Vyberte priehľadné ochranné okuliare

Počas stavebných prác je bezpečnosť veľmi dôležitá, čo je zabezpečené špeciálnymi zariadeniami. To platí nielen oblečenie, ale aj niektoré príslušenstvo, Ochranné okuliare. Dnes sa pozrieme na ich vlastnosti, druhy a ďalšie.

Zvláštnosť

  • Veľký sortiment. Ak si chcete kúpiť vhodnú ochranu očí, môžete nájsť veľký počet výrobcov a modelov, vďaka ktorým budete mať možnosť vybrať si body pre parametre.
  • Spoľahlivosť. Transparentné ochranné okuliare sú odolné a schopné chrániť orgány vízie aj v najnebezpečnejších situáciách.
  • Špecializácia. Tento typ zariadenia je rôznorodý a aplikovať na rôzne typy činností, pretože výrobca stanovuje situácie, v ktorých sú okuliare najúčinnejšie.

Názory

Spisovateľ reč o odrodách ochranných okuliarov, stojí za zmienku dvoch hlavných skupín.

  • Otvorené. Sú dizajn podobným bežným okuliarom, ktoré upravujú víziu. Rozdiel leží len v tom, že šošovky sa skladajú z trvanlivého plastu a nie sklo. Otvorené okuliare môžu byť vybavené zadržaným okrajom a čelenkom, ktorý zabezpečí pevne prispôsobenie zariadenia na hlavu. Tento typ má dve poddruhy – s bočnou ochranou a bez.

Samozrejme, lepší model s bočnou obranou, pretože chráni veľkú plochu na hlave.

  • Zatvorené. Tento typ je určený pre zložitejšie práce, pretože rám a prípad môžu byť jednotné, čo robí dizajn viac odolný. Uzavreté podobné okuliare pre potápanie a miesto čelenky majú nastaviteľnú čelenku, ktorá im umožňuje nosiť viac husté alebo slabšie, v závislosti od situácie.

Stojí za to hovoriť Silikónová podšívka, Koniec koncov, umožňujú bodu bližšie čeliť tvár, čím sa neumožňujú vniknutiu malých častíc liečených materiálov alebo prachu. Tam sú tiež ochranné masky, ktoré pozostávajú z okuliarov a Facial Flashers. Stojí za zmienku, že tieto modely chránia oči aj krku.

Z Nevýhody Je možné poznamenať, že masky sú ťažšie, menej pohodlné, drahšie, prach ľahko.

Materiál

Častejšie Polyméry. Najbežnejší materiál pre šošovky je Nárazový polykarbonát. Je to veľmi trvanlivé a má malý refrakčný účinok, takže obraz bude skreslený nie moc.

Lacnejšie modely sú vyrobené z rôznych typov Polyméry alebo Plastový. Tieto materiály sú menej trvanlivé, ale oveľa lacnejšie. Stojí za to hovoriť Šošovky, Koniec koncov, umožňujú zlepšiť kvalitu pohľadu, zvýšiť prevádzkové termíny alebo zvýšiť odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Napríklad viacvrstvové osvietené povlaky umožňujú efektívnejšie odrážať svetlo, čím sa zvyšuje pohodlie počas prevádzky.

Tiež sú pokryté okuliare Hydrofóbne látky, Čo robí prostriedky na ochranu vodotesným alebo dirt-repelent. Metalizované šošovky neutralizovať statickú elektrinu a zabraňujú zasiahnutiu prachu. Musí sa povedať o veľmi užitočnom nepohodlový, ktorý sa nedávno začal šíriť. To vám umožní používať okuliare dlhšie, zatiaľ čo nie je zaznamenané nepríjemnosti a nie stráca čas na vytietenie šošoviek.

Populárne modely

3N88 Surgut Strongglass

Uzavreté ochranné okuliare s ventiláciou. Existuje široký panoramatický prehľad. Tento model je veľmi ľahko čistý a opláchnite z rôznych kontaminantov.

Hlavnou výhodou je prítomnosť Strongglass Stupeň SHOUPPROOP.

Odolná voči vlhkosti a výzvu, Čo robí prácu v týchto okuliaroch celkom pohodlnú. Šošovky sú vybavené ochranou proti poškodeniu a mechanickým poškodením a vyrobené z materiálov, ktoré neriadia elektrický prúd. Účinok sklamania je prítomný aj pri náhlych teplotných kvapkách. Evoprénové puzdro a čelenka Poskytnite hustú vhodnú pre hlavu.

Uvex ultravizan

Model, ktorý je navrhnutý tak, aby chránil nielen z prachu, ale aj chemikálií. Jednoduché použitie je zabezpečené panoramatickým výhľadom na 180 stupňov a neopodstatnených šošoviek. Polotovar guma možno nastaviť podľa dĺžky. Šoku Chráni osobu pred účinkami chemikálií, kyselín, alkálie a tekutín. Trvanlivý Meador poskytuje bezpečnosť od malých lietajúcich častíc a ultrafialových lúčov.

SP2 Panorama

Pohodlné a pevne priľahlé okuliare, ktoré sú určené na stroj na prácu s rôznymi materiálmi. Prípad je vyrobený z PVC plastu, čo robí šialený. Ochranné sklo zabraňuje vstupu pevných častíc. Pevná vrstva šošoviek chráni body od škrabancov a mechanického poškodenia. Je tu ventilačný systém, ktorý vylučuje bohatý bod.

Pre pohodlné nosenie je veľký Nastaviteľná páska. Táto ochrana môže byť tiež použitá na stavebné a inštalačné práce.

O15 Hammer Active

Univerzálne okuliare so širokou škálou aplikácií. Vďaka veľkému panoramatickému preskúmaniu a systému sklamania môže užívateľ pracovať dlhú dobu a nezažíva nepohodlie. Ochranné sklo vyrobené z transparentného polykarbonátu, ktorý zabraňuje vzniku škrabancov. V objektíve vložené Reflexné povlak pred ultrafialovým žiarením a vežami zabezpečí bočnú ochranu.

Stojí za to hovoriť o rôznych používania týchto bodov, konkrétne – v montáži, stavebníctve, zámočníkoch. Tiež môžu byť použité v priemyselnej výrobe alebo pre zdravotnícky personál.

„Standard ZN4“

Domáci prostriedok ochrany, ktorý má mäkké puzdro so 4 vetracími otvormi. Nastavenie je zabezpečené čelenkou, sklo je vyrobené z trvanlivého polykarbonátu, chráni užívateľa pred časticami materiálov a prachu. Špeciálne krycie šošovky Zabraňuje vzniku škrabancov a odráža ultrafialové žiarenie.

Tieto okuliare sa najlepšie používajú v metalurgickom, výrobnom a stavebnom priemysle.

„ALFALFA“

Domáce polykarbonátové okuliare, ktoré sa ľahko používajú a spĺňajú všetky bezpečnostné požiadavky. Hrúbka objektívu je 2,2 mm, hmotnosť 40 gramov, ktorá ich robí medzi najjednoduchšie medzi ochrannými okuliarmi.

„Lucerne“ sa odporúča pre rôzne druhy práce, počas ktorých môže človek poškodiť oči.

Stojí za zmienku, že tieto Body patria medzi väčšinu a najčastejšie používané v každodennom živote, Ako poskytujú potrebnú základnú ochranu.

Kritériá pre výber

V prvom rade pre správnu voľbu ochranných okuliarov, Kde ich budete používať.

Ak chcete pracovať s brúskou a inými nástrojmi, ktoré môžu šíriť malé častice, je lepšie kúpiť modely s tuhým dizajnom a špeciálnym povlakom pre šošovky, pretože môžu odrážať lúče a svetlo. Je to vhodné v prípadoch, keď iskry lietajú do očí.

Ak príde na jednoduchú prácu pre domácnosť, bude to vhodné Mäkké okuliare bez špeciálnych povlakov, Koniec koncov, sú lacnejšie, nebudete prekonať. Venujte pozornosť Prítomnosť čelenky A ako je regulovaný.

Nasledujúcom je video recenzia transparentných ochranných okuliarov o 15 kladivo aktívne.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: