Vyberte si kyslé rukavice

Práca s chemikáliami je veľmi nebezpečná a vyžaduje určitú úroveň ochrany. Okrem špeciálneho oblečenia potrebujete špeciálne rukavice – temperované kyseliny. Zvážte ich vlastnosti, odrody a rozsah pôsobnosti.

Vyberte si kyslé rukavice

Vyberte si kyslé rukavice

Zvláštnosť

Označenie signálu KSHS (dešifrovacia kyselina) označuje stabilitu predmetov na akciu vysoko agresívnych a chemických látok. Kyslý sediaci PC nie je len prostriedkom na ochranu rúk, ale aj ochranného oblečenia. Medzi porozumené parametre finančných prostriedkov na ochranu patrí odolnosť voči vode.

KSHC Rukavice sa používajú kyselinami a alkalickými látkami, solimi a chemickými zlúčeninami. Hrúbka sa líši od 0,35 do 1,2 milimetrov, ale môžete nájsť hrubšie. Maximálna hrúbka (1,2 milimetra) vám umožňuje pracovať s vysoko koncentrovanými kyselinami – až 80%. Rukavice sú vyrobené z gumy a latexu, tieto materiály poskytujú úplnú ochranu. Produkty majú dvojvrstvovú štruktúru a niektoré modely sú ďalšou vrstvou – izolácia. Existujú dva typy KSP-Rukavice.

 1. Pre balenie, distribúciu a pohyb rôznych predmetov, ktorých povlak obsahuje nebezpečné látky. Hrúbka takýchto rukavíc 0.6-1,2 milimetrov. Ochrana pred chemickými roztokmi 80% Koncentrácia.
 2. Pre prácu vyžadujúcu presnosť. Musí byť 0,35-0,5 milimetrov v hrúbke a chrániť pred riešeniami 20% koncentrácie. Bezpečnostný čas – až 4 hodiny.

Vyberte si kyslé rukavice

Vyberte si kyslé rukavice

Typ vykonanej práce závisí od toho, aké ochranné rukavice je lepšie zastaviť výber. Pre ropné a ropné produkty sú Rukavice MBS vhodné – odolné voči olejom alebo nitrilu. Nitril je umelá guma. Rukavice sú HBB materiál, IMPORTOVANÝ PVC (nitril), sú pomerne tenké, trvanlivé a tepelne odolné, pri teplotách od – 20 do +130 stupňov nestrácajú pracovné vlastnosti.

Rukavice MBS sú rozdelené do dvoch typov – s neúplnými bodmi (Ochranný povlak nie je aplikovaný na zadnú stranu a pokrýva iba dlane a prsty) a s plným zastaraným – Nitrilový povlak aplikovaný na celý povrch rukavice.

Tiež medzi nimi sú krátke modely MB s tkanivovými manžetami a kompletné gólové rukavice s podlhovastými manžetami.

Vyberte si kyslé rukavice

Vyberte si kyslé rukavice

Vyberte si kyslé rukavice

Odrody

Účelom všetkých gumových rukavíc je ochrana rúk pred škodlivými účinkami, nečistotami a oderu. Hlavnou zložkou vo výrobe je latex. V menách je často možné vidieť „latex“ alebo „gumu“ – tieto výrobky sú vyrobené z podobného materiálu. Gumové rukavice môžu byť rozdelené na tri typy – domácnosť, kyslé a dielektrické a dielektrické.

Ekonomické sú vyrobené z jednej vrstvy tenkého latexu, vám umožní vykonávať prácu, kde je potrebná citlivosť. Mať vlnitý povrch – to umožňuje, aby sa nezobrazili objekty z ruky. Dielektrické produkty z vysoko elastickej, elektrickej odolnej gumy, sú určené na ochranu pri kontakte s elektrinou. Existujú dva typy: pracovať s kapacitou až 1 kV a pre prácu s kapacitou nad 1 kV. Kyslé temperate na prevádzkových charakteristikách sú rozdelené na dva typy, obe sú zamerané na ochranu pokožky ruky pred nebezpečnými chemickými prvkami, ale každý má svoje vlastné špecifické nuansy.

Vyberte si kyslé rukavice

Typ I (GOST 20010-93)

Veľká hrúbka materiálu – od 0,6 milimetrov umožňuje pracovať v rukavíc na dlhú dobu – až 8 hodín, s kyselinami a hustotou alkalózou 80%. Typ I. Typ I bude slúžiť ako zmena nepretržitej prevádzky alebo niekoľkých posunov s intervalmi pre prestávku na inú aktivitu. Kyslé sediace rukavice vyrobené z latexu prírodného pôvodu. Majú dve zahustené vrstvy. TOP (s pridaním adsorbujúcej kompozície) – chráni pred vonkajším poškodením, vplyvmi chemikálií a má zvýšenú silu.

Vnútorný – mäkký materiál, ktorý nespôsobuje podráždenie a alergie, najčastejšie má bavlnené striekanie. Materiálové výhody zahŕňajú flexibilitu, odporový odpor a dlhodobú údržbu ochranných vlastností.

Vyberte si kyslé rukavice

Vyberte si kyslé rukavice

Nevýhody – účinky teplôt. S nízkym materiálom sa stáva krehkým, s vysokou flexibilitou a stáva sa lepkavým. Vzhľadom na obsah v kompozícii na výrobu proteínových rukavíc môže spôsobiť alergickú reakciu.

Obnoviť účinky účinných látok – Kyseliny až do 80%, farbiacich prvkov, nearomatických uhľovodíkov, alkalických zlúčenín do 80%, soľ do 80%, tukov a rastlinného oleja a živočíšny olej. Pohodlne – forma vyrobená anatómiou rúk, znižuje napätie s dlhým pobytom v rukaviciach. Vonkajší povlak s reliéfom zabraňuje sklzu objektov, para je vyrobená pomocou volumetrických foriem pre pravú a ľavú ruku, poskytuje hustá pristátie, okraj rukavíc vo forme malého valca dáva odolnosť voči roztrhnutiu a pridáva pohodlie pri vybavení.

Vyberte si kyslé rukavice

Vyberte si kyslé rukavice

Typ II (GOST 20010-93)

Rozdiel od rukavíc typu I je, že tento typ sa používa na aktivity, ktoré vyžadujú veľkú presnosť, zatiaľ čo prvý je vhodný pre hrubú prácu. Rovnako ako prvý typ, sú vyrobené z dvoch vrstiev latexu, ale jemnejšie – 0,3-0,5 milimetrov. Odolné voči pôsobeniu kyselín až do 20%, aromatických zlúčenín organickej chémie a zásady na 20%, alkoholy s rozsahom alifatických solí až 20%.

Na získanie latexových produktov je anatomický tvar potiahnutý fyziologickým roztokom, a potom ho ponoriť do latexu. Chemické mikroreakty nastáva – kontakt katiónov a gumových častíc (latex), film je vytvorený na formulári. Sila typu II kg je dostatočná na 4 hodiny nepretržitej prevádzky. Výhody možno tiež pripísať ochrane pred olejovými a tučnými roztokmi všetkých typov (tieto látky nie sú nebezpečné, ale patria k chemicky aktívnemu a zle odplateniu).

Nedovoľujú kontakt sfarbených prvkov s kožou, trvanlivými a vystrelenými rukami z externého mikro-poškodenia, vodotesné.

Vyberte si kyslé rukavice

Vyberte si kyslé rukavice

Pôsobnosť

Takéto rukavice sa používajú v rôznych oblastiach, ktoré nájdete nižšie.

Použitie ochranných rukavíc KSHC typu I.

 1. V letectve. Pre proces montáže a spojovacích prvkov.
 2. Vo všetkých sektoroch chemického priemyslu.
 3. Pri spracovaní kovov. Použitie lakovne na povrchu, výrobu batérií a t. D.
 4. V poľnohospodárstve.
 5. O automobilovom a prístrojovom podnikoch. Práca znamená interakciu s farbiacimi pigmentmi a elektrolyty.

Vyberte si kyslé rukavice

Vyberte si kyslé rukavice

Rukavice typu II-Grade-Grade typu II sa používajú v nasledujúcich oblastiach.

 1. Vo farmakológii. Výrobné funkcie sú spojené s tvorbou liekov, zamestnancov kontakt s chemickými zlúčeninami, ktoré spôsobujú poškodenie kože.
 2. V automobilovom priemysle. Pri práci je povinný kontakt s olejovými kvapalinami a niektorými kyselinami.
 3. V chemickom priemysle. Výroba a jeho zmiešané priemyselné odvetvia – hlavnú štruktúru, kde PP. Zamestnanci zaoberajúci sa vysoko agresívnymi podmienkami musia byť plne vybavené s kombináciou a rukavice sú povinnou časťou promomplek.
 4. V poľnohospodárstve. Táto oblasť činnosti zahŕňa aj prácu s zapojením jedovatých chemikálií, ako je výroba hnojív, výroba liekov zameraných na boj proti parazitickým škodcom a dezinfekcii technických zariadení.

Vyberte si kyslé rukavice

Vyberte si kyslé rukavice

Ako si vybrať?

Podľa GOST, dĺžka rukavíc by mala byť aspoň 30 centimetrov. Pri nákupe opravných prostriedkov musíte venovať pozornosť baleniu, kde je uvedené podmienené označenie písmen:

 • S – najmenšia z rozmerovej čiary, vhodná pre ženy s malou dlaňou;
 • M – veľkosť pre strednú ženskú ruku;
 • L – pre veľkú ženskú dlaň;
 • XL – veľkosť uvoľnená pre mužov.

Vyberte si kyslé rukavice

Vyberte si kyslé rukavice

Ochranné prostriedky odolné voči kyselinám a atómami uhlíka odolné voči kyseline majú len 3 veľkosti v potrubí, ktoré sú určené šírkou dlane – 110, 120 a 130 milimetrov.

  KSHS typu II má 7 rozmerov – 88, 100, 101, 107, 108, 119 a 126 milimetrov. Správne vyzdvihnúť výrobcu KSHS ochrana pomôže určitým pravidlám, že to nebude poskytovať bezpečnosť, ale tiež robí prácu pohodlného.

  1. Kvalita materiálu – musíte venovať pozornosť materiálu, z ktorého sú rukavice.
  2. Druhy vykonávané práce.
  3. Tvar manžety – guma pevne sedí, ale ne chráhe ruku nad manžetu; Kragi – majú veľkú dĺžku, ale sedieť zadarmo.
  4. Teplota vo výrobe.
  5. Prítomnosť vnútornej vrstvy – vysoko kvalitné rukavice musí mať druhú vrstvu.

  Pre ochranné rukavice nájdete v časti Video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár