Zrkadlový strop v dizajne interiéru

V modernom svete dizajnu sa inovácie neustále objavujú, že priťahuje pozornosť ľudí, ktorí sa zaoberajú interiérom. Zrkadlový strop je najmodernejší spôsob pôvodne a krásne usporiadanie stropného priestoru. Dnes je táto metóda dokončovania nielen štýlová, ale aj praktické rozhodnutie o dizajne. Nevyžaduje osobitnú starostlivosť, relatívne nenáročnú. Stačí občas utrieť suchou handrou a špeciálnymi prostriedkami na čistenie okien a zrkadiel.

V podstate takéto kardinálové riešenie vyberie milencov exkluzívnych techník v interiéri. To je celkom náklady na opravu, čo si vyžaduje dôkladnú štúdiu častí inštalácie, povrchovej úpravy, ak je to potrebné, a dokonca aj dodatočné upevnenie sadrokartónovej dosky, ako aj výber potrebných osvetľovacích zariadení.

Zvláštnosť

Výber materiálu závisí od podmienok inštalácie a hodnoty peňažných zdrojov zákazníka, pretože strop zrkadla nie je vždy znamenať inštaláciu samotného zrkadla. Náklady na tieto stropy sa budú líšiť v závislosti od ceny a kvality materiálov používaných vo svojej výrobe.

Medzi inštalačné funkcie patrí absencia potreby absolútne hladkého povrchu. Niektoré menšie nedostatky na povrchu s takýmito konštrukčnými technikami môžu byť skryté a obzvlášť starostlivo zamaskovať nevýhody produktu z polyvinylchloridového filmu. Zrkadlové sklenené platne si vyžadujú dôkladnú povrchovú úpravu a niekedy je možné, dokonca je možné upevniť dizajn sadrokartónu.

S pomocou takejto originálnej myšlienky si môžete uvedomiť, že všetky vaše najkomplexnejšie a na prvý pohľad nemožné nápady. Takéto stropy môžu byť jediné webové a oddelené malé dlaždice s rámovými chatmi. Všetko závisí od vašej predstavivosti alebo zo skúseností a profesionality priťahuje k opravu špecializovaného dizajnéra.

Farba plátna alebo dlaždice sa môže líšiť v závislosti od preferencií zákazníka av súlade s projektom dizajnu. Odtiene môžu byť najviac odlišné: od sivej-modrá na bronz alebo šalát. Záleží tiež na gramotnosti dizajnéra a preferencií zákazníka.

Ďalšia funkcia možno považovať za pomerne jednoduchú starostlivosť o povrch. Zdá sa, že by sa tento povrch musí vyčistiť so špeciálnou starostlivosťou, ale v tomto prípade – naopak, je dosť času na to, aby ste prešli suchou handričkou alebo čistou pomocou špeciálnych prostriedkov na čistenie skla. Aby ste to mohli urobiť, môžete použiť STEPLADDER alebo MQVABRA. Všeobecne platí, že starostlivosť nie je ťažšia ako za stredovými štruktúrami z PVC filmu.

Pozitívnym znakom takéhoto riešenia dizajnérov je schopnosť tohto povrchu zvýšiť osvetlenie miestnosti. Dokonca aj s miernou kapacitou osvetľovacích zariadení môžu takéto reflexné povrchy previesť priestor do pomerne ľahkej miestnosti, vystužením odrazu lúčov a maximum prechádzajúce svetlo do miestnosti.

Napriek zložitosti takýchto montážnych prác poskytuje sklenená dlaždica s reflexným povrchom možnosť inštalácie vloženého bodu svetla. V tomto prípade musia byť dlaždice pripojené k konštrukcii sadrokartónu, aby ste skryli dodané elektrické a hypotekárne boxy pre lampy. Svietidlá vyzerajú skvele v takých zrkadlových dlaždiach, vstavaných flush. Inštalácia v plastoch, hliník, Rush alebo Stretch Stropings je oveľa jednoduchšie.

Pomerne jednoduchý spôsob inštalácie a absencia špinavej práce pri inštalácii týchto štruktúr ich atraktívne robí atraktívnym aj pre tých, ktorí produkujú opravy nezávisle, bez prilákania špecialistov.

Negatívne črty zrkadlových stropov by sa mali pripísať ich pomerne vysokým nákladom a relatívne vysokej krehkosti. To platí, samozrejme, klasické druhy skla, ale pre strop z PVC filmu nie je takýto problém. Ten by sa však mali poznamenať, že napríklad niektoré iné nepríjemné prvky, napríklad pomerne nízka životná prívetivosť tohto materiálu.

Ďalšou nepríjemnou funkciou možno zvážiť, že nie všetky zrkadlové stropy sa odporúča inštalovať v kúpeľni v dôsledku nekompatibility mikroklímu a vysokej vlhkosti v tejto miestnosti. Kondenzácia môže byť vytvorená na zrkadlovom povrchu, ktorý nezlepší vzhľad takýchto stropov.

Názory

Klasifikácia zrkadiel stropy sa vykonáva podľa typu materiálu, z ktorého sú vyrobené. Niektoré možnosti sú inštalované s celom webe, iné – fragmenty, napríklad 600×600 mm.

PVC filmové strečové stropy sú holistickou veľkosťou látky v celej miestnosti. Tento druh nemožno nazvať plne zrkadlový strop, ale niektoré časti položiek je stále schopné odrážať. V podstate je odraz v takomto strope rozmazaný a fuzzy. Toto je snáď jediný druh zrkadlových stropov, ktoré môžu byť umiestnené v kúpeľni. Tento materiál sa nebojí vlhkosti v miestnosti a takmer nezostáva stopy z kondenzátu a limetových dosiek.

Nasledujúci pohľad je považovaný za zrkadlový polystyrénový dosky na adhéznom základe. Sú vyrobené a predané valcami. Pred ich inštaláciou musíte narovnať a dať ho … Medzi nimi sú tiež zistené druhy určené na inštaláciu vo vlhkých miestnostiach. Opravte ich na povrch môže byť bez účasti odborníkov, na vlastnú päsť. V rovnakej dobe, veľa nečistôt alebo stavebného prachu sa objaví v miestnosti, zvyčajne sa upevnenie takýchto stropov nevytvára špeciálne problémy.

Ďalšia škála zrkadiel stropov možno považovať za hliník alebo valce. Sú pripojené pomocou špeciálneho rámca z profilov. Vyzerať pomerne esteticky, ale trochu lacnejšie v porovnaní s klasickými druhmi.

Klasický zrkadlový strop je vyrobený z pevného kusu skla. Toto je dosť ťažký dizajn, ktorý si vyžaduje špeciálne vedomosti a skúsenosti pri inštalácii. Preto je jeho inštalácia lepšia na zveriť profesionálov. Bez špeciálnych skúseností a vedomostí na montáž takýchto štruktúr je dosť ťažké, najmä začiatočníci. Takýto strop vyzerá najdrahšie, efektívne, originálne a štýlové.

Pre seba-inštaláciu skleneného stropu väčšina stropu zrkadlových polystyrénových dosiek na lepiacom základe. Na zadnej strane takýchto dosiek je lepiaci základ, ktorý je pripevnený priamo na povrch stropu alebo na sadrokartón. Sú celkom svetlo, takže inštalácia nie je ťažké. Neprofesionálny alebo dokonca nováčik sa môže vyrovnať s inštaláciou.

Môžete vytvoriť strop a akryl – takéto riešenie vám umožní vytvoriť nielen monofónny povrch, ale dodatočne zdobiť „zrkadlo“ vzor. Steny by mali byť neutrálne.

Možnosti dizajnu

Možnosti dizajnu pomocou stropu zrkadla môžu byť najrôznejšie. Nemusí sa nevyhnutne zakrývať dosky s celom povrchu nad hlavou, môžete vykonať samostatné ostrovy alebo zásuvky, zarámniť lush. Toto riešenie vyzerá veľmi atraktívne aj v malej miestnosti. Osands z zrkadlových kachlí môžu byť geometrické tvary ako obdĺžniky, štvorce, kruhy alebo šesťuholníky.

Stropy na akrylovej báze umožňujú aj vytvorenie výkresu na strope. Vo väčšine prípadov by zrkadlový efekt zasahoval do vnímania obrazu, avšak hviezdnej oblohe alebo neštandardný horoskop s čiernymi vložkami vyzerajú veľmi štýlový aj v lesku.

Aplikačná oblasť

Rozsah je spôsobený predovšetkým praktickosťou. Zrkadlové povrchy budú vhodné v každom izbovom apartmáne alebo doma, nehovoriac o chodbách a chodbách. Najmä úspešne vyzerajú v kuchyni av spálni. Dnes sú celkom relevantné a móda na nich je len gingement. Bude veľmi vhodné pozrieť sa na priestory kaderníkov a kozmetických salónov, niektorých obchodov a nákupných centier, kaviarní a reštaurácií.

Zároveň sú situácie, keď sú zrkadlové stropy irelevantné kvôli pravdepodobnosti zničiť dizajnu. Po prvé, to sa deje v priestoroch veľkej veľkosti – odraz na strop bude ďalej zvyšovať priestor, ktorý je nepohodlný. Naopak: v príliš blízkych miestnostiach, zrkadlové stropy nielen vyzerajú, ale sú doslova potrebné na vizuálne zvýšenie v miestnosti.

Užitočné poradenstvo

Pred montážnymi konštrukciami zo samostatných polystyrénových alebo sklenených platní je potrebné vyčistiť povrch stropu z rezíduí farieb. To umožní dostatočne dobre reflexné dlaždice, aby sa držali taký strop. Zvyšky farieb môžu podporovať zlé zrkadlové dosky adhézie.

Pri inštalácii lampy v stropoch založených na PVC je potrebné vziať do úvahy, že takéto svietidlá by sa nemali ohrievať príliš veľa.

Ak polystyrén alebo sklenené dosky nemajú vlastnú lepiacu základňu, musia byť prilepené špeciálnymi adhéznymi roztokmi. Je potrebné chytiť lepidlo, aby sa chytil, takže majster, stlačenie dlaždice na strop, drží ho na chvíľu v takej polohe, nenechá. Po inštalácii takýchto dosiek, musíte na nich chodiť s valčekom na konečné zarovnanie a dôkladnejšie lepenie.

Ak je strop príliš ťažké, môžete použiť sadrokartónový dosky. Musí byť namontovaný pred napeknutím zrkadlového dlaždice. Na tomto povrchu, dlaždice lepidlá veľmi jednoduché, zvyčajne s týmto ťažkosťami. Nevyžaduje sa ďalšie vyrovnávanie sadrokartónu.

Výber farby zrkadlového dlaždice pre stropy sa musí vykonať, ale pri schvaľovaní projektu dizajnu – nebudete mať možnosť urobiť chyby s odtieňmi počas opravy.

Stropy Rush Mirrors sú namontované oveľa jednoduchšie, na hliníkových profiloch, ale výsledok vyzerá oveľa lacnejšie ako klasické zrkadlové stropy. Avšak v takýchto stropoch môžete ľahko montovať vstavané lampy.

Krásne príklady v interiéri

Jedným z najrelevantnejších a krásnych príkladov rozširujúceho sa priestor s používaním zrkadiel stropov sa považuje za použitie v apartmánoch „Khruschchev“. Dokonca aj malá, nenápadná, nenulová izba alebo kuchyňa môže byť oživená takýmto recepciou dizajnéra ako reflexný povrch. Vizuálne sa zvyšuje a vytiahne priestor na výšku. Nie je potrebné oddeliť celý strop – malý vývod, rámovanie sedadla luster na strop, zrkadlové dlaždice vo forme buniek alebo šesťuholníkov, nevyzerá menej originálne a priťahuje pozornosť hostí a hostiteľov. Takýto príjem je lacný vďaka malým počtom príslušných dlaždíc.

Zrkadlový strop vyzdobí akúkoľvek kuchyňu, najmä ak je malý a nízky strop. Tento efekt zvyšuje priestor a vytiahne výšku miestnosti. Hlavnou vecou nie je zabudnúť pri inštalácii stropu zrkadla v kuchyni, nainštalujte inú kapotiou, ktorá minimalizuje znečistenie tukov na strope.

Pri použití stropu zrkadla sa často používajú viacúrovňové štruktúry. Táto technika komplikuje dizajn, robí to zaujímavé a originálne. Zvlášť relevantné teraz zdôrazňovanie stropného plátna LED pásky z druhej úrovne. Vyzerá to jednoducho úžasné a nezvyčajné, okrem toho takéto podsvietenie môže vykonávať úlohu nočného osvetlenia.

Prehľad stropu zrkadla s LED stuhou Môžete vidieť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: