Vyberieme tekutý tmel

Ak chcete zatvoriť malú medzeru v čomkoľvek, môžete použiť kvapalný tmel. Malé štrbiny vyžadujú, aby látka dobre preniká a naplnila aj tie menšie rezy, takže by mal byť tekutý. Podobné tesniace materiály sú v súčasnosti veľmi v dopyte a relevantné na trhu.

Zvláštnosť

Vďaka tesniacim kompozíciám sa proces konštrukcie a opravy stáva jednoduchým a rýchlym. S pomocou ich pomoci je možné bez nechtov a kladivo, aby sa bezpečne upevnili rôzne povrchy medzi sebou, aplikujte ako prostriedok na utesnenie a na zapustenie trhlín a trhlín. Pri inštalácii systému Windows alebo eliminovať malé poruchy sú nepostrádateľné, šetrí peniaze a čas. Ich použitie umožňuje opravu rúrok bez otvorenia stien a odstránenie inštalatérskych konštrukcií.

Kvapalné tmel je v súčasnosti charakterizované silnejším činidlom ako lepidlo, ale nie tak „ťažké“ ako stavebná zmes.

Tesniaca tekutina má rad vlastností:

 • nemení svoje vlastnosti pod vplyvom vysokej teploty;
 • je rezistentný voči vlhkosti;
 • Odolať ťažkým zaťaženiam.

Kvapalný roztok je jednozložkový, vyrobený v rúrkach a pripravený na použitie. Prostriedky pre väčšie práce sú k dispozícii v kanistroch rôznych objemov.

Aplikujte tekutý tmel je vhodný len vtedy, ak bola vytvorená malá trhlina, a tiež, ak iné opatrenia na odstránenie nie sú možné.

Pôsobnosť

Kvapalný tmel sa môže líšiť v oblasti zloženia a aplikačnej oblasti:

 • Univerzálne alebo „tekuté nechty“. Môže byť použitý pre externé aj interné práce doma. S ním môžete lepiť materiály medzi sebou (sklo, keramika, silikátové povrchy, drevo, textil), používa sa na rôzne druhy práce počas opravy a utesní rôznych švov. Bez použitia nechtov, môžete opraviť dlaždice, odkvapy, rôzne panely. Jasný roztok poskytuje prakticky neviditeľný pre očné zlúčeniny, ktorá sa získava veľmi odolná a spoľahlivá: je schopná odolať zaťaženiu až 50 kg.
 • Pre inštalatérske práce. Používa sa na utesnenie spojov škrupín, kúpeľov, sprchových kabín. Sa líši pri zvýšenej odolnosti voči vlhkosti, vysokým teplotám a čistiacim chemikáliám.
 • Pre auto. Môže byť použitý pri výmene tesnení, ako aj v chladiacom systéme, aby ste eliminovali prietok. Skôr ako začnete pracovať s týmto nástrojom, musíte nosiť ochranné okuliare, t. Na. Môže dôjsť k poškodeniu očí.

 • „Kvapalný plast“. Používa sa pri práci s plastovými výrobkami, napríklad pri inštalácii okien, kĺby sa spracúvajú. Vzhľadom na prítomnosť PVA lepidla vo svojej kompozícii sa lepené povrchy tvoria monolitickú zlúčeninu.
 • „Tekutá guma“. Zahŕňa kvapalný polyuretán, ktorý umožňuje použitie v chladných a mokrých podmienkach. Je to veľmi silné tesniace činidlo a aplikované v rôznych typoch práce počas opravy a výstavby. Vymyslený tento nástroj v Izraeli, zvonka sa podobá gumu, takže to má také meno. Výrobcovia však radšej nazývajú „striekané hydroizolácie“. Riešenie je skvelé na aplikáciu domov na strechy, aby sa naplnili skryté úniky v švoch.

  Okrem toho je „tekutý kaučuk“ vhodný pre núdzovú opravu pri prechode pneumatík, naplnenie mikrockier a vytvorenie veľmi silného spojenia. Táto kvapalina môže byť tiež použitá na prevenciu, aby sa vytvorili vnútri ochranných vrstvových kolies. Toto sa používa pre automobily, ktoré pracujú v extrémnych podmienkach.

 • Kvapalný tmel, určené na opravu únikov vo vykurovacom systéme, ktoré sú vytvorené v dôsledku korózie, nízko kvalitných zlúčenín. Vyznačuje sa tým, že nie je aplikovaná vonku, ale nalial do rúrok. Kvapalina začína stvrdnúť, vstup do kontaktu so vzduchom, ktorý preniká potrubím cez poškodené miesto. Takže drží z vnútra len tie miesta, kde je to potrebné. S ním je možné opraviť skryté kanalizačné konštrukcie, vykurovacie systémy, teplú poschodiu, použitie v bazénoch.

Tesniace tmely pre vykurovacie systémy môžu byť rôzne typy:

 • pre rúrky s vodnou alebo nemrznúcou kvapalinou;
 • pre kotly pracujúce z plynového alebo tuhého paliva;
 • Pre potrubné potrubia alebo vykurovací systém.

Pre každý špecifický prípad a určité parametre systému je lepšie zvoliť samostatný tmel. Univerzálne fondy nebudú účinné. Správne vybraný nástroj sa vyrovná s jeho úlohou, nepoškodzuje kotol, čerpadlo a meracie prístroje.

Okrem toho existujú špecializované tmely určené na opravy plynovodov, vodovodov, potrubia. Avšak, ak príčina únikov leží v deštrukcii kovu, tmel môže byť bezmocný. V tomto prípade bude potrebné plne nahradiť časť.

Výrobcovia

Existuje mnoho výrobcov kvapalných tmelov. Na trhu existuje niekoľko lídrov, ktoré si zaslúžia mnoho pozitívnej spätnej väzby od spokojných kupujúcich:

 • „Akvastop“ – riadok kvapalných tesniacich materiálov vyrábaných Aquaterm. Produkty sú určené na opravu skrytých únikov vo vykurovacích systémoch, bazénoch, kanalizáciách a vodovodných systémoch.
 • Netesnosť. Spoločnosť sa špecializuje na výrobu tekutých tmel pre bazény, kúpele. Uvoľnené produkty sú schopné eliminovať únik, naplnenie najmenších trhlín aj na neprístupných miestach, nevyžaduje výmenu vody a je vhodná na prácu s betónom, farbou, vložkou, sklolaminátou, akrylovým, plastom.
 • HEATGAARDEX – Firma produkujúca vysoko kvalitný tmel na vykurovacie systémy uzavretého typu. Kvapalina eliminuje netesnosti, plnenie mikrockracku, znižuje stratu tlaku v rúrkach.
 • Bcg. Nemecká spoločnosť vyrába jednu z najkvalitnejších polymerizačných tmelov na trhu teraz. Produkty dokonale sa zvládne s tesnením skrytých únikov, riešenie problému vzdelávania nových trhlín a trhlín na dlhú dobu. Používa sa vo vykurovacom systéme, bazény, vodovodné potrubia. Môže byť použitý na betón, kovové, plastové povrchy.

Tipy

Vyrábať skutočne vysoko kvalitné opravy, Je potrebné, aby ste sa riadili nejakými radami o práci s tmelom.

 • Výber kvapaliny, mali by ste ho pozorne prečítať svojimi vlastnosťami. Len poznanie zloženia riešenia a jeho účelu, môžete odstrániť únik, zatvoriť trhliny, získajte trvanlivé pripojenie. Je potrebné použiť iba tmel, ktorý je vhodný pre tento typ potrubného systému.
 • Rôzne tesniace kompozície môžu pôsobiť s rôznymi chladiavami, treba zvážiť, čo robiť. Niektoré sú určené na vykurovací systém, v ktorom sa nachádza voda, iní pôsobia v potrubiach naplnených inými kvapalinami, napríklad nemrznúcou zmesou, soľnými alebo antikoróznymi roztokmi.
 • Pred pokračovaním s prácou by ste sa mali uistiť, že povrch je čistý a suchý.
 • Pred nalievaním kvapalného tesniaceho materiálu vo vnútri vykurovacieho systému musí byť množstvo tekutiny, ktoré sa plánuje vyplniť, musí byť zarušená zo systému.
 • Samostatná pozornosť by sa mala venovať, či je prostriedok odolný voči vysokým alebo nízkym teplotám.
 • Po nanesení kvapaliny je lepšie okamžite odstrániť všetok prebytok z povrchu. Cez riešenie veľmi rýchlo, takže po čase bude takmer nemožné.

 • Ak je porucha detekovaná vo vykurovacom systéme, pred nalepením tesniacej látky, aby ste sa uistili, že expanzná nádrž alebo kotol funguje správne. V prípade svojej poruchy sa môže vyskytnúť zníženie tlaku, čo je chybne vnímané pre tvorbu úniku v rúrkach, miestach zlúčenín, výmenníka tepla kotla.
 • Riešenie začína asi 3-4 dni. Je možné zistiť, že to dával pozitívny účinok, keď zvuk kvapôčok vody vo vnútri systému zmizne, bude suchý na podlahe, nebude sa vytvoriť vlhkosť, tlak vo vnútri potrubia stabilizuje a nezníži sa.
 • Ak sú potrubia vyrobené s pridaním hliníka, týždeň po infúzii v nich, tesniaci kvapalina musí byť vypustená a premyje potrubie.
 • Práca s tekutým tesniacim hmotom, by ste mali pripomenúť na všetky bezpečnostné pravidlá. Toto je chemikália, ktorá vyžaduje starostlivý obeh. Ak roztok spadol na kožu alebo v oku, je potrebné poškodený priestor umyť veľkému množstvu vody. Ak sa tekutina dostala do tela, musíte piť veľa vody, opláchnite si ústa a volať sanitku.
 • Tesniace činidlo sa nemusí skladovať v blízkosti kyseliny.
 • Aby bolo možné likvidovať kvapalný tmel, nie je potrebné spĺňať osobitné podmienky.
 • Ak nie je možné kúpiť tesniacu kompozíciu, namiesto toho, aby ste eliminovali úniky, môžete sa pokúsiť použiť horčičný prášok. Na to musíte ho naliať do expanznej nádrže a počkajte niekoľko hodín. Počas tejto doby musí únik zastaviť.

O tom, ako zvoliť tekutý tmel, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: