Vyberte si lepidlo na plynové silikátové bloky

Moderné budovy súkromných domov sú spokojní s ich rozmanitosťou. Predtým, premýšľať nad výstavbou vášho vlastného bývania, ľudia presne vedeli: Vezmite si tehlu, vyberieme si zvyšok v kurze. Dnes sa situácia trochu zmenila, záujem novo razených vývojárov sa posunul smerom k poréznym plynovým silikátovým blokom. Tento materiál je dobrý v tom, že má prakticky dokonale hladký povrch, má dobré tepelné izolačné vlastnosti, pohodlné a ľahko ležať. Ďalšou z jeho nespornej výhody je použitie špeciálneho upevňovacieho zloženia, na ktorého funkcie ďalšie reč a ísť.

Zvláštnosť

Lepidlo používané na stavbu puzdra z plyn-kremičitanových blokov je univerzálna zmes prvkov, ktoré umožňujú najjednoduchšie a rýchlo česané porézne stavebný materiál.

Hlavnými črtami takýchto lepidiel sú jeho hlavné výhody nad klasickým cementovým maltom:

 • Nízka tepelná vodivosť. Je to spôsobené nedostatkom prázdnoty v švoch a takzvaných „studených mostoch“.
 • High Grip percento s ľubovoľným povrchom. Lepidlo univerzálne pre všetky bloky: klasické a keramické tehly, pena a prevzdušňovaný betón a iné.
 • Ekonomický tok. Kvôli minimálnej hrúbke vrstvy na nastavenie (nie viac ako 7 mm) je spotreba výšky nižšia ako spotreba cementovej malty 6-8 krát, čo sa výrazne odráža na celkové náklady na stavebné materiály.
 • Všestrannosť tejto kompozície je, že môže byť použitý ako prostriedok na vyrovnanie povrchu v horizontálnom a vertikálnom smere.
 • Pohodlie v prevádzke. Hlavné pohodlie lepidla na plynové silikátové bloky je, že je ľahko potešený, jednoducho aplikovaný a do 15 minút po použití polohy bloku možno zmeniť.
 • Prítomnosť zmesí na prácu v chladnom období.

Samozrejme, s takýmito množstvami výhod, je veľmi ťažké pozrieť sa na hlavné chyby lepidla pre porézne povrchy. Napríklad, napríklad, to je často indikované náročným na prakticky ideálne hladiny povrchu. A tiež vysoké náklady na tašku – od 150 do 250 rubľov na 25 kg. Všetky tieto nevýhody sú však kompenzované výhodami zmesi.

Vzhľadom na veľké množstvo výrobcov a foriem uvoľnenia lepidla na plyn-kremičitanové bloky si môžete vybrať najvhodnejšiu možnosť.

Názory

Výroba lepidla sa sústreďuje na dve hlavné skupiny: zimné a letné možnosti. Vzhľadom k tomu, na území našej krajiny na vybudovanie domu z plynových silikátových blokov môže byť potrebný kedykoľvek v roku, tento plus je veľmi šťastný.

Pri teplote nie je vyššom ako +5 a nie nižšie ako -15 stupňov Celzia sa má použiť lepidlo odolné voči mrazu. To zaručuje maximálny účinok, žiadne chyby, zmršťovanie a trhliny. Napríklad, ak sa proces sušenia lepidla vyskytol pri teplote 10-20 stupňov, existuje riziko trhlín v švoch a v dôsledku toho je deprivácia plynného silikátu jeho hlavnej výhody nízka tepelná vodivosť. Teda všetko teplo prejde cez steny.

Typicky, prevzdušňované betón a iné porézne bloky sa neboja z rozdielu ostrého teploty. Hlavná úloha už hrá správnu technológiu uplatňovania ich riešenia, použitie výstuže na upevnenie štruktúry ako celku, t. E. Presné nasledujúce pokyny opísané na vrecku so zmesou, ako aj radu profesionálov.

Ďalšia príjemná inovácia v posledných rokoch sa stala uvoľňovaním lepidla na plynové silikátové bloky v penom formáte. Rovnako ako montáž, lepiaca pena predávaná vo valci, pre ktoré špeciálna konštrukcia „zbraň“. Jediné „ale“ pri používaní tohto typu lepidla pre porézne štruktúry je jeho nedokončené testovanie. Neexistujú žiadne údaje o tom, ako dlho môže byť takýto pripravený mix slúžiť a ako efektívne.

Ako viete, každý Kulik chválil svoju bažinu. To isté sa deje s poprednými výrobcami stavebných zmesí. Existuje mnoho z nich a všetci sa veľmi aktívne šíria svoje výrobky, volajú ju najviac. Pokúsme sa na to prísť.

Výrobcovia

Ideálna možnosť je získavanie plyn-kremičitanových blokov a lepidla pre nich od jedného výrobcu. Toto okamžite zvyšuje efektívnosť a silu budúcej budovy. Niektoré spoločnosti však môžu zámerne dať cenu vyššiu na ich budovy. Preto skúsení odborníci vedia, kto je lepší získať bloky, a kto má lepidlo. Poďme na to „úvodný“.

Aerostone – Zmes od DMITROV ZAPNUTIE ROKOVÝCH BETÓNOVÝCH TÝKAJÚCICH. Vyrobené v zimných a letných modifikáciách. Produkt na báze cementu s prídavkom pridržiavacích prídavných zdrojov polyméru.

„OBUDOVA“. Je to považované za jeden z najlepších lepidiel na prácu v mrazoch za malú cenu – asi 120 rubľov na tašku. Jednoduché miešanie aj v -15, nedáva zmrštenie, neovplyvňuje životné prostredie a atmosférické javy.

„Prestige“ Je vhodné pre použitie nielen s plynovými silikátovými blokmi, ale aj s inými poréznymi doskami. Výroba lepiacej zmesi opustí minimálny čas.

Bonolit Spoločnosť Noginskaya „Bonolith – stavebné riešenia“. Toto lepidlo je absolútne šetrné k životnému prostrediu a bezpečné. Nemá toxické umelé nečistoty. Môžete použiť ako pre kladenie blokov zvonku a vnútorných diel.

UNIC Uniblock – jeden z najobľúbenejších výrobcov lepidiel a plynových silikátových blokov. Hlavnými výhodami tejto zmesi je kompletný súbor charakteristík, ktoré umožňujú čo najefektívnejšie, funkčnú a trvalú budovu:

 • Vysoké tepelné izolačné vlastnosti;
 • odolné voči vlhkosti a teplotným rozdielom;
 • Vynikajúca plasticita vám umožňuje zmeniť polohu bloku 20-25 minút po inštalácii;
 • šetrnosť životného prostredia;
 • Kategória strednej ceny.

AEROC Vyrába podnik na výrobu bunkového betónu „AEROC SPB“ v Petrohrade. Vysoká pevnosť hotového materiálu a jedinečnú tenkú vrstvu (do 3 mm) vyberá toto lepidlo na vedúce polohy trhu stavebných materiálov v Rusku.

„Vyhrať“ – Multicomponent zmesi na báze cementu, kremenného piesku a ďalších polymérnych inklúzií. Zloženie tohto lepidla takmer úplne opakuje zloženie hlavných plyn-kremičitanových blokov prezentovaných dnes na ruskom trhu. Je to táto kvalita, ktorá umožňuje, aby bola tak presne a rýchlo a rýchlo nastavená s povrchom, ktorá tvorí jedinečnú monolitickú štruktúru, ktorá sa nebojí vlhkosti, mrazu a tepla.

Ide o hlavnými dobre známymi výrobcami lepidiel pre plynové silikátové bloky, ktoré potvrdili svoj názov najlepších rokov používania. Tento zoznam nebol podobný vlastnostiam zmesi: termocube (g. Kostroma), portep (g. Ryazan), „ECO“ (g. Yaroslavl), ktoré sú menej populárne, ale nie sú horšie ako ich slávnejší „kolegovia“.

Vyberte si dobrý mix ľahko. Spoliehať sa na skúsenosti profesionálov, vlastných potrieb a fajku, môžete získať veľký výsledok za málo peňazí, ale vynikajúcu kvalitu. Hlavnou vecou je dodržiavať všetky potrebné požiadavky a technológie.

Tipy

Pri výbere jednej alebo inej značky lepidla postupujte podľa nasledujúcich kritérií.

 • Názov výrobcu. Veľmi často sa uvažujú jednodňové firmy, ktoré produkujú zlej kvalitné propagačné materiály, ktoré sa ukázali ako fikcia a neprinášajú požadovaný výsledok, a niekedy poškodzujú stavbu. Takže, aby sa nemýlila a nie dostať sa do návnady podvodníkov, je lepšie dôverovať slávnym a osvedčeným ochranným známkom, a tiež pamätať si, že kvalitný produkt nemôže stáť lacné.

 • Obaly a podmienky skladovania. Pri výbere výrobku na sklade okamžite venujte pozornosť tomu, ako sa skladuje. Zvýšená vnútorná vlhkosť, prudká zmena teploty, poškodenie obalov, taška s rozmazanými písmenami a logom spoločnosti – všetky tieto explicitné svedkovia zlej kvality zmesi. Tento materiál je taký dobrý, ak je to dodržiavanie pravidiel jeho skladovania, pokiaľ je nechutné, keď aspoň jeden parameter nezodpovedá realite.
 • Hmotnosť. Nikdy nesúhlasíte s získaním lepidla na plyn-kremičitanové bloky bez balenia. Nikto vám nebude môcť dať sto percent záruku, že neexistujú žiadne nečistoty.

  Rozhodovanie so značkovým výrobcom lepidla na plynové silikátové bloky môžete prejsť k výpočtu spotreby materiálu. Všetky spoločnosti často naznačujú, že táto suma na baleniach svojich výrobkov však tieto informácie sú len odkazom, takže pre každý jednotlivý prípad je potrebné vypočítať spotrebu lepidla na kocky jednotlivo.

  Hlavný parameter, na ktorom závisí množstvo výpočtu roztoku na 1 m3, je hrúbka vrstvy. Ak tento indikátor nie je väčší ako 3 mm, množstvo lepidla v priemere bude od 8 do 9 kg na meter kubický. S hrúbkou vrstvy z 3 mm a viac spotreby hotovej zmesi sa 3-krát zvyšuje a predstavuje 24-28 kg na rovnakom povrchu.

  Na nejakú optimalizujte spotrebu lepidla, môžete sa uchýliť k nasledujúcim technologickým trikom.

  • Príprava povrchu. Jedným z dôležitých kritérií na kladenie plyn-kremičitanových blokov s použitím špecializovaného lepidla je ideálna rovnomernosť. Menšie bloky, tým menej sa spotreba konštrukčnej zmesi bude.
  • Súlad s riešeniami. Len si vezmite a jemne zaseknite lepidlo na kladenie plyn-kremičitanových blokov, ako cesta pre koláče, nebude fungovať. Tu je tiež systém: Po prvé, adhezívny prášok sa naleje priamo do vody skórovanej v čistej kapacite (plastové alebo pozinkované vedro); Po druhé, miešanie sa vyskytuje v dvoch stupňoch, s miernou prestávkou (5-7 minút, nie viac); tvoj.
  • Metódy aplikácií Zohrávajú dôležitú úlohu pri znižovaní toku lepidla. Napríklad hlavným nástrojom na kladenie zmesi je špachtľou s zubom. Kladenie plyn-kremičitanových blokov lepšie ako 10 minút po nanesení lepidla, pevne lisované a poklepaním na gumové kladivo cez povrch.

  Prvý počet blokov nikdy nevložil lepidlo. Vždy pod počiatočným „reťazcom“ celého dizajnového základu: betónový poter, skrutkové hromady a iné. Takže celá budova bude oveľa stabilnejšia a trvatívnejšia.

  Toto sú hlavné triky, ktoré musia byť použité v prevádzke, aby sa minimalizovala spotreba lepidiel pre plynové štruktúry bez toho, aby boli dotknuté kvalitu.

  Aby bolo možné presne usporiadať bloky a medzi nimi – vrstvy lepidla, je potrebné použiť zmesi určené pre konkrétny prípad: pre vnútornú alebo vonkajšiu prácu, na kladenie plynových silikátových blokov pri vysokých alebo nízkych teplotách.

  Je tiež potrebné si uvedomiť, že minimálny čas na mrazené lepidlo v dizajne bloku alebo panelu je. Najlepší a konečný výsledok sa však pozoruje najskôr ako tretí dni po poklese.

   Súlad s hlavnými ukazovateľmi teploty a vlhkosti umožňuje konštrukciu dizajnu silikátového plynu Použitie špeciálneho lepidla rýchlo, jednoduché a vysoko kvalitné dokonca aj nováčik Builder, ktorý nemá žiadne ďalšie zručnosti alebo vzdelávanie. Samozrejme, že je veľmi dôležité získať podporu profesionálneho muriva a skúsených staviteľov v tejto ťažkej veci, potom sa radujú a užívajte si pozitívny výsledok vášho vlastného úsilia.

   Ako si vybrať lepidlo na plyn-kremičitanové bloky, pozrite si nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: