkovači zo slávnej nemeckej značky sú zamerané na riešenie špecifických úloh a sú vhodné na profesionálne použitie.

  Tipy na výber

  Pri výbere skrutkovačov Metabo stojí za to zohľadniť ich technické špecifikácie a ďalšie funkcie. Zahrnuté vymeniteľné zariadenie – Vymeniteľné kefy a bity, uhlová tryska môže byť veľmi užitočná. Dôležitý je aj typ napájacieho prvku. Sieťové modely sú väčšinou vhodné pre servis budov a konštrukcií, vykonávajúcu malú opravu a dokončovanie. Je dôležité venovať pozornosť dĺžke sieťového kábla.

  Nabíjateľné riešenia v závislosti od modifikácie, podpora práce počas 8-48 hodín bez dobíjania.

  Sú viac mobilných a kompaktných, jeden alebo dva ďalšie batérie sú najčastejšie zahrnuté. Najviac Často v modeloch Metabo je lítiová batéria pre skrutkovač, najspoľahlivejšie a energeticky účinnejšie. Má kompaktnú veľkosť, spravidla je plne umiestnená v rukoväti vybavenia.

  Ak je dôležitá zložka voľby cena, môžete si kúpiť možnosti Nickel – Cadmium. Prvky potravín sú viac masívne, majú menšiu životnosť, ale bude to oveľa lacnejšie. Typ kazety – ďalší základný kameň úspešného nákupu.

  Ak je to možné, je lepšie zvoliť model s univerzálnym rýchlostrovačným kazetom, ktorý podporuje prácu s vŕtačkami a bitmi rôzneho priemeru.

  Napätie tiež záleží. Minimálne sa považuje za 12 voltov. Používa sa v modeloch domácností, je považovaný za dostatočný na montáž nábytku a domáce použitie pri riešení ekonomických otázok. Najvýkonnejšie verzie skrutkovačov majú napätie 18 voltov, Môže pracovať s kovom a drevom, nosným bubnom alebo pulzným vŕtaním.

  Ako si vybrať batériu na skrutkovacom vŕtačke

  Všetky nabíjateľné modely skrutkových vŕtačov sú vybavené tromi typmi výkonových položiek.

  1. Lihd – najmodernejší vývoj, nainštalovaný na nových technikách vyrobených po roku 2015. Elektrochemická batéria môže mať kapacitu v rozsahu od 4.0 až 8.0 A / H, s výkonom 400-3200 W. Vysoká rýchlosť nabíjania je kombinovaná s dlhou životnosťou.
  2. Li-ion. Kompaktné riešenia sú zamerané na nepretržitú prevádzku. Rôzne rýchle nabíjanie a vysoká bezpečnosť, majú nízku hmotnosť. Môže rýchlo stratiť akumulovanú energiu pri nízkych teplotách atmosféry. AKB je vybavený funkciou obnovy. Ich energia môže byť vyplnená, ak zásoby nie sú úplne vynaložené.
  3. NI-CD – Modely Nickel – Cadmium sa vyznačujú odolnosťou odparu pri nízkej teplote, poskytujú veľkú zásobovaciu kapacitu poplatku. Dosť ťažké a masívne v porovnaní s modernými náprotivkami.

  Pri výbere batérie namiesto možnosti stojí za to zaplatiť pozornosť svojmu typu a názvu modelu.

  Okrem toho, ak plánujete používať nabíjačku, ktorá už je k dispozícii v prítomnosti, môžete použiť adaptér, ktorý poskytuje možnosť pripojiť všetky AKB na jeden zdroj napájania siete.

  Prevádzka

  Čo potrebujete vedieť, spustite metabo skrutkovače? V prvom rade – starostlivo preskúmajte pokyny. Obsahuje hlavné odporúčania pre využívanie technológie. Okrem, Existuje množstvo dôležitých a užitočných tipov na používanie takýchto zariadení vychádzajúcich z profesionálnych inštalátorov, pokrývačov, povrchov.

  1. Prítomnosť nastavenia krútiaceho momentu je vhodná možnosť. Stojí za to použiť, ak potrebujete odolať určitej hĺbke ponorenia reznej časti skrutky do materiálu. Okrem toho, rozumné použitie obmedzovača znižuje bity.
  2. Vŕtačky-skrutkovače Podporujú dva režimy: Vŕtanie a skrutkovanie. Prepínanie sa vykonáva pomocou západky spojky, príliš častý prechod z jednej voľby na iný môže urýchliť jeho opotrebenie.
  3. Pri výbere skrutkovača pre zimný rybolov, stojí za to zvoliť modely s krútiacim momentom asi 95 nm. Stačí na penetráciu do hrubšieho ľadu hĺbku 70 cm 35-45 otvorov. Stojí za to zaplatiť pozornosť typu kazety. Pre normálne vŕtanie sa zmestí štandardná možnosť rýchlej kontroly. Na skrútenie bóra je lepšie užívanie modelov s kazetmi rýchle série, čo umožňuje spätnému riziku rozpadu hlavy skrutky, ktorá vykonáva úlohu svorky.

  Metabo Skrutkovače – dobré riešenie pre tých, ktorí chcú kúpiť kvalitné nabíjateľné zariadenia pre domáce použitie. Široká škála produktov umožňuje každému používateľovi vybrať si optimálne riešenie pre seba v súlade s kapacitou a funkčnosťou zariadenia.

  Ďalšie informácie nájdete v zobrazení videa Metabo PowerMaxx BS Basic Disscriver.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: