Vyberte si diamant sušený na skle

Sklo je krehký materiál, takže ťažkosti často vznikajú s jeho spracovaním. Vytvorenie otvorov v drevených a kovových prázdnych miestach – jednoduchšia úloha. Pri vŕtaní skla sa riziko jeho zničenia zvyšuje, povrch materiálu sa zahrieva a vibruje. Pre tvorbu otvorov v sklenených prázdnych miestach aplikujte špeciálne typy vrtákov s diamantovým striekaním.

Zvláštnosť

Diamantové vŕtačky na skle sú navrhnuté špeciálne pre prácu s krehkými povrchmi. Otvory v skle sa získavajú pomocou špeciálnej metódy ortézy.

Vyberte si diamant sušený na skle

Vyberte si diamant sušený na skle

Výrazným znakom sklenenej vŕtačky je hladký hrot, ktorý poskytuje presné a rýchle vŕtanie. Pri použití takýchto nástrojov nie sú krehké povrchy zničené.

Ale na dosiahnutie najkvalitnejšieho vŕtania, musíte správne vybrať vŕtací nástroj, študovať vlastnosti druhov prezentovaných na predaj.

Preskúmanie druhov

Najvyššie dopytové vŕtačky s diamantovým striekaním valcovej konfigurácie. Z jedného konca sú vybavené diamantovým vložkou alebo majú zodpovedajúci povlak aplikovaný galvanickým. Nástroje tohto typu sú ideálne pre prácu so sklenenými medzerami, majú zvýšený pracovný zdroj.

Vyberte si diamant sušený na skle

Vyberte si diamant sušený na skle

Výrobcovia ponúkajú vŕtačky rôzneho priemeru. Pre sklo optimálne je považované za najmenšie – 1 mm, ale modely pre vytváranie väčších otvorov sú v predaji.

Diamantové vŕtacie zariadenia môžu byť použité na prácu nielen so sklom, ale aj s inými krehkými materiálmi, vrátane dlaždíc, porcelánu, keramiky.

Vŕtačky sa líšia typom, veľkosťou a kvalitou spracovania. Diamantové modely sú charakterizované vynikajúcim výkonom.

Kupujúci sú ponúknuté niekoľko odrôd takýchto zariadení.

Vyberte si diamant sušený na skle

Vyberte si diamant sušený na skle

Fiškálna možnosť je pero – to je tiež nazývané kopije. Na výrobu takýchto nástrojov sa použije pevná zliatina. Ich priemer je 3-13 mm.

Vŕtačky pokryté diamantovou vrstvou, ktorá má hrot pripomínajúcu spearovú záruku presného vŕtania.

Nástroje rúrkovej alebo zaoblenej konfigurácie majú malý priemer.

Veľké veľkosti sú k dispozícii aj na predaj, používajú sa len s chladením.

Vyberte si diamant sušený na skle

Tipy na výber

Vzhľadom k tomu, sklo je rozmarný materiál, vŕtanie do práce s ním si musí veľmi opatrne vybrať. Pozornosť by sa mala zdôrazniť v nasledujúcich parametroch:

  • priemer;
  • dĺžka;
  • Spôsob výroby.

Z priemeru nástroja priamo závisí od veľkosti komponentov otvorov a od dĺžky – ich hĺbka.

Existujú 3 techniky na výrobu diamantových vrtákov, výrobná technológia ovplyvňuje kvalitu.

Vyberte si diamant sušený na skle

Galvanická metóda zahŕňa na výrobu najlepších prvkov. Toto je najjemnejšie výrobná technológia, takže sa používa najčastejšie.

Prášková metalurgická technika umožňuje vyrábať spoľahlivejšie nástroje. Ich výhody sú v dlhodobej životnosti a stabilnej prevádzke. Ale existujú podobné nástroje drahšie ako analógy vyrobené elektrolytmi.

Vyberte si diamant sušený na skle

Najmodernejší je vákuový spôsob výroby, ktorý dáva schopnosť robiť vŕtačky s vysokými abrazívnymi vlastnosťami. S takýmto nástrojmi sú najjednoduchšie pracovať, sú k dispozícii za cenu.

Kvalita vŕtacích zariadení môže byť určená svojím vzhľadom. Na drahé inštancie predpisujú informácie o zliatin a iné charakteristiky (priemer, dĺžka). Na lacné nástroje Informácie o tomto charaktere, vo všeobecnosti môžu byť neprítomné.

Vyberte si diamant sušený na skle

Vŕtačky sú často iné – spracovanie dokončenia ovplyvňuje valček.

  • Šedý odtieň označuje, že neexistovali žiadne špecifické spracovanie.
  • Black – navrhuje, aby bola vŕtačka spracovaná silno vyhrievanou vodnou parou, aby sa maximalizovala kalenie kovu.
  • Nasýtená zlatá farba sa získa spracovaním povrchu nitridu titánu. Poskytuje nástroje vynikajúce silové charakteristiky.

Správna voľba vrtáka poskytne vysoko kvalitnú prácu so sklom.

Prečítajte si viac o diamantových vrtákoch Pozrite si časť Video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár