Moderné lustre

V každom modernom byte nemôže robiť bez dobrého lustra. Je kľúčovým prvkom dizajnu priestorov rôznych typov a často označuje preferencie chuti domov. Moderné modely stropných svetiel predstavujú umelecké diela: Neobvyklé riešenia dizajnu prekvapujú a inšpektu.

Odrody

V módnom dizajne prevláda prítomnosť niekoľkých svetelných zdrojov. Je to spôsobené túžbou zmeniť uhol osvetlenia a stupeň jeho nasýtenia, v závislosti od nálady alebo potrieb. Takýto prístup vedie k veľkému výberu rôznych lustrov, často ich dokončí s ďalšími svietidlami a Sconces.

Modely sú charakterizované typom inštalácie, sú zavesené a blízko povrchu. Každý pohľad má svoje vlastné výhody a umožňuje harmonicky vstupovať do konštrukcie na strope.

Najčastejšie – Závesné svietidlá. Lastra-suspenzia sa mieša v strede miestnosti, má jedno alebo viac žiaroviek, vybavené schopnosťou zahrnúť všetky alebo časti svetelných zdrojov. Dizajn je rohy s plafom, ktoré sa nachádzajú nahor alebo nadol, aj keď sú odrody vo forme niekoľkých žiaroviek, zdobené kryštálom alebo iným dekorom. Luster so štyrmi alebo šesť matnými doskami – široko používaný typ osvetľovacieho zariadenia v mnohých domovoch a apartmánoch.

Charakteristickým znakom moderných lustrov je voľba pravidla: čím viac žiaroviek v stropnom svietidle, tým väčšia je miestnosť, v ktorej je nainštalovaný.

Existuje špecifický výpočet algoritmus: pre miestnosť 13-14 metrov štvorcových, 4 žiarovky 60 wattov alebo 7 až 40 wattov.

Fixácia pozastavených lustrov sa vykonáva na špeciálnom háku. Výška a smer svetla v takomto mechanizme je regulovaný suspenziou.

Kyslé povrchy Strop Svietidlá sa vyznačujú metódou vzhľadu a upevňovacím spôsobom. V takomto dizajne nie sú žiadne objemové plaffones: Produkt je monolitický okrúhly alebo štvorcový „doska“, inštalovaná pod stropom. Žiarovky v tomto prípade sú spoľahlivo skryté, čo vám umožní používať také lustre v izbách s vysokou vlhkosťou a detskými izbami.

Konštrukčná kompaktnosť umožňuje inštalovať produkty v nízkych stropných priestoroch.

Forma a dizajn

Moderné lustre – výzdobový prvok, ku ktorým dizajnéri venujú osobitnú pozornosť. Dnes nie je jediný dom alebo byt, v ktorom nie je takýto interiérový objekt. Záleží na nálade miestnosti, hlavnou myšlienkou dizajnu a teploty svetlého toku, ktorý je obzvlášť dôležitý pre zdravie očí.

Štandardné formy, ktoré sa môžu zapadnúť do akéhokoľvek interiéru – okrúhle a námestie. Môžu to byť ploché alebo objemné, univerzálne alebo nezvyčajné. Výkon lampy môže dodržiavať klasický štýl, myšlienky moderného a mnohých ďalších, vyrobených s pozastaveným alebo stropným mechanizmom na montáž.

Unikátny dizajn s krištáľovými lustrami. Svetlo prechádzajúce cez krištáľ, refraart úžasný spôsob, vytvorenie hry lúčov, ktorá dáva slávnosť miestnosti a eleganity. Krištáľové lustre sú niekedy pozoruhodní. Na verejných miestach (divadlá, filharmónia, filmové koncertné sály) sú inštalované objemné modely, analógy pre apartmány sú charakterizované menšími rozmermi.

Prečítajte si viac  Nástenné LED

Forma modelov môže závisieť od niekoľkých faktorov:

 • Formami formy miestnosti;
 • Obrysy existujúceho nábytku;
 • Všeobecné nápady na dizajn.

Konštrukcia modelov je mnohostranná a často sa vykonáva pod starovekom, napodobňuje povrchovú stratu a hrubosť formulárov. Moderní výrobcovia využívajú rôzne dekoračné techniky vo výrobe, čo umožňuje výrobky harmonicky pozrieť na strop v rôznych umiestneniach (v strede, asymetricky). Dekor závisí od stylistiky, nápadov dizajnu, typu izby (odlišný v obývacej izbe, spálňa, detská, domáca knižnica, pracovná kancelária).

Moderný prístup umožňuje veľa príležitostí na zdobenie centrálnych lampy, ktoré sa líšia v blízkosti rozmerov v blízkosti.

V modeloch sa používajú rôzne svetelné zdroje. Vďaka plafponám nie sú slepé oči, nevytvárajú svetlý prúd, takže atmosféra v miestnosti, kde sa používajú, vždy stlmené a tajomné. Napríklad vintage žiarovky sú veľmi nezvyčajné, majú svoje vlastné odrody.

Hlavné svietidlá používané na centrálne osvetlenie moderných apartmánov sú LED. Sú šetrné k životnému prostrediu, škodlivé látky v procese prevádzky a líšia sa v minimálnej spotrebe energie.

Vo vidieckom dome, ktorých steny sú vyrobené alebo zdobené stromom, miestnosť pre prijímanie hostí je možné vykonávať pod starovekom, osviežujúci jeho luster s dreveným základom. Takýto detail interiéru je dostatočne masívny, je zavesený na kovových reťazcoch, má kruhový alebo štvorcový tvar. Dať entourage k nemu, žiarovky, napodobňovanie sviečok.

Tiffani lustre naďalej získavajú popularitu. V takýchto modeloch je orientálny raisher, dokonale zapadajú do klasického interiéru, krajiny a moderného. Plafóny Takéto osvetľovacie zariadenia sú vyrobené podľa princípu vitráže (s svetlom na strop, viacfarebné oslnenie a farby).

Materiál

Spektrum moderných lustrov používaných pri výrobe moderných lustrov je rôznorodé, je rozdelené do hlavného materiálu a dokončovania.

Najbežnejšie materiály výrobné materiály lustre sú drevo a kov. Plażby a dekoratívne prvky sú vyrobené zo skla, plastov, plastov, kryštálov, tkanín, papiera.

Každý konečný materiál má výhody a nevýhody, takže podľa výberu, musíte sa spoľahnúť na vlastnosti každej suroviny.

Z hľadiska veľkej popularity a vysokého dopytu po produktoch rozpočtového segmentu ponúkajú výrobcovia vybrať lustre z plastu. Takéto výrobky sú ľahké, ľahko sa starajú, líšia sa v bohatej palete farieb, vyzerajú moderné. Existujú vysoko kvalitné syntetické materiály, ktoré sú ťažké odlíšiť od kovu, dreva alebo skla.

Mínus výrobkov je toxicita: plast a plast, keď sú zahrievané, škodlivé látky sú oddelené do vzduchu.

Tkanina a papier V súčasnosti nie je tak populárny, líšia sa menej praktickosť, takže je zriedkavé pre formulovanie. Zbierajú prach, utrite ich – nie najlepšia cesta von. Je však ľahké zmeniť paletu farieb, takže nové plafky z materiálu inej farby.

Nevýhodou povrchových úprav je nekompatibility použitia v takýchto lustrálnych žiaroviek: ohriať sa, čo môže vyvolať spaľovanie materiálu.

Plne Kovový Lustre vyzerajú štýlové a nezvyčajné. Prvky priemyselného typu Dlho vstúpili do nášho života, ale nie každý je pripravený ich používať vo svojom dome. Môžu sa sotva nazývať útulný, ale štýlový a moderný bude určite volať. Nevýhodou modelov je objemná a ťažká hmotnosť.

Prečítajte si viac  Svetlo na spálni

Drevený Lustre – základné, objemné výrobky s kovovými reťazami a spojovacími prvkami. Vyzerať masívne, dosť a ťažko zapadajú do situácie bežného bytu. Ale v súkromnom dome bude celkom harmonické osvetlenie veľké priestory s vysokými stropmi.

Farba

Výber farieb – vec nie je jednoduchá. Musíte prilákať pozornosť a poraziť v interiéri:

 • Pre svetlejšie osvetlenie miestnosti vyberte ľahký luster (napríklad biely). Eleminuje svetlo dokonale, vyzerá ako impulzívny a vzduch.
 • Ak chcete vytvoriť atmosféru prirodzeného osvetlenia, nekúpite osvetľovacie zariadenia s bahnitou a farebnými lúčmi (napríklad červený luster bude maľovať celú izbu v červenej farbe).
 • Ak je túžba kúpiť jasnú farebnú luster, zvážte modely s priehľadnými alebo priesvitnými doskami: žltá, modrá, zelená. Takéto farby sú blízko prirodzených prírodných odtieňov, svetlo, ktoré vyskočia lepšie.

 • Kombinácie rôznych farieb v jednom produkte – výber tučne. Sklenený luster môže pozostávať z rôznych odrezaných prvkov (v červenej, žltej, modrej, fialovej, zelenej odtiene).

Výber takéhoto lustra, musíte zvážiť: to bude ziskové pozrieť sa do svetlej miestnosti s bielymi alebo ľahkými stenami, ale dekorové prvky – vankúše, rámy, kreslenie koberca – musia duplikovať farby lustrov.

 • Zlaté farebné modely priťahujú pozornosť. Pozerajú sa na strop luxusné a drahé. Demokratická možnosť – bronz alebo kovový.

Štýly

Každý architektonický štýl zodpovedá dizajnu štýlu interiéru, takže zodpovedajúci luster je ľahko zvoliteľný:

 • Modely sú plne metalické alebo so sklenenými lúčmi z jasných geometrických tvarov zodpovedajú štýlu High Tech. „Studené“ materiály a farby dopĺňajú miestnosť, prinášajú nápad do posledného bodu. V súčasnosti existujú dva typy osvetlenia LED svietidiel: v chladných a teplných odtieňoch. Pre štýl high-tech vyberte prvú možnosť.
 • Tiché levy a levice Laksheri. Tieto osvetľovacie zariadenia majú hlboké farby stropu (nasýtené čierne, burgundsko alebo červené, hlboké farebné morské vlny, tmavo fialová). Materiál – mäkké zamat alebo atlas. Trblietavé sklenené prvky sú vítané. Použité kov je často pozlátené.
Prečítajte si viac  Nočné svetiel v ružiciach

 • Braco Sa líši v zmesi rôznych farieb a štýlov. Je ideálny pre tých, ktorí milujú tučné experimenty v interiéri. V ňom nie sú takmer žiadne pravidlá: Hlavná vec je, že všetko okolo bolo stádo, jasné, nasýtené a každý roh je naplnený rôznymi zaujímavými vecami. Farebné lustre pre takéto štýly – len nájsť.

 • Luster v klasickom štýle – ROZHKOVA MODEL s piatimi, šesť svetelnými plameňmi, pri pohľade dole alebo hore. Ďalšou možnosťou je krištáľový luster, ktorý je vhodný pre štýl ammpíru.

Ak je v klasickej verzii verzie je elegantný a skromný produkt, palácový apire zahŕňa elegantné, obrovské, žiarivé osvetľovacie zariadenie, ktoré bude zodpovedať veľkosti životného prostredia.

 • Shebbi-shik znamená niečo svetlo, svetlé, vzduch a nekonečne roztomilý. Rozhkov lustre s čipkovými lúčmi a štukom ružových ruží – ideálny štýl. Materiály môžu byť najrozmanitejšie, ale nie ťažkopádne.
 • Škandinávsky štýl Rôznorodosť. Nič svetlé, nič vynikajúce, len v prípade. Aj v takých podmienkach je možné si vybrať krásny a módny luster, jednoducho to nepreháňajte.
 • Osvetlenie Východná – plné opačne k prísnym škandinávskym štýlom. Farebné zafarbené sklenené okná, lesklé kamienky, kučery a ďalšie atribúty reálneho východu vyplniť dom s farbami a farbou. Golding a hojnosť dekor.

Tipy na výber

Pre rôzne miestnosti je potrebné zohľadniť svoju špecifickosť krytia konkrétnej miestnosti:

 • Výber luster pre chodbu, odpudzovať z formy a hlavného účelu. V dlhom a úzkom koridore, bodové lampy umiestnené pozdĺž stien vo vzdialenosti 70-80 cm, alebo lustre luster s jedným flapponom, ktorý musí byť umiestnený rovnakým spôsobom. Dizajn by mal byť kompaktný a laconický.
 • Pre obývaciu izbu si vyberte veľký luster, určený pre veľký počet žiaroviek, ktoré majú možnosť zmeniť počet súčasne zahrnutých prvkov.

 • V kuchyni je vhodné zvýrazniť pracovnú plochu. Hlavný luster v módnom interiéri visí po stole. Takéto osvetlenie pomáha rozdeliť kuchyňu na varnej zóne a jedálenský kút.
 • Krásne nápady pre spálňu sú elegantné a vzduchové modely kompletné s brzdou, nočné svietidlá steny alebo pracovnej plochy plánu s viac rozptýleným svetlom toku.

Moderné lustre v interiéri

Útulný a neobvyklý súbor svietidiel vo východných témach dodáva aróm a originalitu.

Luxusný štýl ampírov potrebuje svetlý, vynikajúci svetelný prúd.

Tučné a jasne BOHO vám umožní zahrnúť orientálne motívy, priemyselné elegantné a najmä ručne vyrobené prvky.

Scandinavian štýl adherese ocenia jasnú geometriu a kontrastné farby interiéru.

O tom, ako si vybrať pravý luster, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: