LED nočné svetlá

LED nočné svetlá – lampy budúcnosti, ktorých rozlišovacie znaky sú výlučne dlhá životnosť a významná funkčnosť. Produkty sú široko používané v mestských apartmánoch a vidieckych domoch, sú ľahko zapustené do moderného interiéru.

Výhody

Prvé LED svietidlá sa objavili pred polstoročím pred polstoročím a teraz sa začali rozšíriť v usporiadaní obytných priestorov. Technológia LED postupne vytlačí známe zdroje a vlastní nasledujúce výhody:

 • Život. LED diódy poskytujú neprerušovanú prevádzku viac ako 50 tisíc hodín;
 • Energetická účinnosť. Príslušenstvo Konzumujte menej elektriny, ktorá šetrí zariadenia na potraviny. Okrem toho existujú výrobky na batériách;
 • Jasný. Energetická strata je minimálna: takmer všetko, čo je transformované na svetlo, čo je rovnomerne distribuované na miestnosti. Zároveň je teplo niekoľkokrát menej. Modely podporujú nastavenie jasu;
 • Funkčnosť. LED nočné svetlo umožňuje zmeniť teplotu kvetov. Model vám umožňuje získať teplé žltkasté odtiene a studené modré, ktoré sú vybrané v závislosti od účelu svietidla a preferencií vlastníka;
 • Ekológia. Použité technológie bezpečné pre ľudské zdravie. Svietidlá nevydávajú fosfor, ortuť a iné škodlivé prvky, čo vám umožní urobiť detské nočné svetlo.

Príslušenstvo sú vhodné pre trvalé použitie a dekoratívne osvetlenie. To je zabezpečené v dôsledku širokej škály možných odtieňov a foriem. RGB LED diódy sa ľahko nastavujú, umožňujú na povrchu rôznych vzorov a obrázkov. Výhody príslušenstva zahŕňajú skutočnosť, že sa nevyhrievajú a poskytujú vysokú úroveň požiarnej bezpečnosti.

Odolnosť voči mechanickým otrasom prispieva k rozšíreniu životnosti výrobku. Sú vyrobené z trvanlivých materiálov a sú zbavené krehkých prvkov v ich dizajne (nemajú žiarovité a sklenené banky). Produkty, ktoré odolávajú externé účinky, sú odolné voči kvapkám teploty a sú schopné fungovať vo vysokých podmienkach vlhkosti. Vzhľadom na svetlo, flexibilita a mobilita zariadenia môže mať verziu na ploche, namontované na strope alebo stene.

Odrody

Klasifikácia cez noc závisí od ich konštrukčných funkcií a princípov práce. V prvom rade je príslušenstvo rozdelené do tých, ktoré sa pripájajú k sieti a krmivá z batérií. Autonómne modely sa vyznačujú mobilitou, ktorá sa nachádza kdekoľvek v miestnosti, budú použité v krajine alebo na ceste.

V závislosti od toho, ako sú diódy umiestnené v lampách, sa rozlišujú nasledujúce typy príslušenstva:

 • Multicolor. S ich použitím sa zmiešajú tri základné odtiene, vďaka ktorým sa na stenách a strop získajú lúče rôznych tónov. Zvyčajne používajú červené, modré a zelené farby. Takéto noci sú dekoratívne, môžu byť použité na zdobenie miestnosti počas prázdnin;

 • Zvýšený výkon. Ak chcete vytvoriť také nohy, použite silné diódy umiestnené v dvoch riadkoch. Poskytujú najvyššiu možnú úroveň svetla, pretože príslušenstvo sú vhodné na použitie ako hlavné svetelné zdroje;

 • Ultrafialový. Ak ich chcete vytvoriť, vyberte si aditíva s polovodičmi, čo umožňuje zmeniť farbu nočného svetla.

Diódové nočné svetlo je tiež rozdelené na deti a dospelých, je to zatriedené do farby: izolované biele, zelené, modré, červené, zmiešané a iné modely. Tam sú tradičné nočné svetlá typu DIPS, ktoré patria k zastaranému. Pokročilé modely s označením kravy a SMD sa vyznačujú lepšou funkčnosťou a kvalitou. Sú odolné voči poklesom napätia, majú veľké množnosti funkcií.

Výrobcovia ponúkajú nočné svetlá s pohybovým senzorom. Umožňuje nastaviť vzdialenosť, na ktorej sa lampa automaticky rozsvieti. V tomto prípade zmizne potrebu používať prepínače a ovládacie panely. Technológia je založená na infračervenom senzore reagujúcom na teplo ľudského tela. Rozšírený systém vám umožňuje nastaviť citlivosť systému.

Zariadenie je pripojené k sieti DC pripojenú k ľubovoľnému povrchu. Inštalácia nočného svetla s pohybovým snímačom, obojstrannou lepiacou páskou, magnetmi, slučkami závesov, skrutiek v závislosti od konkrétneho modelu. Výhodou takéhoto modelu je základná úspory elektriny.

Tipy na výber

Lampa by mala pozerať s interiérom miestnosti. V konštrukcii dizajnu spálne zohľadní základné pravidlá kombinácie farieb a foriem. LED nočné svetlá budú vhodné v moderných interiéroch Loft štýlu, minimalizmus, high-tech, drevené príslušenstvo dopĺňa tradičnejšiu miestnosť. Môžete nainštalovať jedno príslušenstvo vedľa postele a umiestniť niekoľko lampy cez miestnosť. Posledná možnosť je vhodná, keď sa miestnosť používa nielen na spánok, ale aj pre prácu, pretože ten deň by mal byť najviac svetlo.

Aké parametre zohľadňujú pri nákupe LED nočné svetlo:

 • Materiál. Mal by byť trvanlivý a odolný voči vonkajším otrasom. Plastové výrobky sa nerozpadnú pri páde a vhodnom pre detské izby. A nočné svetlá stromu s LED diódami vyzdobí izby, v dizajne, ktorého sú prvky klasických štýlov, vyhrá to vyzerá s nábytkom dreva. Príslušenstvo z plexiskla vyzerá jasne a nezvyčajné, krásne rozmazané pri použití farebných diód;
 • Farba. Najpraktickejšia a všestranná sú biele noci, ktoré sú priaznivé na očiach, sú ľahko kombinované s interiérovými položkami. Farebné diódy sú schopné pretekať, vytvárať vzory a projektovať ich na stenách. Takéto modely budú mať radi deti, predovšetkým bude vykonávať dekoratívnu úlohu;

 • Formulár. Výrobcovia ponúkajú obyčajné oválne produkty a hviezdy, polmesiace alebo motýľov. Modely bez dekoratívnych prvkov sa dokonale zapadajú do minimalistického interiéru a nočné svetlé kvety budú musieť robiť s mladými dievčatami;
 • Funkčnosť. Najjednoduchšie lampy sú vybavené / vypnutým tlačidlom napájania. Komplexnejšie zariadenia môžu zmeniť tieň, reagovať na zvuky. Existujú aj modely s pohybovým snímačom alebo svetelným senzorom, ktorý sa začne pracovať automaticky, keď sa miestnosť stáva. Na základe možností nočného svetla je vytvorená jeho cena, úroveň spotrebovanej elektriny;

 • Účel. Dieťa bude mať rád viac modelov pohybu, ktoré majú neobvyklú formu. Pre deti sú modely vhodné s osvetľovacím senzorom, vyrobený vo forme zvieraťa alebo pripomínajúce hračku, napríklad nočné svetlo vlaku. Kúpili sa aj na podkrovnú posteľ. Dospelí často vyberajú príslušenstvo s minimálnym dekorom;
 • Kvalita – Kritérium, ktoré nie je možné zanedbať pri nákupe nočného svetla a vo všeobecnosti akýkoľvek produkt. Príslušenstvo od európskych výrobcov sú známe svojou kvalitou, majú dlhú životnosť. Čínske kópie a falzifikáty budú stáť lacné, však môžu veľmi rýchlo zlyhať. Preto by ste mali uprednostniť preukázanie značiek, prečítajte si recenzie na špecifické modely LED nočné noci.

Ako to urobiť sami?

Po rozhodnutí nezávisle urobiť lampu, osoba dostane príležitosť realizovať akýkoľvek nápad autora. Proces bude trvať minimálny čas a bude vyžadovať použitie základných nástrojov v širokom prístupe.

To, čo je potrebné na montáž LED NIGHT LIGHT:

 • Fumigátor. Zariadenie zlyhalo;
 • Rezistor. Odporúča sa vybrať malé alebo stredné zariadenie na zníženie spotreby energie;

 • Kondenzátory. Vyžadujú sa dva kusy;
 • Dve biele svetelné LED.

Fumigátor je odhalený a LED diódy sú inštalované na mieste vykurovacieho prvku. Prostredníctvom kondenzátora k zariadeniu dostane napätie zo siete. V dôsledku toho bude jeho prebytok ovplyvnený v moste usmerňovačov dostupných prvkov. Výstup obsahuje odpor a kondenzátor na vyhladenie vznikajúcich pulzácií. Hodnota napätia by mala byť najmenej 400 V.

Druhá možnosť vytvoriť nočné svetlo – elektrická vidlica. Okrem tohto prvku sa budú vyžadovať diódy a LED diódy, dva rezistory a kondenzátor, stabilizol a PVC trubice. Z zástrčky odstraňuje kontakt uzemnenia a svorky, po ktorom LED má RIM (na tento účel sa používa). PVC rúrky sa používajú na zabránenie skratu.

Elektronický obvod sa zostavuje podobne ako predchádzajúci prípad, viditeľ sa používa ako základ. Výsledný výrobok je inštalovaný v plachte akéhokoľvek druhu formy. Jeho, zase, nadobudne sa v obchode (ak hovoríme o plastových alebo sklenených modeloch) alebo si to urobte sám. Rám môže byť vyrezaný z dreva, obalu a ochranných impregnácií.

Proces vytvorenia originálneho svietidla z LED diód, ktoré môžete vidieť nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár