Vyberte si podšívku pre interiérové ​​dekorácie

  Akékoľvek opravárenské práce sú doplnené dekoratívnou povrchovou úpravou, vďaka ktorej miestnosť získava krásny výhľad a poteší tie, ktoré obklopujú svoj interiér. K dnešnému dňu je stavebný trh reprezentovaný elegantný výber dokončovacích materiálov, ale podšívka si zaslúži osobitnú pozornosť medzi nimi. Má nielen originálny dizajn, ale tiež spoľahlivo chráni steny, hovorí dobrý zvukový a tepelný izolátor. Okrem toho tento materiál nevyžaduje ďalšie spracovanie a je ľahko inštalovať.

  Zvláštnosť

  Podšívka je doska rôznych tvarov a veľkostí, ktorá je určená pre dekoráciu interiéru. Výrobok sa vyznačuje vysokými technickými a prevádzkovými vlastnosťami.

  Zvyčajne je podšívka vyrobená z prírodného dreva, takže neobsahuje vo svojom zložení chemických zložiek a je absolútne neškodné ľudskému zdraviu.

  Takýto materiál na dlhú dobu slúži a po inštalácii vytvára zdravú mikroklímu v miestnosti.

  Má základné výhody.

  • Krásny vzhľad.
  • Teplotná odolnosť.
  • Vysoká izolácia hluku.
  • Obrovský rozsah aplikácie. Spravidla sa dekoratívny produkt používa na vnútorný stôl obklady v apartmánoch, domoch, dachas, balkónoch a terasách.
  • Veľký rozsah farebného kurzu a textúry. Vďaka týmto vlastnostiam je možné vybrať pre akýkoľvek dizajn štýlu.
  • Priaznivá cena. Zdvíhanie jedného štvorcového metra bude stáť oveľa lacnejšie ako dokončenie inými drahými materiálmi.

  Okrem toho môže byť podšívka namontovaná na stenách rôznymi spôsobmi, čo vám umožňuje vytvárať neobvyklé kompozície v interiéri. Pokiaľ ide o nedostatky, ich malé. Hlavný mínus produktu sa považuje za nízku odolnosť voči vlhkosti. Ale napriek tomu môžu tkané steny v kúpeľoch a sauny slúžiť mnoho rokov. Tiež sa lamely sú znížené alebo rozšírené v objeme, rýchlo horľavé a nestabilné na účinky hmyzu. Na predĺženie životnosti materiálu sa odporúča dodatočne pokryť ochranný.

  Názory

  Klasickou verziou podšívky je drevená doska, ale vďaka moderným výrobným technológiám nedávno sa nachádzajú výrobky vyrobené z iných materiálov na predaj. Môžu sa líšiť v dizajne, ale všetky z nich sú zjednotené jedným princípom inštalácie a formy. V závislosti od typu surovín, ktoré sa používajú pri vytváraní, obloženie môže byť niekoľko druhov.

  Drevený

  Takýto materiál sa vyznačuje vysokou ekológiou, vytvára dýchací povlak na povrchu stien a môže byť natretý alebo otvorený lakom.

  Keďže drevo sú rôzne triedy, potom drevená podšívka je rozdelená do 4 typov.

  • Extrahovaný – Rada má vynikajúcu kvalitu, nemá žiadne chyby, spoľahlivé v prevádzke, ale je to drahé. To spravidla sa používa nielen pre vnútorné, ale aj vonkajšie obloženie steny. Hrúbka takejto obloženia umožňuje použitie materiálu pre rámu konštrukcie, jeho dizajn je charakterizovaný krásnym výkonom.
  • „Trieda – Môžu existovať malé kúsky na takýchto doskách, ale neuskutočňujú ich vlastnosti extra produktov.
  • „B“ trieda – dosť odolný povrchový materiál, ale je viditeľný z rôznych druhov defektov. Vzhľadom k tomu, že výrobok má vysokú pevnosť, používa sa na zakrytie stien v kúpeľoch alebo na balkónoch.
  • Trieda „C“ – Je považovaná za najlacnejšiu dosku, často sa rozhoduje dokončiť nebytové priestory av rámci ekonomických budov.

  Drevená doska sa môže líšiť podľa jej formy, Preto rozlišujú: Eurovantsko a bežné podšívky. Euromagle má najzákladnejší pohľad na prirodzený strom. Vyzerá originál v interiéri takáto doska pod log, ktorý môže byť vykonaný vo vnútri dreveného domu. Nemenej populárne a možnosti ukončenia miestnosti s materiálovou formou. Pokiaľ ide o obvyklé podšívky, má štandardné veľkosti a tvary.

  Plastový

  Takéto dekoratívne panely sú najvhodnejšie na pokovovanie stropov, pretože materiál je príliš krehký a steny nebudú schopné odolať veľkým mechanickým zaťaženiam. Zomrie produkujú rôzne farby a textúry, takže harmonicky zmestia do akéhokoľvek štýlu miestnosti, naplnenie priestoru podľa poznámok modernosti.

  Inštalácia plastovej podšívky je najlepšie horizontálne, takže oblasť miestnosti bude vizuálne rozšíriť.

  Je nespežení použiť tento typ materiálu na pokovovanie stien v kuchyni alebo v kúpeľni, pretože zvýšená vlhkosť v týchto miestnostiach zníži prevádzkové charakteristiky cieľa.

  Plastová podšívka má mnohé odrody a líši nielen návrhom, ale aj farbou, inštaláciou. Plaky s imitáciou mramoru, žula a prírodného dreva sú príjemné. Hrúbka plastovej obloženia – významná, sila je vysoká, takže je inštalovaná a mimo priestorov.

  Mdf

  Externe je materiál veľmi podobný prirodzenému stromu, rýchlo namontovaný a je reprezentovaný elegantný výber farby. Ideálne pre dekoratívne strop a nástenné dekorácie. Jediná nevýhoda takejto dosky je vzácna vlhkosť: pri zvlhčení sa začne deformovať a usadiť.

  Podšívka sa môže vyrábať nielen na rôzne tvary a veľkosť, ale tiež sa líši v prítomnosti alebo neprítomnosti lavičky.

  V závislosti od toho je materiál rozdelený do nasledujúcich typov.

  • Normálny – charakterizované rovným povrchom. Na prednej strane dosky je ďalšia kapitola, vďaka ktorej na konci inštalačnej práce sú na povrchu vytvorené švy. Tak pravidlo je skosenie uhlové a zaoblené.
  • „Pokojný“ – Neexistuje žiadna skosenie v takejto obložení, takže keď sú kĺby privedené, kĺby sú neviditeľné. Materiál dokonale napodobňuje steny z baru a vyrába hrubé nie viac ako 05 mm.

  • „Landhaus“ – Je to jedna z najdrahších odrôd obloženia, pretože sa používa na výrobu špeciálnych technológií spracovania a predná strana dosky je vystavená mletiu. Výsledkom je, že na vonkajšej strane dosky sa vytvárajú stromové výkresy vo forme sukovej a nite.
  • „Blokový dom“ – Je to profil, vďaka ktorým môžete vykonať simuláciu orezania z baru. Keďže doska má zaokrúhlenú prednú časť, potom po jeho montáži, stena získa pohľad, ako keby bol dom postavený z skutočného denníka.

  • „Američan“ – V takomto obložení je vyrobený hladký prechod medzi šampolínou a hrotom, takže produkt má typ obkladov panelov.

  • „Obojstranný“ – obe časti takejto dosky sú vyrobené tvárou. Spravidla sa používa v prípade, keď potrebujete vidieť malé oddiely.

  Ktorý je lepší

  Podšívka pre interiérové ​​dekorácie je prezentovaná na stavebnom trhu s obrovským sortimentom, takže každý z jeho druhov je iný nielen s jedinečným dizajnom, ale aj technickými vlastnosťami. Ak chcete urobiť správnu voľbu a určiť, ktorý z materiálov je najlepší, je potrebné zvážiť mnoho nuansy.

  V súčasnosti výrobcovia vyrábajú obklady ako listnaté a ihličnaté drevo. Doska borovice a iné ihličnaté skaly obsahuje mnoho éterických olejov a živíc, ktoré ho chránia pred tvorbou plesní a húb. Okrem toho sa takáto obloženie používa dlhú dobu, ľahko spracovanú a má nezvyčajnú textúru. Výrobky z ihličnatých stromov majú tiež vysokú tepelnú izoláciu a naplnia priestor príjemnou vôňou. Preto, ak potrebujete urobiť krásny interiér vnútri domu alebo bytu, potom si nevyberiete najlepšiu možnosť.

  Ak sa plánuje dokončiť saunu alebo kúpeľ, môžete uprednostniť klapka z tvrdého dreva stromu, môže byť tiež šité a WC. Po špeciálnej liečbe, táto doska nevylučuje živice, odoláva vysokej teplote a nebojí sa vlhkosti. Obrovský dopyt po majstri používa dubová rada: je to drahé, ale cena je odôvodnená kvalitnou. V súkromnom dome je takýto materiál ideálny pre zdobenie svahov a druhú podkrovnú podlahu.

  Na zakrytie stien vidieckeho domu alebo chaty môžete využiť aj podšívku brezy alebo Linden. Príjemný odtieň týchto plemien stromov umožní nielen predstavovať zaujímavý dizajn miestnosti, ale aj vytvoriť špeciálnu atmosféru domáceho tepla v miestnosti. Vyzerá to krásne, dekoratívne dekorácie stien klapky na chodbe, spálňa, kúpeľňa, je vhodná pre chodbu, a dvere orezané týmto spôsobom sa stanú skutočnou dekoráciou.

  V vidieckom dome, postavený z baru, môžete utrieť takúto dosku nielen steny priestorov, ale aj miesto dverí.

  Tipy a odporúčania

  V záujme dekoratívnej úpravy klapky na dlhú dobu a spokojný so svojou krásou, je potrebné nielen vybrať si správny materiál, ale tiež poznať technológie jeho inštalácie, učiť recenzie.

  Keďže stavebný trh ponúka obrovský výber podšívok, bude určený s nákupom bude ťažké.

  Aby ste sa vyhli chybám a rýchlo videli steny s vlastnými rukami, stačí sledovať jednoduché odporúčania.

  • Pred zakúpením materiálu ho musíte starostlivo skontrolovať na absenciu továrenských defektov. Ak to chcete urobiť, zobrazte všetky dosky v balení, pretože lamely tváre môžu byť dokonalé, a vo vnútri bude manželstvo. Zároveň musia byť panely hladké, bez zakrivenia. Ak má doska deformácia, potom by mal byť nákup opustený, pretože môže byť problém s jeho inštaláciou.
  • Hrebeň a batožinové hádanky by nemali mať čipy, fena a praskliny. Skontrolujte, či integrita zámkov môže používať Kleimer.
  • Na určenie dĺžky obloženia je potrebné vypočítať povrchovú plochu vopred, ktorá sa plánuje vidieť. Dĺžka dosiek je spravidla od 30 cm do 6 metrov. RÔZNY MATERIÁLNA ŠÍNKA. Široká podšívka je náchylnejšia na deformácie, takže pre dekoratívne povrchové úpravy je najlepšie kúpiť radu rôznych veľkostí. To zjednodušuje proces inštalácie a vytvorí zaujímavý účinok v interiéri.
  • Drevená podšívka môže byť kombinovaná s inými typmi povrchových úprav, to znamená, že jedna z steny sú orezané prírodnou doskou, a druhý je pokrytý tapetou alebo potiahnuté omietkou.

  • Získať podšívku by mala zvážiť vlastnosti priestorov, kde sa plánuje nainštalovať. Pretože niektoré druhy materiálu sú nestabilné na kvapky vlhkosti a teploty.

  Krásne príklady

  K dnešnému dňu, podšívka bola široko používaná nielen v stavebníctve, ale aj dekoratívnej výzdobe priestorov. Aby bol interiér bytu nadobudol „saunový efekt“, dizajn stien a strop by sa mal vykonať správne, vzhľadom na spoločný štýl izieb a farebný gamut. Ak dominujú príliš svetlé farby v miestnosti, potom pre obklady, je žiaduce zvoliť pastelové odtiene dosiek.

  Pre obývacie izby sa podšívka hnedí považuje za dobrú možnosť. Ale s cieľom ziskovo zdôrazniť krásu prírodného dreva, musí byť v miestnosti dobré osvetlenie. Zároveň v obývacej izbe sa odporúča zasiať len steny a vyhnúť sa stropu. Je zaujímavé hrať na kontraste týmto spôsobom: zvýrazniť jednu hlavnú stenu v miestnosti a ozdobte ho tmavými doskami a zvyšok môže byť uložený s ľahkou tapetou. Môžete naopak, aplikujte obloženie svetlých odtieňov na dokončenie a doplnenie materiálov tmavších tónov.

  Nezvyčajne vyzerá podšívka v jedálni alebo v kuchyni. Pre tieto priestory je najlepšie uprednostniť ľahkú béžovú alebo svetlovú farbu. Mnohí aj na stolovanie a kuchyne si vybrať klasické biele farebné tabule. Aby boli biele textil, steny a ľahký nábytok pridelený v interiéri, môžete urobiť niekoľko farebných kompozícií z obloženia. Tak, priestory budú súčasne útulné a štýlové a svetlo gama bude vizuálne rozšíriť svoj priestor.

  Dobre vyhovuje podšívke a na dekoračných izbách. Zároveň v spálni je hýbať stenu v blízkosti postele. Aby bol dizajn zaujímavý, môžete položiť dosky vo forme „mini-plot“, aby sa pruhy hladko presunuli na strop. V spálni bude krásny bochník akejkoľvek farby a textúry. Keď je zvolený, stojí za to zabudnúť na harmóniu odtieňov a vytvoriť interiér tak, aby bol drevený materiál harmonicky kombinovaný so stropom, podlahou a nábytkom.

  Ako reťaz stien, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: