Zapínanie tyče na betón

  Moderné byty sú veľmi často postavené z betónových blokov, podľa jeho prevádzkových vlastností nie sú horšie ako kameň, ale zároveň pre prepravu na vrchole povrchu betónu, musí byť konsolidovaný drevený pruh. Urobte to tak jednoduché, pretože je potrebné, aby vŕtaný rám z betónu spoľahlivo držal tyče v správnej polohe. Vzhľadom na to, že 2 materiály sa tiež líšia v koeficientoch expanzie teploty, je mimoriadne dôležité dodržiavať ich technológiu spojenia.

  Funkcie inštalácie

  Zapínanie dreveného tyče na betón sa vykonáva rôznymi spôsobmi, ale ako upevňovacie prvky najčastejšie používajú kotvy, kovové konzoly, hmoždinky a iné podobné prostriedky. Voľba špecifickej techniky je vysoko závislá na tom, aký typ materiálu, ktorý pracujete, a akú konfiguráciu bude nakoniec celý dizajn. Napríklad, keď je postavený rozbitý dom na vrchole betónového základu, môžete čakať na úplné vylievanie betónu, jednoducho ho zakryte s Ram okolo obvodu, ťahaním držiakov, alebo zabiť základňu drevených stien Vytvorením obvodu. Takže, že dizajn nie je stáťa a akceptuje konečnú stabilnú polohu, môžete k nemu upevniť vnútorné podpery, ktoré bude ležať na betónovom doske, bez toho, aby bol pripojený k nemu, a nechajte vonkajšiu časť rámu visieť vertikálne, pokrývajúcu temný.

  Takéto prístupy sú relevantné vo všetkých prípadoch, keď sa pokúsil konsolidovať drevenú časť vŕtacej štruktúry ohrozuje významnú zhoršenú štruktúru porézneho materiálu, ako je prevzdušňovaný betón. Uvedenie podlahy na balkón, je možné, bez toho, aby ho pripojil k základni, ale jednoducho ho zmestili pod obrys voľného miesta.

  Vo všetkých ostatných prípadoch, keď betónové alebo keramzitovo-betónové bloky musia byť držané hmotnosť vertikálne umiestneného alebo zaveseného dreva, je potrebné ho nainštalovať s povinným upevnením na základňu jedným alebo iným.

  Spôsoby upevnenia

  Špecifický spôsob, ako inštalovať drevo na konkrétnom podklade, závisí od toho, ktorá časť stavebného práce sa vykonáva. Ak chcete získať najúplnejší obraz o nadchádzajúcich práci, zvážte všetky možnosti podrobne.

  Na založenie

  Najčastejšie sa upevnenie drevených konštrukcií do betónového základu vykonáva v procese budovania kostola. Najzreteľnejšou metódou upevnenia je kotvovacia stiletto, ktorá je pripevnená k výstuži pred plní betónom, a potom, čo zostáva poleva, čo predstavuje hotové upevnenie. Táto metóda je dobrá, pretože nenavrhuje vŕtať betón, čo znamená, že neohrozuje jeho integritu. Keď zamrzne zamrzne, puzdrá sú pripevnené k čapám, v ktorých sú vopred vyvŕtané špeciálne otvory v údajných miestach spojenia. Pre plnú fixáciu protokolu na vlásenku by ste mali dodatočne pripojiť matice a podložky.

  Inštalácia na kotviace skrutky sa vykonáva pomocou vrtných otvorov pod perforátorom hmoždiniek. Tak, že otvory v denníku denníka a betónu sú dokonale zodpovedajúce vzájomne korešpondovať, musí byť puzdro držať v plánovanej polohe a vŕtať len súčasne s betónom – v žiadnom prípade samostatne. Po vytvorení otvoru hmoždinky, podrobnosti o budúcej budove budú okamžite opravené. Nevýhodou spôsobu je, že hmlová zlúčenina je povinným otvorom v hydroizolačnej vrstve, aj keď malá. Sotva stojí za to pripomenúť, že drevo má vlastnosť, aby sa rýchlo odradila v vlhkosti.

  Kovový roh pomáha nedotýkať sa betónovej dosky a spoľahlivo opraviť vzbudzované drevené konštrukcie, ale potom je potrebné namontovať do budovy. Na základni pásky môže byť dizajn protokolu udržiavať aj pod svojou vlastnou hmotnosťou, bez špecifického upevnenia, ale je to len vtedy, ak je relatívne svetlo. Metóda je dobrá pre príležitosť nahradiť vystrelené guľatiny, ale nie je vhodné pre rámec rámca na stĺpci.

  V druhom prípade bude riešenie problému držiak na drevo – drevené mriežky krycie hromady. Sám je pripojený k hromadám cez výstužné tyče – hrubé kovové tyče, ktoré sú namontované v póloch vo fáze ich konštrukcie. V tomto prípade sú umiestnené na tyčinkách a otvory, ktoré sú šarlátové tyče.

  Ak je tyč po montáži rámu otáča na vrchol (ktorý je žiaduci skladom), jeho horný po montáži mriežky je rezaný brúskou.

  Na betónové polo

  Bar 50×50 mm sa aktívne používa na konštrukciu prepravky na hornej strane betónovej podlahy. Keď je vytvorená, MAS by sa mali nachádzať v krokoch 50-70 cm v závislosti od zamýšľaného zaťaženia. Ich montáž na podlahu sa vykonáva cez vŕtanie otvorov pre kotvu. Kotviaca skrutka je nevyhnutne vložená do predbežného kovového puzdra. Po tom, oneskorenia sú násilne pripevnené k horizonticitu, čím ich zavádzajú zo spodnej časti kusov DVP a voľné priestory pod pruhmi sú naplnené montážnou penou.

  Na stenu

  Inštalácia baru do betónu je možná aj v situácii, keď potrebujete upevniť sokrúto. Ak je všetko v perfektnom poriadku s stenami, a môžu sa pochváliť hladkým povrchom, môžete dokonca vyriešiť problém aj s pomocou lepidla. Stojí však za zváženie, že demontáž pri následnej opravy bude problematické.

  S dokonale hladkými stenami je to FORD, že iná metóda upevnenia: na uhlových zátvorkách. Ich inštalácia sa vykonáva na hmoždinku z plastov, takže betón bude musieť vŕtať. Nebude to však viditeľné vonku, pretože susth sa začne do držiaka a úplne ho skrýva pred cudzím okom. Zároveň bude okamžite zrejmá akákoľvek nezrovnalosť steny.

  Montáž s pomocou hmoždiniek si vyžaduje špeciálnu presnosť, pretože split štíhly dlažobný záložník je najjednoduchšia úloha. Uvedenie diery v pozadí sa uskutočňuje metódou cenching, priemer ideálne musí byť presne nastavený v priemere upevňovacích klobúkov. Takže, že samoobslužné neboli viditeľné po ukončení práce, je zvyčajne utesnená dekoratívnou zástrčkou. Môžete si ho kúpiť v tom istom obchode, kde bol získaný samotný sloh. Prípadne môžete použiť tmel, ale táto metóda komplikuje budúcu demontáž.

  Jedným zo zriedkavých spôsobov, ako upevniť pozadie, je jeho kŕmenie nechtov. Ten nebudú zahrnuté do betónu, takže doska je najprv vyvŕtaná víťaznou vŕtačkou a otvory sú naplnené drevenými zátkami – nominujú sokrúto. Rovnako ako v prípade hmožtelu, pustil drevené drevo si vyžaduje čisté spracovanie: otvory sú vŕtané vopred a vytvorte cenu, a na konci montáže je hlava upevňovača skrytá zástrčkami.

  Ak susth nenesie žiadne špeciálne zaťaženie, potom zostavenie prepravky na vrchole betónovej steny, či už vo vnútri alebo mimo budovy, je už úlohou, ktorá vyžaduje pevnejšie upevnenie, aj keď sú namontované povrchové úpravy svetla Na vrchole mriežky. Optimálna a prakticky ne alternatívna možnosť pre upevňovače v tomto prípade je hmoždinka, a maximálne dlhé – kvôli prítomnosti v starej budovách hrubej vrstvy omietkovej, budú musieť upevniť aspoň 4 cm hlboko do.

  K dnešnému dňu existuje hmoždinka, ktorú už nevyžaduje plastovú objímku – skrutkujte ich priamo do tehál alebo betónu. Môžem identifikovať taký zips v hviezdičke namiesto kríža na klobúku. Vo väčšine prípadov sú navrhnuté pre dieru s priemerom 6 mm, ale skúsení stavitelia hovoria, že vŕtačka 6,5 ​​mm pomôže oveľa viac, inak zips jednoducho nedokáže skrutkovať.

  Montážna technológia prepravky zostáva klasická a neznamená žiadne inovácie. Drevo naplánované na inštaláciu sa aplikuje na stenu a uloží správnosť svojej polohy na úrovni, po ktorej ste vŕtacie stenové vŕtanie.

  Potom sa plastová manžeta vloží do vnútra (v prípade potreby) a skrutky do seba.

  Pri inštalácii strechy

  Samostatná technológia – Upevnenie drevenej strechy alebo Maurolalat cez drevené steny. Bez ohľadu na hmotnosť štruktúry je potrebné vziať do úvahy, že je pravidelne vystavený vetru, preto je potrebné ho tak spoľahlivo opraviť, nie umožniť posuny a ešte viac.

  Najviac zrejmá možnosť inštalácie – kotva. Zahŕňa nielen na inštaláciu strechy, ale aj na upevnenie akejkoľvek prepravky na strop, dokonca aj ťažký: z tyče 100×100 mm. Rovnako ako v prípade upevnenia takýchto štruktúr v akomkoľvek inom polohe, vŕtanie otvoru pre kotvu sa uskutočňuje spôsobom, s predbežným aplikovaným maurolalalatom alebo individuálnym oneskorením. Na upevnenie sa používajú kovové rukávy, ktoré majú vlastnosť, ktorá sa rozširuje na konci ako matice skrutky v nich.

  Ak je dom je postavený len, je rozumné položiť čapy stiletto steny, ktoré vykonajú funkciu upevňovača a neumožňujú nie vŕtajúci betón. Koliedy sú pripevnené priamo na výstuž ešte pred výplňou betónu, zatiaľ čo sú vyrobené s slušnou čiarou dĺžky: v ideálnom prípade by mali byť 4-5 cm opúšťa natívne betónové dosky, a to aj za plánovaným drevom. Tento prístup vám umožňuje umiestniť 2-3 vrstvu gumeneroid pre spoľahlivú izoláciu medzi betónom a mauerlatom a potom potom pripojte drevo. Aby bol izolačný materiál pevne lisovaný, neboli žiadne trhliny a stany, celý dizajn po montáži skrutkovaných matíc a podložiek.

  Existuje ďalšia možnosť s drôtom, ktorý sa napriek zdanlivým primitivitesom používa celkom intenzívne. Technika je veľmi podobná upevneniu so skrutkami: s drôtom s priemerom 6 mm, bar je jednoducho naskrutkovaný na betónový základ.

  Zároveň je dôležité správne vypočítať počet takýchto bodov spojenia, aby mohli udržať hmotnosť štruktúry.

  Možné chyby

  V stavebníctve je dôležité zabrániť chybám, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť pevnosť a trvanlivosť postavených štruktúr. V prípade upevnenia tyče na betóne venujte pozornosť niekoľkým chybám, ktoré nemôžu byť povolené.

  • Priemer otvoru pod plastovou rukávom by nemal presiahnuť svoj vlastný priemer. Ak vaše nástroje dávajú chybu vo veľkej tvári, stačí si vziať 0,5 mm vŕtačke tenšie.
  • Haly v diere sú extrémne nežiaduce. Až do polovice rukávu by mala byť v diere ľahko a až potom môže byť dokončená kladivom.
  • Píly musia byť zapustené do betónu aspoň 2 cm. Upozornenie: Je to v betóne, a nie len v stene! Hrúbka omietky, ktorá nie je spoľahlivým základom upevňovacích prvkov, môže tiež dosiahnuť 2 cm, pretože celková hĺbka prieniku vlastnej lisovania by mala začať 4 cm.
  • Píly musia byť oveľa dlhšie ako plastové puzdro, s ktorým sa používa. Výpočtový vzorec je pomerne jednoduchý: dĺžka puzdra, hrúbka pripojeného dreva a 10 mm o prívodu – súčet všetkých týchto hodnôt a je odporúčaná dĺžka upevňovača.
  • Je potrebné vyvŕtať stenu do hĺbky, ktorá aspoň 2 cm presahuje dĺžku použitého rukávu. Aby ste nemali ísť príliš ďaleko, môžete vopred zaznamenať normálnu hĺbku jasného značky na vŕtačke. Zvážte, že kal v diere ruší správne vyhodnocuje jeho hĺbku, takže prach sa s výhodou odstráni včas s vysávačom.
  • Priemer samorejknutia je vybraný individuálne v závislosti od hrúbky stenách rukávu – Ten by nemal byť ochladzovaný po skrutkovom upevňovaní.

  Na montáži tyče na betónu nájdete v časti Video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: