Neónové lampy

Títo moderní zástupcovia svietidiel ako neónové lampy dnes dávajú najpozoruhodnejšiemu toku svetla zo všetkých existujúcich svetelných zariadení, ktoré otvárajú obrovské možnosti na ich aktívne použitie. Aby bolo možné, aby boli pravdivé, aby ste ich mohli využívať, musíte dokonale pochopiť v samotnom výrobku, poznať všetky svoje výhody a nevýhody, funkcie používania v dizajne.

Čo?

Neon svietidlá sú prevádzkované v širokej škále oblastí – z komplexného osvetlenia budov do interiéru dizajnu priestorov.

Neon lampa je špeciálna sklenená trubica, ktorá je naplnená malým množstvom látky, ktorá sa valí do tejto rúrky pod nevýznamným tlakom. Vzhľadom k tomu, táto látka v tejto lampách obsahuje ušľachtilý neónový plyn, odkiaľ a dostal lampu do svojho mena.

Ale iné inertné plyny sa spúšťajú v neónových lampách. Slovo „Neon“ v našich dňoch sa však nazýva všetky neónové lampy, bez pozornosti na to, neón alebo akýkoľvek iný inertný plyn sa používa v nich.

Neon lampy sú odlišné.

Typické Neon rozdeľte takéto typy ako:

 • Otvorený neón – Toto je, keď sú trubice vyrobené zo skla viditeľné a ich svetlo nie je skryté. „Otvorený“ plyn robí známky iného plánu – môže to byť nápisy a obraz loga spoločnosti;
 • Uzavretý neón – Rúry sú skryté za panelmi, takže je vytvorený účinok úhľadného zvýraznenia. Využite takéto neón pri vytváraní ľahkých boxov a objemových reklamných písmen;
 • Tube s poradcom Používa sa pri vytváraní písmen, ktoré jemne zvýrazňujú spodný nápis. Ukázalo sa tak účinok halo.

Princíp prevádzky

Charakteristickým znakom obvyklého skúmavky s jasným inertným plynom je skutočnosť, že akúkoľvek časticu hmoty v IT má naplnenú škrupinu, takže aktívne interaguje s inými atómami a pohybovať sa aspoň 1 elektrón z nich, veľa Potrebná je spotreba energie. Na konci trubice je elektróda. Takéto svietidlá môžu fungovať efektívne od striedania a od DC, ale s touto voľbou bude len fragment trubice umiestnený v blízkosti 1 elektródy.

Preto väčšina plynových žiaroviek, ktorú poznáme, krmivo v hlavnom striedavom prúde obrovského stresu – asi 15 tisíc. Drobný. To stačí odpojiť elektrón z jeho obežnej dráhy. Ak je napätie urobiť výrazne menej – elektrón jednoducho nebude mať dostatok energie na utieknutie od atómu.

Koniec koncov, atómy, ktoré stratili elektróny, získali výhodu a natiahli na negatívne nabitú elektródu. V rovnakej dobe, bezplatné elektróny sú priťahované k plus. Všetky tieto plynové častice (tzv. Plazma), uzavretie elektrického obvodu svietidla. V dôsledku tohto procesu sa objaví svetlé neónové žiara.

Často také zariadenie nahrádza aj populárnu LED pásku ako svetelný zdroj. Toto podsvietenie bude rovnaké ako z LED diódy, ale neónové svetlo často vyzerá presnejšie. Mimochodom, že páska z LED diód, že neónová lampa je ľahko inštalovaná vlastnými rukami.

Viac Visual Proces vytvárania neon lampy môžete vidieť na video nižšie.

Klady a zápory

Použitie zariadení s Neon na zvýraznenie rôznych položiek má svoje pozitívne a negatívne momenty.

Medzi výhody takýchto svietidiel je možné prideliť:

 • Neon má špeciálnu žiaru a svetlo z nich nedáva kontrastné tiene;
 • Môžete nájsť obrovské množstvo všetkých druhov odtieňov;
 • Pomocou ovládačov môžete nastaviť intenzitu svetla a jeho farbu;
 • Svetlo zhasne hladko, bez zatemnených akcií a šíri sa na 360 stupňov;

 • Kvalitné zariadenia môžu byť nepretržité až do 20 rokov;
 • Prevádzka podsvietenia neohrieva lampu, pretože jeho teplota nepresahuje 50 stupňov, čo robí tieto svietidlá bezpečné;
 • Rúry sú rovné a môžu byť vyrobené v akomkoľvek možnej forme, čo výrazne rozširuje možnosti ich prevádzky: trubice môžu byť dokonca vyrobené v pôvodnej forme na zdobenie určitého dizajnu;
 • Možnosť montáže aj v nečistotach;
 • Mäkká žiara a mierne jas, ktoré nestanovia videnie, žiadny hluk pri práci.

Ale tento plyn má a nie veľmi dobrými stranami:

 • Sila svietidiel z Neon je menší ako bežné svietidlá a vážne horšie ako lampy s LED diódami. Takéto skúmavky sa používajú, v priemere 10 wattov za hodinu na meter;
 • V zložení plynu v rúrkach a šnúroch sa môžu použiť nebezpečné zložky. Pri inštalácii dizajnu si to vyžaduje osobitná presnosť. Rúry, ktoré strávili svoje termíny, nie sú hádzané spolu so zvyčajným odpadom – potrebujú samostatnú likvidáciu;
 • Lampy skla skôr krehké, ak je 1 z nich prestávky, to znamená, že pravdepodobnosť, že susedné zariadenia ihneď vydávajú;
 • Podsvietenie z takýchto svietidiel môže byť nebezpečné s nesprávnou inštaláciou – pri zničení tesnosti sklenenej trubice sa môže objaviť výtok oblúka;
 • Podsvietenie neposkytuje tak väčšiu silu svetla tak, že stačí na normálne osvetlenie miestnosti, a preto nie je možné použiť ako primárne osvetľovacie zariadenie, ale len ako podsvietenie pre dekoráciu. V miestnosti, vybavené takýmto osvetlením, nezabudnite nainštalovať niekoľko bežných svetelných zdrojov.

Rozmery

Pri výrobe trubice môže byť ohnuté čokoľvek alebo zvýšiť trubicu skla na ľubovoľnú dĺžku. Z takéhoto produktu môžete vytvoriť nielen ľubovoľný list, ale aj celé slovo a nápis, zatiaľ čo font môže byť použitý.

Skúmavky s neónou, na rozdiel od luminiscenčných zariadení, môžu byť rôzne parametre, ktoré ich spôsobujú, že pri vytváraní reklamných podsvietení rôznych foriem.

Inertný plyn je obzvlášť populárny pri výrobe písmen z plastu a kovu, pretože neexistuje iná lampa na duplikovanie ich zložitých foriem.

Priemer takýchto skúmaviek môže byť od 5 mm do 2 cm.

Všeobecne platí, že viac priemeru produktu, tým menej tlak inertnej látky v nej a spaľovania bude potrebovať oveľa menej energie.

Najlepšie je podsvietenie v 1 závite výšky písmen od 30 do 40 cm, v 2 nite od 40 do 80 cm, 3 nite od 80 do 120 cm.

Hlavná výhoda svietidiel s Neonom používaným na vytvorenie domácich svetiel – ich miniatúrna veľkosť, od 10 do 18 mm. Vďaka tejto funkcii, neónové svetlá môžu byť inštalované za odkvapom okien a v oblastiach izieb, pozdĺž show a v iných miestach na penzióne.

Farby

Je potrebné objasniť, že lampa s Neonom môže svietiť so všetkými farbami. Neon lampy – najbližšie „príbuzní“ luminiscenčných zariadení. Rúry vyrobené zo skla sú naplnené rôznymi typmi plynov a typ zvoleného plynu môže ovplyvniť farbu osvetlenia:

 • Trubice naplnené sám Neon môžu dať červené a oranžové svetlo;
 • Hélium osvetľuje priestor modrý a ružový;
 • Argón svieti lila a modrá;
 • Crypton dáva modrasté a biele farby, niekedy zelený tón;
 • Na získanie ďalších farieb sa používajú nečistoty týchto plynov alebo sú vyrobené fosfory, napríklad, páry ortuti.

Neónové osvetlenie môže závisieť od toho, ako sa daná excitácia energia bude líšiť od originálu. Tieto veľkosti, ako napríklad parameter elektrónového napájania, majú svoj vlastný interval. V dôsledku toho sa ukázalo, že akýkoľvek elektrón v stave excitácie dostáva svoju vlastnosť len pre to, dĺžka vlnového svetla. Ukazuje sa, že svetlo Neon dáva jedinečnú žiaru.

Napriek skutočnosti, že zrejmé konkurenti – luminiscenčné lampy sú dnes veľmi v dopyte, neon produkty udržiavajú svoje vysoké pozície vo svete moderných svetelných nástrojov.

Žiadosť

Osvetlenie s takýmto obľúbeným plynom sa venuje veľkú pozornosť, keď priestory zábavného priemyslu – to možno často vidieť v reštauráciách a na stropoch v nočných baroch, v kasíne a drahých kluboch, a to je tiež dosť veľa v rôznych zariadenia. Hlavným účinkom takéhoto podsvietenia je nakreslená hra chytľavými tónmi žiary používaných plynov, ktoré pomáhajú vytvoriť jedinečnú atmosféru alebo vizuálne ilúzie.

Výber lampy s Neonom pre váš domov, môžete získať vynikajúci dizajn, s ktorým je sviatočná atmosféra vytvorená kdekoľvek.

Okrem toho je možné ovládať lampu skla kvôli jeho jedinečným vlastnostiam a na pouličných podmienkach. Podsvietené značky, veľkolepé nápisy, zvýraznenie domov. Neon Lights možno vidieť aj na aerodrive vzletové a pristávacie pruhy.

Svietidlá a šnúry, ktoré zahŕňajú inertné plyny, sa používajú všade dnes.

Najčastejšie sa používajú na:

 • Štýlová výzdoba bytu;
 • Vytvorenie neviditeľného osvetlenia pre domácnosť;
 • Registrácia vonkajších štruktúr, budov alebo pamiatok;
 • Osvetlenie reklamy;
 • Registrácia nákupných oblastí.

Pomerne široká sféra používania tohto druhu výrobkov doma je vysvetlená množstvom výhod, medzi ktorými môžete zvýrazniť kvalitu a krásu svetelného prúdu:

 • Osvetlenie položiek interiéru nábytku. Okrem podsvietenia samotného miestnosti je možné zvýrazniť a nábytku. Dá sa nejaká izba naozaj nezvyčajný tón. Veľmi často podobný „dôraz“ je vystavený čalúneného nábytku, lôžkových a sklenených nábytkových prvkov: väčšinou tieto skrine a tabuľky. Tento krok pridá „klubové“ tóny do interiéru, pretože to bude vhodnejšie pre obydlie zdobené v modernom štýle;

 • Osvetlenie rôznych doplnkov v dome. Spolu s objektmi nábytku môže byť inertný plyn pokrytý príslušenstvom a pôvodnou izbovými dekormi: maľby a rôznorodé výklenky v stene, veľké zrkadlá a rastliny. Ale vytváranie takýchto štýlových podsvietenie vecí v miestnosti, zvážiť, že sa nedá zdržať dlhú dobu;

 • Osvetlený funkčný plán. Podsvietenie z Neon v byte môže byť nielen svetlý prízvuk, ale aj riešiť iné úlohy. Takže, s pomocou takéhoto svetelného efektu, môžete osvetliť schody alebo schodové kroky. K tomu, kto aspoň raz v jeho živote padol nohy nohy v úplnej tme, zrozumiteľné výhody tejto myšlienky. Aj niektorí majitelia vozidla používajú neón v kabíne svojho auta.

 • Často sa používa takéto osvetlenie a Pre povrch kuchynskej zástery alebo jedálenský stôl. Neon je tiež ideálny pre zvýraznenie spínača v tme.

 • Neon Osvetlenie sadrových sôch a rôznych obrázkov. Existuje ďalšia zaujímavá možnosť vykorisťovania takéhoto originálneho podsvietenia – môže byť pokrytá rôznymi produktovými produktmi a tvarmi rámu alebo tkaniny, zatiaľ čo tieto návrhy môžu byť vytvorené vlastnými rukami alebo na objednávku. Je celkom možné si predstaviť moderný interiér, kde nie je toľko svietidiel ako svetlo, koľko sú sochy správne zvýraznené. Alebo štýlové svetelné svietidlo vo forme vtáka alebo zvýraznené zvnútra skla.

 • Štýlové sú veľmi populárne Matte sklenené stĺpce, ktoré sa stávajú dodatočnými zdrojmi osvetlenia v interiéri. „Lepežing“ z takmer transparentných syntetických materiálov bude používať inertný plyn tiež, čo dávajú teplé útulné svetlo.

Neon vo všetkých druhoch vnútorných štýlov

Týmto spôsobom je možné použiť neónové svetlo v byte:

 • Podsvietenie akéhokoľvek typu stropov;
 • Osvetlenie okenných odkvapov;
 • Zvýraznenie špeciálnych panelov na stene;
 • Osvetlenie stien, pódií, krokov;
 • Registrácia výklenkov a oddielov;
 • Zoning miestnosti, osvetlenie podlahy okolo obvodu miestnosti, vytvorenie rôznych svetelných tvarov.

Krásne interiéry

Neon lampy dávajú obrovské množstvo príležitostí na skutočnú kreativitu. Mnohí dizajnéri zmenia stereotypy, že osvetlenie inertného plynu je vhodné len pre priestory s interiérom agresívneho plánu. Ale keď jej pomoc v miestnosti môžete vytvoriť nezvyčajnú a teplú atmosféru pohodlia.

Perfektná kombinácia – lampa s neónovým svetlom a stropným oponou. Takéto svietidlo je vhodné pre obidva stropy a štruktúry sadrokartónu. S takými možnosťami sa strop bude vizuálne zdať o niečo vyššie.

Zmenou jasu takýchto svietidiel môžete úhľadne zvýrazniť jednu zónu v miestnosti a originál je iný, ktorý je veľmi vhodný pre malé apartmány alebo štúdiá.

Veľmi pekné podsvietenie z Neon sa bude pozrieť do spálne, najdôležitejšie je vybrať si správne vybrať si požadovaný odtieň osvetlenia. Najobľúbenejšie v tomto prípade sú zelená, fialová a jemná modrá farba, s pomocou ktorej rozlišuje lôžko alkalického lôžka.

Bar Lighting Neon robí z neho prízvuk celej kuchyne. Jasné osvetlenie pod čiarkou sa kvalitatívne zvýši prehľad kuchynského pracovného priestoru. Neon môže tiež transformovať spodné skrinky. Modré a biele farby sú vynikajúcou voľbou pre ďalšie osvetlenie kuchyne, najmä preto, že dokonale zdôrazňujú atmosféru luxusného večera a efektívne zdobia pohľad z okien apartmánu alebo dverí.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár