Vyberte si ochranné okuliare pre prácu s GROG

Bulharský alebo rohový stroj (EMS) – Nebezpečný nástroj. Ak prevádzkuje, je dôležité dodržiavať určité bezpečnostné pravidlá. Jedným z nich je povinné používanie osobných ochranných prostriedkov (PPE). Pracovník musí použiť oblek, rukavice a okuliare. Ten sú navrhnuté tak, aby chránili orgány vízie. O nich a bude diskutovaná v tomto článku.

Za to, čo je potrebné?

S rezaním alebo brúsením je brúska vytvorená veľa prachu alebo malých mechanických častíc. Ak pracujete s kovom, vznikajú iskry. Vzhľadom na odstredivú silu sa líšia pri vysokej rýchlosti vedľa majstra. Z tohto dôvodu existuje vysoká pravdepodobnosť poškodenia očí. Biť iskry v očiach je mimoriadne nebezpečné, pretože často spôsobuje backbony. Ak sa práca vykonáva s mäkkými materiálmi, ako je drevo, sa vytvárajú sshordé. Riziko jeho vstupu do orgánov je tiež skvelé. V tomto prípade je možné získať vážne zranenia av niektorých prípadoch – čiastočná alebo úplná strata zraku.

Aby ste sa vyhli všetkým týmto problémom a vylúčili rýchle únavné oko, musíte použiť bezpečnostné okuliare na prácu s brúskou. Uplatňovanie takejto munície sa nemôžete starať o zranenie vizuálnych orgánov.

Názory

Existuje niekoľko odrôd ochranných okuliarov. Kvalitné výrobky sú k dispozícii v súlade so štandardnou GOST 12.4023-76. Podľa predpisov, takéto PPES poskytujú otvorené pole pohľadu, nezmiznú pri práci, pevne priľahlé k tvári a majú malú hmotnosť. Bez ohľadu na typ bodov, ktoré musia spĺňať tieto požiadavky. Trh predstavuje obrovské množstvo jednotlivých modelov ochranných prostriedkov od domácich a zahraničných výrobcov. V závislosti od funkcií dizajnu môžu byť otvorené alebo zatvorené.

Prvý vizuálne pripomína bežné slnečné okuliare. Majú rôzne tvar, sa môžu líšiť podľa výrobného materiálu. Takéto PPE sa označujú ako rozpočet a pohodlné v práci, pretože nevedeli v dôsledku medzery pod ráfikom. Avšak, oni chrániť svoje oči tak spoľahlivo, pretože sú susedné s tvárou.

Druhý typ – zatvorený. Body v takom konštruktívnom dizajne sú považované za najbezpečnejšie. Môžu byť použité na prácu s akýmkoľvek benzo- alebo elektrickým nástrojom používaným na rezanie alebo brúsenie rôznych materiálov. Kvôli tesnému prispôsobeniu tváre, takáto ochranná streliva zabraňuje v očiach prachu, malých a veľkých mechanických častíc, iskier z kameňa alebo kovu. Bohužiaľ, uzavreté okuliare nie sú bez chybov. Hlavný mínus je rýchle zahmlenie pri práci s brúskou kvôli absencii prirodzeného vetrania.

Materiál

Na výrobu bezpečnostných okuliarov sa používajú rôzne materiály. Je to oni, ktorí väčšinou určujú vlastnosti, výhody a nevýhody hotových papričiek. Výrobcovia používajú tri typy materiálov.

 • Minerálne sklo. Plusy bodov z tohto materiálu sa majú vykonať v ich schopnosti dokonale prejsť svetlom a stabilitu menšiemu mechanickému poškodeniu (so slabými vplyvmi na výkon nie sú žiadne škrabance ani iné stopy). Vážny mínus – krehkosť takýchto výrobkov. S silným dopadom sa body môžu zlomiť a zraniť oči operátora fragmentmi.

 • Plastový. Plastové okuliare nemajú výhody, ktoré sú známe sklenené výrobky. Oni sú oveľa horšie chýbajúce svetlo a rýchlo sa stanú matnými kvôli najmenším škrabancom a škrabancom vytvoreným počas prevádzky. Kvôli takýmto externým defektom, výrobok v priebehu času prestane zabezpečiť dobrú viditeľnosť. Nevýhody tiež prideľujú „strach“ chemicky agresívne látky a vysoké teploty. Výhody zahŕňajú odolnosť voči mocenským vplyvom. Ak všetky plastové okuliare zlomia, nebudú rozptyliť ohrev, ako ich sklo „.

 • Silikónový. Siz z tohto materiálu je veľmi flexibilný. Sú schopní odolať úderom akejkoľvek moci. Počas prevádzky však silikónové okuliare rýchlo purre. Okrem toho sa môžu deformovať pod vplyvom vysokých teplôt.

Aj na trhu existujú ochranné okuliare pre brúsenie kombinovaného typu. Pri výrobe takýchto šošoviek sa v tandeme používa niekoľko materiálov.

Odporúčania na výber

Nákup ochrannej munície pre orgány vízie – prípad vážne. Je to z nej, že bude závisieť od bezpečnosti práce s brúskou. Ak potrebujete dlhodobú prevádzku hardvérového rezania alebo brúsneho zariadenia, nemusíte ušetriť na okuliaroch a získať najlacnejšiu možnosť. Mali by ste uprednostniť spoľahlivé a vysoko kvalitné výrobky.

Špecialisti odporúčajú zakúpenie uzavretých okuliarov s vnútorným povrchom povrchu. Zabráni hmšeniu šošoviek a zabezpečí pohodlnú prácu. Takéto modely si vyberú tých, ktorí používajú nástroj vo vysokých podmienkach vlhkosti. Ak sa plánuje používať nielen brúsenie, ale aj zváracie zariadenie, odporúča sa užívať univerzálne okuliare s ochranou proti ultrafialovému žiareniu. Siz s účinkom „Chameleon“ zabráni priamemu vniknutiu slnečného žiarenia do očí.

Pri práci s brúskou je dôležité, aby boli okuliare pohodlne „So“ na hlave a boli bezpečne fixované. Ak to chcete urobiť, mali by byť schopní nastaviť veľkosť. Najlepšie modely sú tie, ktoré možno nastaviť tak dĺžkou popruhu a rohu naklápania.

Výber munície na ochranu očí, musíte uprednostniť nielen funkčné, ale aj pohodlné modely. Ak chcete urobiť správny nákup, musíte vyskúšať na okuliaroch, uistite sa, že nie sú „snímok“ s ostrými pohybmi hlavy a svahov. Bulharský je nebezpečný nástroj, takže je dôležité, ak je to dôležité, takže ochranné vybavenie nie je odvrátiť pozornosť od práce, nezlepšil hlavu a zabezpečil dobrý prehľad pre majstra.

Populárne modely

Výrobcovia ponúkajú mnoho variácií pre ochranu očí. Modely sú prezentované v širokom segmente cená, takže každý si môže vybrať produkt v súlade s finančnými spôsobilosťami. Nižšie je rating domácich a zahraničných výrobcov PPE, ktorých výrobky majú lepší pomer hodnoty a kvalitu.

 • „Majster“. Ochranné vybavenie domácej produkcie. Obzvlášť populárne poháre sú populárne okuliare tejto značky s tmavými šošovkami. NEPOUŽÍVAJÚ FARBY. Navrhnuté na prácu pri slnečnom počasí. Majú rozsiahle transparentné zbrane.

 • Pyramex. Produkty od amerického výrobcu. Výhody bodov zahŕňajú ich funkčnosť, efektívnosť a spoľahlivosť. Vyrábajú sa z vysoko kvalitného polykarbonátu, ktoré poskytujú dobré preskakovanie (najmenej 98%). Majte široký rám, ktorý chráni pokožku okolo očí z iskier a lietajúcich nečistôt.

 • Lux optické. Produkty francúzskej výroby. Spoločnosť vyrába širokú škálu otvorených a uzavretých modifikácií okuliarov. Očné SES sa vyznačuje trvanlivosťou a účinnosťou.

 • Uvex Flex Seal. Nemecké okuliare, ktoré majú silikónové tesnenia pre hustejšie prispôsobenie ochrannej munície hlave.

Vlastnosti prevádzky a starostlivosti

Pomocou ochranných výrobkov je dôležité dodržiavať určité pravidlá. Pred začatím práce je dôležité kontrolovať okuliare. Počas vizuálneho hodnotenia sa kontroluje spoľahlivosť spojovacích materiálov. Niektoré modely PPE musia zvládnuť vnútornú časť špecializovanými kompozíciami, ktoré zabraňujú rýchlemu hmlu. Často to platí aj pre strelivo uzavretého typu bez bočného alebo priameho vetrania. Po týchto činnostiach je potrebné „upevniť“ výrobok pre veľkosť hlavy pomocou nastavenia dĺžky pásu alebo nastavenia šípky.

Po dokončení práce, okuliare sa utierajú do mokrej vložky z nečistôt, prachu, kovových alebo drevených čipov. Na tieto účely si môžete kúpiť predkupné materiály impregnované špecializovaným zložením na dezinfekciu povrchu Siz. Voda a sušená streliva sa umiestnia do zásobníka. S výhradou týchto odporúčaní bude výrobok po dlhú dobu, udržiavať jeho účinnosť.

Recenzie

Na ochranu očí sa väčšina spotrebiteľov vyberie produkty maloobchodnej značky „Rosoms“. Po prvé, majú radi široký výber PPI pre orgány. Katalóg spoločnosti obsahuje uzavreté a otvorené okuliare, modely s nastavením svoriek, variácií ultrafialových. Po druhé, priťahuje prijateľnú cenu. Náklady na väčšinu navrhovaných modelov nepresahuje 500 rubľov. Výhody zahŕňajú aj:

 • Široký uhol sledovania;
 • Schopnosť nastaviť ruky a pás;
 • dobré pristátie;
 • Transparentnosť šošoviek a jej uchovávanie počas dlhodobej prevádzky;
 • husté uchytenie;
 • Odolnosť voči vzniku škrabancov a iných malých defektov.

Niektorí spotrebitelia si poznamenali, že počas dlhej práce, okuliare začínajú zahmlievať, pretože je potrebné prerušiť proces a utrite šošovky. Všeobecne platí, že body domácej produkcie dostávajú pozitívnu spätnú väzbu.

Ako si vybrať okuliare na prácu s brúskou, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: