Vyberte skrutku pre vice

Každý muž, ktorý vykonal inštalatérstvo, tesárstvo, vŕtacie práce, spracované kovové a drevené výrobky ručne, pravdepodobne používali vice. Takže vie, aká dôležitá úloha hrá ručnou skrutkou. Billet pre toto technologické zariadenie je vyrobená z ocele a je dokončená na sústruhu. Nakoniec sa vykazuje produkt s potrebnými rozmermi.

Zvláštnosť

Spoľahlivá, odolná skrutka pre zverák, aby sa doma bez komplexného vybavenia skutočne nemožné. Aj keď je obrobok na rukách, sústruh, nástroje, rezačky na spracovanie dielov a rezanie závitov požadovaných parametrov. Preto, ak v zverák pre tesárstvo, inštalatérske, vertikálne práce z akéhokoľvek dôvodu, podvozok bol zlomený, budete musieť hľadať náhradu alebo objednať nový z TOKAR.

Zariadenie vice pre prácu na strome, kov sa v skutočnosti zníži na dva kľúčové prvky – posteľ, na ktorej je nainštalovaná stacionárna špongia, a pohyblivá časť, kde sa nachádza druhá upínacia špongia. Progress a jednoduchý pohyb druhej zložky s danou presnosťou je poskytovaný presne vďaka bežiacej skrutke, ktorá má rukoväť pre pohodlie a uľahčenie sprievodného úsilia pri upevnení obrobku v špongoch. Vďaka takejto konštruktívnej funkcii medzi hubicami nástrojov je možné upchať detaily rôznych veľkostí.

TRUE, veľkosť detailov má svoje vlastné obmedzenia, ktoré závisia od maximálnej vzdialenosti, ktorá je nastavená v dizajne veršového modelu.

Názory

Ose samotné sú rozdelené do nasledovných faktorov:

 • podľa typu hnacieho mechanizmu;
 • Podľa spôsobu upnutia polotovaru;
 • vo forme vykonania.

Sú prekrížené, globálne, lopta. Avšak, bez ohľadu na to, čo boli vyrobené, je tu pár skrutiek v každej modeli, ktorý je matickou maticou, ktorá je skrutkou na centrálnu skrutku (alebo vlásenku) počas jeho rotácie, čo vedie k pozdĺžnu procesu pohybu pohyblivých častí vice. Centrálne závitové čap, čím kombinuje hlavné časti zariadenia.

Muži, ktorí sa museli vysporiadať s prácou pre vice, pravdepodobne venovali pozornosť profilu. Použité lichobežníkové nite má mnoho výhod v porovnaní s metrickými a palcami. Taký účes je odolný voči vysokým zaťaženiam, oderu počas prevádzky. Na výrobu hnacích skrutiek sa však nevykonávajú žiadne menej prísne požiadavky.

Pár skrutiek je vyrábaný priemernou triedou presnosti. Počas výroby, nízka uhlíková oceľ A – 40g alebo 45 oceľ. Tieto zliatiny sa ľahko spracúvajú, v dôsledku toho je možné dosiahnuť nízke indikátory vyrážky, presnosť vysokej profilu a kroky závitu.

Dokončené výrobky majú požadované vlastnosti, ktoré zabezpečujú správnu kvalitu výrobkov.

Riadiace skrutky pre vice sú:

 • s mechanizmom rýchleho uvoľňovania;
 • s dvoma sprievodcami na drevené pracovné stoly;
 • so zameraním;
 • Špeciálne – na výrobu m-tvarovaného vice.

V systéme, kde je prítomná matica, skrutka a regál, hlavná spojňa je presne skrutka. Otočí sa v ložisku a má hladký krk. Takáto skrutka sa nepohybuje, ale tvorí rotačný pár.

V rotačnom páre, transformácia rotačného pohybu v translačný. Keď sa skrutka otočí, posuvník, ktorý je súčasťou mechanizmu, pohybuje sa podľa nite. Okrem toho existujú aj iné dizajnové riešenia, napríklad vice s pohyblivou skrutkou.

Ako na to?

Ak nie je možnosť nákupu hotového výrobku, potom zámočník, stolár alebo domáci majster bude musieť objednať končatinu z pracovníkov stroja. V inom prípade, keď je prístup k sústruženiu, môžete položku sami. V tomto príklade, Okrem stroja sa vyžaduje materiály a nástroje:

 • Billet (môžete si vziať z ocele 45);
 • Frézy (rezanie, závitové);
 • Závitové vzory;
 • strmene;
 • Emery papier na dosiahnutie minimálnych hodnôt drsnosti.

A je tiež potrebné nájsť výkres bežiacej skrutky a starostlivo oboznámiť s technickými parametrami. Ak je skrutka vyrobená pod určitým vice, zistiť priemer a krok závitu, aby sa nemýlila.

Výroba časti sa vykonáva v nasledujúcom poradí.

 1. Upnite prázdne miesto v kazete lampre.
 2. Otočte obrobok z dvoch strán a čerpadla pod krkom na potrebné rozmery.
 3. Vykonajte stred detailov.
 4. Otočte sa a svorku z spracovanej strany, stlačiť centrum;
 5. Na požadovanej dĺžke.
 6. Posledný krok – Chop Thread.

Urobte ručnú skrutku v prítomnosti potrebného zariadenia a náradia je jednoduché. Hlavným pravidlom je byť schopný používať sústruženie a ostré rezačky. A samozrejme, musíte vedieť, ako pracovať s kaliperom a inými zariadeniami TOKAY.

O tom, ako urobiť skrutku pre vice, pozri ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár