Lampy v štýle „retro“

Retro štýl upozorňuje na jeho nezvyčajný dizajn, ktorý absorbuje najlepšie momenty vinobranie a staroveku. Svietidlá v tomto štýle sa vykonávajú z materiálov, ktoré zvyšujú pocit kontaktu s historickými udalosťami. Retro lampy sú schopné spojiť modernosť a históriu, jednoduchosť a eleganciu. Takéto interiérové ​​položky sa stanú detailom, ktorý revitalizuje priestor a pridajte svetlý prízvuk.

Zvláštnosť

Retro štýl je kvintesencia zložitosti a jednoduchosti, originality a bežných. Zahŕňa interval až do XX storočia, monochromatické 60s, zápalníci 80. rokov a prechodné 90. rokov. Dizajnéri často čelia problémom, ako prispôsobiť miestnosť v štýle vintage. To platí najmä na výber osvetlenia, pretože veľa závisí od svetla.

Napriek nuancom, špecialisti zbožňujú používanie štylizovaných predmetov, sú nezvyčajné a zároveň majú rad funkcií:

 • Rôzne tvary. Svietidlá vytvárajú štandard alebo extravagantné. Bežne nájdené správne geometrické proporcie. Výber formulára závisí od konštrukcie miestnosti.
 • Laconicity, jasnosť štruktúr. Univerzálnosť vám umožňuje vybrať osvetlenie predmetov v miestnostiach s ľubovoľným funkčným účelom.
 • Minimalizmus. Je vyjadrená v neprítomnosti veľkého počtu detailov a dekorácií. Vďaka tomuto konceptu, lampy v „retro“ štýle vyzerajú len, ale vkusné.
 • Opačný minimalizmus detail. Niektorí lustre, najmä z krištáľ, majú zložité formy, nezvyčajný dizajn, vhodné návrhy.
 • Svietidlá sa vyrábajú v niekoľkých veľkostiach – impozantné rozmery a elegantná malá stena.
 • Hlavné materiály – porcelán, drevo, plastové, menej často kovové a kryštál, z povrchovej úpravy – nikel, bronz.

Názory

Druhový rad svietidiel v štýle „retro“ je široký. Výrobcovia ponúkajú mnoho úprav, foriem, štylizácie.

Zvážte populárne od nich. Čítajte viac:

 • Lustre pod starovekom. Luster – zavesené stropné svietidlo, čím sa vytvára najlepšie osvetlenie. Tento typ osvetľovacieho zariadenia je veľký dopyt medzi kupujúcimi. Luster je zvyčajne pripojený uprostred stropu, ktorý poskytuje optimálne osvetlenie celého priestoru. Pokiaľ ide o štýl „retro“, lampy sú vyrobené vo forme dreveného kolesa, kované, so sviečkami.

 • Bažiny pridajte stredoveký tajomný interiér. Nebudú zapadnúť do žiadneho interiéru, takéto zariadenia naznačujú zodpovedajúci dizajn.
 • Lampy v štýle „retro“ na reťaze vyzerajú originál a čerstvý. Reťaze, pridať osvetľovacie zariadenia krása, blahity. Ale dizajn je jednoduchý – lampy v kazetách visia zo stropu na dlhých šnúroch alebo na reťaze.

 • Lampy – Point lampy inštalované na určitých miestach, napríklad vedľa čítacej stoličky, v blízkosti posteľnej dosky s nočným svetlom.
 • Lucerny predstavujú nezvyčajnú lampu, ktorá sa podobá obyčajnému pouličnému lampu, ale s kriedou vinobranie.
 • Podprsenka – Svetlé svetlo. Dobré, keď osvetľujú chodby, vytvárajú jednotné svetlo. „Retro“ skóre robí plast, kov, jednoduchú formu alebo nádherný.
 • Neónová značka – Koncepčná lampa, ktorá bude zdôrazňovať éru 70-tych rokov a osemdesiatych rokov, spája jas, zameranie sa na ducha „Disco“ a funkčnosti. Značky sú vhodné na osvetlenie kuchyne a bary.

Rozmery

Rozmery lampy v štýle „retro“ sortimentu od kompaktných malých nástenných svietidiel až po luxusné obrovské lustre. Veľké lampy sú vybavené hálmi, obývacími miestnosťami. Ich sila a veľkosť umožní svetlo vo všetkých rohoch miestnosti.

Malé zariadenia sú inštalované ako nezávislé svetelné zdroje v malých izbách, kúpeľniach, chodbách, šatňových miestnostiach. Môžu pracovať v tandeme s obrovskými lustrami, čím sa vytvára pomocné osvetlenie.

Materiál

Najobľúbenejší materiál na výrobu svietidiel v štýle „Retro“ – drevo. Tento materiál je schopný dať odtieň starožitnosti, je harmonicky kombinovaný s akýmkoľvek povrchom.

Drevené žiarovky stručne zapadnú do nasledujúcich smerov štýlu:

 • Rustikálny – Útulný rustikálny štýl, kde centrálny prvok bude masívny luster z hrubého dreva alebo plaffferov vo forme pravidelnej dosky.
 • Atmosféra horolezeckého a jedinečného tepla horských domov – tieto slová môžu byť opísané Štýl „chata“. Tu je vhodný strom, ale podobá sa podobnosti s poľovníckymi trofejemi.
 • Škandinávsky štýl Sa líši v masívnosti, dôkladnosti. Luster je zvolený podľa týchto epitie – od masívu pevného dreva je povolené rezbárstvo.
 • Techno-štýl navrhuje jasnosť a nejakú zložitosť formulárov. Napríklad misa drevených oblúkov alebo obdĺžnika z dosiek.

Strom je charakterizovaný jednoduchosťou liečby, širokou farebnou schémou, bohatstvom textúry, individualita získaného výrobku, šetrnosť k životnému prostrediu a štýlovú rozmanitosť. Nevýhody zahŕňajú horľavosť, expozíciu foriem, húb a parazity. Aby sa zabránilo zhoršeniu vlastností a udržiavať strom v originálnej kvalite, je impregnovaný špeciálnymi riešeniami, zníženie vlhkosti v izbách.

„Retro“ lampy, aby kov (meď, mosadz, bronz). Takéto osvetľovacie zariadenia sú veľké, jasne odrážajú vintage štýl. Kovové lustre sa pozastavia na vysoké stropy, lúče.

Crystal – Ďalšia možnosť materiálu pre „Retro“ štýl. Predtým bol krištáľový luster indikátorom bohatstva, stavu a chuti vlastníka. Crystal Svietidlá sú vhodné pre veľké izby, vďaka mnohostranným častiam je ľahký, vzduch, jasné svetlo.

Možnosť plastového – rozpočtu. Je lacný, ľahko použiteľný, nenáročný. Plasty nie je veľmi populárne, avšak s kombináciou s drevom a kovom sa získajú originálne príslušenstvo.

Farby

„Retro“ štýl nemá rád svetlé, chytľavé odtiene. Tu sú farby sú pokojné, dokonca vyblednuté a rozmazané. Farebná paleta zdôrazňuje historickosť a vintage interiérových položiek, zdalo sa, že sa objavuje pod vplyvom času a miesta vymazané. Populárne farby – šedá, nazelenatá, prašná modrá, béžová, slonovina, biela.

Zriediť pastelové odtiene a monochromatstvo prestávky sú dizajnéri pridané hlboké nasýtené tóny, ktoré zodpovedajú odtiene prírodných materiálov. Strom je pokrytý matným lakom alebo dýh, takže lampy získajú ušľachtilý, vizuálne príjemný povrch.

Kovové zariadenia tiež nepotrebujú ďalší lakovací dekor – už majú farbu potrebné pre „Retro“ štýl.

Ako si vybrať vintage model?

„Retro“ lampy musia vykonávať dve funkcie – zdôrazniť návrh a osvetliť miestnosť.

Ak chcete spojiť túto funkciu spolu, špecialisti poskytujú niektoré užitočné sedadlá na výber:

 • Luster – pre priestrannú, veľkú izbu. Toto príslušenstvo bude schopné poskytnúť svetlo v celej oblasti.
 • Svietidlá, SCONCE a podlahové svietidlá sú vhodné pre malé priestory, vytváranie bodových svetelných zdrojov.
 • Nástroje sú upevnené vo výške najmenej 2 metre od podlahy.
 • Matte plafóny vytvoria mäkké, intímne, tlmené svetlo, ktoré je ideálne v spálňach a oddýchaní izieb.
 • Ak chcete vytvoriť smerové svetlo, napríklad v kuchyni nad pracovnou plochou, stojí za to platiť pozornosť lustrom a sconces. V nich je svetlo zamerané striktne dole.

Správne vybrané lampy v štýle „retro“ vytvorí domy pokojnú, útulnú atmosféru, prispôsobenie sa relaxácie a odpočinku.

Pôvodné zariadenie je úplne vhodné pre celkový dizajn miestnosti, môžete si vytvoriť vlastné ruky. Zaujímavá možnosť v nasledujúcom videu.

Krásne vintage lampy v interiéri

Retro lampy spĺňajú všetky požiadavky dizajnérov pri navrhovaní situácie obytných priestorov: funkčnosť, originalita, estetická immasulácia. S tou správnou voľbou a zarovnaním akcentov sa stanú vysoko umenou zloženie. Ďalší výber fotografií jasne ilustruje, ako vintage lampy konvertujú moderný interiér.

Táto lampa je pozoruhodná na kombináciu dvoch hrubých materiálov – kov a lano. Kovový rám je pokrytý postrojom a samotný luster je zavesený na hustom lane. Taký duo vytvára jedinečný vintage štýl, ktorý dokonale zapadá do „Retro“ kuchyne.

Dajte v miestnosti štylizované pouličné lampy – nie každý rozhodne o takomto odvážnom kroku. Ale účinok stojí za to. Takéto osvetlenie poskytne neobvyklý, mäkký komfort. Lantern je vhodný pre kanceláriu alebo chodbu.

Podlahy v štýle „retro“ stručne a majú jednoduchý dizajn. Neposkopia veľa pozornosti na seba, len ich priame vymenovanie. Testery a nočné svetlá vytvárajú tlmivé svetlo, ktoré poskytujú pokojnú atmosféru.

Dokonalá osvetlenie vytvára Sconces v podlhovastých obdĺžnikových priestoroch (v chodbách). Rozptyľujú svetlo na požadovanej úrovni, vyplňujú celý priestor podľa požadovaného množstva osvetlenia.

Pôvodná drevená lampa – stručná, ale s vrcholom. Je to jednoduché – lúč, laná, lampy. Toto je podstata rustikálneho štýlu.

Kovový luster, na reťaze s lampy štylizované pod sviečkami – nádherný predmet interiéru. Je to elegantné a pevné. Jeho kované prvky fascinujú a lampy sa podobajú palácom stredovekej Európy. Takýto luster sa stane vynikajúcim doplnkom do jedálne, kde sa v stole dostane veľká priateľská rodina.

Tu je, kráľovná obývacích izieb a haly – krištáľový luster. Obrovský, elegantný, s mnohými dekoratívnymi prvkami. Vyzerá to slávnostné a vhodné na stretnutie s hosťami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: