Vyberte si nylonovú hmoždinku

Žiadna oprava alebo konštrukcia nebude môcť robiť bez vysoko kvalitných upevňovacích systémov. Nové technológie nešli okolo stavebného priemyslu, objavili sa spoľahlivé upevňovacie prostriedky. Článok bude hovoriť o jednom z nich – o nylonovom hmocke.

Zvláštnosť

Hmoždinka – Toto je rukáv akéhokoľvek materiálu s rebrami umiestnenými na vonkajšej strane výrobku pre spoľahlivosť fixácie a zabránenie otáčaniu počas prevádzky.

Hlavným rozlišujúcim znakom nylonovej hmoždinky je dlhšia životnosť. Môže slúžiť viac ako 10-krát dlhšie ako polyetylén. V európskych krajinách pôsobia viac ako pol storočia. Sú vyrobené zo špeciálneho materiálu – polyamid, ktorý nemá čas s časom a nedáva zmrštenie. Tieto vlastnosti tohto typu plastu vám umožňujú mnoho rokov používať hmoždinku z nylonu, bez strachu z ich spoľahlivosti.

Ďalšia funkcia je pekná Široká teplota, V ktorom sa takéto upevňovacie prvky môžu použiť – sa pohybuje od -40 do +80 stupňov Celzia. Treba poznamenať, že sa môže použiť pri nižších teplotách na vlastné riziko: Môže sa vyskytnúť deformácia a medzera, alebo hmoždinka nebude úplne vstúpiť do svojho miesta. Ale ako prax ukázala, bude to stále lepšie ako obvyklý polyetylén.

Vzhľadom k vysokému stupňu pevnosti a spoľahlivosti, tento typ upevňovacieho prostriedku je schopný odolať zaťaženiu asi 3-krát vyšší ako upevňovacie tyče z jednoduchého plastu. Jediné negatívne v porovnaní so zvyškom je vyššie náklady z dôvodu, že sa používa lepší typ plastu.

Nylonové upevňovacie prvky majú ďalšiu zaujímavú vlastnosť: ak ich umiestnite do vody, budú sofistikované na rozdiel od ich ostatných plastov.

Faktom je, že materiál, z ktorého sú vyrobené, hustšie a ťažké.

Účel

Plastové hmoždinky z nylonu sú určené pre takmer všetky podmienky vlhkosti v miestnostiach alebo na ulici. Spektrum ich aplikácie je pomerne široké:

 • Pri inštalácii otvorov dverí a okien;
 • Ak potrebujete konsolidovať osvetlenie alebo inštalatérske zariadenia;
 • S ním sú pripojené zrkadlá;
 • Používa sa na elektrických inštaláciách;
 • Pri inštalácii a inštalácii vodovodných systémov, vetrania a klimatizácie, nerobte bez nylonových spojovacích materiálov.

Odrody a veľkosti

Inžinierska myšlienka stále stojí, a počas prevádzky nylonových spojovacích materiálov, mnoho druhov boli vyvinuté pre rôzne úlohy a ciele. Zvážte hlavné možnosti.

 • Obvyklý. Hlavným rozsahom jeho používania je vnútorná práca. Používa sa pri práci s tehál (obyčajným a keramikom), omietkom a inými materiálmi, vo všeobecnosti, kde je zaťaženie je nevýznamné.

Môžete použiť konvenčné skrutky na upevnenie.

 • S manžetou. Strana sa aplikuje v prípadoch, keď je zaťaženie hmoždinky do 100 kg. Má špeciálne háčiky na kužeľ, ktorý umožňuje odolávať rôznym mechanickým stresom.

To je pravdepodobne najbežnejší a populárnejší pohľad medzi domovskými majstrov, ktorí sa špecializujú na domáce opravy.

 • Predĺžený. Tento druh má podlhovastú časť, s ktorou je v materiáli bezpečne pripevnená. Pre tento upevňovač boli vyvinuté špeciálne prvky, že je bezpečne stanovená. Sa podobajú zubom žralokov, ktoré pri riadení valca s vlastným zosúladením sú účinne lisovanie na steny diery – kvôli tejto spoľahlivosti sa zvyšuje mnohokrát.

 • Univerzálny. Má špeciálny dizajn a slzná manžeta. Preto sa môže použiť v tuhých a dutých materiáloch. Strana, ktorá môže byť vymazaná, umožňuje používať tento upevňovač pri inštalácii flush, a nainštalovaný ho do otvorov.

 • Hmoždinka. Ako je z toho vyplýva z titulu, nemôžete len zaskrutkovať, ale v prípade potreby skóre. Vyrobené s tromi rôznymi manžetami – skrytý, široký a valcový. Tento typ upevňovacieho prostriedku má silnejšiu hlavu a základňu hrdla sebestačky, zväčšenej oblasti o zverejnení – to všetko vám umožňuje odolávať vyššie zaťaženia a chráni pred nežiaducimi dôsledkami vo forme poistky.

A je vybavený špeciálnymi rezbami, ktoré umožňuje odstrániť z prehĺbenia alebo vykonania úprav.

Môžete splniť hmožčeky nasledujúcich konkrétnych druhov: Fasáda, na lešenie, pre duté tehly a mnoho ďalších.

Najčastejšie nylonové hmoždinky majú také Parametre – 6×30, 6×40, 8×60, 8×40,10×50, 6×60 mm. Tieto veľkosti sú považované za štandard, stále existujú rozšírené.

Tento typ spojovacích materiálov vyrába európskou normami DIN.

Lepší polypropylén?

V podstate sú charakteristiky nylonových a polypropylénových hmoždiniek podobné. Ale prvé ďalšie regály na šoky a iné mechanické vplyvy a na rozdiel od polypropylénu, slúži oveľa dlhšie a v priebehu času nepretržite. A je to viac odolné voči mrazu a nebuduje pach.

Všeobecne platí, že nylonové hmoždinky sú vhodnejšie pre všetky druhy vnútornej a vonkajšej práce ako iné, ale stojí za to zvážiť ich vyššiu cenu a hygroskopickosť.

Vzhľadom k tomu, že absorbujú vodu, je lepšie ich namontovať na ulici v tom čase, keď neexistuje dážď alebo vysoká vlhkosť.

Výberové parametre

Ak chcete správne vyzdvihnúť hmoždinku z nylonu, musíte vedieť:

 • zaťaženie, ktoré zažije;
 • Typ materiálu, v ktorom sa bude implementovať;
 • Hĺbka a priemer otvoru.

Potom musíte vybrať skrutku na fixáciu. Zvyčajná sebestačnosť je vhodná.

Ale ak sa predpokladá, že sa zvýši vlhkosť, potom je lepšie použiť pozinkovaný hardvér.

Montáž

Inštalácia týchto spojovacích materiálov je jednoduché a nie odlišné od zvyšku.

 • Najprv musíte urobiť značku.
 • Potom s pomocou nástroja – to môže byť perforátor alebo šoková vrtáka – vyvŕtajte otvor požadovaných rozmerov.
 • Ďalšia akcia – Čistenie prehĺbenia z odpadu a prachu. Potom nainštalujeme hmoždinku a skrutkujte skrutky vhodných dĺžok a priemestí.

Na trhu existuje veľký počet rôznych domácich a zahraničných výrobcov, takže nie je ťažké vybrať si správne hmoždinky.

O tom, ako opraviť ťažké predmety na plynovej komore, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: