LED pásku 24 V

LED podsvietenie v posledných rokoch sa ukázalo ako dobrý reklamný produkt, ktorý prispieva k atrakcii pozornosti kupujúcich. Okrem toho sa na domácich účely používajú osvetľovacie pásky. Hlavnou silou takýchto zariadení je 12 V, ale iné modely na 24 V sa stávajú čoraz viac.

Zvláštnosť

Dióda páska 24 V má určité výhody oproti menej výkonným analógom. Tieto funkcie priamo ovplyvňujú spôsob práce, ako aj rozsah pôsobnosti.

  • Terajšia konzumácia. Význam tejto výhody je, že 24-voltové modely sa používajú dvakrát a menej prúdu pri rovnakom výkone. To vám umožní pripojiť komunikáciu cez vodiče menšieho priemeru, ktorý má pozitívny vplyv na pohodlie montáže a znižuje celkovú hmotnosť dizajnu.

Súčasná strata je tiež znížená, takže môžete vytvoriť dlhší osvetľovací reťazec bez dodatočných zdrojov napájania.

  • Jasný. Táto položka sa týka sily svetla, ako je možné predpokladať, a stabilitu stability medzi rôznymi oblasťami LED-pásky. Modely na 12 V majú plnú jasnosť najprv, ale bližšie k koncu ide trochu, pretože vizuálna zložka môže trpieť. K tomu sa nestane, je potrebné vykonať ďalší medený drôt, ktorý komplikuje reťaz.

A 24-voltové modely takéhoto nedostatku nemajú.

  • Kontrola. Najrozsiahlejšie osvetľovacie systémy sú najlepšie sledované prostredníctvom stmievačov a iných zariadení, s ktorými môžete zmeniť napájanie, ako aj prepínanie LED režimy. Signál na 24-voltových modeloch je silnejší ako 12 V, takže nie je potrebné vložiť špeciálne zosilňovače na zlepšenie kvality spojenia.

Ak berieme do úvahy skutočnosť prvého bodu, môžete uviesť, že stmievač s páskami takéhoto napätia môže ovládať reťaz s kapacitou 2-krát viac.

  • Spoľahlivosť. Vzhľadom k prevalencii modelov o 12 voltov vyrábajú veľký počet výrobcov, medzi ktorými sú tí, ktorí sa ukázali od najlepšej strany. To môže ovplyvniť skutočnosť, že kupujúci získa tovar zlyhot. Kým 24-voltové LED pásky sú zriedkavé, ale sú reprezentované pomerne známymi spoločnosťami, ktoré majú značné skúsenosti s výrobou podobných výrobkov.

Širší a bohatší sortiment, vyššia kvalita a spoľahlivosť ukazovatele sú pripravené na poskytnutie výrobcu.

Názory

Pásky na 24 V majú určitú klasifikáciu, ktorá môže rozlišovať medzi ich aplikáciami. Prvá trieda výrobkov je určená na vytvorenie rozsiahleho osvetlenia, vďaka ktorej hustota LED je pomerne nízka. Priemerná vzdialenosť presahuje 1 cm, a celkový počet meračov pásov je asi 60 kusov. Zároveň vďaka svojej spoľahlivosti a efektívnosti, tieto modely hladko šíria hladko a na všetkých častiach pásky.

Existuje ďalší typ produktu, ktorý je najvhodnejší na použitie na krátkych a malých predmetoch. LED diódy v tomto prípade sú spravidla zoskupené, aby mali najatraktívnejší účinok. Ich číslo na jednej meterovej pásky môže byť 200-240 kusov. Je dôležité povedať o multiplicite jedného segmentu, ktorý môže byť oddelený od hlavnej dĺžky. Tento indikátor môže byť 3 a 6-7 LED.

Táto charakteristika ovplyvňuje, ako rôznorodý môžete používať pásku v závislosti od situácie.

Výrobcovia vytvárajú špeciálne modely s rôznymi všeobecnými dĺžkami. Štandardný ukazovateľ je 5 metrov, ale existujú inštancie a 30 m. Okrem iných typov 24-voltových pásov, môžete prideliť triedy na úrovni ochrany. V prvom rade sa týka týchto profilov, ktoré sú vhodné pre výrobok. Existujú hliníkové analógy, ktoré sú dobre ohnuté a poskytujú základnú ochranu. Eloxovaná zliatina je pomerne trvanlivá a vhodná pre rôzne typy prevádzky.

LED stuhy majú taký ukazovateľ ako trieda nepressrostosť, ktorá má pred nákupom mimoriadnym dôležitým. Ak plánujete používať vnútorné produkty, IP20 je už dosť, čo akýmkoľvek spôsobom chráni pred vodou, ale zabraňuje malým objektom s priemerom 12.5 mm. Keď je označenie na ulici, najvýhodnejšou možnosťou bude trieda ochrany IP65 alebo IP67. Obaja sú prachotesný dizajn. V prvom prípade to môže dostať len vodné trysky. V druhej verzii môže byť výrobok úplne ponorený do vody na chvíľu pred pol hodou.

Množstvo vody padajúce do zariadenia nestačí na negatívne ovplyvniť prevádzku LED diód.

To všetko závisí od poveternostných podmienok, pretože sneh sa stáva hlavným problémom, ktorý môže byť neustále umiestnený na znameniach, bannerov a iných osvetľovacích objektoch.

Počet farieb a ich rozmanitosť závisí od výrobcu. Ako už bolo spomenuté vyššie, 24-voltové stuhy vyrábajú hlavne známymi spoločnosťami, ktoré môžu ponúknuť kupujúcemu najširšiu sadu odtieňov.

Štandardná biela, rovnako ako béžová, svetla modrá a podobná malá lacnejšia z dôvodu ich popularity.

Voľba

Výber LED páskach takejto výkonu sa skladá hlavne zo situačných strán, ktoré patria k výberu akéhokoľvek podobného výrobku. V prvom rade je rozmery. Výrobcovia robia modely rôznych šírky a dĺžky, takže vyberte na základe objemu osvetlenia, ktoré potrebujete. Venujte pozornosť týmto charakteristikám a typom pások, ktoré boli uvedené vyššie.

Pokiaľ ide o cenu, väčšina výrobcov je rovnaká a závisí od špecifických parametrov LED diódy, ich veľkosti, frekvencie umiestnenia a iných vlastností modelu.

Nezabudnite naučiť recenzie a iný materiál, ktorý vám pomôže vytvoriť svoj vlastný názor na kvalitu výrobkov. Stáva sa to, že ako celok má výrobca dobrú úroveň výroby, ale špecifická séria stužiek nie sú splnené a majú nejaké nevýhody.

A tiež nezabudnite na pokyny, v ktorých môžete nájsť podrobnejšie charakteristiky, napríklad pracovný teplotný rozsah alebo presná spotreba prúdu v závislosti od dĺžky pásky.

Tam si môžete tiež nájsť informácie o pripojení zariadenia na stmievač, ktorý je efektívnejší na 24-voltových modeloch, a nie na analógoch v 12 V.

Ako sa pripojiť?

Inštalácia tohto typu LED pásky sa nelíši od iných typov. Po prvé, je potrebné si vybrať správny profil na základe vlastností osvetlenia. Existujú nadzemné, pozastavené, uhlové možnosti. Pred držbou pečiva sa uistite, že ste profil zabezpečili v požadovanej výške av správnej možnosti. Potom narežte stuhu rovnakej dĺžky ako profil. Zamerajte sa na špeciálne riadky, pre ktoré môžete prerezávanie.

Na páske sa nachádza obojstranná adhézia, ktorá je hlavnou cestou na upevnenie výrobku do bočného plánovača profilu. Ak ste skrátili LED diódy, opätovné použitie takejto pásky sa neodporúča, pretože fyzikálne charakteristiky výkresu materiálov zhoršuje. Po správnom usporiadaní pásky v profile môže dokončiť inštaláciu upevnením krytu / vrcholu, ak je poskytnutá dizajn.

Ďalším krokom je pripojenie pásky do položky batérie. Vykonáva sa pripojením vodičov na transformátor.

Stojí za to povedať, že predtým, ako je lepšie, je lepšie vypnúť systém elektrickej siete tak, aby nevznikol rozdiely a zlyhania.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár