Vyberte si sprejový kompresor

Nie je možné vyrábať vysoko kvalitné maľovanie bez riadne vybraných nástrojov. Po tom všetkom sú potreby priemyselného a domáce maľby. Ako sú typy a materiály maľovaných konštrukcií. Preto je dôležité, aby ste si vybrali správne nielen farbu, paintopult, ale aj kompresor.

Vlastnosti zariadenia

Kompresor je špeciálny stroj, ktorých pôsobenie je zameraný na stlačenie vzduchu a napájania plynných látok. Rovnako ako mnoho ďalších mechanizmov, kompresor Kraskopult má množstvo funkcií. Hlavná je potreba elektrického motora. Existujú rôzne motory pre moc. Čím výkonnejší motor, tým vyššia je účinnosť kompresora. Spotreba elektrickej energie sa teda zvyšuje priamo s výkonom motora.

Samostatná vlastnosť môže byť nazývaná rozdeľovačom konštrukcií energetických strojov. Existuje mnoho rozdielov v ich zariadení. Sú zamerané na prácu na farbenie ako pohodlná a vysoká kvalita. Charakteristiky môžu tiež obsahovať materiál výroby kompresora.

Vyrábajú sa hlavne s použitím nehrdzavejúcej ocele, ktorá má vysokú odolnosť voči atmosférickým a chemickým vplyvom.

Názory

Kompresory sa od seba líšia v rozsahu pôsobnosti, princíp prevádzky, typu hnacieho motora a tiež výkon. Najbežnejší typ je vzduch používaný hlavne na maľovanie áut. Air Energy Masters, zase, sú rozdelené do pneumatickej a skrutky.

Druhý pohľad má najvyššiu kapacitu medzi kompresormi. Toto je systém so vzdialenými skrutkami, ktorých rotácia výrazne urýchľuje pracovný proces v porovnaní s piestovým systémom. Tiež medzi množstvom kompresorových zariadení, meničov a typov invertorových riadkov možno rozlíšiť.

Funkcia týchto zariadení je absencia elektromotora.

Mechanizmus meniča pracuje na úkor magnetických polí, zatiaľ čo menič lineárne vykonáva prácu vďaka vstavanému piestu čerpadla. To prispieva k hladkej zmene frekvencie prívodu vzduchu. Zariadenia kompresorov sa vypočítajú na priemyselnú rozsiahlu výrobu a domáce použitie.

Priemyselné kompresory majú kapacitu 380 V, domácnosť je vybavená elektromotorom v 220 V. Každý kompresor je určený pre špecifickú aplikáciu. Podobne ako iné zariadenia, ENERGYSHOPS majú svoje výhody a nevýhody. Ak chcete lepšie zistiť, zásady prevádzky kompresorových zariadení, stojí za to zvážiť najbežnejšie typy.

Skrutka

Skrutkové kompresory majú najvyššiu produktivitu v porovnaní s inými typmi. Tieto rastliny sú relatívne malé. Zariadenie je reprezentované skrutkovými rotormi rozdelenými olovou a otrokom. Hlavný rotor sa pripája k motora so zariadením. Skrutkové kompresory sú vybavené ložiskovými komorami. Kompresia vzduchu je spôsobená otáčaním skrutiek.

Tam sú skrutkové inštalácie pracujúce na oleji a bez nej. Olejové kompresorové stroje majú nižšiu rýchlosť otáčania na skrutku, a to znamená menej energie.

Výhody skrutkových kompresorov zahŕňajú nasledujúce.

 • Zariadenia tohto typu sú schopné nepretržite pracovať počas 15-20 hodín.
 • Elektronické systémy umožňujú nastaviť kompresor na najmenšie parametre.
 • Skrutkové kompresory majú najvyšší výkon, zatiaľ čo ušetrí elektrinu.
 • Zariadenia napájajú veľké množstvo vysokotlakového vzduchu.
 • Skrutkové inštalácie nepotrebujú pravidelnú údržbu.

So všetkými výhodami, samozrejme, existujú nevýhody.

 • Vysoká cena.
 • Komplexné nastavenie.
 • Nemožnosť opravy pri poruche alebo opotrebovaní rotorov.

V podstate sa takéto inštalácie používajú na staniciach údržby, ako aj na miestach, kde je potrebná nepretržitá prevádzka zariadení.

Piest

Piestový kompresor vykonáva kompresiu vzduchu kvôli pohybu piestu vo valci. Takéto inštalácie sú mastná a „suchá kompresia“. Piestová inštalácia „suchej kompresie“ sa vyznačuje úplnou absenciou oleja v systéme. Odolnosť proti opotrebeniu sú zaistené v dôsledku nízkych trecích a odolných výrobných materiálov. Výhody takejto inštalácie zahŕňajú také.

 • Malá veľkosť, malá hmotnosť.
 • Tlak v 7-10 atmosférách.
 • Vysoký výkon.
 • Relatívne nízka cena.

Tento typ má dostatok mínov.

 • Rýchle vykurovanie. Preto nie je možnosť nepretržitého používania.
 • Znížená odolnosť proti opotrebeniu.
 • Zvýšený výkon hluku.

Olejový piestový kompresor má vysoký odolnosť proti opotrebeniu. Všetky detaily dizajnu sú pokryté mazivom, čo znižuje poškodenie trenia. Olej je uložený v kľukovej skrinke piestového systému. Odtiaľ postrieka a slúži na výstrojoch, po ktorých sa dostane do všetkých detailov. Takýto mechanizmus má množstvo výhod.

 • Zlepšenie účinnosti v dôsledku zníženého trenia.
 • Znížené uvoľňovanie tepla.
 • Inštalácia je schopná pracovať dlhšiu dobu.

Nevýhody zahŕňajú potrebu pravidelného údržby zariadení. Je potrebné vymeniť olej.

Tento typ kompresorov je rozdelený hlavne v malých podnikoch alebo v domácich dielňach.

S koaxiom a remeňovým pohonom

Charakteristickým znakom kompresorov s koaxiálnym pohonom je, že piestová jednotka je pripojená priamo k motora. To výrazne zvyšuje počet motorických otáčok a piestov. Takýto dizajn sa však rýchlo prehrieva. Kvôli častým pohybom sa krúžky piestovej skupiny vymažú veľmi rýchlo a vyžadujú periodickú náhradu.

Pásové pohony sa rozlišujú skutočnosťou, že piestová skupina nie je pripojená priamo k motora. Pohyb sa vykonáva cez trecie kolesá av skutočnosti samotný pás. Vďaka tomuto dizajnu má kompresor pásu takýto výhody.

 • Vzhľadom na znížený počet otáčok motora a piestov sa odolnosť komponentov kompresora zvyšuje.
 • Pásový pohon znižuje zaťaženie motora.
 • Táto inštalácia má vyššiu produktivitu ako kompresor s koaxiálnym pohonom.
 • Napriek vysokému výkonu, kompresor šetrí elektrinu.

Jedinou nevýhodou tohto typu kompresorov je Vysoká úroveň hluku.

To je vysvetlené skutočnosťou, že motor pracuje pri vysokej rýchlosti.

Populárne modely

Zariadenia kompresorov majú rôzne charakteristiky a ceny. Existujú najobľúbenejšie modely, ktoré sa ukázali ako vynikajúci výkon.

„CRONT“ AC-140-8-OFS

Tento relatívne lacný kompresor koaxiálneho pohonu bude užitočný nielen na farbenie, ale aj pneumatiky čerpadla. Konštrukcia je vybavená vzduchovým filtrom, ktorý odstraňuje recyklovaný olej. Vstavaná poistka bude udržiavať inštaláciu z preťaženia. Elektromotor je vybavený špeciálnym upozornením na ochranu. Gumové trysky na nohách nižšie vibrácie. Inštalácia váži iba 15 kg. Kompresor funguje ticho. Je kompaktný, a je ľahké ju prepravovať, pretože je vybavený špeciálnou rukoväťou pre dopravu. Náklady sa líšia od 6 000 do 8000 rubľov.

Metabo Basic 250-24 W

Kompresor typu piestu oleja má kapacitu až 200 l / min. Motor je chránený špeciálnym puzdrom, ktorý zabraňuje zadaniu oleja. Tento model má vysoko kvalitný montáž a objemný prijímač. Aj v dizajne zabudovaným žeriavom kondenzátu. Z nevýhody môžete označiť krátku rukoväť pre dopravu. Cena kompresora je 10 000 – 13000 rubľov.

FUBAG VCF / 100 cm3

Kompresor nemeckého výrobcu, vybavený pásikom, má 100 litrový prijímač. Tlakové meradlá nainštalované na telese zariadenia vám umožňujú sledovať tlak. Kolesá a rukoväť zjednodušujú pohyb kompresorového stroja. Motor je chránený pred prehriatím a má automatický štartovací mechanizmus. Kompresor je dobrý, pretože má liatinu železnú rukáv. Má tiež vysoký výkon a má odnímateľné rýchle pripojenia. Výrobca poskytuje záruku 2 roky svojim výrobkom. Náklady na inštaláciu začínajú od 30000 rubľov.

COMARO XB 11-08

Toto je skrutkový kompresor určený pre malé podniky a sto. Trup sa skladá zo zvukových a vibračných izolačných dosiek. Vďaka tomu zariadenie menej často potrebuje údržbu. Puzdro je vybavené tlačidlom núdzového zastavenia. Absorpcia zvuku, vysoký výkon a výkon nie všetky výhody tohto modelu. Kompresor je pohodlný v riadení a má tlak 8 bar. Náklady na elektrické vozidlá – 225000 – 330000 rubľov.

HYUNDAI HYC 1824S

Tento model typu bez oleja má tlak 8 bar. Zariadenie je vhodné pre paintopults, pieskovacie stroje na čistenie korózie, pre swap pneumatiky. Tento kompresor má nízku úroveň šumu. Dizajn má priestranný 24-litrový prijímač. Kompresor stabilne udržuje tlak, ale vyžaduje prerušenia. Cena začína od 10 000 rubľov.

Ako si vybrať?

Ak chcete správne vybrať kompresor, musíte sa rozhodnúť Aby ste ho mohli používať. Pretože potreby rozsiahleho výroby sú výrazne odlišné od potrieb domácnosti. Tiež dôležité materiály maľovanie. Napríklad pre olejové farby potrebujú piestový kompresor. Vytvorí dostatok tlaku, takže vrstva je lepšia na povrchu detailov.

Urobte si výber na tlaku kompresorových zariadení. Pre auto opravy, kompresory s tlakom 8-16 barov. To všetko závisí od počtu vybitých výrobkov. Ak sa plánuje sfarbenie, ktoré sa majú vykonať doma, nemali by ste si vybrať vysoké výkonové kompresory.

Pre domáce sú vhodné nízko napájacie prenosné zariadenia.

Existujú malé kompresory, ktoré sa líšia v dobrom výkone. Pokiaľ ide o profesionálne farbenie, kompresory s objemom prijímača menej ako 50 litrov budú príliš slabé. Je lepšie použiť elektromastréry, ktoré majú objem prijímača z 50 litrov a vyššie.

Výber kompresora, je potrebné starostlivo preskúmať svoje vlastnosti. Odborníci odporúčame vybrať kompresory S zásobami pre výkon a tlak. Koniec koncov, podmienky používania môžu ovplyvniť tieto charakteristiky. Niekedy sa vyskytujú tlakové straty alebo výkon. Je dôležité, aby kompresor má rezervu výkonu asi 25-30%, 2 bar tlaku.

Ako použiť?

Pred začatím práce musíte konfigurovať kompresor a medzeru. Najprv je potrebné pripojiť zariadenie do výstupu. Potom, čo potrebujete počkať, kým sa balónik úplne naplní vzduchom. Pištoľ na maľovanie spája s hadicou pre inštaláciu kompresora. Potom vytvorte kontrolný bod. Ak je všetko správne nakonfigurované, vzduch vyjde z postrekovača.

Je veľmi dôležité, aby farba, z ktorej sa chystá pracovať, bola homogénna konzistencia. Ak existujú hrudky, môžete ho namáhať cez gázu. Spustite maľovanie Nehomogénna farba sa neodporúča. Hrudky rýchlo skórujú SOT Pulverizer a musia zastaviť prácu. Keď je farba testovaná na homogenitu, sa naleje do postrekovej nádrže.

Nevylejte farbu na vrchol. To môže viesť k sušeniu hornej lakovej vrstvy, ktorá sťažuje otvorenie nádrže na pulverizér. Ďalej, náterový sprejový tok. Na to použite zbytočný povrch alebo časť. Stream Nastavenie, rotačná hlava rozprašovacej dýzy. Pri vykonávaní prípravy môžete začať maľovanie.

Najlepšie narezajte farbu v špeciálnom ochrannom obleku. Potrebujete nosiť respirátor a ochranné okuliare. Na konci práce je kompresor vypnutý zo zásuvky. Ak sa práca vykonáva v chladnej miestnosti alebo na ulici, musíte musieť zlúčiť kondenzát vytvorený vo valci. To možno vykonať pomocou špeciálneho žeriavu, ktorý je k dispozícii na puzdre kompresora.

Príslušný prístup k voľbe kompresora výrazne zlepší kvalitu vykonanej práce.

Musíte starostlivo študovať parametre kompresorových inštalácií, aby ste si vybrali to, čo potrebujete.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: