Vyberte si tabuľu pre prepravku

Servisná životnosť strešného koláčky závisí od kvalitatívneho usporiadania nadácie. Z tohto článku sa dozviete, aký druh paluby kupuje pre prepravu, aké sú jeho vlastnosti, nuansy voľby a výpočet množstva.

Zvláštnosť

Disaget – časť systému Rafter z dosiek, ktoré sú nastavované kolmo na krokvy. Doska, ktorá sa používa na prepravu, má množstvo charakteristických znakov. Jeho vzhľad a parametre sú stanovené hmotnostnou a úrovňou tuhosti strešnej krytiny.

Materiál musí poskytnúť potrebnú úroveň podpory bez simultánneho váženia konštrukcie Rafter. Okrem toho, typ a množstvo materiálu závisia od typu prepravky. Stáva sa to s mriežkou a zhutnené. V druhom prípade existuje viac surovín, pretože medzera medzi doskami je minimálna.

Rezné rezivo na vytvorenie strešného rámca zodpovedá množstvu požiadaviek.

 • Musí byť sušené na úroveň vlhkosti 19-20%. V opačnom prípade sa počas prevádzky odhlási a deformuje.

 • Pred inštaláciou dvakrát ošetrené antiseptickým zložením. Tým sa chráni podlahy z hniloby a zvyšuje životnosť prepravky.

 • Musí sa spočítať povrch polotovarov. Nemala by viniť kúsky zastrešenia.

 • Drevené podšívky by malo byť Vysoká kvalita, s optimálnou cashency, bez škvŕn, podvodník, hnilobu, plesne, iné drevené vice.

 • Rezivo by sa malo triediť, zbaviť sa obolu. V opačnom prípade budú chybne posilniť chyby, ktoré znížia životnosť rámca.

Nemôžete požiadať o prepravu strechy, oslabená, popraskaná doska. Stravovacie prvky musia byť identické v rozmeroch. Tak rovnomerne distribuované zaťaženie systému rafterov.

Parameter váženia je jeho hrúbka. Jeho maximálny indikátor by nemal presiahnuť 4 cm. Thiccker dosky sú veľmi ťažké, ale ich sila je približne rovnaká ako štandardné stredné hrubé dosky.

Pokiaľ ide o šírku, maximálny povolený indikátor by nemal prekročiť 15 cm. V opačnom prípade sa počas dlhého vykorisťovania zvýšia pravdepodobnosť deformácie v dôsledku nerovnomernej sušenia vrstiev.

Druhy dosiek

 • Najčastejšie suroviny pre stavbu je Bar, hrana alebo posunutá podšívka. Univerzálna možnosť je považovaná za drevené ihličnaté skaly. Kvalitné lesné drevo neobsahuje OBOL, vyznačuje sa hladkým typom povrchu. Je to jednoduché a pohodlné v prevádzke, aplikované na rôzne strešné krytiny.

 • Vynesený typ rezaného dreva je tiež vhodný na usporiadanie prepravky. Avšak, v porovnaní s analógom lemovaného typu, jeho nákup bude stáť viac. Okrem okrajovej a sklopnej dosky sa vytvorí strešné drevo.

 • Využitá doska je charakterizovaná nižšou kvalitou. Toto rezivo sa zakúpilo, aby ušetrilo, aj keď potrebuje ďalšie spracovanie, čo komplikuje výstavbu prepravky. Môže sa dávať len po triedení, odstránenie kôry, plachý a spracovanie so špeciálnou impregnáciou.

Rozmery

Rozmery použitého dreva sa môžu líšiť, čo určuje prevádzkové vlastnosti hotového dizajnu. Napríklad parametre dosky 24×100 mm (25×100 mm) sú považované za univerzálne. Avšak, oni nelíšia vysokú odolnosť voči zaťaženiu a zničeniu.

Dosky posádky s hrúbkou 32 mm a šírky 10 cm sú trvanlivejšie. Sú vhodné pre štruktúru rámca zriedkavého typu. Okrem toho sa používajú na veľkú strešnú podlahu (napríklad profesionálne podlahy alebo pozinkovaný list).

Základná doska má dve univerzálne veľkosti: 25×100 mm a 35×100 mm. Používa sa na vytvorenie rámca typu pevnej látky, ktorý pracuje na technológii uzamknutia. V tomto prípade by zámky blízkych prvkov nemali obmedziť mobilitu častí.

Ako si vybrať?

Optimálne riešenie zastrešujúceho rámcového usporiadania je výberom stvorenia dobrej kvality. Je to lepšie ako jeho analógy, už boli kalibrované, sušené, má prípustné percento nedostatkov, nevykonáva prácu. Najjednoduchší spôsob, ako upevniť rezivo so šírkou 10-15 cm 1 a 2 odrôd na regáloch. Najnižšia surovina pre prácu nie je vhodná.

Je potrebné pozrieť sa na percento vlhkosti: Ak je drevo surové, rozptýli sa, že oslabuje upevnenie nechtov alebo skrutiek prepravky. Pokiaľ ide o hrúbku, mala by byť dostatočná pod dĺžkou betónových nechtov. V ideálnom prípade by sa mala hrúbka stromu rovná dvojitej dĺžke nechtu.

Treba mať na pamäti, že 25 mm hrubé dosky sa užívajú v kroku medzi krokmi až do 60 cm. Keď sa rozsah raftingových nôh pohybuje v rozsahu 60-80 cm, odporúča sa vytvoriť svorku 32 mm dosky. Keď je vzdialenosť medzi raftermi viac, nefungujú s doskou, ale s barom.

Pri výbere jednej alebo inej možnosti je potrebné zohľadniť charakteristiku zaťaženia snehu pre konkrétnu oblasť krajiny. Počet hrbole na merač sformul by mal byť minimálny. Súčasné trhliny sú vylúčené. Ak je to možné, je lepšie mať materiál s dĺžkou, ktorá nevyžaduje rozšírenie.

Záleží na hmotnosti strešnej krytiny. Než je ťažšie, tým silnejšie by mali byť dosky.

Ako vypočítať číslo?

Aby v budúcnosti neobťažovali chýbajúci materiál, je potrebné vypočítať požadované číslo. Záleží na veľkosti rámčeka zastrešujúceho, dizajnové funkcie.

Napríklad, tam bude menšia ako doska pre prepravky vzácnych, ako pri konštrukcii pevnej látky. Objem surovín závisí od typu strechy (jednostranný, poschodový, komplex). Okrem toho môže objem surovín závisieť od možnosti zvolenej pre usporiadanie strechy: jednoduchá alebo dvojvrstvová.

Jednotlivé výstroje umiestnené na ostráčom v jednej vrstve. Nachádza sa paralelne so strechou. Dvojvrstvá predpokladá, že kladie prvej vrstvovej dosky s intervalom 50-100 cm. Na vrchole z nich, štíty, ktoré majú v uhle 45 stupňov.

Pri vykonávaní výpočtov musíte vypočítať šírku a hrúbku dosiek pre prepravu, plochu strechy, dĺžka korčule, suroviny strešného materiálu. Požadovaný výpočet môže byť poverený online kalkulačkou. Jeho merania sú približné, ale takmer vždy zodpovedajú požadovanému objemu materiálu.

Schéma zároveň berie do úvahy akékoľvek spôsoby, ako preniknúť cez blutiace dosky a podlahy do krokvy. Berie do úvahy niektoré zásoby. Zdrojové údaje uvedené pre výpočet sú:

 • Podmienky služby (krokové krokvy a prepravky, plocha strechy, životnosť);

 • Tieto dosky (veľkosti, odroda, impregnácia);

 • zaťaženie (regulačné, vypočítané);

 • Cena za 1 m3.

Impregnácia je zvolená, ak je rezanie reziva nasýtené antipirenom pod tlakom.

Najjednoduchší spôsob, ako vykonať výpočty v metroch kubických, so zameraním na objem jedného modulu. Ak chcete zistiť, koľko kubických metrov je v jednej doske, jeho výška, dĺžka a šírka sú preložené do metrov a predĺžené. Ak chcete zistiť objem dreva v kusoch, 1 m3 rozdeliť na objem v kubických metroch jednej dosky.

Pokiaľ ide o výpočet nevykonaných dosiek na vytvorenie strešného rámca, potom v tomto prípade je potrebné zvážiť koeficient manželstva rovný 1,2.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: