Bani lampy a plaffones

Moderný kúpeľ nie je len miestom na umývanie. Mnohí sem prichádzajú na relaxáciu, únavu alebo vyrovnať sa so stresom. To sa dosahuje nielen kontrast teplôt, ale aj mäkké, tlmené osvetlenie, ktoré nedráždi oči a nekoná na nervy. Špeciálne lampy a plaffones v tomto, vyrobené podľa určitých technológií.

Ako si vybrať?

Vaňa má v jeho zložení niekoľko izieb. Ak priestor na rekreáciu špeciálnych požiadaviek na osvetľovacie zariadenia nevytlačí, potom by mala byť parná miestnosť (na základe svojich funkcií) vybavená špeciálnymi svietidlami.

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Plánovače v parnej miestnosti musia spĺňať tieto požiadavky:

 1. Vlhkosť. To sa dosahuje z dôvodu tesnosti produktu: medzi prípadom a sklom je špeciálne tesnenie. Indikátor bezpečnosti na medzinárodnom systéme by mal byť IP54 a viac.
 2. Tepelná odolnosť. Je dôležité, aby zdroj kúpeľa mohol odolať teplotou nad 100 ° C.
 3. Svetlo musí byť tlmené, rozptýlené, mäkké.
 4. Bezpečnosť: Výrobok by nemal burst.
 5. Požiarna odolnosť.

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Je veľmi dôležité správne vybrať materiál na ochranu, pretože to je, že poskytuje všetky vyššie uvedené funkcie:

 • Drevo: Prírodný materiál, šetrný k životnému prostrediu. Dobre vhodný pre kúpeľne.
 • Plastové: Musia byť odolné voči teplu, aby odolali teplote nad 100 °.

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

 • Hliník: Musí byť tiež tepelný odolný. Osobitná pozornosť si zaslúži štíhly hliníkový flaf s reflektorom. To vám umožní kvalitatívne distribuovať svetelný prúd a chrániť oči pred jasným svetlom.
 • Sklo: Použité matný materiál s hmlovou efektom. Môže to byť rôzne formy, špeciálny účinok má kovové časti. Vďaka hermetickému prípadu v takýchto plavkách je povolené použitie žiaroviek.

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

 • Himalájska soľ: Toto nie je len krásne, ale tiež užitočné, pretože takéto plafóny majú liečivý účinok. Pri zahrievaní sa soľ alokuje užitočné látky do atmosféry, ionizuje vzduch, zabíja baktérie, alergénne neutralizuje. Solné lampy sú veľmi užitočné pri riešení chorôb dýchacích ciest, kryt kože.

Normalizujú prácu nervového systému a pomáhajú vyrovnať sa so stresom.

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Forma rozlišuje obdĺžnikové, valcové plaffones, produkty vo forme misky, iných geometrických tvarov. Tam sú tiež trojuholníkové produkty. Obvykle sú umiestnené v rohoch miestnosti, šetrí oblasť. Okrem toho je to celkom pohodlné, pretože takýto priestor je zriedka zapojený na akýkoľvek účel. Sledovanie takýchto plafónov sú veľmi pôsobivé a krásne.

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Pokiaľ ide o umiestnenie lampy v kúpeli vôbec, neodporúčajú ich umiestniť vedľa rúry.

Dokonca aj najviac tepelne odolné osvetľovacie zariadenia nie sú schopné vyrovnať sa s horúcim vzduchom, ktorý z neho pochádza.

Neuvádzajte stropný útok. Ako viete – teplý vzduch sa koncentruje na vrchole a kondenzát sa zozbiera na lampách. Je lepšie ho nainštalovať na stenu – bližšie k stropu, ale nie na ňom. A čo je najdôležitejšie: tento dizajn musí byť umiestnený tak, aby nezasahoval do zvyšku.

Bani lampy a plaffones

Aké svietidlá sú lepšie používať?

Vzhľadom na to, že kúpeľ je špecifickým miestom (pokiaľ ide o vlhkosť a teplotu), nie všetky lampy môžu byť použité v ňom. Napríklad žiarovka musí byť použitá s opatrnosťou, pretože keď je voda zasiahnutá, môže to burst. Je vhodný pre hermetické plavby – napríklad sklo. Trieda ochrany sa musí zhodovať s IP56.

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Ale je to lepšie riskovať. Koniec koncov, existuje mnoho ďalších moderných možností pre svetelné prvky:

 1. Halogénové žiarovky: Dobrá možnosť pre pary. Neboj sa s vysokými teplotami, pretože reflektor sa do nich vloží, a oni sa môžu zahriať na teplotu nad 300 ° C. Medzi výhody tohto prvku – ochrana pred vlhkosťou a mechanickým nárazom. Sila takýchto svietidiel je 30w.
 2. Žiarivky: Sú tiež odolné voči teplu, plus pre všetky – a energeticky úsporné prvky. Pripojením stmievača na takúto lampu môžete nastaviť jas svetla a vytvoriť zaujímavé osvetlenie v miestnosti.
 3. Optické vlákno: Toto je drôt zo skla alebo akrylu, ktorý prechádza svetlom prietok nastaviteľný projektorom. Výhodne používajte akryl, pretože je jednoduchšie. Tento materiál je neodmysliteľný vo všetkých vlastnostiach, ktoré musí mať kúpeľňu. S tým môžete vytvoriť rôzne možnosti osvetlenia – vo forme dekoratívneho osvetlenia. Všetko závisí od toho, kde sa vlákno nachádza.
 4. LED diódy: K dnešnému dňu je to snáď najekonomickejšia a dlhodobá možnosť. S ich pomocou môžete vytvoriť osvetlenie v rôznych farbách. Jediný mínus nie je príliš tepelný odolný, pretože sú bližšie k podlahe.

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Ak hovoríme jednoduchý jazyk, je to plot, ktorý pokrýva lampu.

Vykonáva niekoľko funkcií:

 • Ochranné: Ak náhle bude stropná alebo žiarovka prasknúť, všetky fragmenty budú v lampive, a nie na hlave.
 • Prevencia popálenia – kvôli ľahkej disperzii.
 • Dekoratívny.

Kúpeľové svetlá sú rôzne formy:

 • Vo forme mriežky: Skladá sa z predĺžených koľajníc viazaných medzi sebou. Takáto mreža môže byť pravouhlý, trojuholníkový tvar, vo forme lichobežníka. K dispozícii sú aj polkruhové modely, ktoré vytvárajú lampu takmer zo všetkých strán. Reiki môže byť umiestnený striktne paralelne so sebou, byť vykopaná a môžete ukázať fantáziu a dať im špeciálnu formu.

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

 • Vo forme obrazovky: Toto je tenké plátno s otvormi pre ľahký priechod. Takéto výrobky sú rezané vo forme rôznych vzorov: listy, farby, africké motívy. Obrazovky sú uhlové a steny.

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Na výrobu takýchto ochranných produktov používam takéto materiály:

 • hlinka;
 • sklo;
 • plast;
 • Keramika;
 • hodvábny.

Ale stále najvhodnejšie a najčastejšie používané suroviny je strom.

Možnosti sa používajú z druhov stromov:

 • Lipa: materiál odolný voči vlhkosti. Vyberie tenkú vôňu. Dôležitá výhoda – Zaplatniteľná cena.
 • CEDAR, ABASH: Sú to tepelné a vlhkosti. Ich vlákno má krásnu a neobvyklú štruktúru. Tieto plemená stromov sa vyznačujú vyššou cenou.
 • Vine, Beresta: Tieto produkty sú ideálne pre tých, ktorí sa rozhodli urobiť tielko s vlastnými rukami. Ľahko sa manipulovať, nebojí sa vody.
 • Výrobky, v ktorých sa niekoľko plemien stromov kombinuje veľmi efektívne.

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Stojí za zmienku niekoľko funkcií drevených materiálov. Zástupcovia ihličnatých druhov nie sú vhodné pre kúpeľ. Keď sa vyhrievajú, zvýrazňujú živicu, ktorá môže spôsobiť popáleniny. Larch a Cedar spĺňajú miestnosť veľmi príjemnú arómu.

Bani lampy a plaffones

Vlastnosti ochranných plotov

Potrebné zvážiť nasledovné:

 1. Vzhľadom k tomu, lampa je ochranné zariadenie, malo by mať trvanlivosť a odolnosť.
 2. Mali by ste použiť návrh materiálu šetrného k životnému prostrediu, takže pri zahrievaní nezvyšuje toxické zlúčeniny.
 3. Produkt musí mať dobré ľahké svetlo a rozptýliť ľahké lúče jemne, bez toho, aby spôsobili popáleniny a rezy v očiach.
 4. Odolnosť voči požiaru a vlhkosti: Nepoužívajte výrobky z papierových a tkanivových materiálov.

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Ako to urobiť sami?

Ak chcete, aby sa mrežová drevená lampa odtieň s vlastnými rukami, potrebujete nasledovné:

 1. Pred začatím práce nakreslite model náčrtu.
 2. Varenie sceného rámu. Mali by sa ubytovať sklenenú lampu.
 3. Teraz by ste mali opraviť stenu. Ak to chcete urobiť, na nej na mieste upevnenia limitov, ktorú dávame fóliu. Bude slúžiť ako reflektor. Vďaka fólii bude svetlo homogénne a tiene grilov sa nebudú premietnuť na steny.
 4. Modelovanie mriežky. Aká forma bude jej komponenty, závisí od vašej predstavivosti. Hlavnou vecou je, že vyzerajú harmonicky a nestratili svoje vlastnosti. Strom by mal byť leštený, aby boli koľajnice hladké a homogénne.
 5. Na zabezpečenie prvkov mriežky medzi sebou, použite lepidlo alebo hardvér. Posledne uvedená z vnútra výrobku tak, aby nie sú viditeľné. Reiki môže byť pripojený priamo alebo nakloniť, aby im dal Rhombus.
 6. Na základni rámu musíte urobiť otvor – na prístup k žiarovke.

Produkt je pripravený na použitie.

Ako urobiť lampu pre kúpeľ s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

K dispozícii je tiež možnosť vyrábať zahraničný dizajn z IV pobočiek – tkaním. To je dosť ťažký spôsob, ale takéto výrobky vyzerajú tenké a veľmi zaujímavé:

 1. Iv pobočky pred začatím práce by sa mali nechať neoprávnené, aby sa stali flexibilnejšími a elastickými.
 2. Po vysušení musíte užívať 3 tyče a pripojiť ich do zvislej polohy. Toto je základ výrobku.
 3. Potom by sa mala oddeliť základňou pomocou iných vetiev, plačúcimi pre všetky tri tyče. Potrebujete pokračovať v práci, kým sa nedostanete na vrchol vertikálneho dizajnu.
 4. K stropu je takáto liatko upevnená drevenými doskami.

Osvetľovacie prvky pre kúpeľ je dosť veľa. Dodržiavanie všetkých odporúčaní, vyzdvihnete sa pre seba vhodnú možnosť a poskytnete príjemný a bezpečný odpočinok a okolie.

Bani lampy a plaffones

Bani lampy a plaffones

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár