LED svietnikové lampy

Moderný trh s osvetľovaním je doslova naplnený rôznymi modelmi, ktoré majú rôzne technické vlastnosti a externý dizajn. Nedávno sa pôvodné diódové lampy vo forme sviečky začali byť veľmi populárne.

Podobné možnosti nie sú len veľmi ekonomické, ale aj veľmi atraktívne.

Čo to je?

Diodé alebo LED žiarovky vychutnať šialený populárny od svojho vzhľadu na trhu. Je možné povedať, že tieto detaily vytvorili zúfalstvo vo svete svetelných zariadení. Treba najmä zdôrazniť jedinečné svietniky, charakterizované zaujímavým a vynikajúcim dizajnom.

V týchto modeloch je čistá sklenená kupola, ktorá je veľmi podobná chvenie plameňa skutočnej sviečky.

Pokiaľ ide o iné výkonové charakteristiky takýchto modelov, sa nelíšia od iných LED zariadení.

Stojí za zmienku, že princíp fungovania diódových sviečok je zložitejšia (najmä v porovnaní s žiarovkami), ak ich považujeme z hľadiska fyziky. Základom takýchto výrobkov je interakcia dvoch dôležitých zložiek: materiály s pozitívnymi nabitými a negatívnymi časticami.

V čase spojenia a prechodu je emitované svetlo a teplo.

Stojí za zmienku, že v XX storočí boli zistené špeciálne látky, ktoré rozlišujú žiaru v čase tepla. V priebehu rokov boli LED diódy použité len ako ukazovatele, pretože sa nelíšia vo veľmi jasnom svetle, ktoré majú červenkastý alebo zelený odtieň. Moderná veda je našťastie na dostatočnej úrovni, takže špecialisti našli látky, ktoré prispievajú k žiareniu hustého a nasýteného svetla.

Diódy vyrobené z podobných high-tech materiálov dávajú ľuďom veľkú príležitosť získať vysoko kvalitné zariadenia na osvetlenie dostatočného výkonu. Konštrukcia modernej LED svietidla pozostáva z takýchto zložiek:

 • COOL:
 • Kovové puzdro;
 • Potravinárske poplatky;
 • dosky s LED diódami;
 • Sklenené plachoty (DOME).

LED je do značnej miery odlišná od starej dobrej „ilyich žiarovky“. V prvom rade stojí za zmienku, že dióda varianty pozostávajú z niekoľkých malých častíc, v kombinácii medzi sebou na špeciálnom základe s prúdmi.

Základy takýchto zariadení spravidla majú rovnaké rozmery ako časti v žiarovkách.

K dnešnému dňu majú kupujúci možnosť kúpiť vhodnú žiarovku pre akékoľvek osvetľovacie zariadenie.

Klady a zápory

Moderné LED svietidlá vo forme sviečky sú závislé populárne kvôli množstvu pozitívnych vlastností, ktoré stoja za to podrobne hovoriť:

 • Jednou z hlavných výhod takýchto žiaroviek je, že sú vhodné pre určité typy svietidiel, ktoré nemôžu byť inštalované tradičné kruhové prvky. Nemali by ste tiež nezabudnúť, že mnohé osvetľovacie zariadenia vyrobené vo forme sviečky a doplnku elegantného chandlepboardu sa vyrábajú výlučne LED.

 • Mnohí spotrebitelia dávajú prednosť LED svietidlom kvôli ich hospodárstvu. Varianty s výkonom 7 W spôsobov, ako byť ľahko nahradené konvenčným svetlým lampou 60 W. To však nemá vplyv na spotrebu energie ekonomických LED svietidiel.

 • Výhodou takýchto ekonomických žiaroviek sú ich trvanlivosť. Jedna vysokokvalitná LED lampa môže vyžarovať svetlo viac ako 50 tisíc hodín. Jednoducho povedané, takýto zdroj svetla nebude neprerušený do práce aspoň päť rokov. Táto funkcia je najužitočnejšia, ak ide o lampy, ktoré sa používajú na osvetlenie v ťažkostných oblastiach alebo v značnej výške.

 • Tiež nie je možné poznamenať ekológiu LED žiarovky. Tieto modely sú vyrobené z bezpečných materiálov bez pridania chémie. Tieto vlastnosti sa môžu pochváliť nie všetky svetelné zdroje. Napríklad jednoduché žiarivky majú plnenie ortuti. LED žiarovky sú absolútne bezpečné nielen pre ľudské zdravie, ale aj pre životné prostredie ako celok.

 • LED svietidlá nie sú len trvanlivé, ale aj odolné voči opotrebeniu. Spravidla, nepatria a nebudú rozbiť. Takéto osvetľovacie zariadenia nevybuchnite a nezabezpečujú najviac nasýtené osvetlenie dostupného priestoru.

Jas svetla z takýchto zdrojov je významne lepší pre silu ďalších možností.

Ale všetko nie je tak ružové, ako sa to môže zdať. LED svietidlá majú svoje vlastné chyby, ako sú akékoľvek iné položky:

 • Takéto zariadenia sú dosť drahé, Vzhľadom k tomu, že majú zložitejší a vysoko kvalitný dizajn. Avšak, útecha v tejto otázke môže byť skutočnosť, že časom bude tento zdroj svetla vyplatený s záujmom, pretože to bude konzumovať veľmi málo energie, a nemusí sa neustále meniť na nový.

 • Postupom času môžu LED diódy napáliť. Nestratia schopnosť osvetliť, ale sú veľmi strácajú jasu. Je nemožné vyriešiť taký problém, takže vyblednuté svetlo sa bude musieť zmeniť.

LED žiarovky vyžarujú blikanie, čo je takmer nepredporuteľne obvyklé ľudské oko. Spočiatku boli LED zariadenia odlíšené chladným svetlom, ktorý bol často ožiarený. Po prvé, negatívne ovplyvnil únavu očí a znížil jeho zrak. Blikanie žiaroviek má rovnaký účinok.

Ale v našom čase sú LED modely vyrábané v špeciálnom farebnom rozsahu a spravidla prispôsobené pre ľudské vizuálne.

Modely

Moderné LED svietidlá vo forme krásnej sviečky sú vyrobené z najdôležitejších foriem. Vďaka neadekvátnemu sortimentu týchto zariadení môžete dať fantáziu a priniesť rôzne lampy v interiéri.

Nevyhnutné sú LED Sviečky Sviečky, určené pre elegantné lustre vo forme svietnika. Môže to byť stropný a pozastavený dizajn. Podobné predmety s sviečkami svietnikov boli vždy odlíšené aristokratickým a ušľachtilým dizajnom. Okrem toho, tieto veci sú absolútne bezpečné, pretože žiadny majiteľ sa nezaväzuje, že zariadi stredoveké otvorené-plameňové luster doma, najmä ak sa domnievame, že moderné žiarovky sú vynikajúcou alternatívou k takýmto nebezpečným zariadeniam, ktoré účinne napodobňujú blikajúci oheň.

Medzi najobľúbenejšie a atraktívne sú Svetlé žiarovky predĺžený a zakrivený tvar, opakuje sa malý jazyk plameňa. Takéto dekoratívne verzie vo forme „sviečok vo vetre“ spôsoby, ako dať dokončený pohľad na zodpovedajúce lustre stropnej konštrukcie. Rovnako ako bežné žiarivé žiarovky nemôžu byť vybavené takýmito zariadeniami. Neexistujú žiadne lampy v nich, takže tradičné okrúhle lampy v takýchto lampach budú vyzerať veľmi nepresne.

Módne a elegantné osvetlenie Zariadenia s účinkom „požiaru“ Dnes sú vo veľkom dopyte. Mnohí spotrebitelia priťahujú, že takéto lampy môžu mať rôzne farby, pretože sa často používajú na ďalšie zvýraznenia. LED žiarovky môžu byť splnené aj v blízkych všetkých novoročných girlande.

Ako si vybrať?

Výber vhodného zariadenia s efektom plameňa, musíte venovať pozornosť svojej osvetľovacej kapacite. Počet wattovej diódy je oveľa nižší ako ten istý podobný lampy, pretože pri výbere takýchto zdrojov sa odporúča spoliehať na to, čo vyzerá svetelný prúd.

 • Stropné svietidlá musia vysoko kvalitné a dostatočne osvetlené priestor, takže stojí za to preferencie na jasnejšiu žiarovku, inak bude miestnosť podobná Sullen Chulade alebo pivnici. Napriek tomu, že svietnik lustre patria do štylizovanej starožitnosti, stále nestávajú príliš veľa, aby sa ponorili do ponurého stredoveku.

 • Tiež pri nákupe LED svietidla sa môže spoliehať na Luma. Toto je takáto jednotka merania, ktorá sa používa na posúdenie jasu a nasýtenia osvetlenia. Žiarovka s kapacitou 60 W je preto ekvivalentná 700 lm.

 • Dôležitú úlohu hrá sfarbenie a teplotu umelého osvetlenia v interiéri. Takže chladné a teplé tóny bielej farby vyzerajú inak.

Napríklad mäkké teplé svetlo s ľahkým červeným odtieňom pomôže vytvoriť veľmi útulnú atmosféru v interiéri.

Studené biele svetlo malého výkonu v mnohých ľuďoch je spojené so sterilnou operačnou miestnosťou, takže môže byť naplnená čistotou a sviežosťou.

Najčastejšie k studeným svetlom sú liečení na zvýraznenie modernej domácej v štýle high-tech alebo módny industrializmus. V takýchto interiéroch sa spravidla nachádzajú nábytkové predmety z kovu a futuristické formy. V kombinácii s chladným osvetlením, takéto detaily vyzerajú viac štýlové a postupne.

 • Spravidla sa v elegantných klasických lampách používajú krásne sviečky. Existujú však výnimky z pravidiel, takže si musíte vybrať jeden alebo iný pohľad na podsvietenie, spoliehať sa na osobné preferencie majiteľa obydlia. Takže pre vysoko kvalitné osvetlenie útulnej spálne alebo škôlky stojí za nákup teplé lampy so žltým alebo červenkastým odtieňom.

Takáto atmosféra bude mať relaxačný účinok na ľudí prítomných v miestnosti.

Kde sa neodporúča používať?

Moderné LED žiarovky sa neodporúča používať v niektorých izbách a za určitých podmienok:

 • LED diódy sú veľmi citlivé na vlhkosť, takže by ste nemali používať také svetelné zdroje v surochrákoch. V takýchto podmienkach sa zariadenie rýchlo prestane pracovať.
 • Napriek tomu, že vysoko kvalitné LED diódy môžu priebežne pracovať veľmi dlho a konzumovať minimálne elektriny, je stále odporúča ich vypnúť, keď opustíte domov. Týka sa to jednoduchých pravidiel požiarnej bezpečnosti, ktorú nemôžete zabudnúť.

 • Buďte opatrní s podobnými svietidlami, ktoré majú v detskej izbe. Dieťa môže hrať a náhodne znížiť lampu alebo ju zraziť loptu. Úhľadné diódové žiarovky sú dostatočne silné a spoľahlivé, ale je celkom možné ich zlomiť, preto je potrebné zaobchádzať s takýmito predmetmi v interiéri starostlivo a opatrne.
 • Bežné domáce lampy nemožno použiť na osvetlenie dvore. Pre vonkajšie osvetlenie sa špeciálne zariadenia vyrábajú s izolovaným a hermetickým puzdrom, ktoré sú odolné voči vlhkosti.

Prehľad jednej z týchto svietidiel Pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár