Vyberte matdu brandy pre brúsnosť

Niekto častejšie, niekto menej často aplikuje rohový stroj (v Bulharsku) v opravách alebo stavebných prácach). A súčasne obyčajná matica pre rohovú lištu, spolu s kľúčom, riskovať zranenie, keď ho odskrutkovať, alebo jednoducho pokaziť kruh. Takže to sa nestane, vyvinuli rýchle uvoľnenie (rýchlospohybné, sebaoblokovacie, samorezicové) maticu. Teraz nie je potrebné zmeniť kruh. Musíte len odskrutkovať maticu rukou.

Čo je tlaková matica?

ESM je pohodlný, prenosný a spoľahlivý nástroj, určený na rezanie a brúsenie kameňa, keramického, kovu a niekedy drevených povrchov. Práca s rohovým vozidlom len zo strany vyzerá relatívne nekomplikované a zrozumiteľné, v praxi vyžaduje určité schopnosti a vedomosti. Použitie bulharského, musí byť špecialista najviac obozretný a sústredený. Ak nebudete dodržiavať zavedené bezpečnostné pravidlá a technológie práce, potom sa vám poskytujú rôzne zranenia. Nedodržanie potrebných preventívnych opatrení sa zamestnanec môže stať hrubým životom.

Samozrejme, že vyvíjanie niektorú z úprav Bulharov, výrobcovia sa snažia maximalizovať užívateľa počas prevádzky nástroja, ale aj jemne používať mechanizmus a mať koncepciu svojich špecifických vlastností. Veľmi významný aspekt pri výbere uhlového brúsneho stroja – typ stlačeného upevňovacieho predmetu dodaného na ňu.

Táto malá zložka dizajnu môže dobre „dať“ niekoľko minút (to je s najdôležitejším scenárom) a pod nepriaznivými podmienkami – a 30 minút „utrpenia“, konjugát s jeho odskrutkovaním. V dôsledku toho, pred kúpou USH, musíte sa zamerať na také, zdá sa, že menší prvok ako matica.

Špecializovaná upínacia matica sa vyrába spolu s každým ESM. Cez to zaznamenáva brúsenie alebo rezný kruh. Dizajn Charakteristiky Nuts Docela zvedavé. V čase, keď je upínací upevňovač umiestnený na hriadeľ, jedna časť je blízka disku a druhá časť je spinning, nútiť spodné matice na upnutie disku silnejšie a silnejšie. V skutočnosti táto matica v silu vytvoriť majiteľa rohu brúsenie hojnosti ťažkostí.

Prípad je, že rezacie a brúsne kotúče, hoci majú rôzne hrúbky od 0,8 milimetrov do 3 milimetrov, za všetkých podmienok sú krehké a tenké. Dokonca aj slabé hojdanie tela prispievajú k lovu kruhu v slote. V dôsledku toho začne stúpať a môže sa rozdeliť. Potreba posunúť.

Zmena kruhu je potrebná a v dôsledku jeho opotrebovania alebo vykonať inú funkciu. V tomto prípade vznikajú problémy.

Ukazuje sa, že počas dlhodobej práce s nástrojom Toolkit je upínacia matica oneskorená spontánne, po takýchto uťahovacích prstoch, už nie je odskrutkovaný. Určite potrebujeme špeciálny kľúč s dvoma rohmi, ktoré ide v sade. Ak máte obyčajný upínací upevňovací prostriedok na jednotku, potom musíte nájsť kľúč, ktorý, keď je to potrebné, niekde zmizne (je žiaduce vyliezť na izolačnú pásku na kábel) a po kabine, odskrutkovaní upevňovač. Tam je najhoršia možnosť – Weave maticu na brúsnej časti. Výjazd z tejto situácie je však k dispozícii a ani jeden.

Zmeny lisovacích matíc

Samostatní výrobcovia venovali vážnu pozornosť problémom dlhodobého upevňovacieho prvku v uhlovom brúsenom stroji a eliminovali ho. Sandmashinka Dewalt má napríklad zlepšený mechanizmus a upínací uzáver, ktorý môže byť voľne a rýchlo odskrutkovaný dokonca aj následne dlhodobý aplikovaný. Obaja výrobcovia rezaných železných strojov a tvorcovia upínacích matíc sú tiež v neustálom vyhľadávaní. Slávna nemecká firma AEG vylepšila upínací upevňovač.

V dôsledku toho, aplikovanie upevňovacieho detailu tejto spoločnosti, môžete zabudnúť na nepohodlie, zips sa rýchlo rozptýlí a bez veľkého úsilia, kedykoľvek. A teraz nemusíte premýšľať o tom, ako oslobodiť tvrdohlavý kruh buď to, čo od neho zostáva. Všetko je celkom jednoduché: Špeciálne ťahové ložisko, ktoré nedovoľuje, aby položka upevnenia spontánne a zamorená kruh.

Okrem spoločnosti AEG, stále existuje niekoľko obchodných značiek produkujúcich a praktizovanie špecializovaných spojovacích materiálov rýchleho režimu. Takéto upevňovacie prvky sú rozdelené na 2 typy:

 • ktoré za akýchkoľvek podmienok sa musia zmeniť na kľúč, ale teraz nie tak dlho a tvrdo;
 • Pokročilý, ktorý, aj keď je kruh vyšívaný, umožní im, aby ich preč boli preč s pomocou prstov.

Výhody a nevýhody upínacích spojovacích materiálov

Plávajúci upevňovací prvok

V takejto matice, nižší segment s vrcholom nie je závislý na sebe, je to pokazený samotný. Namiesto typickej matice vzoriek sa používa v rohových maticiach. Výhody takýchto upevňovacích detailov sú:

 • Na odskrutkovanie, nevyžaduje špecializovaný kľúč (obvyklé nadržané alebo jednoduché mys);
 • Kruh nie je tesný tesný, preto upínací uzáver sa uvoľní voľne.

Nevýhodou, pravdepodobne, len jedna – jeho náklady je o niečo vyššia ako typická.

Obyčajná matica

V rôznych modifikáciách nástroja. Je súčasťou balenia lacných strojov rohovky. Výhody uzáveru:

 • Rytier lisuje kruh;
 • Malé náklady.

Chyby:

 • Pre odskrutkovanie sa vyžaduje špeciálne zamýšľaný kľúč;
 • často sa spontánne držia do kruhu a je potrebná špeciálna zručnosť alebo vybavenie.

Superflanets Upevňovač

Špecializovaná matica s pohybujúcim sa vnútorným prvkom, vyrobeným Makita. Výhody:

 • umožňuje voľne odstrániť kruh, pretože by bol počas práce pevne dotiahnutý;
 • Zvyšuje účinnosť používateľa.

Mínus – náklady sú výrazne viac ako zvyšok spojovacích materiálov na roh.

Samočinná matica

Nahrádza obvyklú upevňovaciu položku na upnutie. Výhody:

 • Žiadny špeciálny kľúč pre odskrutkovanie;
 • voľne demontované;
 • Vysoká odolnosť voči opotrebeniu;
 • Odolný.

Chyby:

 • dosť drahé;
 • Môže sa inak akumulovať do kruhu av tomto prípade by sa malo odvrátiť ako obyčajný.

Upevňovač s automatickým vyvážením

Štruktúra obsahuje ložiská vo vnútri matice. V procese fungovania ložiská disperguje vo vnútri vibračných procesov vibrácií. Výhody:

 • Brúsny disk beží 50% dlhodobý;
 • Neexistujú žiadne vibrácie;
 • Násobí nástroj na testovanie motora.

Nevýhoda – veľká hodnota.

Výber orechov (najvyhľadávanejšie pečiatky)

BOSCH SDS-CLIC

Bosch je oboznámený s takmer všetkým, vytvára skutočný benígny nástroj a opakovane potvrdil svoju vlastnú spoľahlivosť pri zlepšovaní elektrických nástrojov. Napríklad ich inovácie – SDS-CLIC zábery. Šokovala svoje vlastné vyhliadky. Tvorcovia, ktorí sa snažia pomôcť znížiť čas meniacich sa brúsnych kolies, absolútne nevytvorili nové kruhy a poskytli redukčný časový posun. Všetko sa vykonáva v jednom okamihu s rukami, bez kľúča, a obidve utiahnutia kruhu a odskrutkovať.

Tu je potrebné sledovať značku nového SDS-CLIC Upevňovacieho prostriedku a pokynov.

Fixtec

Multifunkčné rýchlosti izolované upevňovacie diely pre rohový stroj, ktorý zaručuje spoľahlivé upevnenie kruhu a bez nebezpečenstva počas prevádzky nástrojov. Používa sa na vreteno, vlákno M14. Odporúčané použitie zariadenia s priemerom až 150 milimetrov, a nakoniec, užívatelia sú účinní použitím FixTec aj na Cutlelifmashins pod priemerom kruhu 230 milimetrov.

Výhody sú.

 1. Zmena rýchleho vybavenia, menej ako 12 sekúnd.
 2. Kruhová spínacia poistka.
 3. Utiahnutie a jedenie bez špeciálneho spínača.
 4. Otvory na kľúč pre neočakávané momenty.
 5. Multifunkčnosť použitia na brúsení ohromujúcej hmoty výrobcov. Používa sa na najnovších typoch kruhov s priemerom až 150 milimetrov, hrúbka 0,6 – 6,0 milimetrov.

Makita 192567-3

Multifunkčná rýchla matica pre USM. Prostredníctvom svojho zamestnanca je schopný pevne a bez použitia pomocných svietidiel. Táto matica je kompatibilná s diskami akejkoľvek veľkosti – od 115 do 230 milimetrov. Typické vlákno (M14) umožňuje umiestniť samostatne aktivované upevňovacie predmety na rohu rôznych firiem.

O spoločnosti Boschovej rýchlospínacej matice na brúsenom stroji nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár