Zostrelosť: Typy a ich charakteristiky

Boards sú populárnym nástrojom a sú široko používané ako domáci majstri a profesionáli. Ich popularita je spôsobená účinnosťou aplikácie, ako aj jednoduchosť použitia a lacnej ceny.

Čo to je?

Sideráza je jednou z odrôd púčikov a patria do kategórie montážnych a montážnych nástrojov. Usporiadali dosť jednoducho a pozostávajú z rukoväte, vratnej pružiny a rezanie špongie s bočným miestom. Rukoväte sú navzájom spojené so zosilneným závesom, schopným pripevniť hladký pohyb k pohybu špongií. Ovládacia pružina sa nachádza medzi rukoväťou rukoväte a je zodpovedný za vrátenie pier do pôvodnej polohy po snacking.

Hlavný rozdiel medzi oknami z koncového spustenia spočíva v tom, že balky špongie sú umiestnené kolmo na rukoväť, a na boku – paralelne alebo v nízkom uhle.

Požiadavky na nástroj sú jasne vysvetlené v GOST 28037-89 a predpokladá použitie oceľových značiek U7, U7A a 8KHF pre svoju výrobu. Rezacie hrany v rovnakom čase by mali mať tvrdosť od 55,5 do 61 HRC na Rockwell, hodnota prípustnej medzery medzi reznými okrajmi by nemala prekročiť 0,1 mm a priepasť kĺzania by nemala byť viac ako 0,5 mm v každej stranách. Úsilie o zverejnenie špongov je tiež regulovaný štátnym štandardom a mal by byť v rámci 9.8 n. Hodnota maximálneho prípustného posunutia rezných hrán medzi dĺžkou 125 mm by nemala prekročiť 0,3 mm, pre dlhšie vzorky vo veľkosti 140, 160, 180 a 200 mm – 0,4 mm.

Princíp prevádzky boku strany páky je založený na princípe páky, v ktorej sa objaví možnosť stláčania kompresie s vyššou silou v dôsledku rozdielu. Rozsah pôsobnosti nástroja zahŕňa ekonomické potreby a odborné opravy a stavebné práce. Takže okná sú široko používané pri inštalácii elektrických sietí, ktoré sa skladajú hlavne z hliníkových a medených drôtov s napätím do 1000 V, ako aj na snacking tenký kov, plastové a dokonca oceľové výstuže.

Typy a ich charakteristiky

Hlavným znakom klasifikácie systému Windows je ich špecializácia. Podľa tohto kritéria je nástroj konvenčne rozdelený do 4 skupín, z ktorých každý má svoje vlastné kvality a účel.

Štandardný

Tento typ bočného pohľadu predstavuje najpočetnejšiu skupinu nástroja a je určená na občerstvenie drôtov a drôtu s priemerom až 2,3 mm. Výhodou štandardných modelov je široká spotrebiteľská dostupnosť, nízke náklady a veľký rozsah reprezentovaný oboma výrobkami slávnych svetových značiek a rozpočtových modelov malých známych firiem.

Nevýhody druhu zahŕňajú neschopnosť nástroja na interakciu s materiálmi zvýšenej tvrdosti a častý žiadny izolačný povlak rukoväte, ktorý ich znemožňuje používať pri inštalácii elektrických sietí.

Posilnený

Power Side-S sú navrhnuté tak, aby vykonávali inštalatérske a montážne práce zvýšenej zložitosti a patria do kategórie profesionálneho nástroja. Na výrobu rezných prvkov takýchto modelov sa používa obzvlášť odolná oceľová oceľová oceľ a rezné hrany sú často vybavené víťaznými alebo karbidovými útokmi. To im umožňuje ľahko vyrovnať sa s plechom a jemnou výstužou.

Prečítajte si viac  Polyuretánové lepidlo na drevo: výber a tipy na použitie

Vysoké napätie

Tento typ bočného pohľadu má pomerne úzku špecializáciu a je určená na vykonanie elektrickej inštalácie. Nástroje tejto kategórie sú rozdelené do dvoch poddruhov. Prvá obsahuje modely, ktoré majú rukoväte, sú plne vyrobené z dielektrického materiálu, ktorý vám umožní pracovať na sieťach s napätím až 1000 V. Druhý dielektrický účinok má len záber rukoväte, ktorá obmedzuje rozsah ich použitia výlučne nízkonapäťové čiary. Oba typy elektrických bočných okien sú vybavené ochrannými zarážkami oddeľujúcu rukoväť z pracovných pier.

Zastavenia nedovoľujú, aby ruka skĺzla z rukoväte a dotknite sa pery v kontakte s elektrinou.

Mini Kusachachi

Malé bočné strany sa aktívne používajú inštalatéry sieťových zariadení, špecialisti na rádio elektroniky, počítačovia, televízory a iné elektronické zariadenia. Z veľkých analógov sa líšia v miniatúrnych veľkostiach, dlhá úzka špongia a nízka hmotnosť. Takýto nástroj je navrhnutý tak, aby vykonával prácu v ťažkostných miestach, v ktorých nie je možné získať modely s plnou veľkosťou.

Najlepšie modely

Moderný trh s montážnym a montážnym nástrojom predstavuje širokú škálu kabíny. Nižšie sú najčastejšie a vyhľadávané modely, ktoré majú veľký počet pozitívnych spätnej väzby a sú hity predaja špecializovaných internetových obchodov.

 • Zvýšený nemecký model Kraftool 2202-6-18 Z01, Vyrobené na Taiwane, sa vzťahuje na kategóriu profesionálnych nástrojov a je určená na občerstvenie drôtov a drôtov. Pracovné špongie sú vyrobené z ocele Chromovanadium, čo umožňuje oknám zvládnuť plech, nechty a jemné výstuž. Dĺžka nástroja je 180 mm, hmotnosť – 300 g.
 • Taiwanský model Jonnesway P8606 je zástupcom skupiny štandardných nástrojov a je určená na vykonávanie práce pre domácnosť, údržbu a opravu a opravu. Sideráza je vybavená vhodnou ergonomickou dvojzložkovou rukoväťou, majú dĺžku 240 mm a váži 240 g.

 • Model nemeckej značky Matica Nikel 17520, Vyrobené v Číne sa vzťahuje na elektrické náradie a je určený na prácu s vysokou tvrdosťou. Rezné hrany prechádzajú ďalší vytvrdzujúci prúd vysokej frekvencie, pretože sa vyznačujú zvýšenou životnosťou opotrebovania a dlhou životnosťou. Model nemá žiadny dielektrický náter, a preto nemôže byť použitý na elektrickú inštaláciu. Dĺžka výrobku je 160 mm, hmotnosť – 230 g.
 • Sideráza z 18006 200mm prof. Elec. WIHA 38191 Produkcia Nemecka sa vzťahuje na typ vysokého napätia a je určený na prácu na elektrotechnických sieťach až 1000 V. Rukoväte sú vyrobené z dielektrického materiálu a vybavené ochranným zameraním. Produkt je vybavený systémom BICUT, ktorý vám umožní zdvojnásobiť silu hryzenie, čo uľahčuje uhryznutie skrutiek a nechtov.

Na výrobu polkruhových špongií sa použila inštrumentálna opečiatková oceľ, ktorá prešla indukčným vytvrdnutím, a dynamický kĺb WIHA značkovaný záves je schopný účinne prenášať úsilie rúk do pracovnej časti. Dvojzložkové rukoväte sú vybavené protišmykovým povlakom, dĺžka produktu je 200 mm, hmotnosť dosahuje 350 g.

 • Mini-Booths KROFT 210115 predstavujú kompaktný nástroj s dĺžkou 105 mm a vážením 60 g. Model dobre zvládňuje rybársku čiaru, tyče a drôty a široko používané v elektronike. Na výrobu pracovných pier sa používa vysokopevnostná uhlíková oceľ a rukoväte sú vybavené syntetickými nečistlivými krytmi, ktoré vylučujú pošmykovací nástroj z ruky. Výrobok sa vyrába v Rusku.
 • LICOTA DIAGONAL MINI-BOXY Tiež navrhnutý tak, aby vykonával jemnú prácu a sú schopní ľahko jesť oceľový drôt s priemerom 1,2 mm, medi – s priemerom 1,6 mm a elektrickým káblom – prierez 2 mm.
Prečítajte si viac  MAKITA Brúsne stroje: Vlastnosti, modely a pravidlá prevádzky

Výberu

Určenie kritéria pre výber systému Windows je ich účelom. Takže, pri nákupe nástroja pre profesionálne aktivity, je lepšie zvoliť zosilnený multifunkčný model, ktorý je okrem schopnosti prúdiť pevné materiály pri vykonávaní elektrických prác. Je potrebné pripomenúť, že na prácu na vysokonapäťových linkách Je potrebné zvoliť len nástroj, ktorého rukoväť je plne vyrobená z dielektrických materiálov, Potom pre inštaláciu nízkonapäťových vedení bude dostatok prítomnosti špeciálneho izolačného pásu. Ak je model zvolený do práce v domácom workshope a nezahŕňa prácu s hrubým káblom, kovovým výstužom a žehličkou, potom to bude výraznejšie neprekračovať peniaze navyše a kúpiť lacný štandardný model.

Nasledujúce kritérium výberu je kvalita tovaru. Pri nákupe nástroja je potrebné skontrolovať hustotu ležiacej ležiace a uistite sa, že medzera závesu a diametrací posun neprekročia určité normy GOST. V opačnom prípade bude špongia nerovnomerne zachytávajú drôt alebo drôt a namiesto rezania materiálu sa rozdrví. Je tiež potrebné venovať pozornosť ergonómnii. Toto je obzvlášť dôležité pri výbere elektrického nástroja. Je potrebné vziať stranu boku v ruke a oceniť, aké pohodlné sa nachádza v dlani dlane, ako aj testovanie prevádzky vratnej pružiny a priebeh mechanizmu závesu.

Tipy na použitie

Napriek zdanlivej jednoduchosti sú okná nástrojom s akútnym rezným okrajom a v imperatívnom použití môže poškodiť kožu rúk. Pre pohodlnejšie a bezpečné používanie je preto potrebné dodržiavať niektoré odporúčania:

 • Posuvný drôt a drôt, udržiavanie okien by mal byť prísne v pravom uhle pre pracovný povrch;
 • Pred vykonaním práce na inštalácii elektrickej siete s hrotmi, nie je vybavený dielektrickou ochranou, mali by ste sa uistiť, že sieť je zdravotne postihnutá z elektrickej energie;
 • Práca s oknami je rukoväť lepšia na obale na vrchole, inak je možnosť poškodenia prstov;
 • Pri práci s veľkým prierezom by sa jeho občerstvenie malo vykonávať pomocou špeciálneho prehlbovania, ktoré sa nachádza na rezanie pery;
 • Je zakázané používať okná ako kliešte a odstrániť ich pomoc upchaté nechty;
 • Ak pri opravách nízkonapäťovej čiary dielektrických okien nebola k dispozícii a inštalácia je stále potrebná, potom sa rukoväť obvyklého nástroja môže otočiť.
Prečítajte si viac  Čo je to Rashpy a ako ho používať?

S pravidelným používaním je rezná hrana špongov rýchlo otupovaná. A ak by mali byť ostrihanie profesionálnych boxov vykonávať špecialisti vo vysoko presných zariadeniach, potom modely domácností môžu byť tvarované doma. Takže, aby sa nezávisle zaostrenie nosičov, obvyklé emery buď buď brúsny bar. Sideráza hladko otáča zadnú stranu emeru, až kým rezná hrana získa charakteristický oceľový lesk.

Hlavná vec pri použití bočných bočných panelov, pamätajte, že dokonca výkonové modely nie sú určené na občerstvenie oceľových konštrukcií.

Hlavnou oblasťou používania nástroja je stále hliníkové a medené drôty a drôt. Toto musí byť zohľadnené pri plánovaní montážnych prác av každom prípade, použite prísny plán.

O tom, ako vychladnúť dosky, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: