LED svietidlá LED

LED svietidlá (LED) s akumulátormi a autonómnymi zariadeniami, pre ktoré nie je potrebné pripojiť sa k elektrickej sieti 220 V. Takéto zariadenia sú široko používané v prípadoch, keď je inštalácia bežných svetelných prvkov nemožné alebo nie je odôvodnené. Vďaka bohatým dizajnérovým riešeniam, LED zariadenia môžu byť jasným a užitočným predmetom interiéru.

Zvláštnosť

LED svietidlá na konštruktívnych funkciách sú rozdelené do dobíjacie (DC) a kombinované (AC), ktoré môžu pracovať z siete aj batérie. Odnímateľná batéria sa nachádza v bývaní osvetľovacieho prístroja a dá sa ľahko vymeniť nezávisle. Okrem batérií sú niektoré moderné modely LED vybavené lítium-iónovou batériou, ktorá môže byť nabitá a jej životnosť je asi 3 roky.

Aj nabíjateľné lampy sa ľahko inštalujú, ich inštalácia je pod osobou, ktorá nemá skúsenosti s elektrinou a komplexnými technickými zariadeniami.

Klady a zápory

Diodé domáce osvetľovacie zariadenia majú významné výhody nad klasickými lampami:

 1. Bezpečnosť životného prostredia. Diódy neobsahujú škodlivé nečistoty a ortuť, ako sú žiarivky, a preto nepoškodzujú človeka a príroda.
 2. Energetická účinnosť. LED diódy konzumujú extrémne malú energiu, takže nabitie batérie je dosť dlhý čas.
 3. Svetelné parametre. LED svietidlá sú veľmi svetlé, majú rôzne variácie vykonávania a špecifikácií, takže každý si môže vybrať správnu úroveň svetla.
 4. Trvanlivosť. Diódy slúžia až sto tisíc hodín ako výrazne pred inými svietidlami vrátane úspory energie.
 5. Kompaktnosť. Svietidlá s batériou Žiadne vodiče. To umožňuje ich používať v akýchkoľvek priestoroch bez predbežného zdvihu stien a tesnení elektrokabylu.
 6. Bohatý výber. LED svietidlá sú rôznorodé v ich realizácii, veľkosti a určenom účele, takže nie je ťažké vybrať si interiér LED zariadenia.
 7. Neslušný. Teplotný režim prevádzky LED svietidla – od +600 C do – 600 S.

Napriek výhodám, tieto svetelné prvky majú jednu nevýhodu – potrebu zmeniť batériu. Avšak, ak sa domnievate, že diódy konzumujú ultra-nízke množstvo energie, batéria je dosť dlho. Okrem toho, aj keď berúc do úvahy periodickú výmenu batérie, použite LED svietidlo bude lacnejšie ako bežná sieť.

Aplikačná oblasť

Nabíjateľné LED svietidlá – Moderné bezpečné osvetlenie. Používajú sa:

 • Pre dekor fasády budovy, záhrady a iných miest na ulici;
 • pre pouličné osvetlenie;
 • Ak chcete osvetliť záhradné stopy (takéto lampy sú často vybavené solárnymi batériami);
 • indojorov na rôzne účely;
 • Ako dekorácia vianočného stromu;
 • ako prvky núdzového osvetlenia.

Často sú LED svietidlá inštalované v detských izbách. Používajú sa ako stolové svetlá alebo nočné svetlá.

Názory

V špecializovanom obchode nájdete široký výber rôznych LED žiaroviek.

Medzi nimi sú tieto modely:

 • prenosný;
 • stacionárne;
 • interiér.

Rozlišujú sa nielen rozsahom, ale aj konštruktívnymi a technickými vlastnosťami:

 • Prenosný Svietidlá sú často doplnené nabíjačkou vhodnou pre zapaľovač cigariet automobilu. Takéto nástroje sú univerzálne, môžete si ich vziať na ceste, na dovolenke. Niektoré modely sú uzavreté v nepremokavosti, čo umožňuje použitie zariadenia v daždi alebo v interiéri s vysokou vlhkosťou.

 • Stacionárny Svietidlá sú najčastejšie reprezentované nástrojmi, ktoré sa používajú v núdzových situáciách, keď je elektrina vypnutá. Tieto zariadenia sú schopné pracovať 3-4 hodiny, účinne osvetliť miestnosť. Všetky moderné výškové obytné budovy a výrobné zariadenia musia byť vybavené špeciálnymi indikátormi, indikátormi, ktoré označujú výstup budovy. Existujú aj zariadenia na rezervné osvetlenie a osvetlenie nebezpečných oblastí. Niektoré modely sú vybavené snímačom pohybu.

 • Interiér LED zariadenia môžu byť na stenu na stenu a modely na stolné počítače. Vhodné na každodenné použitie, ako aj v oblasti odpojenia elektriny. Rôznorodý dizajn, aplikovaný v chodbách, detské izby, obývacie izby. Niektoré modely sú pripojené k diaľkovým ovládačom, ktorý umožňuje zapnúť a vypnúť lampu a nastavte jas osvetlenia.

Existujú modely lampy vybavených osvetľovacím senzorom, nezávisle konfiguráciou v závislosti od podmienok jasu diód.

Ako si vybrať LED svietidlo?

Pri nákupe zariadenia na osvetlenie batérie postupujte podľa nasledujúcich pravidiel:

 1. Zohľadniť potrebné rozmery. Rozmery diódových svietidiel sa veľmi líšia, takže by ste ich mali kúpiť, vzhľadom na potrebné parametre.
 2. Určite potrebný výkon. V závislosti od účelu sa môže jas LED diódy líšiť od 1300 do 2300 lúmenov.
 3. Zvážte požadovaný uhol disperzie a typ LED v závislosti od cieľa. Rôzne osvetľovacie prvky sa používajú na stenu a stolné lampy.
 4. Úroveň ochrany vlhkosti nesmie byť nižšia ako IP5. Tento parameter má vysoko kvalitné a trvanlivé zariadenia.

Niektoré svietidlá batérie majú tiež niekoľko režimov prevádzky a niekoľko farebných režimov, ktoré vám umožní diverzifikovať interiér vnútri alebo mimo miestnosti. Venujte pozornosť typu a kapacite batérie.

Ak plánujete používať zariadenie neustále – by ste mali uprednostniť modely so vstavanou lítium-iónovou batériou. Takéto zariadenia budú slúžiť dlhšie ako operačné batérie.

Prevádzkové pravidlá

Aby sa nabíjateľná LED svietidlo na dobu dlhšiu dobu, musia sa dodržiavať tieto pravidlá: \ t

 • Vykonajte pravidelné čistenie osvetľovacieho zariadenia s mäkkou suchou handričkou;
 • Neumiestňujte lampu v blízkosti horľavých položiek;
 • Nepoužívajte pri poškodení bývania alebo výkonu.
 • Nevykonávajte zmeny na konštrukciu zariadenia;
 • Zariadenie používajte v odporúčaných podmienkach, vzhľadom na úroveň zaťaženia a parametra ochrany vlhkosti.

Napriek bezpečnosti LED svetelných prvkov je potrebné upozorniť pri ich používaní. Malé výživové prvky sa dajú prehltnúť a lítium-iónová batéria, ak je poškodená škrupina môže explodovať a viesť k požiaru.

Požiadavky

LED svietidlá sú bezpečné a ich široko používané nielen v obytných priestoroch, ale aj na uliciach, v lekárskych a vzdelávacích inštitúciách. LED osvetľovacie zariadenia nemajú nepriaznivý vplyv na ľudské telo, ak spĺňajú tieto požiadavky:

 1. Podmienený ochranný uhol by mal byť aspoň o 90 stupňov, aby sa obmedzili ovzdušie účinky.
 2. Celkový jas – nie viac ako 5000 CD / M. Ak chcete splniť tento parameter na svietidlách, sa používajú difúzory.
 3. Prípustná nerovnováha jasu musí byť 5 lmax na 1 lin. Možno merať špeciálnym zariadením.
 4. Teplota farby bielych LED diód by nemala prekročiť 40000 k. Tento parameter určuje farebnú tonalitu lampy.
 5. Moc by nemala byť väčšia ako 0.3 W.

V kvalitných LED svietidlách vyrobených podľa GOST sú všetky uvedené parametre uvedené na obale alebo v sprievodných dokumentoch.

Výber osvetlenia LED batérie môže byť významne uložená na účtoch elektrickej energie. LED – moderná a bezpečná alternatíva k úložným svetlomerom z ortuti.

Príklady používania LED svietidiel v dome a záhrade je možné zobraziť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: