LOFT LAMP

Ten, kto hovorí, že nový štýl sa objavil v modernom dizajne – podkroví, koreňom zlého. Jeden z najzaujímavejších štýlov vznikol takmer pred storočím. Ale odvtedy, záujem o to nezmizne.

Dôvod je neštandardný, neformálnosť, sloboda myšlienok a pocitov. Nezvyčajný priestor, nábytok, lampy priťahujú vzhľad. Dnes budeme hovoriť podrobne o tom, ako vybrať osvetlenie pre takýto štýl.

Zvláštnosť

Štyridsať dvadsiateho storočia. Amerika sa snaží dostať z dlhotrvajúcej hospodárskej krízy. Mnohé továrne a rastliny sú uzavreté v krajine. A táto okolnosť využila tých, ktorí si nemohli dovoliť odstrániť alebo kúpiť bývanie. Obrovské priestory, vrátane podkrovia, našli nových majiteľov.

Skryté stropy prekrížené lúčmi, žiadne oddiely, tehlové steny bez dekorácie – to je to, čo sme dostali tých, ktorí si vzali tieto medzery. Ale ak patríte k tvorivým Čechám, dáva zmysel sa pozrieť na niekoho? Princíp „Žijem, ako chcem“ kázal nových vlastníkov podkrovia. Toto je prvá vlastnosť tohto štýlu.

Druhá funkcia – obrovský priestor, ktorý vyžaduje špeciálne osvetlenie. A bolo to. Okná niekedy v celej stene. Ale večery táto oblasť bola povinná rozsvietiť zo stropu a zo stenách.

Vysoké surové stropy, ktoré nikto nemal zdobený, mal betónové a drevené lúče, rúry, vzduchové kanály. Na takomto strope nebudete visieť handera-stoličky s diamantovými lustrami a piatimi rohmi. Takže tretia rys loft štýl sa objavil – úmyselná hrubosť, nedbanlivosť.

Ale použitie atypických foriem v nábytku, osvetlenie sa môže nazvať štvrtou funkciou. Nuž, čo iného štýl si môže dovoliť, aby sa luster alebo sconium z vodovodných potrubí, neskrýva to? Veľa z dreva, masívneho plastu, skla a mnohých kovov.

Ak váš byt alebo dom má klasicky veľké veľkosti, potom nemôžete robiť bez veľkých lampy, viac podobné profesionálne osvetľovacie zariadenia.

A toto je piata funkcia. S cieľom vykonať podmienečnú čiaru medzi kuchyňou a spálňami často používajú rôzne typy osvetlenia. Takže šiesty prvok je zónovanie svetla.

Dnes v štýle mnohých smerov. A keď zdobené, môžete sa veľmi pohybovať z klasických techník. Loft priemyslu a ultra-moderné „loft“ – je príliš odlišné. Okrem toho sú malé izby vhodné pre takýto štýl. Preto sa prehlbuje v téme.

Názory

Bez ohľadu na štýl, svietidlá sú:

 • strop;
 • stena;
 • desktop;
 • vonkajšie;
 • Ulica.

Podľa zásady prevádzky:

 • prevádzky zo siete;
 • Práca zo solárnych batérií;
 • Práca z batérií;
 • Sviečky, Kerosénové lampy a t. Ns.

Podľa oblasti, ktorá poskytuje svetlo, osvetlenie sa stane:

 • spoločné;
 • Miestny.

Ako upevnenie:

 • Na stropnom háku (lustre rôznych konfigurácií sú pripojené, vrátane sklopných, samostatne zavesených drôtov s žiarovkou, z ktorých každý je zavesený na samostatnom háku; k háčiku je pripojená jediná suspenzia;
 • Tyče pre body a skladby (pneumatiky) sú pripojené k montážnemu tyče, ako aj skupinové suspenzie alebo lampy s pantografom;
 • Ťažké konštrukcie sú inštalované na paneli s priečnym tvarom (s použitím dreveného poľa, reťaze, reflektory).

O princípe prevádzky lampy:

 • Lampa so závitou žiarovky (jednoducho, lacná, ale krátkodobá);
 • halogén (wellpated, lacný, ale rýchlo prehriatý, majú individuálnu základňu, ultrafialové emit);
 • Luminescent (dlhý čas, ekonomicky konzumuje elektrinu, je to drahé, rýchlo spálené v kvapkách napätia, lesk „mŕtve“ svetlo);
 • LED (pozoruhodne osvetlený, slúži na dlhú dobu, nevyhrievajte, je to drahé, pre prácu sa vyžaduje samostatný transformátor).

Rozhodovanie s typom lampy, môže sa zakúpiť v špecializovanom obchode. Ale pretože priestory podkrovia sú zvyčajne neštandardné, potom svietidlá sú často dizajnér, v jednej kópii, ktorá je špeciálne vyriešiť vaše interiérové ​​myšlienky.

Materiál

Keď používate štýl podkrovného priemyslu, vaše lampy budú mať veľa kovových prvkov: potrubia, reťaze, zábaly pre rám, profilové vodiace lišty, veľký počet spojovacích armatúr. Široko používaná meď, bronz, mosadz, hliníkové časti. Ale tam, kde nie je možné použiť kov kvôli svojej gravitácii, použite PVC rúry a armatúry.

Ak sa nestiahnu do interiéru v naturáliách, to znamená, že môžu byť opätovne požičať pomocou farby a patinácie.

Okrem toho sa používajú pri výrobe svietidiel, prírodné drevo a konopné laná. Cez kuchynský stôl, bude to úžasné vyzerať luster z dreveného boxu, v ktorom sa vína alebo pivové fľaše tmavých skla s žiarovkami v nich pozastavené.

Je ťažké si predstaviť podlahovú lampu s lampou v kvete v podkrovnej miestnosti. Berúc do úvahy, že štýl miluje tehlovú farbu a škótsku bunku, potom možno takéto textílie a budú použité na lampa.

Sklo je prípustné na použitie, ale v priamom alebo okrúhlej geometrii, bez curlingu. Niektoré trendy dekoratérov ponúkajú používať klasické lustre s množstvom suspenzie.

 1. Toto je atypické ihrisko pre podkrovie, a možno preto je.
 2. Na tento typ svietidla potrebuje vysoký strop.
 3. Potrebujete na flair: nie každý luster môže byť aplikovaný na náš štýl.

Farby

Moderné umenie historici očíslované 3 loft-štýl smery: bocho-loft (Bohemny), očarujúce, priemyselné. Od akého smeru je miestnosť zdobená, farebná schéma je deeted:

 • Bocho Loft – Toto je kombinácia podkrovných stien s nábytkom, osvetlením a príslušenstvom nepredstaviteľných farieb. Hlavnou vecou je, že majú priamy postoj k rôznym typom umenia. Preto sa povie, že v akom farebnej farbe bude vykonaná akúkoľvek svietidlo Českého podkrovia, snáď, nikto nemôže.

 • Očarujúce podkrovie Ľahko sa dozviete o pastelových farbách. Namiesto veľkého množstva kovovej farby sa môže použiť napríklad šedá-lilac. Je tu, že lustre, lampy, plafóny zohrávajú osobitnú úlohu. Sú nezvyčajné. Žiadne eklektické. Toto je hlavný prvok dekor.

 • Priemyselný podkrovný priemysel – najobľúbenejšie a známe. Použité 2-3 hlavné farby. Ako prízvuk – prvok kontrastu. A lampa je pre túto úlohu veľmi vhodná.

Je tu veľa osvetľovacích zariadení s názvom „Black lampa lampy“. Táto farba má naozaj často stropné vzory alebo vonkajšie. Prívesok luster s umelo starým stropom je často pokrytý bielym farbou a patinovaný bronzom.

Nástenné lampy s pantografmi sú tiež často biele.

Ale ak potrebujete zamerať sa na lampu, môže to byť červenohnedá, menej často – zelená alebo modrá. Možno táto možnosť bude potrebovať spoločník príslušenstvo: dekoratívny vankúš, maľba, obrázok, koberec.

Formuláre

Najobľúbenejšie a neobvyklé možnosti:

 • Ak sa stropné svietidlo vykoná pomocou Pneumatiky, Potom môžu byť umiestnené vo forme štvorcového, trojuholníka, single alebo viacnásobného priameho priameho. Pneumatiky Jednoduchá inštalácia. Ešte jednoduchšie ich zdôrazniť akýkoľvek skrytý roh kvôli mechanizmom otáčania.

 • Spaľujúci, Najpravdepodobnejšie, podmienené oddiely z PVC, drevotrieskovej dosky, sadrokartónu bude zdobené. Možno, že budú postavené na obryse obrazu nad spálňou. Z kovu a dreva môžete urobiť knižnicu budovaním LED stuhou na bočnej strane.

A lebo hosťom sa nestratia v podkrovnom priestore, robia šípky s rovnakými žiarovkami. Krásna, originálna, funkčne.

 • Často v loft-apartmánoch s vysokými stropmi Lampy-pavúky. Taký luster vyzerá veľmi jednoduchý, ale zaujímavý. Modely sú niekoľko:
 1. Viacnásobné vodiče sa odlišujú od centrálneho háku, na konci každej každej kazety s žiarovkou žiarovkou. Každý z drôtov s úsporou je visí na malom oddelenom háku. Koľko drôtov, toľko háčikov nachádzajúcich sa na rôznych vzdialenostiach od centra. Žiadne plafóny takéto luster.
 2. Predstavte si kovový stôl na dlhej nohe s závesom v strede. 8-15 Takéto svietidlá bez základne sú pripojené k stropu guľatiny. Plafóny sú nasmerované v rôznych uhloch. Kvôli závesu nie je nohou tiež rovná.

 • Zaujímavý luster Vo forme obruče, visí na hen. Obal môže byť trochu. Množstvo žiaroviek závisí od výšky stropu.
 • Veľmi zaujímavé Kamienky, štvorce, obdĺžniky, lichobežníkové Kovové trubice. Ani sklo, žiadna iná príruba v lustre. Iba rebrá tvary a žiarovky. Toto, samozrejme, nie je očarujúce loft.
 • Testery môžu byť len Obrovská výška. S profesionálnym reflektorom sa takáto vonkajšia lampa na formulári podobá majáku alebo televízii.

 • Absolútne nie štandardné svietidlo Z potrubia. Môže byť kombinovaný s knižnicou alebo závesom. Mnoho možností, ale všetky sú vyrobené pomocou rôznych vodovodných potrubí a armatúr (pripojovacie prvky).
 • Vonkajšia lampa môže mať Formou nejakého stvorenia. Nebude to mačička alebo pes s okrúhlymi čiarami. Ale podlahy vo forme robota s horiacimi očami sa s vami môžu stretnúť v takom dome.

Ako si vybrať osvetlenie?

Voľba osvetlenia závisí od metódy a umiestnenia upínacieho prípravku, ako aj z funkčného miestnosti. Pri vykonávaní elektrickej práce musíte venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

 • Svetlo by malo pokryť celú izbu.
 • Ak je oblasť príliš veľká, zóna s rôznymi skupinami svietidiel.
 • Premýšľajte o možnosti používania žiaroviek jedného typu. V opačnom prípade sa pri pohybe z jednej zóny na druhé, vaše oči budú unavení z ostrého posunu svetla.

Z hľadiska osvetlenia, trvanlivosti a cien LED svietidlá.

 • Ak chcete vytvoriť rozptýlené svetlo, lampa by mala byť nasmerovaná na strop alebo steny, na bodové podklady – na podlahe, zrkadlo alebo stôl.
 • Žiarovky nemusia slepé. Ak používate silné reflektory, musia byť s kovovými záclonami alebo nasmerované od očí.
 • V podkrovi sú vodiče povolené, nesnažia sa ich skryť. Ale starajte sa o bezpečnosť: drôty by nemali byť zmätené pod nohami. Žiarovky nemusia byť umiestnené príliš blízko vody.

Pre betónové stropy, vrátane skosených, používať pneumatiky (traťové systémy). Je to spoľahlivé, jednoduché, harmonizuje s vybraným štýlom.

Pred výberom lampy sa rozhodnite na modeli:

 • Loftové priemyselné svietidlá. Priemyselné alebo priemyselné svietidlá sa objavili ako prvý v tomto štýle. Ale teraz platíte. Častejšie sa používajú cez kuchyňu a jedálenský kút, ako aj v kúpeľni. V spálni a obývacia izba vyžadujú dodatočnú kombináciu s jasnými prvkami.

 • „Retro“ alebo „Vintage“. Môžete navštíviť podkrovie starších príbuzných a hľadať tam staré lampy vhodné pre náš štýl. Maľovať alebo len umyté – závisí od stavu majstrovského diela a z vášho nápad. A loft miluje Edisonove žiarovky.

Lampa fascinuje a vystraší jeho cenu. Preto sa výrobcovia starali o lacnejšie moderné náprotivky.

 • Na dlhom kábli. O jednej verzii, o ktorej sme povedali. Ale uľahčiť takú lampu. Najmä ak kábel nie je len čierny, ale farba. Sledujte ich dekoratívny základ alebo miesto na stene, strop na špeciálnych háčikách. Ak chcete – urobte originálne plaffones zo sklenených fliaš alebo plechoviek.
 • Designer Lamps. Nechcem lampu ako všetci? Kontaktujte svojho dizajnéra alebo v jeho obchode. Alebo urobte lampu sami. Koniec koncov, všetko je tam!

Štýlové nápady na dizajn

Takže zostáva zistiť, aké svietidlá sú vhodné pre konkrétne izby: kuchyne, spálne, pre vstupnú halu a obývaciu izbu. Ak do tohto bodu sme sa zamerali na veľkú izbu – štúdio, teraz koncovie informácie pre pravidelný byt alebo dom delený oddielmi.

Ponúkame Vám nápady, nemusia sa priblížiť k vášmu bývaniu. Ale ste kreatívnymi ľuďmi a môžete nájsť vrchol pre seba.

Čo možno použiť v osvetlení podkrovia pre kuchyňu:

 • Lustre s kovovými doskami visiacimi cez stôl na rúrkovom tyči. Môže to byť jedna alebo viac svietidiel na jednej alebo rôznych úrovniach. Formulár môže byť tiež iný. A bude to vyzerať veľmi originálne.
 • Namiesto lustre môžete nainštalovať pneumatiky s 2-3 lampy nasmerovanými v rôznych smeroch.
 • Namiesto stropného osvetlenia použite namontovanú stenu namontovanú v akejkoľvek možnosti. Okrem toho, lampy nemusia byť veľké. „Obrázok“ vyrobené z kovových prvkov môže byť prepojené s LED žiarovkami po celej oblasti steny v blízkosti stola.

Čo nie je vhodné pre kuchyňu:

 • Lampy.
 • Stolové svietidlá s kvetinovým žiarením.
 • Nástenné svietidlá – Kandelabra.

Spálňa osvetlenie:

 • Používajte stropné svietidlá na dlhé viacúčelové šnúry. Vzhľadom k tomu, spálňa je pokojová miestnosť, postarať sa o plafpony. Svetlo by nemalo byť jasné.
 • Sconce namontovaný na stene z surového stromu. Takže ste mulnili svetlo a zdôraznite svoj štýl.
 • Namiesto scaven, zavesiť veľkú horizontálnu fotografiu alebo obrázok, estamp. Na obryse Preskočiť LED Rizu.

 • Ako desktop použite Edistovú lampu. Bude to vhodné.
 • Je možné použiť sklenené lúče, ale tmavé monotónne sklo.
 • Použitie podlahy s tlmeným svetlom je vhodné a povolené.

Použite opatrne v spálni lustre s kryštálovými suspenziami. Vyzdvihnúť ťažké.

Svietidlá pre chodbu môžu zavesiť zo stropu, pripojené k stenám, byť vonku:

 • Ak je chodba malá, zvýši ich vizuálne pomocou miest okolo stropného obvodu. Časť z nich priamo na podlahe, ďalšia časť – na stenách.
 • Nástenné svietidlá s rebrovanými lúčmi Pripevňujú cez zrkadlo, ale nie vyššie ako 2 metre. V opačnom prípade vás vaša reflexia poteší.
 • Vo veľkej chodbe vložte príslušnú lampu vedľa podkrovie. V kovových pleťových trubách asi 2 m dlhé strečové LED stuhou. Dajte skúmavky do veľkej podlahovej vázy zodpovedajúce štýlu (bez dna). Prostredníctvom základne vázy vypnite drôt do výstupu. Vo večerných hodinách sa stretnete s futuristickým obrazom.

Pre dizajn, dizajnéri obývacej izby odporúčajú používať princíp dôrazu:

 • Všetky druhy svietidiel sú vhodné: strop, stena, vonkajšia, desktop.
 • Uplatniteľné všetky formuláre a spotrebiče: pneumatiky a pavúky, lustre a jednotlivé výšky okolo obvodu.
 • Ak je váš byt bunk, potom svetlo pre spodnú vrstvu ležať v jumperi medzi úrovňami.

 • Uvedenie podlahy do pohovky alebo kresla. Ak má úlohu centrálneho osvetlenia, – umiestnite ju takým spôsobom, ktorý nie je nevidiacim oči.
 • Namiesto lampy, závesné lampy s veľkými lúčmi na kovovej dlhej nohe sa dokonale pozerá cez pohovku.
 • Pre obývaciu izbu bude vynikajúca možnosť použitia malých svietidiel umiestnených na stenách nad podlahou. Takéto osvetlenie ukáže veľkosť miestnosti a vytvorí útulnú atmosféru.
 • Použite viacúrovňové osvetlenie, demonštrujete svoju obývaciu izbu vo všetkých kráse.

Samostatne by sa malo povedať o uličných svietidlách v štýle podkrovia. Používajú sa na osvetlenie a estetickosť miestnej oblasti. Takéto svietidlá môžu byť inštalované pred verandou, pozdĺž dráh, na bráne a stenách domu, v altánku.

Vyrobené z liatiny, bronz, meď pomocou kovania alebo zvárania, svetlá budú skutočnou dekoráciou vašich stránok. A toto je prípad, keď je možné dodávať elektrinu alebo použiť solárne panelové lampy, ale podľa toho ich reagovať.

A ak si dal veľkú sviečku do kovovej baterky a zakryte ho hornou polovicou vína krásne fľašu, potom sviečka nebude ísť von, a oheň nebude schopný spláchnuť trávu a stromy.

Sieťové svietidlá môžu byť zdobené pružinami, reťazami, playflubles. Stručne povedané, rôzne možnosti.

Ako urobiť pôvodnú loft štýl lampy s vlastnými rukami, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár