Zúrivé píly na drevo: Vlastnosti a tipy

Zúrivú pílu na strome má rozsiahlu škálu aplikácií v tesárstve. Trh dnes ukazuje dostatok modelov, ktoré sa líšia v ich funkciách, takže každý sprievodca, od začiatočníka na profesionál, bude môcť vybrať najvhodnejšiu domácu alebo profesionálnu verziu.

Vlastnosti a princíp práce

Zúrivý píl na strome sa zvyčajne používa na spracovanie malých častí, ktoré vyžadujú rezanie v určitom uhle. Môže to byť napríklad vytvorenie okien okien a dverí, ktorým sa kladenie geepba, tvorbu nábytku alebo montáže strechy konštrukcie. Zariadenie môže byť použité na prácu s laminátom, plastom, ako aj hliníkom. Fantasy píla, spravidla pozostáva zo štyroch hlavných častí: základne, pílového kotúča, motora, rukoväte a upevnených na odlievacej pracovnej ploche. Keďže disk predpokladá všetky zaťaženie, zvyčajne sa vykonáva z najodolnejších materiálov. Začína pracovať po stlačení tlačidla umiestneného na rukoväti.

Motor koncovej píly môže mať niekoľko odrôd a byť kolektívny alebo asynchrónny. Asynchrónny motor je zodpovedný za tichú prevádzku a rozšírenú životnosť, ale riadok zberateľa nevyžaduje veľa starostlivosti a je pomerne ľahko opravená. Motor je umiestnený buď na pravej strane disku alebo za sebou. Princípom prevádzky konca je preniesť rotačný impulz z motora na rezacie plátno, to znamená disk. Rýchlosť otáčania a výkon sa určuje v závislosti od použitého materiálu a iných faktorov.

Sila jednotky je veľmi dôležitým ukazovateľom, pretože silnejšia píla, tým väčší je priemer pílových diskov, a preto sa ukázalo, že zvládne väčšie predvalky. Alternatívne sa takéto zariadenie môže prísť aj na rezanie protokolov. Treba však ohľadom na to, že sa zvyšuje hmotnosť aj veľkosť a cena v tomto prípade. Odborníci odporúčame 1,6 kilowattových zariadení a rýchlostiach rovných 6000 za minútu. Priemer disku sa pohybuje od 4 do 13 centimetrov.

Idelne treba povedať, že použitie akéhokoľvek modelu píly si vyžaduje povinnú bezpečnosť. Prevádzka by sa mala vždy vykonávať v rukavíc, oblečenie s dlhými rukávmi a špeciálnymi ochrannými okuliarmi. Ak je súčasťou nástroja, ide o puzdro, potom by ste na to nemali zabudnúť.

Odrody

Furovingové píly sa spravidla rozdelia v závislosti od toho, ako sa vyskytne liečba dreveného povrchu. Tradične, píla s prekážkou, píla bez prekážok a kombinovaného zariadenia. Zariadenie s úsekom má špeciálny mechanizmus pre pohyb disku vodorovne a používa sa na rezanie širokých medzier. Je namontovaný na dvoch paralelných koľajniciach, vďaka ktorým sa ľahko pohybuje v rámci hraniciach.

Jednoduchá píla tejto funkcie nemá. Kombinovaná jednotka sa môže použiť na orezávanie a ako rezací stroj. Takéto hybridné modely sú vybavené jedným diskom aj rozdeleným nožom, okrem toho sú okamžite doplnené špeciálnou tabuľkou. Napriek väčšej funkčnosti zariadení však preshodnosť a spoľahlivosť jeho komponentov trpí.

Ďalšia klasifikácia rozdeľuje koncové píly v závislosti od prenosu, ktorý môže byť buď ozubený alebo pás. Prvá zabraňuje situácii skĺznutia pohonu počas spracovania drevených polotovarov, ktoré sa často deje, keď sa končí v plnej kapacite. V druhom prípade sa uskutočňuje mierny sklz, ale neexistuje žiadna údržba zvuku. Okrem toho je prenos pásu charakterizovaný neprítomnosťou vibrácií diskov, čo vedie k rozšíreniu životnosti.

Manuálny koniec má pomerne úzku špecializáciu. S ním bude možné vytvoriť len krátke rezy, napríklad držať konce dosiek pod potrebou zvládnuť uhol. Z takejto operácie však bude musieť odmietnuť. Všeobecne platí, že tento mechanizmus vám umožňuje vyrovnať sa s mnohými jednoduchými a zložitejšími úlohami.

Univerzálna píla, ktorá sa tiež nazýva stacionárna, Vhodné pre rozvojové dosky a na spracovanie koncov. Pílový kotúč tejto odrody má spravidla priemer 25 centimetrov. Samotné kompaktné zariadenie je upevnené na pracovnom stole pomocou špeciálnych prvkov. Pendulum zúrivá píla je často doplnená laserovým ukazovateľom čiary CUTLINE. Toto zariadenie je charakterizované vysokým výkonom a dostatočným spracovaním hĺbky.

Fantasy píla môže byť profesionálna aj domácnosť. Zariadenie pre dom má zjednodušený dizajn, výkon, fluktuáciu od 1000 do 1200 wattov a strednej odolnosti voči intenzívnej prevádzke. Domáce píly nie je možné aplikovať v kontinuálnom režime, pretože jednotka je neustále potrebná na pozastavenie a chladenie motora. Attory domácností sa však v ideálnom prípade vyrovnávajú s nekomplikovanými domácimi úlohami.

Ďalšie možnosti

Ďalšie možnosti, v zásade, rovnaké modely rôznych výrobcov. Zvyčajne sú zamerané na zjednodušenie procesu prevádzky, aby bol bezpečnejší a vysoko kvalitný. Napríklad môže byť podsvietenie zóny, v ktorej sa spracovanie uskutočňuje, spracovateľský hĺbkový obmedzovač, laserové markerové zariadenie, nastavenie počtu otáčok rezného plátna, ako aj posteľ, čo umožňuje imobilizovať zariadenie. Vďaka funkcii manuálnych otáčok sa ukáže, že je ošetrený hliník alebo plast bez problémov.

Mnohé modely sa vylepšujú pomocou funkcie automatického vypnutia. Jeho podstata spočíva v tom, že ak sa stojan, motor koncovej píly prestane fungovať. Niektoré modely majú tiež ochranu pred poruchami elektrickej energie, ako aj elektrodynamický brzdový systém. Druhý rýchlo, ale pokojne zastaví motor pri odstraňovaní zástrčky zo zásuvky. Okrem toho môže mať koniec koncového zariadenia hladký štart, automatické zamykanie počas výmeny rezacích plátnov alebo zvýšeného systému upevnenia ošetrených povrchov.

Ako si vybrať?

Výber koncovej píly, prvá vec, ktorú chcete premýšľať o tom, ako často sa bude aplikovať a na aké účely. Z toho bude závisieť od požadovaného počtu funkcií zariadenia. Napríklad, ak sa píla bude niekedy aplikovať len doma, stačí na kúpu mini-jednotky. Pravidelné použitie pre stolárstvo, napríklad v workshope, znamená akvizíciu profesionálneho modelu. Potom by ste mali vyhodnotiť, ako bezpečný je model alebo či má ochranný kryt.

Dôležité sú parametre, ako je hmotnosť koncovania a jeho veľkosť, ako aj kvalita materiálu. Ak sú príliš nadbytočné, práca bude ťažká. Osobitná pozornosť dostane pílový kotúč – jeho priemer nemôže byť menší ako 20 centimetrov. Typicky sa priemer externého disku líši od 200 do 305 mm, a priemer výsadby je 3 centimetre. Okrem toho sa zistí, že šírka a hĺbka rezu píly – budú závisieť od nich, aký materiál bude schopný znížiť. Pre hrubé práce, píly vybavené veľkými zubami a pre piesty vyžadujúce špeciálnu presnosť – jemnozrnný. Mali by ste venovať pozornosť tomu, že disk sa otáča.

Dôležité ukazovatele bratového zariadenia sú presnosť rýchlosti, hmotnosti a spracovania. Okrem toho je potrebné vyhodnotiť, či zvolená jednotka bude vyhovovať materiálom, ktoré budú musieť byť rezané. Kombinovaná píla bude ideálnym riešením pre vybavenie domácej dielne a univerzálny bude vhodný pre profesionálnu prácu na výrobe nábytku. Optimálna kúpna cena je určená v závislosti od požadovaného funkčného. Musíme starostlivo študovať trh, pretože niektoré modely sú lacné, ale majú požadované funkcie, a niektoré, naopak, drahé, ale úzko špecializované.

Charakteristiky, povinné pre overovanie, sú považované za priemer rezacie plátno, maximálnu hĺbku a šírku incízie. Preferencie sa určite dostane slávnym, preukázaným časom značky. Domáce píly, spravidla, sú spravidla trochu horšie ako ich zahraničným konkurentom pre spoľahlivosť a funkčnosť, ale sú cenovo dostupnejšie podľa ceny. Hodinová profesionálna jednotka by sa mala zakúpiť, ak je potrebné ho použiť na každodennú prácu.

Takéto modely majú zvýšenú presnosť škrtov, ako aj schopnosť používať bez nákladu počas pracovného obdobia. Mimochodom, ktorý študuje vybranú vzorku, je potrebné uistiť sa, že v spojení nie sú žiadne spravodajky a všetky časti sú bezpečne upevnené v pracovnej polohe. Rohy odchýlok musia zodpovedať skutočným ukazovateľom a všetky vybavené na to, aby boli k dispozícii.

Výrobcovia hodnotení

Prehľad trhových výrobcov mechanických píly hovorí, že najobľúbenejšie je zvážené Japonské značky Makita a Hitachi, Nemecký Bosch a Metabo, Rovnako ako ruština Spoločnosť „Corvette“. Ak porovnáte spoľahlivosť modelov, potom na prvom mieste sú zariadenia, ktoré sú vyrobené z zliatiny hliníka alebo horčíka, ale hmotnosť zariadenia nepresahuje 15 kilogramov, ako napríklad BOSCH. Všeobecne platí, že zariadenia tejto nemeckej spoločnosti sú pridelené mobilitou a trvanlivosťou. Píly Makita sa vyznačujú prítomnosťou dodatočného stojana z tyče, ktorá sa veľmi zlepšuje pohodlie používania. Nástroj je charakterizovaný výkonom presných a čistých škrtov, ako aj dlhú životnosť bez najmenších členení. Agregáty sú vybavené ochranným puzdrom priehľadného plastu, ktorý chráni majstrov.

Modely MetaboMôžete zmeniť sklon píly, Okrem toho zariadenie poskytuje otočenie. Zariadenia tejto značky mimoriadne svetlo v prevádzke. Corvette je charakterizovaná prítomnosťou laserového ukazovateľa, pozdĺžnym preťažením a schopnosťou zvýšiť veľkosť rezania až 43 centimetrov. Keď je potrebná malá desktopová dizajn s malými parametrami bez ďalších funkcií, čínsky značkový mac aleister alebo kladivo je celkom vhodné.

Ako správne používať priepustnú pílu, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: