Dekoratívne lampy

Ak chcete priniesť čerstvé návrhárské nápady do interiéru, potom dekoratívne lampy sú to, čo potrebujete. Takéto originál, zaujímavé zariadenia sa nikdy nebudú ignorovať a efektívne zdobia mnohé miestnosti. Zoznámte sa s týmito módnymi lampami s skutočne úžasným externým dizajnom.

Vlastnosti a výhody

Moderný trh osvetľovacích zariadení Pepit sú najrôznejšie lustre, lampy a lampy. Môžete si vybrať vhodnú inštanciu na akomkoľvek štýle, chuti a peňaženke.

Hlavnou výhodou takýchto zariadení je ich Nezvyčajný dizajn. S takým malým detailom môže byť akýkoľvek interiér oživený, ako aj premyslený, štýlový a dokončený obraz.

Dizajnérske lampy sú multifunkčné, pretože nielen emitujú svetlo, ale tiež vykonávajú dôležitú dekoratívnu funkciu. Vďaka špeciálnemu dizajnu môžu takéto zariadenia zohrávať úlohu jasných vnútorných akcií.

Okrem niekoľkých dizajnérskych svietidiel môže byť krásne osvetlené obrázky. Môže to byť napríklad malé nástenné zariadenia inštalované takým spôsobom, aby vytvorili geometrické alebo akékoľvek zloženie priateľa.

Podobné riešenia dizajnu v interiéri vyzerajú veľmi štýlové a zaujímavé.

Mnohí kupujúci zastavia svoj výber na dekoratívnych lampách, pretože majú často zložité formy. S pomocou takejto položky môžete urobiť interiér zaujímavejším.

Zariadenie

Dekoratívne lampy sú do značnej miery odlišné od tradičných možností. V prvom rade – väčšina z nich má statický dizajn. To znamená, že sa nezapnú, neťahajte a nemajú nastaviteľnú nohu, pretože všetky tieto vlastnosti sú potrebné viac na prácu pri stole.

Konštrukcia lampy priamo závisí od jeho konfigurácie a cieľa. Napríklad najvyhľadávanejšie výrobky po ploche majú tendenciu mať kruhový alebo štvorcový tvar, ktorý drží nohy lampy. Dokončuje tento jednoduchý zdroj svetla s flapponom alebo lampa.

Krásna dekoratívna podlaha môže byť zdobená extra policiami alebo podsvietením skla.

Zariadenie dizajnérskych výrobkov do značnej miery závisí od fantasy fantasy. Výrobok nemusí mať základne alebo nohy vôbec, čo predstavuje veľkú guľu, tvar vo forme kameňa (s vnútorným osvetľovaním) alebo stabilným štvorcom s lámaním cez vyrezávané otvory so svetlom.

Prečítajte si viac  Bezdrôtové osvetlenie v byte

Typy a štýly

Existuje niekoľko základných odrôd dizajnérskych svetiel. Zvážte ich údaje.

Strop

Podobné dekoratívne lustre stojí za to si veľmi starostlivo vybrať, aby nedodávali usporiadanie miestnosti. V akejkoľvek sigritovej miestnosti nie je možné inštalovať veľký model, pretože vizuálne vykoná strop nižší a miestnosť ako celok – blízko.

Stropné lustre sú pripojené priamo k povrchu stropu alebo držať na špeciálnych kábloch a šnúrkách. V dizajnérskych výrobkoch sú takéto upevňovacie prvky často vyrobené vo forme rozbitých a vlnových línií.

Stropný dekoratívny luster môže byť extrémny. Takéto modely vyzerajú atraktívnejšie, pretože môžete nainštalovať niekoľko plafónov so žiarovkami naraz.

Vonkajší

Pohodlné podlahové svietidlá zahŕňajú lampy. Podobné modely Vytvárajte útulný Twilight Indoor, takže sú často nastavené na stoličky a pohovky, kde môžete pohodlne zostať na čítanie kníh, prezeranie časopisov alebo vyšívanie. V takýchto podmienkach sa oči nezažijú únavu a nepreťahujú.

Dizajnérske podlahy môže byť doplnené jedným alebo viacerými nôh umiestnenými rôznymi spôsobmi – napríklad vo forme elegantného statívu alebo veľkého zakriveného dizajnu.

Hlavnou výhodou takýchto modelov je Môžu byť preusporiadané kedykoľvek na nové miesto, nevykonávajú ďalšie úsilie. Vzhľadom na ich mobilitu, dizajnérske šnurovanie môže viesť z miestnosti v miestnosti – v závislosti od preferencií hostiteľov.

Bod a páska

Takéto odrody svietidiel sa odporúča vybrať pre izby s napätím alebo stropom sadrokartónu. Tradičné modely vstavaných bodových svietidiel majú okrúhly tvar, ale možnosti dizajnu môžu byť zdobené hromadnými hranami, kvetinovými kompozíciami, pevnomi kamienkových a ďalších zaujímavých prvkov.

Kompaktné posuvné bodové svetlá môžu byť použité na vytvorenie krásneho osvetlenia, originálneho dizajnu interiéru. Mnohí majitelia napríklad vyzdvihli priestor na posedenie alebo pracovný roh.

Originálne modely

Dnes existuje toľko rôznych modelov lampy vykonávaných v dekoratívnom kľúči. Z tejto rozmanitosti stojí za zvýraznenie nasledujúcich pôvodných kópií:

 • V roku 1960 boli LVA lampy populárne prvýkrát. Tieto modely lampy s parafínovými bublinkami v podsvietenej banke sa vyznačujú nezvyčajným, fascinujúcim vzhľadom. Hlavou vrcholu takýchto výrobkov je, že bubliny v nich sa pohybujú pozdĺž banky, ktorá vyzerá krásne a upokojujúce;

 • Luxusné externé dekorácie dizajnérskych svetiel v štýle Tiffany. Takéto možnosti majú najčastejšie konvenčné formuláre, ale ich plafóny sú zdobené ohromujúcimi viacfarebnými zrkadlovými oknami. Tieto zaujímavé ručne stroje sú schopné zdôrazniť stav a bohatstvo interiéru, v ktorom sa nachádzajú;
Prečítajte si viac  Vlastnosti a typy LED záclon

 • Dnes sú dizajnérske lampy veľmi populárne, v ktorom je strop je väzba oceľových tyčí rôznych farieb. Zdroj svetla v takýchto modeloch je vždy na pamäti.

Takéto otvorené lampy vyzerajú harmonicky v mnohých štýloch, ale neodporúča sa doplniť klasický dizajn.

Originálne konštrukčné zariadenia na osvetlenie možno vykonávať v rôznych štýloch:

 • Interiér V čínskom štýle Môže byť doplnený s drevenými sklopnými lampami, v ktorých sa liatko skladá z jednoduchých aj línie okolo žiarovky. Môže to byť veľké papierové výrobky. Nebojte sa takýchto svietidiel, pretože svetelné zdroje v nich sú často uzavreté skleneným lúčom za drevených alebo papierových výrobkov.

 • Drevené modely sú vhodné pre nedbanlivosť Štýl krajiny. V takýchto interiéroch je možné umiestniť dekoratívne zariadenia zo štrukturálneho dreva. Takéto zariadenie môže byť vyrobené vo forme veľkého kolesa (pre stropový držiak) alebo svetelný panel.

 • Elegantný štýl „Neoclassica“ Malo by byť zdobené dekoratívnymi spotrebičmi s pozláteným alebo strieborným rámom, plafy kontrastných alebo pastelových tónov, ako aj vysoké žiarovky vo forme sviečok.

 • Atraktívne priestory v štýle retro Môžete doplniť zariadenia vyrobené v štýle mládeže. Môže to byť napríklad laconická podlaha bez otvoreného širokého belafónu alebo očarujúcej kópie, v ktorej sú okrúhle lustre lustre zdobené svetlými ornamentmi.

 • Pre štýl vinobranie Takéto modely budú vhodné, ale lepšie používať viac rafinovaných svietidiel s umelými povrchmi s umelými povrchmi.

Formuláre

Pôvodné dekoratívne lampy môžu mať rôzne formy. Môže to byť napríklad:

 • Žiarovka sviečok alebo viac sviečok model. Takéto výrobky sú spravidla pripojené k stene alebo stropu a vyzerajú záhadne, elegantné;
 • Lampy-kvety sú svetlé a pesto – napríklad možnosti vo forme orchideí, maku alebo kytice ruží;

 • Neustále zdobia interiér žabky. Predpokladá sa, že takéto postavy priťahujú peniaze do domu a veľa šťastia. Najčastejšie sú tieto výrobky inštalované na nádvorí súkromného domu;
 • Zaujímalo by ma, že blikajúca fontána. Skladá sa z plastovej základne a lúča farebných optických vlákien.

Toto sú len niektoré modely dekoratívnych lampy. Existuje skvelá sada takýchto zariadení a každý z nich sa vyznačuje jeho jasnou individualizovanosťou a zaujímavou formou.

Prečítajte si viac  Všetko o stavebných reflektoroch

Materiál

Dekoratívne lampy sú vyrobené z nasledovných materiálov:

 • kov;
 • strom;
 • plast;
 • sklo;
 • kryštál;
 • omietky;
 • Keramika;
 • papier;
 • Umelecké kovanie.

Často sú takéto zariadenia doplnené tkanými žiarivkami. Využíva husté a vysoko kvalitné tkaniny, ktoré sa líšia v dlhej životnosti.

Ako si vybrať?

Uveďte určité odporúčania založené na vybranej miestnosti:

 • Pre halu sa odporúča vybrať luster a doplniť ho pár zavesených svietidiel vyrobených v jednom štýle. Ak toto svetlo chýba, môžete pridať interiér podlahy.
 • Pevný kryštálový luster alebo luxusný obchod.
 • Spálňa by nemala preťažiť veľké dekoratívne lampy. Stačí, že bude vstavané stropné svietidlá a pár malých originálnych svietidiel na nočných stoloch.

Neumiestňujte príliš veľa dekoratívnych zariadení na osvetlenie v jednom interiéri, inak sa situácia zdá príliš Motley a lampy stratia celý bod.

Možnosti osvetlenia

Dizajnérske lampy môžu byť použité pre domácu aj záhradu. Môžu byť vybraní pre obývaciu izbu, kuchyňu, spálnu, pracovnú kanceláriu – a dokonca aj deti.

Na dvore, takéto zariadenia nájdu svoje miesto v blízkosti cesty, kvetinové postele, v blízkosti bazéna, na stenách altánok, vaňa alebo garáž, ako aj na plot.

Krásne moderné interiéry

Ponúkame Vám niekoľko uskutočnení interiérového dizajnu pomocou dekoratívnych svietidiel:

 • Nad jedálenským kútom v hnedej kuchyni s čiernou držadou a hnedý drevený stôl bude vyzerať dobrý čierny stropný luster vo forme oka loptu;
 • V snow-white miestnosti s bielym pohovkou, zdobené svetlými vankúšmi, mali by ste zavesiť mierne veľké stropné luster v tvare lopty natreté v tmavomodrej farbe;

 • V krajine Drevený dom s charakteristickou dekoračnými predmetmi (šušťanie kón, starobylá rýchlovarná kanvica, kožušinový koberec), môžete nainštalovať široké lustre-koleso – vyrobené z prírodného dreva, s vyklápacími sviečkami okolo obvodu;
 • V spálni s tapetou zdobené vzorovanými modrými čiarami nájde svoje miesto čierne nočné stolné lampy so základňou vo forme zajaca. Malo by sa dať na nočný koniec – v blízkosti svetlého postele s tmavými modrými vankúšmi.

Ako to urobiť sami

Krásne a originálne dekoratívne lampy môžu byť vyrobené s vlastnými rukami. Jedna z podrobných tried hlavného mesta je prezentovaná v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: