Menovanie nábytkových svietidiel

Dnes v mnohých apartmánoch a domoch, kde boli vykonané dobré opravy, môžete vidieť funkčné a krásne nábytkové svietidlá. Tento typ osvetlenia sa zruší v interiéri každej miestnosti. Správne vybrané produkty na zvýraznenie rôznych hláv pomôže vytvoriť pohodlnú atmosféru a útulné podmienky v ľubovoľnom bývaní.

Zariadenie

Návrh miniatúrnych bodov je absolútne jednoduchý.

Zariadenie najčastejšie pozostáva z:

 • lampy;
 • Pripojovací drôt;
 • telesné bývanie;
 • Určitý typ prepínača.

Ak chcete, aby svetlo jasnejšie, časť puzdra vo vnútri sa často vykonáva so zrkadlom reflexným povrchom.

Súčasná sada dodatočných armatúr, skrutky, skrutky, magnetické dosky, rukáv.

Účel

Zariadenia na osvetlenie nábytku sú dnes potrebné na zdobenie dekor v rôznych izbách – od kuchyne a rezidenčných miestností doma, dokončenie interiérov kaviarní, kancelárií a obchodov.

Najčastejšie sa používajú na 2 účely:

 • Hlavné osvetlenie. Sada malých výrobkov je možné zvýrazniť s malou miestnosťou – chodbou, halou, kúpeľňou alebo malou spálňou. Pomocou svetelného lúča môžete rozdeliť akúkoľvek miestnosť na zónach – napríklad, aby sa jasná zóna pracovala a nainštalovala nie veľmi jasné svetlo nad posteľou.
 • Prídavné svetlo. Bodové osvetlenie je vhodné na použitie pre vrcholy rôznych miest – napríklad stoly v kuchyni. Point lampy vo vnútri rôznych nábytkárskych hláv, aby sa pohodlnejšie hľadanie správneho vecí. Osvetlenie tmavých rohov vám umožňuje vytvoriť vizuálny efekt zvyšovania miestnosti a robí jej stropy vyššie.

Názory

Svietidlá pre nábytok v type inštalácie sa podmienene rozdeľuje do zabudovaného (môžu byť stále nazývané bod alebo úmrtí) a réžia. Svietidlá každého z týchto druhov sú skôr štýlové a nezvyčajné, majú určité vlastnosti, pozitívne vlastnosti a nevýhody.

Prežívajúce svietidlá sa zvažujú. Dostali svoje meno kvôli tomu, že sú zapustené do nábytkových prvkov – dvere, kryty skrine. Tieto svietidlá sú veľmi vhodné na použitie na inštaláciu vnútorných skriniek. Treba mať na pamäti, že umiestnenie hyditických výrobkov by sa malo naplánovať v počiatočnom štádiu montáže nového nástendy nábytku.

Nadzemné svietidlá sú tiež veľmi populárne. Ich vlastnosť je skutočnosť, že sa môžu voľne otáčať na pravej strane strany; Okrem toho ich závažie plus považuje jednoduchosť inštalácie. Najmä potrebujú, aby boli v kuchyni. Nadzemné svietidlá s otočením sú dobré riešenie, pretože môžu vyriešiť mnoho otázok podsvietenia a nábytku a akýkoľvek pracovný povrch.

Najlepšie miesto pre ich inštaláciu je namontované skrinky a police, panelové regály, predné svetlomety v kuchyni.

Spôsoby riadenia sú tieto svietidlá rozdelené do:

 • Kontakt, keď je prepínač vedľa svietidla.
 • Non-kontakty – svetlo len počas prevádzky, napríklad pri otváraní dverí skrine alebo zásuvky zásuvky. S touto možnosťou ovládania môžete významne ušetriť na elektrine.

Moderné zdroje osvetlenia môžu byť káblové (s elektrickým zásuvkou), takže bez tohto vážneho zasahovania komponentov a práce z batérií batérií. Bezdrôtové lampy na batériách sú najjednoduchšie na montáž, ale absencia trvalé napájanie môže vykonať vlastné úpravy podsvietenia.

Nabíjateľné batérie budú potrebovať od času na dobíjanie, a je lepšie ho vyrobiť, keď nemusíte odstrániť zariadenie z jeho miesta. Výber špecifického typu pripojenia, postupujte podľa pohodlia a dostupnosti jedného alebo iného režimu na napájanie zariadenia.

Prečítajte si viac  Odrody plafonov

Svietidlá môžu mať tiež snímač pohybu alebo prácu len vtedy, keď je skrinka otvorená, čo je ekonomickejšie, ako keď zariadenie funguje 24 hodín denne, a oveľa praktickejšie ako pravidelný prepínač. Túto možnosť môžete použiť ako kontrolu nad diaľkovým ovládaním, ktorý je veľmi pohodlný, keď potrebujete zapnúť svetlo v inej časti miestnosti bez vystúpenia.

Tam je tiež schopnosť urobiť bodové svetlo viac tlmené alebo naopak, posilniť podsvietenie. Takže môžete nastaviť intenzitu svetelného lúča a tiež ušetriť elektrinu.

Produkty na osvetlenie nesmú vykonávať žiadnu konkrétnu funkciu a môžu zdobiť iba určitý priestor.

Nudné alebo dokonca mierne tlmené osvetlenie s nezvyčajnými prepadami pomôžu vytvoriť romantiku alebo len pozitívnu náladu v izbách.

Pomocou takýchto svietidiel môžete zvážiť rôzne možnosti pre osvetlenie miestnosti:

 • Utlmiť. S týmto svetlom sa lúče svetla nelíšia a pevný prúd bude odoslaný do špecifickej zóny. Najčastejšie sa používa na tieto účely kužeľový alebo okrúhly produkt na osvetlenie dosky, police alebo pracovisko.
 • Acentujúci. Ak chcete vytvoriť taký ľahký lúč, je lepšie užívanie rezných výrobkov – poskytnú správny predmet expresivity.
 • Dekoratívny. Používa farebné výrobky, ktoré pomáhajú zmierniť napätie a robia miestnosť elegantnejšie.

Typy svietidiel

Žiarovky – obvyklý typ svietidiel za nízku cenu. Negatívna vlastnosť nábytkárskych výrobkov s žiarovkami je vysoká hĺbka zapustenia – od 7 cm a hlbšie. Pri prevádzke, tieto žiarovky sa rýchlo zahrejú, čo nie je bezpečné.

Halogénové žiarovky dávajú najjasnejšie osvetlenie, slúžia dlhšie a konzumujú energiu menej. Nevýhodou týchto svietidiel na nábytok je vykurovanie počas aktívnej prevádzky, takže budete musieť vložiť prvky do konštrukcie, ktoré absorbujú teplo alebo reguláciu svetla.

Svietidlá s xenonom nie sú vystavené ťažkým zahrievaním, ale zverejňujú príliš jasné svetlo pre bytové miestnosti, takže častejšie sú prevádzkované vo verejných priestoroch.

Fluorescenčné produkty majú najvýznamnejšiu nevýhodu – obsahujú ortuť v ich zložení a vyžadujú, aby príjemca likvidácie. Nemôžu byť odhodené ako bežné žiarovky. Svetlo takejto lampy okrem iného mnohí ľudia sú akceptované ako príliš bez života a pripomína nemocničné osvetlenie, takže to nie je najobľúbenejšie.

LED vo vysoko kvalitných vlastnostiach prevádzky sú lepšie ako iné typy svietidiel. Neobsahujú škodlivé látky, konzumujú nejakú elektrinu, nie blikajú, nevydávajú ultrafialové žiarenie. LED svietidlá sú dosť drahé, ale v práci sa takéto vysoké náklady vypláca mnohými výhodami.

Lampa s diódou lampa robí najpohodlnejšie žiara.

Formuláre

Lampy vo svojej forme môžu byť nielen klasicky okrúhle (vo forme takzvaných „podložiek“), ale aj vo forme obdĺžnika, trojuholníka, oválu – pre každú chuť. Miniatúrne trojuholníkové zariadenia sú veľmi originálne – tvár lampy je krásne pitia svetla a robí to viac rafinované.

Možnosti ubytovania

Miniatúrne veľkosti a jednoduchosť v inštalácii vám umožňujú aplikovať bodkované výrobky kdekoľvek: na stene a otvoroch dverí, v ľubovoľnom nábytku.

Prečítajte si viac  Tepané železo

Použitie výrobkov na osvetlenie môže zvýšiť náklady na nábytok, ale potom nielen headset alebo poličku, ale aj úplne interiér vyhral z používania dodatočného zdroja svetla. Urobí použitie nábytku a pomôže zabezpečiť akcenty pri navrhovaní priestoru.

Svietidlá nábytku určitého štýlu budú charakteristické pre každú obývaciu izbu.

Nábytkové svietidlá na kuchynské priestory pomôžu zvýrazniť pracovný priestor, aby sa zlepšil priestor, kde sa jedlo samotné, zvýrazňuje individuálne predmety nábytku alebo potrebnú kuchynskú dekor.

V tmavej lobby alebo veľkom koridore, počet osvetľovacích zariadení vytvorí príjemné a mäkké svetlo, ktoré vám umožní cítiť sa v miestnosti veľmi pohodlné. Niekedy môžete usporiadať osvetlenie adresy pre poličku, kde sú uložené kľúče k domu.

V kúpeľni, takéto lampy pomôžu vybaviť najlepšie osvetlenie zrkadiel a skriniek.

Deti so spotrebičmi na vytvorenie pohodlnej čítacej zóny, s lúčem rozbitia svetla.

Vstavané výrobky v skrinkách a halách, knižnice, kde sa zvyčajne nachádza mnoho nábytku, sa používajú na výrobu ľahkých masívnych štruktúr, aby sa viac veľkolepé vizuálne akcenty na všetkých dostupných policiach a regáloch.

Osvetlenie nábytku v spálni sa aplikuje na vytvorenie špeciálnych aurských priestorov. Malý lampa, ktorý dáva mäkké a nastaviteľné svetlo, pomôže vytvoriť najlepšie podmienky pre vysoko kvalitný odpočinok. Lampa, nainštalovaná na vrchole skrinky, umožní krásne osvetliť strop a hrať úlohu nočného svetla.

Akcentové lampy pre nábytkové hlavy môžu byť namontované na akýchkoľvek dizajnových položkách. Miesto ich presného inštalácie je možné určiť zónou, ktorú potrebujete na zvýraznenie.

Aby bolo možné riadne osvetliť miesto na prácu na stole, osvetľovacie výrobky môžu byť umiestnené na spodnom povrchu police nad tabuľkou (potom budete potrebovať svietidlo), alebo stôl je možné zdôrazniť nadzemnú lampu namontovanú na stenu Top, kde pracujete.

Nábytkové výrobky pre tabuľky sa vykonávajú v rôznych dizajnových riešeniach, napríklad ich bývanie môže byť dokonca zlato alebo striebro, tabletop môže byť vytvorený z kameňa alebo lacnejšieho plastu, ako aj sadry.

Zariadenie pre skriňa môže byť kontakt a bezkontaktný. Predné svietidlá sú namontované vedľa rukoväte dverí a políc, často len pre scenériu. Treba mať na pamäti, že bežné dekoratívne lampy sú v priloženom stave neustále, a preto je najlepšie naskrutkovať v nich energeticky úsporné žiarovky.

Svietidlá pre kuchynský priestor sú často zapustené so skupinami a sú spravované súčasne, môže to byť napríklad tabuľka osvetlenia tabuľky, všetky kuchynské skrine, umývacie priestory.

Svietidlá v blízkosti drezu musia byť vopred chránené pred vlhkosťou.

Štýly

V tmavých lúčoch svetla od svietidiel, ktoré sú zabudované do nábytkových slúchadiel, vytvoriť elegantné a veľkolepé prostredie. V závislosti od konštrukcie týchto zariadení môžete vytvoriť rôzne efekty – svetlo bude rušené, ako sa vám to páči.

S pomocou štylistických svietidiel môžete zrušiť interiér ľubovoľného požadovaného typu. V súčasných interiéroch nemôžu byť falošné výrobky vôbec skrývať, ale naopak, predstavujú ich ako najdôležitejší prvok celého interiéru. Jediným štýlom je tradičná krajina – nie je príjem prítomnosti technických zariadení, takže bodové lampy v tomto štýle môžu byť použité, ale je dôležité ich dôkladne skryť.

Prečítajte si viac  Skontrolujte systém osvetlenia v interiéri

Klasický alebo barokový, viktoriánsky epochický štýl, japonské a africké motívy môžu byť vždy viac ako originálne a textúrované pri použití typu svetelného prístroja.

Samotné osvetľovacie zariadenia zostanú takmer nepostrehnuteľné, ale ich žiara bude dobre dopĺňať akúkoľvek atmosféru.Samotné osvetľovacie zariadenia zostanú takmer nepostrehnuteľné, ale ich žiara bude dobre dopĺňať akúkoľvek atmosféru.

V interiéri high-tech a moderného, ​​umeleckého Novým a popredným umením umožnilo zahrnúť akýkoľvek správny zoznam osvetľovacích výrobkov. Na úkor prídavného zdroja svetla bude každý dom oveľa pohodlnejší.

Napríklad lampy s LED diódy pre kuchyňu v štýle minimalizmu sa stanú hlavným dekorom, v tomto prípade stručný dizajn miestnosti bude kompletnejší.

Nábytok miniatúrne svetelné články v umeleckom novom štýle sú zvyčajne ťažkopádne a okamžite sa ponáhľali do očí, môžu mať určitú asymetriu.

V urbanizovaných lampách High-Tech nenájdete žiadny konkrétny dekor, nebude sa zatratiť. Zjednodušené formuláre, najviac priame línie, sú často používané správne čísla, minimalizmus vo všetkom – to je to, čo tento mestský štýl môže rozlišovať od všetkých ostatných.

Kvetinové štýlové lampy môžu mať nádherné a plastové tvary.

Zdôraznite funkcie a podrobnosti o interiéri v štýle novej klasiky, ktorú môžete matovať viac osvetlenia.

Ako si vybrať?

Určite všetci premýšľali o tom, aký druh nábytku je v jeho obydlí potrebovať dobré osvetlenie. Pri navrhovaní rezidenčného interiéru vo vybranom štýle bude dôležitým a dekoratívnym účelom týchto nástrojov. Preto, výberové svetlá pre položky nábytku bude musieť byť priamo závislé od ich funkčného príslušenstva.

Nábytkové svietidlá sú oveľa častejšie pri pokrývaní kuchyne – sú inštalované na kuchynských skrinkách, aby vytvorili štýlové podsvietenie interiéru alebo na osvetlenie pracovného priestoru, na použitie svietidiel na tieto účely pod sklopnými skrinkami na tieto účely.

Ak potrebujete lampy pre kúpeľňu, aby ste poskytli viac svetla pre nábytok, sa nachádza, vyberte modely odolné voči vlhkosti.

Pre škôlku na osvetlenie postele postele a stola, je lepšie zastaviť výber na zariadeniach s rozptýleným svetlom, v chodbe pre skrine, je lepšie vybrať jasné nábytkové zariadenia, v knižnici alebo pracovnej kancelárii pre štýlový Podsvietenie knižnice alebo v spálni pre atmosféru romantických pevných svietidiel s pokojnou matnou žiarovkou.

Krásne interiéry

Dekoratívne svetelné zdroje, ktoré sú inštalované priamo na objekty nábytku, pod nimi alebo nad nimi, môžu zdôrazniť štýl každého interiéru, pridajte ho kúzlo a pohodlie, sofistikovanosť a funkčné. Správne výber tejto štýlovej svetelnej dekorácie na hlavné svetlo, urobíte vaše ubytovanie módnejšie a atraktívne.

Zvýraznenie knižnice bude vyzerať veľmi krásne, kde sa na každom regáli bude inštalovaná malá lampa, nasmerovaná do radov kníh.

Nadzemné svietidlá na pult tyčí budú na stola viac svetlo. Môžu byť otočené, ak je to potrebné v požadovanej strane a pomocou ovládacieho panela, aby sa ich svetlo jasnejšie alebo stlmilo.

Prečítajte si viac o vymenovaní nábytkových svietidiel sa naučíte z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: