Zvuky kladenia mozaiky

Momentálne sa mozaika technika používa na vyzdobenie domov, aby boli viac originál. Mozaika môže byť použitá v interiéri aj vonku. Preto je veľmi dôležité poznať jemnosti kladenia mozaiky.

Zvláštnosť

Mosaika zdobené budovy pre tisíce rokov. Napríklad sklo bolo použité v mozaikách späť v 2500 pnl, ale sklenené dlaždice neboli reprezentované až do tretieho storočia pred naším letopočtom, keď byzantínové umelci vytvorili nepriehľadné sklenené dlaždice, nazývané smalti a používali ich na zdobenie steny, stropy, skladovacie fasáky a verejných budov. Iba veľmi bohatí ľudia si mohli dovoliť použiť materiál pre súkromné ​​rezidencie.

Pokračoval v viktoriánskej ére, keď sa sklenené dlaždice objavili v masovej výrobe, čo bolo oveľa lacnejšie vo výrobe, a preto sa k dispozícii pre domy strednej triedy. V pohybe v štýle AR-DECO 1920S, pigmentované štrukturálne sklenené mozaika (najznámejšia značka – Vitrolit) poskytla hladký moderný pohľad na steny na oknách, vlakových staniciach av mnohých smeroch.

Dnes sa mozaika skladá z rôznych tvarov, veľkostí, farieb a môže byť použitá takmer v každej izbe v dome. Je najčastejšie vyrobené z vysokej vlhkosti udržateľných materiálov a zmeny teploty. Vysoká odolnosť proti opotrebeniu vám umožňuje používať mosaic dekor na rôznych miestach. Mosaika dlaždice vyzerá ako obklady: jej vysoká pevnosť je neodmysliteľná. Estetický vzhľad produktu je zachovaný na dlhú dobu.

Mozaiková dlaždica môže byť narezaná na kúsky požadovanej dĺžky a šírky – zjednodušuje položenie v náročných miestach. Veľký sortiment mozaiky vám umožňuje vytvoriť akýkoľvek dekoratívny panel, zaujímavý vzor.

Názory

Existujú tri hlavné typy mozaiky: sklo, keramika, kameň. Každý pohľad má svoje vlastné vlastnosti a technológie výroby, takže je dôležité zoznámiť sa s čítaním viac.

 • Sklo mozaika. Pridáva extravagantnú farbu a lesk na interiér, ale bude viditeľný len na substráte. Mosaika sa deje z matného skla. Takáto mozaika je lichotená, viac nepriehľadná alternatíva k transparentným sklom. Bubble Glass je tiež populárny pri výrobe mozaiky. Táto možnosť sa skladá z malých vzduchových bublín v skle, ktorá pridáva vizuálny záujem o interiér. Sklenená mozaika môže tiež vyzerať ako kryštál. Je vyrobený zo skla, ktorý sa podobá drahých kameňov – najlepšie používa sa ako akcent na určitých častiach steny alebo podlahy.

 • Keramický mozaika. Je vyrobený zo skla, stlačené do pečiatok a zahrieva sa až do zlúčenia častíc. Tento drahý materiál je vhodný na dokončenie akejkoľvek oblasti domu. Mozaika pokrytá lesklým námrazom alebo zostáva matný. Nosičom keramickej mozaiky vám umožňuje získať reliéf nepĺpokový povrch. Keramika je odolná voči mechanickému poškodeniu a abrazívnym detergentom.

 • Kameň mozaika. Toto je viacvrstvová, viacfarebná mozaika z kremenných plátkov, mramorové omrvinky, žuly, bridlice alebo travertín. Tento materiál je veľmi odolný, takže sa používa nielen na dekoráciu steny, ale aj pre podlahy. Kamenná mozaika má prirodzenú estetiku, dáva izbu špeciálny štýl. Tam je tiež kamenná mozaika vyrobená pod stromom. Drevená dlaždica je ideálna pre zdobenie vonkajších vzorov.

Čo si môžete vybrať?

Výber mozaiky závisí od jeho umiestnenia.

 • Najobľúbenejšie domáce použitie Mosaic – Kúpeľne a kuchyne. Ale materiál nie je obmedzený na sprchu alebo zásteru v kuchyni.
 • Strany a dno bazénov s rebríkom môžu zahŕňať úžasné, premyslené návrhy z sklenenej mozaiky. Takáto voľba pridáva lesk svetla, odráža svetlo a získa sa krásny výhľad na vodu, ak sa na to pozeráte s malou výškou. Toto je hlavným dôvodom použitia sklenenej mozaiky v sprche, kuchyne, bazénoch a kúpeľných salónoch.
 • Je ideálny pre vodné strany, ako sú fontány, kde sa môžu zdať sklenené dlaždice, takmer nevyhnutné.
 • Sklenená mozaika môže tiež ozdobiť exteriérové ​​lavičky a samostatné umelecké inštalácie.

Ak chcete ozdobiť povrchy, môžete použiť mozaiku v kombinácii s keramikou a kovom, pretože dáva matný, nepriehľadný povrch.

Existujú dokonca Mosaic tapety: Malé dlaždice zozbierané v moduloch, ktoré uľahčujú opakovanie výkresov na stenách. Takéto dlaždice môžu byť aplikované ako ploché aj zakrivené povrchy, takže sa používajú namiesto tapiet.

Existujú Mozaiky: Drobné, dokonale tvarované ručne vyrobené sklenené dlaždice pripojené k flexibilnému povrchu, ktorý vytvára klasické modely kobercov, ako sú možnosti viniča a listy. Sila povrchu znamená, že koberce môžu byť umiestnené vo vchodoch a iných zónach s vysokou patenciou, alebo ich môžete zavesiť na stenu ako tapisérie.

Výcvik

Mnohí odborníci odporúčajú používať skúsených profesionálov na kladenie mozaiky, ale môžete to urobiť sami. Predtým je potrebné urobiť „suché“ usporiadanie mozaiky a označovania každého kusu. Toto je potrebné presne určiť umiestnenie prvkov a zabezpečiť prispôsobenie farieb.

S odhadovaným vzorom na povrchu stojí za to skontrolovať, že kusy dlaždíc sú pevné s lepiacou páskou a očíslované – uľahčí ďalšiu montáž ornamentu.

Po usporiadaní vytvorí náčrt.

Pri vývoji vzoru mozaikových dlaždíc je potrebné vziať do úvahy niektoré nuansy.

 • Odporúča sa usporiadať vzor najviac osvetlenej oblasti alebo zo stredu obrázka. Kusy mozaiky by mali byť umiestnené na okrajoch alebo vo vnútorných rohoch, v nenápadných častiach.
 • Ak existujú vonkajšie uhly, usporiadanie obrazu začína s nimi. Prioritným prvkom na začatie práce je akýkoľvek dekoratívny prvok miestnosti: panel, zrkadlo, výklenok.
 • Po pokládke, číslovaní a vytvorení podrobného náčrtu by mozaikové listy mali byť starostlivo zložené späť do boxov. Na stene alebo na podlahe je potrebné všimnúť si hranice mozaiky vzor, ​​laserová čiara bude užitočná na tento účel.

Je potrebné pripraviť nasledujúce nástroje:

 • primér rezistentný voči vlhkosti s antifungálnym účinkom;
 • lepkavá kompozícia;
 • Zariadenie na injekciu;
 • pogumovaná špachtľa pre zarovnanie a lisovacie dosky;
 • zubná špachtľa;
 • Valček na vylievanie povrchu;
 • Konštrukčný mixér pre jednotné hnedové lepidlo;
 • Príprava na prípravu lepidla.

Mal by sa zmiešať v súlade s nasledujúcimi pravidlami, len tak dlaždice mozaiky zostanú dlho:

 • Nádoba naleje vodu na zásobník a pridá suchú zmes;
 • Roztok sa dvakrát mieša s intervalom 60 sekúnd;
 • Trvanie prvého hnetania by malo byť 5 minút.

Ako to dať sami?

MONTAGE MOSAIC je jednoduchá, ale starostlivá lekcia, ktorá zvyčajne robí majstrov, ale môžete sa pokúsiť dať malé dlaždice na vlastnú päsť.

Sekvencia položenia mozaikových dosiek je nasledovná:

 • Na pripravenom povrchu na aplikáciu adhezívneho roztoku by mali byť prevodové prívody. Naraz je potrebné pokryť oblasť, ktorá môže byť leštená pol hodiny;
 • Je potrebné aplikovať mozaikový list a mierne stlačte. Pre jednotnú distribúciu povrchu lepidla môže byť vŕtaná valčekom. Je dôležité uistiť sa, že vzdialenosť medzi štvorcami zostáva nezmenená a lepidlo neprenikne prednej časti mozaiky. Ak chcete šetriť medzery medzi prvkom na rovnakej úrovni, musíte použiť kríž;
 • Je potrebné starostlivo odstrániť film a nechajte lepidlo vyschnúť jeden alebo dva dni. Nadbytok adhézneho roztoku by sa mal odstrániť po polhodine po upevnení mozaiky, pretože to bude ťažké to urobiť neskôr.

Zásielky na dlaždice sú povolené len po konečnom sušení a upevnení mozaiky. Poradie injektážnych švov je nasledovné:

 • potrebujú pripraviť špachtľu, podľa pokynov na balení;
 • Pre jednoduchosť čistenia dlaždíc zo stopy injektáž sa musí povrch najprv spracovať ochrannými sprejmi. Po 20-30 minútach môžete spustiť švy.
 • Riešenie by sa malo aplikovať na špachtle a široké pohyby, pohybujúce sa diagonálne, naplňte švy. Spachtľa musí byť mierne lisovaná tak, že roztok bol mierne pod úrovňou mozaiky;
 • Riešenie by malo byť mierne navlhčené, takže sa nedostane do vody a neprekročil. Môžete použiť mokrú špongiu alebo malý sprej, ktorý zavlažované kvety;
 • Po 20 minútach, keď sa roztok mierne zmrazí, nadmerná zmes by mala byť odstránená, prechádzať povlakom mokrou pevnou špongiou. Zvyšky pečeného cementového prachu sa môže odstrániť s použitím 5% roztoku kyseliny sírovej;
 • je potrebné opláchnuť mozaiku s čistou vodou ihneď po brúsení.

Dôležitý! Ak sa dlaždice používa na vytvorenie kuchynskej zástery, potom je potrebné pozrieť na úroveň spodného okraja zástery. Je to ten, kto bude rozhodujúci v hladkej polohe mozaiky. Je potrebné upevniť profil s rozmermi 27×28 cm na stenu. Profil funguje ako podpora. Vďaka svojej prítomnosti sa dlaždice nezníži.

Ako správne vykonávať pokládku mozaiky, pozrite sa na nasledujúce video.

Tipy a odporúčania

Možnosti mozaiky ponúkajú jedinečný vzhľad a neprekonateľnú brilanciu v porovnaní s inými materiálmi pre podlahy, steny a dosky. Transparentné dlaždice môžu pridať nezvyčajný účinok hĺbky na povrchu, ktorý nedosahuje iné materiály. Mozaika je tiež odolná voči škvrnám, plesni a alergénom. Ľahko sa utierajú a nie sú farbené.

Malo by sa zrejmé, že lesklý mozaikový povrch zanechá odtlačky prstov. Na takomto povrchu sa stopy zobrazujú jasnejšie ako na nudných povrchoch, preto môže byť potrebné časté čistenie na udržanie hladkého lesku. Tam sú niektoré mozaiky, ktoré budú poškriabať časom.

Okrem toho, ak zvažujeme dlaždice pre kúpeľňu alebo podlahu pre sprchu, stojí za to mať na pamäti, že mozaika môže byť klzká a cítiť chladnejšia pod nohami, Na rozdiel od bežných porcelánu alebo keramických dlaždíc. Samozrejme, použitie mozaiky na podlahe duše uľahčuje vytvorenie svahu a špeciálne riešenie medzi menšími kúskami mu dáva nejakú priľnavosť. Ale v závislosti od toho, ako hladký a leštený povrch, môže byť klzká.

Použitie špeciálneho tmelu po inštalácii je jedným z riešení tohto problému. Odporúča sa používať sklenené steny pre steny a obmedziť jeho použitie na podlahách podľa akcií a dizajnu hraniciach.

Mozaika môže byť vyrobená zo 100% recyklovaného post-spotrebného skla alebo z „post-priemyselné“ sklo: to znamená, že je to rozbité kusy v dôsledku výroby iných sklenených výrobkov. Použitie recyklovaného materiálu eliminuje náklady na energiu na výrobu úplne nových materiálov. Okrem toho sa na opakované sklo zvyčajne používa menej energie ako vytvorenie sklenených dosiek z nuly. Mozaika je preto dobre tolerovaná ľuďmi s chemickou citlivosťou.

Ak chcete získať najlepší environmentálny výsledok, stojí za to kúpiť 100% recyklovaná mozaika. Môžete vyhľadávať miestneho dodávateľa, ktorý predáva rozbité dlaždice.

Mosaické pokrytie v kúpeľni by malo pravidelne spracované špeciálnymi fungicídnymi činidlami. Toto sa musí vykonať, ak sa ventilácia nezačne vyrovnať s jeho úlohou. Ak chcete čistiť, je žiaduce vybrať gélovité detergenty bez abrazívnych komponentov. Kontaminované úseky panelu môžu byť utierané mäkkou špongiou navlhčenou v mydlovej vode. Na konci, opláchnite vodou a utrite suché.

Povrch mozaiky nemožno trepať olejovými látkami, kyselinou fosforečnou a voskom.

S pomocou mozaiky môžete dať druhý život starými vecami. Štvorcové alebo obdĺžnikové tabuľky sú najjednoduchšie zdobiť mozaikové dlaždice. Hoci mozaika alebo iné malé dlaždice môžu byť použité na okrúhlom povrchu s hladkým povrchom.

Ak je plánované individuálny dizajn, musíte najprv položiť dlaždice, aby ste presne poznali, ako to bude vyzerať. Pre tabuľku, ktorá sa bude používať vonku, mali by ste aplikovať viac lepidiel do centra, aby bolo mierne vyššie ako strany.

Použitie dlaždíc okolo okrajov zrkadla vytvorí atraktívny a jedinečný rámec. Ak je to zrkadlo v kúpeľni, môžete použiť rovnakú farebnú schému ako dlaždice v sprche. Existuje niekoľko spôsobov, ako ozdobiť zrkadlo. Je potrebné aplikovať dlaždice priamo na povrch, kresliť okolo zrkadla hranicu a zavesiť zrkadlo. Ak chcete uvoľniť dlaždice priamo do zrkadla, stojí za to použiť 100% silikónový tmel. Ale vidíte opačnú stranu dlaždíc, ktorá sa odráža v zrkadle, takže je lepšie použiť priehľadný tmel a dlaždice s temnou stranou.

Ak je dlažba umiestnená okolo zrkadla, roztok by mal byť aplikovaný priamo na dlaždice a pripojiť ich k stene. Prebytok lepidla na stenách sa teda nezíska, čo bude ťažké čistiť.

Krásne príklady

Mosaic dlaždica je jednou z najobľúbenejších a široko používaných dlaždíc na trhu. Používa sa na to, aby ste poskytli krásny a originálny pohľad na domy.

Obývačka

Ak chcete vytvoriť pevné interiéry pre váš domov, môžete pokryť polovicu alebo celé steny s týmito doskami. Nájdite mozaiku, ktorá vyhovuje vášmu vkusu bude jednoduchá úloha. Ak si chcete kúpiť dlaždice na celej stene, mozaikové dlaždice sú skvelé vytvoriť akcenty v miestnosti. Stojí za to inštalovať mozaikové vložky do štvorcov pozdĺž maľovanej steny alebo ich vložte do pracovného povrchu v kuchyni.

Mosaic dlaždice môžu byť tiež použité na vytvorenie dekoratívnej časti vnútri rámu na ľubovoľnej stene alebo na vytvorenie zrkadla alebo okna. Akýkoľvek štýl je zvolený, môžete sa pokúsiť vytvoriť hranicu mozaikovej dlaždice okolo okraja podlahy. Keď je vybraná hranice, mali by ste dôkladne premýšľať o formulári priestoru a uistite sa, že oblasť je rozbitá, bez toho, aby sa na to pozrela.

Podlaha

Mosaika naozaj pomáha vytvoriť krásne podlahy. Či už vonkajšie kryty v kúpeľni, v obývacej izbe alebo na dvore, môžete použiť správne vybraté dlaždice na vytvorenie atraktívnych poschodí a skladieb.

Kúpeľňa

Môžete použiť mozaikové dlaždice v sprche, aby ste mu dali luxusný vzhľad a očarujúce príťažlivosť. Keď sa miesto vyzerá krásne, sprcha sa automaticky stáva príjemnejším. V kúpeľni, napríklad mozaikové dlaždice môžu byť použité na vytvorenie atraktívneho nástenného dekorácie. V kúpeľni je možné vytvoriť aj zložitejšie obrázky a projekty. Samozrejme, ak existuje túžba vytvoriť súdržný interiérový dizajn, môžete pokryť celú mozickú mozaiku.

Splash Splash sú praktické prvky v miestnosti, kde je veľa vody alebo pár, ako je kúpeľňa alebo kuchyňa. Ich hlavnou funkciou je zabrániť poškodeniu vody vodu, ale neznamená to, že nemôžu byť krásne. Odporúča sa používať mosaic dlaždice v jednom farebnom bloku, aby sa kontrastoval alebo doplnil farebnú schému v zvyšku miestnosti.

Okrem toho stojí za to zvoliť vzor tuku na vytvorenie dekoratívneho bodu záujmu. Mosaikové kachľové časti by nemali byť jednoducho obdĺžnikové; Musíte zobraziť kreatívny prístup a vytvoriť zakrivený alebo reverzný úvod, ktorý pritiahne pozornosť na iné funkcie v miestnosti.

Kuchyňa

Kuchyňa je považovaná za srdce domu. Môžete použiť mosaic dlaždice na stola alebo vytvoriť spätný dizajn. Tieto dlaždice nepochybne pridajú kuchyňu nového kúzla. V kuchyni mozaika je zameraním na celý dekor. Preto sú mozaikové dlaždice vynikajúcou možnosťou. Môžete ich použiť na vytvorenie niečoho komplikovaného.

Ďalšou možnosťou je použiť mozaikové dlaždice ako čisto dekoratívne prvky a vytvoriť zaujímavé projekty, mozaika môže byť tiež rezanie, že jej dá jej zaujímavý druh. Mozaika, ktorá sa nachádza okolo okien, môže byť dokonale používaná a na zdobenie kľúčových kuchynských miest. Ak je kuchyňa veľmi priestranná umiestniť ostrov, to znamená, že schopnosť zahŕňa aj mozaikové dlaždice vo vašom dizajne. V tomto prípade sa nemôžete báť mozaikových žetónov.

Vonkajšie štruktúry

Aby ste urobili vnútorné nádvorie zaujímavejšie a vizuálne atraktívne, môžete sa obklopovať jasnými farbami a vzormi. Stojí za to dať mozaiku na podlahu. Odporúča sa používať kamienky alebo dlaždice. Pre dizajn v štýle pláže môžete ochutnať inú mozaiku. Mali by ste použiť veľké kamene alebo blokovať a umožniť, aby tráva rastú cez ne. Potrebujete ich umiestniť do špirálovej formy okolo krbu, aby ste napodobňovali umývadlo. Táto možnosť je vhodná pre teplé poveternostné podmienky.

Mosaic cesta z rozbitej možnosti dlaždice dokonale dopĺňa moderný dom. Je tiež zaujímavé porovnať materiály a interakciu dreva a kameňa. Môžete ich dať. Mosaic hrúbka môže byť iná. Aj keď je to dosť nezvyčajné, ale môžete použiť aj mozaiku na plot, aby som bol zaujímavejší.

Mozaiku môžete vyložiť len na betónové ploty s hladkým povrchom.

Moderné nádvorie sa vyznačuje veľmi uvoľneným a uvoľneným dizajnom, ako aj nádherným výhľadom. Sedadlá, samozrejme, nezvyčajné, s bielym mozaikou so zlatými akcentmi na mriežke. Toto je nádherná mozaiková pokiaňa nápad na častý dom. Rastliny budú vždy robiť dom krásne, ale ak sa rozhodne vytvoriť slanáčky z mozaiky, krása domu sa zvyšuje štyrikrát.

Ak chcete opraviť svoj domov alebo vybudovať nový, mali by ste premýšľať o používaní mozaiky kachle pridať krásu a milosť v dome. To pomôže vytvoriť dekor, ktorý uspokojí želania majiteľa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár