Adresovateľné LED stuhy

Na rozdiel od jednoduchých monochromatických alebo bielych LED pásky, ktoré nepotrebujú nič, okrem vhodného napätia, zacielené LED pásky sú zložitejšie v nastavení. Sú zdrojom dynamického svetla, ktorý dáva ďalšiu atraktívnosť do každej miestnosti.

Čo to je?

Adresa LED pásky (dióda, pixel, LED páska, ako ich inak nazývali) – nie jednoduchý súbor LED diódy zabudovaných na číslo alebo zozbierané inou topológiou. Každá dióda je kontrolovaná samostatne a bez ohľadu na druhých. Prototyp pásky je LED matricou, z ktorých každý pixel je triáda z červených, zelených a modrých LED diód.

Regulátor v matrici alebo pásku vám umožňuje žiariť na každú z LED diód s rôznym jasom.

Rovnako ako Monitor LED-Matrix Monitor alebo Smartphone Display poskytuje špecifický obrázok, páska adresy vám umožňuje usporiadať účinok „runových svetiel“ S akoukoľvek farbou, povoliť alebo zakázať oddelene, ktoré sa vedeli LED na ktorejkoľvek časti a kdekoľvek.

Princíp prevádzky

Popularita získala Red-Blue-Green LED Ribbons, čo umožňuje dostať až 16777216 odtieňov, ktoré môžu vnímať ľudské oko. Každá z LED diódy má vlastnú miniatúrnu mikroobvodovú reguláciu, čo vám umožní opýtať sa na seba presne farbu žiarenia, ktorý požadoval používateľa. Prítomnosť samostatného mikrokontroléra v blízkosti každej LED, však vedie k výraznému zvýšeniu nákladov na takú pásku.

Všeobecné kontakty na pripojenie pásky – nie viac ako 4, ale nie menej ako 3. Jedným spoločným kontaktom – „Mass“ – slúži ako uzemnenie v prípade vodiča. Druhý – dodáva pozitívne napájacie napätie 5 voltov. Tretí (a štvrtý) – pošle programové signály z celkovej dosky Microcontroller.

Adresový pás je ovládaný digitálnymi údajmi. Práca bez všeobecného regulátora nedávajú žiadne výsledky. V najlepšom prípade by ste sa dostali neustále žiariace LED triády, vyžarujúce studené biele (lesklé) svetlo. Ak užívateľský prst príde na odosielanie digitálnych autobusov, regulátor bude brať toto rušenie pre príkaz a osvetliť všetky LED diódy alebo niekoľko z nich. Napájacie napätie na každom segmente je 5 alebo 12 voltov.

Prenos riadiaceho signálu sa vykonáva v sérii medzi všetkými segmentmi a nie. Kvôli tejto funkcii, ak jeden mikroobvod zlyhal, potom tím nebude ísť, a následné LED diódy v rovnakom reťazci sa nezobrazia.

Komplikovať algoritmus pre riadenie takýchto pásov môže byť „dyhovaný“ v riadiacom obvode Ďalšie mikrokontroléry.

Prehľad stuhy

Stuhy, ktoré vyhrali najobľúbenejšie osoby, ktoré slúžili ako montáž založená na čipe WS2812B a WS2811. Vypočítajú sa na 5 a 12 voltov.

  • Pixelová páska založená na čipe WS2811 charakterizované prítomnosťou aspoň 8 výstupov v každom z pomocných regulátorov. Traja z nich sú zodpovedné za červenú, zelenú a modrú, dve – poskytujú výmenu údajov, jedna – zahrnúť požadovaný spôsob prevádzky, jeden – pre potraviny a druhé – na „hmotnosť“. Viac „Rozšírená“ verzia zostavy WS2811 má významný rozdiel od svojho predchodcu: Bod (lokálny) regulátor je obsiahnutý okamžite s tromi LED diódami, čo výrazne zvyšuje lacnejšiu a spoľahlivosť tohto modelu.

  • Riadiace stuhy na základe čipu WS2812B vykonané pomocou samostatného regulátora, ktorý slúži programovým blokom. Radool zbierať podobné zariadenia založené na doskách Arduino, aplikovanie malého softvérového skriptu napísaného v programovacom jazyku c++. Ak chcete zvýšiť imunitu šumu rovnobežne s LED diódami – v pásoch na báze akéhokoľvek čipu – elektrolytické kondenzátory. Ďalšou funkciou tohto modelu – Crystal Bod Crystal sa umiestni do zostavy SMD-5050 a 4 výstupy sú podpísané ako „Power“, „Mass“, „Odosielanie“ a „Recepcia“. Je poháňaný o 12 V.

  • Rozdiel verzie WS2813 z predchádzajúceho v tomto zozname – Pridané duplicitné výstup, ktorý vám umožní prenášať príkazy zo všeobecného regulátora ďalej. To umožnilo predísť predčasnému zlyhaniu niektorého z bodových regulátorov reťazca – pokiaľ ide o spracovateľnosť nasledujúcich pásových sektorov umiestnených za ním.

Zhrnutie zákonov fungovania, stojí za zmienku. Ako súčasť inteligentných pások sa ovládač spike používa priamo v skrini SMD. Séria 5050 má taký riadiaci systém. Single Block – svetelné diódy a najjednoduchší regulátor – umožňujú vytočiť akúkoľvek dĺžku na takejto LED. Počet záverov takejto zhromaždenia – od 4 do 8 na svetelný prvok.

Jediná – na vytvorenie 10-metrových (alebo viacerých) stuhov sa bude vyžadovať, aby boli vystužené (so zvýšeným prierezom) rezaním záverov „Power“ a „hmotnosť“ – nízke napätie klesá výrazne s malým prierezom drôtu, ktoré nemôžete povedať.

Pôsobnosť

LED modulárne pásky so softvérom definovaným žiara išiel ešte ďalej v ich rozvoji. Ak sa montáž jednou radou používa ako stropné podsvietenie, potom budovanie ich pozície jeden cez druhé a umiestnenie na obdĺžnikové báze môžete vytvoriť hodnotiacu tabuľku ľubovoľného formátu. Elektronické dopravné značky a ukazovatele – tento príklad: Akonáhle deň prejde do Twilight, automaticky zapínajú a pracujú z batérie nabitej z solárnej batérie. Jednoradové zostavy často prichádzajú v súbore s diaľkovým ovládaním.

Napríklad na jednom z mostov prichádzajúcej trasy do hlavného mesta každých 5 sekúnd sa navzájom nahrádzajú každé ďalšie nápisy – „ovládače, šťastný spôsob!“,“ Mesto n víta vás!“,“ Nižšia rýchlosť do 60 km / h „,“ video dohľad „. Toto je len jeden z desiatok tisícok prípadov takéhoto použitia LED matríc skórovaných z stuh. A pri montáži plnohodnotnej obrazovky pre reklamný štít, organizátor bude k dispozícii na vysielanie reklamných zliav z okolitých hypermarketov. Takéto zostavy sú vybavené modulom Wi-Fi pre prijímanie streamovacích videí z akéhokoľvek gadget alebo PC, ktorý má aj Wi-Fi modul.

Diagonálna obrazovka na zobrazenie reklamy a zariadenia dosahuje niekoľko metrov.

Monochromatické pásky (napríklad horieť červená), zaznamenané v matrici, aplikujú ako obchodné značky. Beh reklamný reťazec môže vzdať textu kilobajtu (okrem medzier). Tu sa používa hlavne s jednou alebo dvoj-riadkovou hodnotou. Informácie sa zobrazia postupne – napríklad, navzájom sa nahrádza nápismi: „Pozrite sa na reštauráciu X“, „Najlepšie jedlá“ „ukrajinskej kuchyne“, „útulné miesto“, potom výstupný cyklus týchto nápisov sa reštartuje – A tak, kým sa hodnotiaca tabuľka nevypne v noci.

Ako príklad autobusovej rady – stručný zoznam hlavných ulíc svojej trate a číslo posledného. Takéto systémy sú inštalované na železničnej, leteckej a autobusovej stanici – body A a B (mesto odletu a príchodu), čas odchodu a príchodu konkrétneho typu dopravy sú odvodené v blízkosti každého sedadla a príchodu. Hodnotiaca tabuľka je umiestnená v čakárni a na miestach parkovania.

Ako sa pripojiť?

Pripojenie sa vykonáva v súlade so špecifickým inštrukciou. Ak nie je – skontrolovať starostlivo identifikovať štítky na závery o tlači a na bývanie. Takže, značky „+ 5V“, „hmotnosť“, RX a TX nemajú spôsobiť pochybnosti – to je najjednoduchší 4-vodičový protokol, podľa ktorého sú prvky pásky rovné jeho konštrukčnému kontaktu s ostatnými. Nepoužívajte napätie 12 V, ak je karta 5 V na doske (a nie 12 V) – páska je jednoducho popálenina.

Niektoré LED stuhy môžu obsahovať rezistor rezistora z niekoľkých až niekoľkých desiatok OHM sekvenčne spojených pri výkone mikroobvodu.

Tieto odpory sú zastavené nadmerným napätím LED diódami, ktoré sú zahrnuté, napríklad v palubnej sieti cestujúceho alebo kamiónu, autobusom a tak ďalej.

Faktom je to Na nabíjanie batérie, automobilová sieť (generátor na benzodvotore) používa nabíjacie napätie na 15 voltov a plne nabitá batéria dodáva až 13.8. Pre 12 voltov je to veľa – Aby boli LED diódy a regulátory preťažené pred prehriatím, sú uložené predradory. Trvalé „perkal“ LED (až do +70 alebo viac) im poskytne pracovať z 25 000-50000 hodín, čo zodpovedá približne 10 alebo viac rokov nepretržitej prevádzky, ale len 1500-4000.

Inými slovami, preťažené elektronika a napätie by boli spálené počas niekoľkých mesiacov. V niektorých prípadoch, keď si všimnete, že napriek pravidelnému napätiu, LED diódy a regulátory stále prehriate – znížte napätie na 9-11 na svetlo z pásky zostáva zrejmá z diaľky.

Konvertovať TX a RX závery na miestach. Vstup RX RX je pripojený k výstupu TX celkového regulátora.

Je hlúpe na miestnom regulátore čakať na prijímajúce tímy zo všeobecného – keď druhý nič neposiela, a tiež „počúva“ na linku, očakávajúc odozvu od prvej.

Skutočnosť je, že správca (spýta) programátor („mozog“ systému) pred odoslaním ovládacích príkazov na niektorý z miestnych mikrokontrolérov (výkonných umelcov) musí poslať skúšobný balík, získajte od nich signál odpovedí, nahlásiť na ich pripravenosť práca. Ak sa to nestalo (Dot Chip „zomrel“), potom sa dotazník z „mozgu“ ďalej pôjde ďalej, kým prvá nebude reagovať na spálil LED čip. Správna montáž je potrebná okamžite skontrolovať.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: