LED pásky v interiéri izieb

LED stuha môže byť použitý v interiéri takmer akejkoľvek izby v dome. Je veľmi dôležité zvoliť správne príslušenstvo, rovnako ako bezpečne ho upevniť na zvolenom povrchu. Aby bola LED páska vyzerať organicky v kúpeľni, v kuchyni av obývacej izbe je dôležité, aby bola správna voľba príslušenstva.

Ako si vybrať?

LED páska sa vyznačuje kompaktnosťou, flexibilitou a bezpečnosťou. Aby bolo toto príslušenstvo vyzerať dobre v rôznych priestoroch v dome, musíte si to správne vybrať. Existujú určité segless pravidlá pre výber LED pásky. Takže je veľmi dôležité, aby podsvietenie nedráždi ľudí v miestnosti. Preto odborníci neodporúčajú výberu pre spálňu, ako aj pre detskú izbu, blikajúce alebo veľmi svetlé LED stuhou.

Umiestnite LED pásku môže byť takmer na akomkoľvek povrchu dostupnej v miestnosti. Najobľúbenejšie sa zvažujú:

 • steny;
 • strop;
 • existujúce výklenky;
 • Všetky druhy výstavby.

Ale nikto nezakazuje upevnenie LED pásky na nábytok a ďalšie predmety v miestnosti.

Dióda páska môže byť monofónna alebo farba. Okrem toho existujú zariadenia s ovládacím panelom. Pomocou tohto zariadenia môžete nastaviť jas LED diód, ako aj nakonfigurovať niektoré iné parametre.

Ak dostanete všetko správne, LED páska v interiéri vo väčšine prípadov vyzerá dobre.

Osvetlené v kúpeľni

Podivne, kúpeľňa a WC sú dve najobľúbenejšie miesta, kde väčšina ľudí uprednostňuje umiestniť LED stuhou. Takáto popularita je spôsobená dvom bodmi naraz:

 • Podsvietenie vyzerá veľmi dobre, pretože diódy sa odrážajú v zrkadlách a na dlaždice;
 • V noci alebo čoskoro ráno nie je potrebné zahrnúť svetlo, ktoré oči strihajú – je lepšie robiť zvýraznenie.

Ak hovoríme o farbe, potom v kúpeľni a toalete tradične akceptované pomocou Blue Neon Backlight. Ale ak si želáte, môžete si vybrať akúkoľvek inú farbu. Jediná podmienka, ktorú treba dodržiavať, je povinné – LED páska by mala byť odolná voči vlhkosti.

Podsvietenie môžete umiestniť na kúpeľňu, sprchu alebo toaletu. Nie je zlé osvetliť okruh regálov alebo zrkadiel.

Môžete tiež nechať stuhu na strope alebo na podlahe v polohových zónach zárodku.

Stuhy v spálni interiéru

Spálňa je tradične dovolenková destinácia, pokoj a relaxácia osoby. Preto by LED páska použitá na konštrukciu takejto miestnosti nemala byť nadmerne jasná a blikajúca. Toto je všeobecná zásada, ktorá sa vzťahuje na dizajn spálne pre dospelých a detskú izbu.

Napriek celkovému dekoru bytu, pre spálňu, odporúča sa vybrať viac tlmených farieb podsvietenia, pretože jasné svetlo je schopné vyvolať aktiváciu nervového systému.

U detí

Veľmi často deti nemajú radi zostať v izbe v noci, bojí temnoty. V tomto prípade bude LED páska umiestnená okolo obvodu miestnosti, vynikajúcim riešením problému. Môžete umiestniť pásku do postele, dvere, okná alebo počítačový stôl (ak je v miestnosti).

Vzhľadom k tomu, že detský nervový systém sa nepovažuje ešte dosť, je lepšie si vybrať tlmené farby pre zvýraznenie. Je tiež dôležité starať sa o farbu diód. Tak napríklad, ružová, lila alebo fialová farba je vhodná pre dospievajúce dievča. Pre chlapca je lepšie zastaviť svoju voľbu na modrom, modrej alebo zelenom tieni.

Najdôležitejšie však – úroveň svetla by mala byť tlmená.

Pre dospelých

Ak hovoríme o používaní LED pásky v spálni pre dospelých, potom ho najlepšie umiestnite na nasledujúcich miestach:

 • v zóne umiestnenia postele;
 • Namiesto nočných svetiel;
 • V blízkosti obliekacieho stola alebo nočného stola.

Ak je v spálni lodžia, potom je možné tam umiestniť podsvietenie LED.

LED páska v spálni je ďalší svetelný zdroj. Ušetrí elektrinu a bez toho, aby sa nemusela zahrnúť svetlo v spálni v noci.

Ak umiestnite stuhu na hlavu postele, potom toto svetlo bude dosť na pohodlné čítanie kníh.

LED osvetlenie obývacia izba

Obývacia izba, bez ohľadu na jej rozmery, vyžaduje dostatok dobrého osvetlenia. Obývacia izba musí predstavovať zdroj jasného svetla (luster, stropné alebo nástenné lampy). Takéto osvetlenie je spravidla zahrnuté počas večerného recepcie alebo pre iné prípady, ktoré si vyžadujú dobré osvetlenie. Pre domácu útulnú atmosféru bude dostatok osvetlenia, ktorá dáva LED pásku. Aby bolo možné pohodlne používať pásku, obývacia izba je žiaduca rozdeliť do niekoľkých zón.

Zoning sa odporúča premietnuť do reality na nasledujúcom princípe.

 1. Osvetlenie zóny, v ktorej sa nachádza televízor a druhá technika (domáce kino a iné). Na atraktívny vzhľad musí byť diódová stuha umiestnená na zadnej strane televízora, čo najbližšie k okrajom. Vďaka tomuto princípu fixácie sa získa dostatočné osvetlenie.
 2. Keď je možné vybaviť improvizovaný krb v miestnosti, môžete ju poraziť LED stuhou. Na tento účel je najlepšie vybrať podsvietenie žltého alebo oranžového teplého tieňa.
 3. Ak sú v obývacej izbe obrázky alebo zóna, kde sú umiestnené fotografie, potom môžete poraziť LED stuhu. Pásy musia byť prilepené pozdĺž obrysu fotografií.
 4. Lepiace diódy na pásku môžu byť v zásade takmer akákoľvek položka a nábytok nie je výnimkou.

Všeobecne platí, že dizajn závisí od individuálnych preferencií. Obývacia izba je však presne miesto v dome, kde je prípustné použiť svetlé podsvietenie. Môžete si kúpiť a lepiť pásku, ktorá je ovládané diaľkovým.

Použite stuhy v kuchyni

Teraz väčšina moderných interiérov kuchyne je dosť ťažká si predstaviť bez ďalšieho podsvietenia, ktorá je organizovaná pomocou LED pásky. A toto je správne rozhodnutie o návrhu, pretože je v kuchyni, človek môže čiastočne prekrývať s ľahkým tokom pochádzajúcim z lampy zhora. LED páska vytvorí v pracovnej oblasti ďalšie podsvietenie.

Ale aby podsvietenie v kuchyni prinieslo podstatné výhody, musí byť umiestnená správne a montáž. Všetky práce na výbere a následnej fixácii pásky možno rozdeliť do niekoľkých stupňov.

V počiatočnej fáze stojí za to urobiť správnu voľbu materiálov.

 • LED páska pre kuchyňu by mala byť zakúpená, ktorá má pomerne vysoký referenčný index (približne 90%). Ale pretože páska potom bude umiestnená v izolačnej matnej vrstve, potom môžete urobiť bez menšieho.

 • Je potrebné starať sa o nákup napájania. Jeho hlavnou úlohou je previesť aktuálnu silu. Takže od 220 voltov s pomocou napájacej jednotky by malo byť od 12 do 24 voltov. Ak vynecháte tento dôležitý bod, páska bude trvať krátke obdobie. Z vysokého napätia bude výrobok výrazne prehriatý a nakoniec po niekoľkých dňoch konečne zlyhá.

 • Odborníci odporúčajú dodatočne používať špeciálny infračervený senzor, ktorý umožňuje zapnúť a vypnúť podsvietenie jednoduchým mávaním rukami. Ale z tlačidla Tlačidlo v tomto prípade je lepšie odmietnuť. Ich využívanie ofdárov.

 • Keďže kuchyňa je tradične považovaná za najčistejšie miesto, nemalo by to robiť žiadne tmavé rohy. Všetko by malo byť najotvorenejšie a svetlo. Ale predovšetkým toto pravidlo sa obáva presne pracovného priestoru. Tu je dodatočné podsvietenie – požadovaný atribút takmer kedykoľvek v deň.

 • Pre moderný dizajn je kuchyňa dokonale vhodná, Ale v rovnakom čase svetlé odtiene prídavného podsvietenia. Avšak, pre kuchyňu z prírodného dreva je lepšie vybrať si podsvietenie teplých odtieňov.

Existuje ďalšie dôležité pravidlo týkajúce sa dizajnu pracovného priestoru v kuchyni. Leží v skutočnosti, že podsvietenie musí byť jednotné.

Teraz je dôležité určiť, kde presne umiestnenie LED pásku do kuchyne. Takže existuje mnoho všetkých druhov možností:

 • Najobľúbenejšie miesto je koniec steny steny a spodnej časti kuchynských skriniek;
 • Dobrá možnosť – zvýrazniť tabuľku, ako aj dekorácie stoličiek alebo pohovky;
 • Podsvietenie môžete spustiť na strope alebo existujúcich výklenkoch.

Všade, kde je podsvietenie zverejnené, najdôležitejšie je, že to výhody.

V skutočnosti môžete implementovať takmer všetky nápady.

Ako namontovať?

Po nakoniec je potrebné umiestnenie LED pásku, môžete sa presunúť na zodpovedný krútiaci moment – inštalačné práce. LED páska spravidla sa predáva v hrobách, ktorej dĺžka je 5 metrov. Bocames majú spájkované krátke vedenie. Následne sú uzavreté špeciálnou tepelnou apartmánovou trubicou.

Pred inštaláciou LED pásku je potrebné vymieňať pásmo pásky alebo centimeterovú pásku a dôkladne merať povrchy, ku ktorému je potrebné lepiť produkt. Pre presnosť sú všetky merania lepšie nahrávať na papieri. Ďalej musíte prevziať nožnice a od 5 metrov topánky na oddelenie segmentov požadovanej dĺžky.

Keď sú segmenty pripravené, musia byť pripojené k tzv. V opačnom prípade LED páska jednoducho nefunguje. Aby sa výrazne uľahčili proces spojovacích diód na výživu, odporúčajú sa využiť najjednoduchší spôsob – mechanický.

To si bude vyžadovať LED konektor.

Proces pripojenia je dostatočne jednoduchý. Je potrebné vziať kontaktné miesta dostupnej pásky, pripojiť ich k pripojeniu kontaktov a zatvorte veko, kým nezacvakne. Jedinou nevýhodou tejto metódy pripojenia je vysoká cena konektora.

Ak nechcete stráviť veľa peňazí na nastavení, potom mechanická metóda s použitím konektora nie je vhodná. Pre tých, ktorí chcú zachrániť, racionálne používajú spájkovaciu metódu. Na prvý pohľad sa táto metóda môže zdať veľmi zložitá. Ale ak má osoba aspoň niektoré skúsenosti v tomto podniku, potom spájkovanie kontaktov LED pásku nespôsobí osobitné ťažkosti. Najdôležitejšou vecou je dodržiavať dve dôležité podmienky:

 • Je potrebné vykonať prácu pomerne predhriateho spájkovacieho železa;
 • Nástroj by mal mať úzky bodnutie – nie viac ako 2 mm.

Počet kontaktov závisí výlučne na typ pásky. Takže štandardné RGB zariadenie má 4 kontakty. Pre správnu prevádzku pásky ku každému z nich by mal byť samostatný vodič spájkovaný. Je tiež dôležité v procese spájkovania na použitie dostatok spájky. Predtým by sa mal každý vodič odoslať.

Vzhľadom k tomu, napätie na kontaktoch LED pásku je nízke (od 12 do 24 voltov), ​​izolujte balík balíkov voliteľne. Ale pre bezpečnostnú a estetickú príťažlivosť je lepšie zabaliť toto miesto izolačnou páskou, ako aj na tepelnú zmršťovaciu trubicu. V konečnom štádiu je potrebné zahriať stavebný fédium alebo konvenčný ľahší.

Pred kapitálom lepiacemu podsvieteniu je potrebné dôkladne premýšľať o každom detaile. V opačnom prípade budete musieť demontovať celý systém a diódu po takýchto akciách môže byť nevhodná na opätovné upevnenie.

Na zadnej strane sa na pásku aplikuje špeciálne lepidlo. Spočiatku je lepkavá strana chránená polyetylénovým filmom. Pred stanovením je potrebné zamietnuť. S akýmkoľvek hladkým povrchom bude spojka vynikajúca, ale uviaznutá na drsnej rovine môže byť problematická. V tomto prípade ponúkajú experti dva riešenia problému.

 1. Pred pripevnením pásky sa odporúča držať pás bilaterálnej pásky na povrch. Je potrebné, aby sa rovina vyrovnalo.
 2. Ak existujú peniaze navyše, môžete si kúpiť špeciálne kovové pásy. Sú upevnené na samosprávnej skrutke. A môžete nainštalovať stuhu podsvietenia.

Takéto metódy poskytujú spoľahlivú fixáciu. Ale skrutky nie sú vhodné pre ľubovoľný povrch, pretože vzhľad výsledných otvorov bude pokazený.

Ak plánujete pripojiť LED stuhou na napájanie, potom v spálni a detskej izbe, toto zariadenie je lepšie, aby sa posielať, pretože vytvorený hluk bude zlomiť mier. ZAPNUTIE POTREBUJÚCEHO POTREBUJÚCEHO MIESTAU.

So vhodným pripojením sa podsvietenie stane nepostrádateľným príslušenstvom na jeden rok.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: