Vyberte si elektrickú náter pre všetky druhy farby

Takmer každý človek, ktorý bol zapojený do maliarskych prác, premýšľal o akvizícii kolapsových obojkov (KraskoraSylitel). Pri manuálnom maľovaní bude výkon a kvalita výsledku oveľa nižšia ako pri používaní špeciálneho zariadenia.

Popis

Elektrická náter pre všetky druhy farby je špeciálne zariadenie, s ktorým je možné vykonať natieranie akýchkoľvek povrchov na správnej úrovni: vertikálne a horizontálne. Proces prechádza rýchlejšie a farbenie sa aplikuje aj ako pri manuálnej práci. Elektrická pištoľ beží z čerpadla zabudovaného do neho. Vďaka prichádzajúcemu vzduchu sa sfarbenie zloženie rozpadne na veľké kvapky a je distribuovaný na objekte.

Hlavnými výhodami náradia sú nedostatok maliarskej hmly, má malú veľkosť, jednoduchú údržbu a nízku cenu. Preto sa elektrický náterový postrekovač zvyčajne aplikuje na prácu v každodennom živote.

Preskúmanie druhov

Ako je uvedené vyššie, elektrická pištoľ je domácim zariadením, profesionáli najčastejšie pracujú s pneumatickým nástrojom. Ale medzi rozsahom elektrickej energie nájdete poloprofesionálne modely, všetko závisí od ich sily a prípustnej hustoty farby.

Antény

Nádrž na farbu môže byť horná, spodná alebo so špeciálnym čerpadlom. Ako sa sfarbenie zloženie distribuuje po povrchu, závisí od charakteristík dizajnu modelu. Nástroj s vstavaným čerpadlom pôsobí z vzduchu injekčne v ňom, zariadenie s nádržou beží z vypúšťaného vzduchu. Farba na postrekovač je dodávaný gravitáciou a striekaný tlakom (asi 8 atmosfér).

Najväčšou výhodou vzduchovej pištole je dokonalá aplikácia, povlak padá na rovnomernú a tenkú vrstvu. Preto sa zvyčajne používa na dokončovacie a dokončovacie práce. Nie bez mínus – kvôli nízkemu tlaku zostáva koeficient otáčania maľby tiež nízky. Počas naprašovania sa vytvárajú najmenšie častice látok, ktoré nemôžu prekonať vzduchové prostredie, vznikli, z toho, že sa vytvorí oblak malých veľkých farieb – farebná hmla. Z tohto dôvodu znižuje presnosť aplikácie.

Airless modely

Striekanie dochádza v dôsledku vysokého tlaku (z 500 atmosfér). V konštrukcii nástroja je tryska dodávacia náterou s malým prierezom a vysokotlačnou hadicou. Takéto náterové postrekovače môžu byť použité pre materiály s vysokou viskozitou. Dodávaná farba na výstupe má tvar horáka s jasným obrysom. Farba padá na povrch bez tvorby farbiacich oblakov. Aplikovať ho na veľkú výrobu pre veľké objemy práce alebo aplikovať akékoľvek ochranné látky.

Hlavný nedostatok pištole – výsledok je nízka kvalita. Ak tryska nestačí, alebo tlak je príliš vysoký, farba nestane hladkou vrstvou.

Kvalita maľby závisí aj od formy farbiva – kvôli konvexným častiam, môže byť radi alebo obsiahnuté.

Ručné pištole

Toto sú univerzálne návrhy vhodné pre akúkoľvek prácu. Modely sa skladajú z niekoľkých prvkov:

 • Pistolová rukoväť s dýzou;
 • Kapacita na maľovanie;
 • čerpadlo;
 • Blok s motorom.

Niektoré pumpy paintopult a pištoľ sa nachádzajú na diaľku a sú spojené pomocou špeciálnej hadice, pri ktorom vzduch prechádza. Je vďaka takejto štruktúre zariadenia počas prevádzky hluk a vibrácie nie sú vytvorené.

Maliarske stanice

Tieto nástroje patria do profesionálnej triedy. Zvýšili sa prenos látky na ošetrený povrch a výkon. Dizajn je silné čerpadlo a motor uzavretý so špeciálnym prípadom. Stanica má veľa hmotnosti, takže je vybavený malými kolesami na pohyb. Pracuje na pištole pripojenom k ​​vysokej tlakovej hadici. S takýmito náterovými postrekovačmi sa rozšírila sada pracovných možností.

Hodnotenie populárne modely

Nízkozdvalitný nástroj môže ovplyvniť nielen maľovací proces, ale aj na povrchu určenej na spracovanie. Spoliehanie sa na spätnú väzbu používateľa bola vypracovaná hodnotenie najobľúbenejších modelov.

„CALIBL ECRP-600 / 0,8“

Elektrický náterový postrekovač s nízkymi nákladmi, ktoré sú určené na prácu s kompozíciami, ktorej hustota nepresahuje 30 DIN. „CALIBL ECRP-600/0.8 „je kompaktný nástroj, kde sú motor a nádrž samostatne. Nádrž na farbu z plastu, jeho kapacita – 0.8 litrov. Umiestnenie kapacity – nižšie. Nádrž je pripojená k kompresoru flexibilnej „zvrátenia“, ktorej dĺžka je 2 metre.

Paintopult má tri prevádzkové režimy, vďaka nim môžete nastaviť hustotu zásobníka tekutiny. Zahrnuté je špeciálny lievik pre tankovanie kontajnera, môže byť tiež určený na určenie hustoty farby. Priemer postrekovača je 0.8 milimetrov.

S ramenným popruhom môže byť pištoľ presunúť pri práci.

BORT BFP-400

Druhá najobľúbenejšia elektrická paintopult. Pracuje s kompozíciami, ktoré nie sú hustšie 35 DIN, as v predchádzajúcom modeli, viskozita tekutiny je kontrolovaná špeciálnym lievikom. Toto zariadenie má dizajn, pištoľ, čerpadlo a kompresor. Objem nádrže na farbu je rovný 0.8 litrov. Hmotnosť pištole len 1.13 kilogramov.

Rukoväť je vyrobená z pravej a pohodlnej formy, pre spoľahlivú retenciu existuje ďalšia pogumovanie. Môže byť nastavený s akou silou, že látka bude dodaná na povrch, pre to je špeciálny regulátor na postrekovači.

ELITECH KE 400P

Pistol ruskej výroby, v ňom je motor a pištoľ pripojená. Rukoväť má gumové vložky na lepšie retenciu. Nádrž na farbenie kompozícií sa nachádza na prízemí, vyrobené z transparentného plastu, jeho objem 0.8 litrov. Napájací zdroj je možné nastaviť, pretože toto je špeciálne koleso. Veľkosť a tvar prúdenia je možné zmeniť aj. Modelová hmotnosť – 1.53 kilogramov.

„Bison KPE-500“

KraskoPylitel s integrovaným motorom, vhodný pre akékoľvek druhy farbiacich kompozícií. Prípustná viskozita – 100 DIN, s týmto indikátorom môže zariadenie pracovať aj s tmelkami a lakmi. Sprejová tryska má veľkosť 2.6 milimetrov. Nizhny tank. Sila aplikácie a tvar prúdu meniť špeciálny regulátor. Hrúbka látky sa môže stanoviť pomocou skla, ktoré prichádza v súprave.

Patriot SG 550

Americký výrobca. Tu sú pištoľ a motor oddelené, nádoba na farbu je nižšia. Samotný motor môže byť na podlahe počas prevádzky alebo s pomocou ramenného popruhu priamo na ramene Malariar. Vrecia spájanie pištole s kompresorom má dĺžku 2 metre. Prípustná viskozita 50 DIN Tekutiny, na určenie hustoty, ako v predchádzajúcich modeloch, v súprave je špeciálny pohár.

Hammer prz350

Elektrická pištoľ so zabudovaným motorom. Určené na prácu s kvapalinami, ktorých hustota je vyššia ako 60 DIN. Delikátne možno určiť pomocou špeciálneho pohára dostupného v súprave. Spodná nádrž, jeho objem je 0.8 litrov. A tiež zahrnuté dva rozprašovacie trysky vo veľkosti – 1.8 a 2.6 milimetrov. Veľkosť prúdu a tlaku tlaku je možné nastaviť.

„Stavr Ke-800“

Paintwheel s prenosným motorom. Pracuje s látkami s hustotou viac ako 130 din. Hmotnosť kompresora – 2.2 kilogramy, pomocou dodržiavaného pásu, môžete visieť na ramene alebo odísť na podlahu. Geometria a pevnosť pevnosti je regulovaná.

BOSCH PFS 2000

Pištoľ od slávneho výrobcu. Vhodné pre farbenie látok s hustotou nie je vyššia ako 60 DIN. Má špeciálny dizajn postrekovača, vďaka ktorej farba padá na povrch s rovnomernou vrstvou. Tryska má veľkosť – 2.6 milimetrov. Pištoľ a motor sa nachádzajú samostatne. Kvapalná nádrž je umiestnená nižšie, jeho objem je 0.8 litrov. V konfigurácii sú ďalšie trysky, náhradný kapacita a filter.

Wagner W100

Model od nemeckého výrobcu. Má vstavaný motor, vhodný pre stredné a husté látky viskozity nie je vyššia ako 90 DIN. Má nižšiu kapacitu, ktorej objem je rovný 0.8 litrov. Veľkosť rozprašovacej trysky 2.6 milimetrov.

Konštrukcia postrekovača je vybavená systémom Click & Paint, s jeho pomocou, čistenie sa stáva ešte jednoduchšie a zmena farby prechádza rýchlejšie.

Black + Decker HVLP400

American-Made Paintopult označuje kategóriu profesionálnych nástrojov. Vhodné pre hrúbku látok nie je vyššia ako 40 DIN. Objem nádrže 1.2 litre, má dodatočný kryt, cez ktorý možno riešiť tekutinu, bez toho, aby bolo možné demontovať celý dizajn. Pištoľ má veľkú hmotnosť – 2.8 kilogramov. Dĺžka vzduchovej hadice je 6 metrov, pretože kompresor je vonku, a neexistuje žiadny ramenný popruh. A tiež v konfigurácii zariadenia nájdete nádobu na miešanie a kefu na čistenie.

Dieťa Nuances

Technické ukazovatele, ktoré pomôžu vybrať vhodnú elektrickú paintopult obsahujú niekoľko položiek.

 • Výkon – Tento parameter označuje, ako rýchlosť môže byť natretý povrch, ako aj účinnosť distribúcie farby. Modely domácností menej výkonné – na 0.5 l / min, maliarske stanice majú výkon a nad 2 l / min.
 • Objem nádrže – Z veľkosti nádrže závisí od pracovného času až do ďalšieho tankovania.
 • Priemer rozprašovacej trysky – Ukazovateľ závisí od použitej látky. Nesprávna zvolená veľkosť môže vydať zbraň a pokaziť výsledok: 0.5-1.3 milimetre – pre základné farby, do 1.6 mm – laky a akrylové kompozície, až 2.8 milimetrov – tmel a laky.
 • Materiál výroby – Musíte venovať pozornosť, z ktorej sú hlavné prvky. Podrobnosti musia mať správny tvar a dokonale prístup k sebe, aby sa eliminovali možné úniky.
 • Vibrácie – Ergonómia zariadenia umožňuje čiastočne potlačiť vibrácie, pre túto manipuláciu s pištoľou čiastočne alebo úplne kolaps.

Túto funkciu môžete skontrolovať a porovnať pri nákupe, zapnutie striekacích zbraní so samostatným a kombinovaným kompresorom a pištoľou.

Ako sa to používa?

Všeobecné pokyny, ktoré pomôžu Nováčik Master naučiť, ako pracovať ako farba.

 • Kvalitná maľba priamo závisí od pripraveného povrchu. Musí sa čistiť, odmasťovať a dobre sušiť.
 • Ďalšou fázou je príprava farbiaceho zloženia. Zmes sa upraví na požadovanú konzistenciu podľa pokynov.
 • Nastavenie hlavy a veľkosť tryska. Tu je potrebné stráviť test na papier – keď sa vrstva nestane jednotným.
 • Maliar musí nosiť osobné ochranné prostriedky – respirátor a okuliare.
 • Priamo farba – vzdialenosť od zariadenia do povrchu od 15 do 25 centimetrov. Uhol, pod ktorým je potrebný na udržanie striekacej pištole, sa rovná 90 stupňom. Používa sa maliarska kompozícia.
 • V miestnosti musí byť dobrá cirkulácia vzduchu.
 • Po operácii je potrebné zariadenie okamžite vyčistiť a umyť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: