LED stuhy na akvárium

  LED stuhy v akváriu sú dôležitou súčasťou zariadenia, bez ktorého obyvatelia sklenených kontajnerov a rastlín jednoducho zahynú. Okrem toho toto podsvietenie zmení akvárium do hlavného prvku interiéru, uvoľní na všeobecnom pozadí miestnosti. Nezabudnite, že podsvietenie akvária je ďalším priestorovým osvetlením, hlavnou vecou je vybrať si správne miesto pre kontajner s rybami.

  Klady a zápory

  K dnešnému dňu existuje široká škála možností podsvietenia pre akváriá. Každý je inými vlastnosťami a charakteristikami. Profesionálne Aquaries uprednostňujú inštaláciu LED stuh.

  A nie je prekvapujúce, pretože toto osvetlenie má veľa pozitívnych kvalít.

  • V priebehu práce z LED pásky sa tepla nedosiahne, v tomto poradí, voda sa neprehrieva, ktorá má pozitívny vplyv na život obyvateľov akvária a samozrejme rastlín.

  • LED diódy sú schopné udržiavať osvetlenie v deň akvária. A vďaka moderným technológiám sú pásky s LED diódy vybavené špeciálnymi senzormi, ktoré nezávisle nastavujú osvetlenie, zahŕňajú a vypnite podsvietenie v závislosti od meniacich sa podmienok v interiéri.

  • LED pásky sa vyznačujú parametrom vlhkosti a vodotesnosti. Aj keď LED diódy prichádzajú do kontaktu s vodou, nemali by ste sa báť, že páska zlyhá. A samozrejme, žiadna škoda pre obyvateľov Aquarium World nebudú prinesie.

  • Dôležité výhody LED pásky – Bezpečnosť a efektívnosť. Maximálne napätie, ktoré vyžaduje LED diódy, 12 voltov. Dosiahnu sa generovaním napájacieho zdroja z napájania domácností. To je dôvod, prečo je možné sa nemusíte obávať, že pri vytváraní krátkeho uzavretia, živé tvory vo vnútri akvária zomrie.

  • Trvanie LED stuh je oveľa dlhšie ako obyčajné lampy. Ak hovoríme s jednoduchými slovami, LED diódy sú schopné slúžiť najmenej 100 tisíc hodín.

  • Farebný roztok LED žiarovky je tak rôznorodý, že každý aquaristický môže obsahovať všetky svoje návrhy dizajnu do reality.

  • Inštalácia LED pásky tak jednoduché, že aj dieťa sa môže vyrovnať s touto úlohou.

  • A čo je najdôležitejšie, LED diódy nevychádzajú ultrafialovému.

  Napriek takejto širokej škále pozitívnych vlastností majú LED stuhy stále nejaké nevýhody.

  • Akvizícia LED pásky môže zasiahnuť vrecko akvaristov, najmä ak sedí veľkú kapacitu.

  • Pri výbere pásky je dôležité vziať do úvahy podmienky osvetlenia a odtieňov pásky. Možno jedna páska nestačí. Rastliny z svetla budú rásť, ale ich štruktúra na základni bude pomaly, bez života.

  V každom prípade, po inštalácii nového podsvietenia, musí akvarista nasledovať stav života v akváriu, najmä za rastlinami.

  Názory

  Diodové svetelné zdroje sú rozdelené do niekoľkých druhov, o ktorých by každý self-rešpektoval akvarista.

  Diódové lampy

  Ekonomické osvetlenie, žiadna škoda na biotopy akvária. Takéto osvetlenie nie je ohrievajú vodu, nevyrieši infračervené lúče. Diódové lampy prispievajú k jednotnej distribúcii svetla vo vnútri kontajnera s rybami.

  Dióda

  Táto variácia osvetlenia je voliteľná, pretože jeho výkon má menší indikátor ako diódové lampy. Kde Stuha osvetlenie z LED diód vodotesných, keď sa ponorí pod vodou, nestratí žiadne charakteristiky.

  Pred zakúpením a inštaláciou osvetľovacieho systému vo svojom akváriu je potrebné extrémne pýtať.

  Život v akváriu závisí od správneho osvetlenia.

  Tipy na výber

  V prípade, že obyvatelia akvária sú len ryby, neuskutočňujú sa akékoľvek ťažkosti pri výbere osvetlenia. S týmto scenárom je lampa ideálna pre zodpovedajúce vlastnosti denného svetla.

  Ak chce aquarista zdôrazniť farebnú paletu akvariji alebo zamerať sa na určité detaily dizajnu, budete musieť spomenúť na školský program na fyzike na témy: Svetelný prietok v lúmenoch, svetelnej teplote.

  Približne to isté bude musieť urobiť, ak akvárium žije obývané druhy rýb alebo rastlín, ktoré vyžadujú osobitné podmienky osvetlenia.

  Na jednej strane sa zdá, že výber LED pásky v akváriu je veľmi ťažké, ale nie je. Amatérske akvarijné ryby bude mať aj minimum vedomostí, bude môcť vyzdvihnúť najlepší osvetľovací systém.

  V prvom rade je však potrebné zastaviť svoju voľbu na vodotesné pásky. Môžu byť použité ako dodatočné osvetlenie nielen pod vekom, ale aj miesto na stene akvária, kde je kontakt vody nevyhnutný.

  Ďalej považuje farebnú paletu LED. Podľa mnohých akvaristov je najlepšie nainštalovať biele svetlá. Iní sú presvedčení, že farebná paleta má pozitívny vplyv na život pod vodou.

  V tomto prípade stojí za to, aby sa naučiť potreby obyvateľov sklenenej nádoby alebo vzorkami a chybami s chybami s farebnou schémou.

  Kalkulácia

  Ľudia, malé pochopenie jemností výberu podsvietenia v akváriu, je potrebné vedieť, že inštalované osvetlenie by malo mať svietivosť zodpovedajúcu kapacitu nádoby. Podľa 1 litra akvária sa má použiť 0,5 watt. Ak je akvárium navrhnuté pre 50 litrov, znamená to, že LED páska musí mať parameter výkonu 25 wattov.

  Výpočet je dôležité vziať do úvahy niekoľko nuansy.

  • Populácie akvárií rastlinami, ich požiadavky na osvetlenie.

  • Smer osvetľovacích prvkov. Ak hovoríme jednoduché slová, každý osvetľovací systém sa roztiahne rozdielne. Napríklad LED svieti pod uhlom 120 stupňov. Luminiscenčné žiarovky sú svietia v rôznych smeroch, čo je dôvod, prečo nielen akvárium spadá pod osvetlenie, ale aj terén približný.

  • Nemenej dôležitý parameter výpočtu – hĺbka nádoby a hrúbka sklenených stien. Osvetľovací systém upevnený na veku sa dostane na dno hlbokej nádrže len o 50-70%.

  Urobte a nainštalujte LED pásku v akváriu, ktorú môžete. Tento prístup umožní, aby sa akvaristicky výrazne ušetril na nákup hotového osvetľovacieho zariadenia.

  Budeme musieť stráviť len na pásku, kábel na pripojenie a izolačný materiál.

  • LED páska sa meria a odrezaná.

  • Upevnené na veku akvária. Ako upevnenie pásky môžete použiť malý profil, obojstrannú pásku alebo tesniacu látku, ale len akvárium.

  • Je potrebné pripojiť vodičové kanály a napájací kábel.

  • Drôtené kĺbové miesto by malo byť izolované tmelom.

  • Primárne spustenie osvetlenia sa vykonáva bez inštalácie krytu na akváriu.

  • Tam, kde páska vyjde pod krytom, je potrebné inštalovať izolačné tesnenie. Na konci môžete chodiť na vrchole toho istého tmelu.

  Ak začiatok štúdie prešiel bez problémov, môžete dať veko na akvárium. V opačnom prípade skontrolujte celý spojovací reťazec a skontrolujte aj pripojenia v prípade blesku LED.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: